Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

My po zakupach, po zupie Szok! Ksawek bez marudzenia, siedzac z nami przy nowym stole zjadł POMIDOROWA Z MUSZELKAMI!!!!! 🤪 🤪 Zaraz robie jablka w ciescie, potem przychodza moi rodzice, mąż z tatą będą wiercic i skladac reszte, a mama moze mi farbe nalozy.
Mieszkanie jest faktycznie bardzo bardzo jasne i mimo, ze to w sumie blokowisko, to wszedzie mam przed oknami drzewa! w ogole nie potrzebuje w dzien rolet czy firanek, siedzimy przy stole i patrzymy na drzewa! 🙂 🙂 🙂 Ja sie tu czuje rewelacyjnie. Malo tego, poszlam do miesnego na osiedlu a tam wszystko! nie musze zamawiac dla Ksawka tydz wczesniej indyka, czy dla Leona krolika, wszystko jest i na miejscu mielą *nie muszę prosic mamy o mielenie indyka na kotlety dla Ksawka), ba! nawet maja maszyne do ubijania kotletów! 😁 jestem zachwycona! a obok ma ekologiczny sklep warzywny - rewelacja!!! 😆 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dagii - tez uwazam ze nie powinnac odkurzac, jejku uwazaj na siebie!!!

Co do prasowania ja na siedzaco puchnę 🤢 mam ucisk na żyły w okolicach miednicy i puchę strasznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola u mnie poprawa jest ale nie wielka . Za 5 dni mam wizyte zobaczymy co będzie . odebrałam wypis ze szpitala a tam napisane" u ciężarnej stwierdzono zastój moczuu w obu nerkach " ( mi nikt nic nie powiedział ) i napisane że mały wazy prawie 2700 g a ja byłam pewna że 2 kg bo tak mi powiedzieli !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Jagoda niestety nie mogę zobaczyć zdjęć. Jest napisane, że zostały usunięte. No cóż, poczekam na następne foty.

Monika trzymaj się 😘 silna jesteś, dasz radę 🙂

O boziu... ARBUZ!!! Poezja cud malina 🙂 Sama za nim teraz szaleję 🙂 Ale żeby aż pół i nadal mieć ochotę??? 😮 Masz spust dziewczyno 😉

Ach ci mężowie... Też się ze swoim pokłóciłam. On problemu nie widzi, ja tak. dzisiaj będzie drugi dzień nieodzywania się. Może przemyśli swoje zachowanie i jednak dojdzie do wniosku, że ja jego żona w ciąży też go potrzebuję i pomoc w wielu rzeczach teraz jest mi potrzebna a nie tylko telefon tatusia i leci jak na skrzydłach (to nic że później przyjedzie wkur... bo go czymś zdenerwował). Baa, ostatnio to wogóle dom dla niego to tylko noclegownia! Albo delegacje i wraca późno albo od razu po pracy jedzie pomóc ojcowi... A w domu trawa nie skoszona, kran cieknie, ziemię nawiózł na kupy ale nie rozplantował... Szkoda gadać...


poprostu nie wierze jak bys opisywala sytuacje moja z mezem !! dos;pwnie ja juz nie mam sil
nerwow !!! na niego tylko ze u mnuie nie ma go w dzien mala placze budzi sie i pyta gdzie tata bo maz ma popoludniowki albo nocki.. myslalam ze w dzien z mala pobedzie a on wybywa na styk jak musi wyjsc do pracy ja ostatnio drzwi po 1,5 roku poszenia jak mala zasnela pomalowalam i skonczylam o 1 w nocy zmeczona na maxa 😞 a on to pani M z sklepu towar przewozi w inne miejsce to do brata pomuc bo ma remont to do kumpla na dzialke pomuc a ja ??? tez potrzebuej pomocy a mała ojca strasznie z anim teski i jak widzi ze wstaje to placze i zastawia drzwi .. 🤢 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko że u mnie pomogła złość. 2 popołudnia siedział w domu i zrobił wszystko o co go wcześniej prosiłam. Baa, nawet ponad to. Już zgoda, a wieczorem sobie na spokojnie porozmawialiśmy i wyjaśniliśmy to i owo. Pewnie i tak będzie dobrze na krótki okres no ale Korzystam i tego 😉

Jagoda, dobre fluidy panują w nowym domu iDziałają na Ksawka 🙂 oby jak najdłużej a najlepiej na zawsze.

Tak to Olu jest że musisz się sama dowiedzieć co ci dolega. Oni mają to gdzieś. Jak robiłam glukoze siedziała ze mną kobieta, której dziecku przy porodzie położna złamała obojczyk. Nic jej nie powiedzieli, po 2 