Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Powiem Ci szczerze, że jak się o tym dowiedziałam to byłam lekko podłamana, zdenerwowana ... i przestraszona, nie mogłam przez 2 dni dojść do siebie. Teraz jakoś oswoiłam się z tą myślą i jest mi lepiej. Wiem, że jak zacznie się lipiec, to z pewnością poczuję stres, niepewność ... a już dobę przed to nie wiem czy zasnę ... ale musi być wszystko dobrze :-)


Dagii napisał(a):
Pauli napisał(a):
Po pierwsze ... mam wskazania do cesarki z powodu neurologicznego. Ja urodziłam się w 25 tygodniu ciąży, i mam coś takiego, że duży wysiłek fizyczny może spowodować u mnie utratę przytomności. Dlatego po obejrzeniu moich wyników badań przez ordynatora i anestezjologa, dali decyzję o CC w pełnej narkozie. Miałam jeszcze konsultację z neurologiem, więc chyba wiedzą co robią.

Poza tym mały się nie przekręcił ... ale to już mało istotna sprawa.



Dagii napisał(a):
Paula - a dlaczego chcą cię ciachać i to jeszcze w pełnej narkozie??


No to rzeczywiście lepiej nie ryzykować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dobry wieczór, choć nie wiem, czy do końca...
wróciłam po całym dniu w "gościach" u 3 koleżanek - z dziećmi 🙂 zadowolona i pozytywnie zmęczona, aż tu nagle raban za oknem, że się pali!!! wychodzę na balkon, a tak z wieżowca naprzeciwko mojego mieszkania z dachu leci dym, ludzie na dole się zbierają, przyjchała straż, karetka...a ja tak się wystraszyłam, momentalnie poryczałam...dzwonie do mojego męża, czy to on tam biega, nie mogę się dodzwonić..... oddzwonił po pół godzinie, że jest ale w jednostce, a to inny zastęp przyjechał... nie mogłam się uspokoić, jeszcze straż działa, wszystkie okna pootwierane, ale na szczęście już się nie pali, dym znikł..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola- a Ty w szpitalu zostałaś??
Dagii - kurczę, no wiadomo, że wolałabyś pewnie rodzić siłami natury, ale przecież ta decyzja jest dla dobra Maluszka, głowa do góry!!!
Matylda- o rety, trzymajcie się tam kobity, taki długi pobyt w szpitalu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla napisał(a):
Ola- a Ty w szpitalu zostałaś??
Dagii - kurczę, no wiadomo, że wolałabyś pewnie rodzić siłami natury, ale przecież ta decyzja jest dla dobra Maluszka, głowa do góry!!!
Matylda- o rety, trzymajcie się tam kobity, taki długi pobyt w szpitalu....




tak .daja zastrzyki , leki i co pare godz robia ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Karolla napisał(a):
Ola- a Ty w szpitalu zostałaś??
Dagii - kurczę, no wiadomo, że wolałabyś pewnie rodzić siłami natury, ale przecież ta decyzja jest dla dobra Maluszka, głowa do góry!!!
Matylda- o rety, trzymajcie się tam kobity, taki długi pobyt w szpitalu....


tak .daja zastrzyki , leki i co pare godz robia ktg



Dzień bobry kobietki
Olu - trzymacie się tam , będzie dobrze najważniejsze ze masz opiekę i nie jesteś sama od czasu do czasu daj znać co u Was. Mocno trzymam kciuki . 😘

Dagii - będzie dobrze najważniejsze by twoja księżniczka była cala i zdrowa a jak ja urodzisz to już inna sprawa , trzymaj się kochana i dbaj o niunie jeszcze troszkę się musimy pomęczyć i będziemy tulić swoje szczęścia a to chyba najważniejsze 😘

Matylda - o kurczę to ci wczasy pod grusza 😞 😞 😞 😞, te cholerne choroby jak się przyczepia to jak rzep psiego ogona 😠 ,trzymajcie się dziewczyny , ucałuj Maleńką od nas 😘, i wracać szybko do domku i do nas

Karolla no to u ciebie tez się działo co za dzień każda miała przeboje i ty tez się trzymaj dzielnie wiem emocje biorą górę

jakieś bardziej wrażliwe / drażliwe chyba jesteśmy
miłego dnia dziewczyny trzymać się proszę i głowa do góry i brzuchy przed siebie 😉 ma być dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuchatki!!!!

Olu - bardzo trzymam kciuki za Was!!! a pomagają te zastrzyki?? co w ogóle lekarz powiedział, że co się dzieje??
Monika: dokładnie, od razu się zdenerwowałam i już sama nie wiem, czy bardziej wizją tragedii ludzi, u których się paliło, czy wizją, że jeśli to mój mąż tak jest, to oś mu się stanie... dla mnie palący się wieżowiec to chyba najgorsza opcja, zero ucieczki, a paliło się ostatnie piętro...

Na dworze słoneczko, więc w końcu wstawiłam pralkę z kocykami dla dzidzi, pierwsza ze stu pralek, bo jak zaczęłam przeglądać ciuszki, pościele....matko ile tego jest....oby pogoda za szybko się nie popsuła, bo nie zdążę poprać....

Ja za godzinę mam zajęcia w szkole, ale nie chce mi się jechać, bo z mężem się akurat minę, a nie widzieliśmy się od wczoraj 6:00 rano. No ale na szczęście jeszcze 3 zjazdy i kończę ten kurs....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina, życzę ci żeby twoje pranie nie skończyło się tak jak moje przed godziną- wiaterek, sloneczko, jakieś pojedyncze chmury i nagle z takiego malenstwa urwanie chmury na prawie suche pranie...

Oli trzymaj się, spokojnie bez nerwów, mów.sobie że będzie ok i wracaj do formy.

Kurcze, Daga, przykro mi 😞 może jeszcze się uda...

Matylda... Jaaa... Ty to masz przygody... Zdrówka dla córy i sama na siebie uważaj 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lekarz mowi ze te skurcze sa spowodowane pchaniem sie synka na swiat ale zostaly opanowane juz w sumie nie mam wcale. te zastrzyki pomogly . chcialabym wyjsc do domu ale coz... 😞 .


teraz bd muaiala jyz lezec 24h na dobe zeby dotrwac chociaz do 36 tygodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola moze i lepiej ze jestes w szpitalu bo tam jak cie cos martwi to mozesz odrazu powiedziec lekarzowi i sprawdza matylda zeczywiscie nieciekawie ale bedzie dobrze ja leze niemam sily mdli mnie ciagle a jezdzie autem moge zapomniec przejechalam kawalek do sklepu i pod sklepem blllllleeeeeee i wrocilam piechota robie salatke warzywna jakas ochota mnie narzla ale narazie gotuje warzywa ciekawe jak ja je pokroje ehh moze jakos n dam rade u nas tez dzis slonko i pranie na calego bo jutro juz ma padac 😞 a myslalam ze odpoczne na dzialeczce ale moze w niedziele bedzie ladnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no bierzesz ten sam lek co ja ola zkurcze sie zmniejszy po nim u mnie burza na calego mialam sie oszczedac ale jakos dzis mnie wieczorem naszlo na sprzatanie lazienek i kuchni a przy okazji zrobilam salatke warzywna bo mialam ochote a teraz lerze i moj kregoslup tak mnie boli ze szok musialam sobie zrobic oklad z termofolu bo juz rady niedawalam cos cich na forum ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
cos cich na forum ????


cicho, cicho, nasze aktywne forumowiczki zamilkły ostatnio 😜

Olu, dobrze, że medycy pomogli i mogłaś wrócić do domu, czy ttzn., że teraz będziesz leżała? do porodu??
Daga. a Ty tam zamiast dbać o siebie, to forsujesz się sprzątaniem!! wiem, rozumiem, też mnie bałagan wnerwia...
Martyna: schnie, deszczu nie było, piękna pogoda cały dzień 🙂 jutro szkoła do 17, więc nie wiem, czy zdążę z następnym prankiem, bo chyba do kina pójdziemy, korzystając z ostatniego czasu wolności....
Matylda: i jak tam Lenka? moja znajoma dziś wylądowała w szpitalu ze swoją roczną córeczką, ma zapalenie płuc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

U nas kiepsko, właśnie mąż wrócił do domu po wypadku 😞
Na szczęście nic się nikomu nie stało, ale cholera baba wjechała mu pod koła i nam auto rozwaliła 😞
Nowe kurde auto, bezwypadkowe!!! już jest wypadkowe 😞
a my nie możemy teraz zostać bez auta 😞
załamani jesteśmy totalnie.
Jeszcze gadałam dzisiaj ze swoją ginką bo wczoraj jakoś się o to nie zapytałam, bo gadałyśmy tylko o cc.
I okazuję się, że ja nie powinnam nic robić tylko leżeć 😞
Bo przodujące łożysko to nic dobrego 😞

Dziewczyny jak macie już skurcze i bierzecie fenoterol to powinnyście leżeć a na pewno nie sprzątać !!!!!!!!!!
to nie są przelewki, dzieciaki jeszcze powinny być w brzuchach.
Ja wiem ze łatwo sie mówi, bo sama psioczę że powinnam leżeć.
Przy dziecku ciężej odpoczywać ale jak macie okazję to leżeć i się nie przemęczać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga19902 - a czemu masz mdłości ? Przez ucisk na żołądek ??? Hmmm

Dagi - bardzo mi przykro z powodu samochodu ... i całego wypadku. Dobrze, że Twojemu mężowi nic się nie stało, bo zdrowie jest najważniejsze.

Dziewczyny trzymajcie się ciepło i oszczędzajcie ...

Ja co prawda nie mam jeszcze skurczy, a jeśli je mam to ich nie czuję ... więc trudno powiedzieć. Staram się sprzątać - bo też nie lubię bałaganu, ale bez przesady, bo później boli mnie między innymi kręgosłup. Więc staram się oszczędzać jak tylko mogę.

Ostatnio na dniach zauważyłam, że jeszcze bardziej się męczę, nawet pójście do sklepu mnie męczy ... masakra.

Jak zjem obiad, to później długo mi się trawi, więc ostatnio nie jem kolacji, bo po prostu nie jestem głodna ... mam taki ucisk na żołądek, że czuję się przepełniona.

Jeszcze tylko miesiąc ...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pauli sama niewiem czemu mam mdlosci zastanawia mnie to dziwne z nikola niemialam pod koniec wrecztryskalam energia a teraz wlsnie mecze sie szybko jest mi niedobrze niemoge spac lapia mnie skurcze lydek ehh ta ciaz jest zupelnie inna od pierwszej daga wiem ze powino sie lezec przy tym leku ale jak sie ma dziecko to jakos mniej jest czasu ale napRAWDE JAK MAM CHWILE TO ODPOCZYWAM wizyte mam we wtorek w ponidzialek odpiore wynik na paciorkowaca mam nadzieje ze nic niewychodowalam u mnie dzis slonko wiec prania ciag dalszy heh wczoraj w biedronce byly w promocji okrycia kapielowe z myjka za 22zl wiec kupilam nawet niezle gatunkowo a w sklepie byly po44zl wiec jestem do przodu aczke pampersow heh dziwne ale sotatnio zaczelam oszczedzsc i przeliczac wszystko na kase jak bylam w pierwszej ciazy to szalam ile sie da na zakupach ale teraz juz wiem ze wiele z zakupow bylo niepotrzevbne milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 - znalazłam na brzuszku.net odnośnie mdłości w 33 tygodniu ciąży. a Ty właśnie jesteś w 33 tygodniu ciąży.

" ( ... ) Powracają też przypadłości sprzed początku ciąży - mdłości i bóle w nadbrzuszu, " - więc może Ciebie to dopadło.

Ja też mam skurcze łydek, które mnie łapią w nocy. Również na tym etapie szybciej się męczę. Nie mam na nic siły dosłownie. Spać też nie mogę, nie tylko przez skurcze łydek, ale i z tego powodu, że jest mi niewygodnie, muszę często zmieniać pozycję, z jednego boku, na drugi, albo na plecy, wtedy boli mnie kręgosłup i biodra, jest mi ciężko ... ciężko się przekręcać z boku na bok ... i wstawać z łóżka do łazienki 5 razy na noc.

Już niewiele zostało ;-) tak na dobrą sprawę ... takie są uroki ciąży ... ja codziennie odkrywam nowe ;-)

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas powoli dzień dobiega końcowi, Kacper usypia wykończony całym dniem.
Zabraliśmy go dzisiaj do wesołego miasteczka wyszalał się jak nie wiem.
A ja stwierdzam, że już się nie nadaję 😞
Wróciliśmy i poszłam na dobre dwie godziny spać 😞
A chłopaki jeszcze mieli silę i na rower poszli.
W końcu wzięłam się za pranie i na pierwszy rzut poszły pieluchy 🙂
I mi teraz się pięknie susza i pachną 🙂
jutro pewnie zacznę prać już ubranka bo jakby nie było to równy miesiąc mi został 🤪

A gdzie WY się podziewacie??????????
Jagoda jak przeprowadzka???????
żyjecie tam???
Olu i jak ??? skurcze się uspokoiły ?
Reszta dziewczyn gdzie?
Matylda ??? żyjecie w tym szpitalu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej

ja też podobnie Dagii, ciężko mi, szybko się męczę, często mam ucisk po jedzeniu, nawet bardzo małych ilości, taki, że nie mam jak złapać oddechu... i ciąży już brzuszek, mam wrażenie, że jest z dnia na dzień większy, a to nie tylko moje wrażenie zapewne 😲 zauważyłam, że już przy goleniu nie ogarniam dołu, a jeszcze ostatnim razem miałam full widoczność... 😜
ja k widzę podobnie z praniem, u mnie poszła pierwsza pralka, jutro zamierzam kontunuować, o ile nie będzie padało, bo właśnie grzmi i błyska u nas;
aaa właśnie z drugiej strony naszego bloku były dwa wozy strażackie, coś się znów działo, ale nie mam pojęcia co, bo kąpałam się w tym czasie i zobaczyłam tylko końcówkę.... jak dla mnie zdecydowanie za często te akcje pożarnicze....

z wieści od nas: mój mąż był dziś ostatni dzień w dodatkowej pracy, co prawda umowa wygasa z końcem miesiąca, ale ma jeszcze urlop do wykorzystania 🙂 i cieszę się bardzo i (bo będziemy się widywać jak narmalna rodzina) myślę jednocześnie co to będzie w sensie finansów... jutro na służbę, więc zobaczymy się w poniedziałek, ale rano, a nie jak dotąd wieczorem, po drugim etacie 🙂

Dagii: napisz jak tam mąż po wypadku, no i jak auto??
Ola: jak samopoczucie?
Monika: miałaś kota przy pierwszej ciąży i porodzie, jaka była jego reakcja na dzidzię jeśli już był??

no właśnie, co tam u Was?? Jagoda, Matylda, Marietta, Pauli??????????????Justyna, jak babyshower?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dupaki! My wczoraj urzadzalismy spóźnionego grila na dzien dziecka. Byli goście więc mały pzeszczęśliwy. Szalał do samego końca i nawet burza go nie zniechęciła.
A u nas bez zmian póki co, nadal czujemy się nieźle, rano super jak już cała ta woda ze mnie zejdzie, wieczorem jest mi ciężko tak ogólnie ale to chyba przez puchnięcie. Również mam kłopoyy z oporządzeniem się tam na dole i już od dłuższego czasu posługuję się głównie zmysłem dotyku 🤪
Czy któraś z was stosuje już może masaż krocza? czy używacie do tego specjalnych olejków?
Właśnie wczoraj słyszałam opowieść jak rodziła znajoma drugie dziecko. Trwał to godzinę. Masaż sumiennie stosowała i już drugi raz wogóle jej nie nacięli. Szczęściara. Ja długo niemogłam dojść do siebie właśnie po tym cięciu. Szwy mnie ciągnęły bardzo długo. Do tej pory są wyczuwalne i przy tym masażu właśnie jest to jedyne miejsce które mnie boli i ciągnie się nadal, a to już trzy lata od porodu.
Jak to jest z tym porodem. Ogólnie mówi się że od 38 tygodnia jest to poród w terminie ale od kiedy poród jest już bezpieczny dla dziecka?
Ale się rozpisałam, moje chłopaki jeszcze śpią po imprezie więc korzystam z błogiego spokoju a nie często się to zdarza...
Zdrówka dla wszystkich chorowitków i wytrwałości dla tych, które muszą leżeć... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
no bierzesz ten sam lek co ja ola zkurcze sie zmniejszy po nim u mnie burza na calego mialam sie oszczedac ale jakos dzis mnie wieczorem naszlo na sprzatanie lazienek i kuchni a przy okazji zrobilam salatke warzywna bo mialam ochote a teraz lerze i moj kregoslup tak mnie boli ze szok musialam sobie zrobic oklad z termofolu bo juz rady niedawalam cos cich na forum ????



Kochana mam pytanie . Czy Ty bierzesz tylko fenoterol czy isoptin też ? I Czy tez się tak fatalnie po nim czujesz ? Skurcze trochę się uspokoiły , ale jakaś chandra mnie złapała ....

A co u Was? Jak samopoczucie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!!!

Agnieszka: ja co kilka dni robię masaż krocza, używam zwykłej oliwki dla dzieci, tej której smaruję brzuszek (położna mówiła, że jak nie uczula to używać); z tego co ja się orientuję od 38 tc narodziny to już w terminie, poniżej tego tyg. to wcześniaczki; ja bym chciała w 38 🙂

nie pada, to zaraz wstawiam pranie wyprawkowe.....
miłej niedzieli!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
daga19902 napisał(a):
no bierzesz ten sam lek co ja ola zkurcze sie zmniejszy po nim u mnie burza na calego mialam sie oszczedac ale jakos dzis mnie wieczorem naszlo na sprzatanie lazienek i kuchni a przy okazji zrobilam salatke warzywna bo mialam ochote a teraz lerze i moj kregoslup tak mnie boli ze szok musialam sobie zrobic oklad z termofolu bo juz rady niedawalam cos cich na forum ????



Kochana mam pytanie . Czy Ty bierzesz tylko fenoterol czy isoptin też ? I Czy tez się tak fatalnie po nim czujesz ? Skurcze trochę się uspokoiły , ale jakaś chandra mnie złapała ....

A co u Was? Jak samopoczucie ?


Przez pierwsze dni po fenoterolu będziesz się czuć tragicznie, niestety potem już organizm się przyzwyczai.
Musisz zażywać Isoptin bo on uspokaja trochę serce.
A jaka masz dawkę fenoterolu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I dzień dobry 🙂

Ja dzisiaj odpuszczam,
chłopaki zaraz jadą do parku na rower a ja zostaje w domu,
nie daje już rady 😞
Brzuch boli jak cholera i boję się, że coś się może stać - a tego bym sobie nie wybaczyła 😞

Niestety dziewczyny ale końcówka ciąży dla niektórych kobiet jest nieprzyjemna.
Ja z Kacprem leżałam plackiem i to było coś okropnego 😞
Teraz niby nie leżę ale to tylko dlatego, że nie mam za bardzo jak bo roboty od groma.
Dzisiaj w planach następne pranie bo słoneczko ładne u nas
i pewne zabiorę się za prasowanie pieluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...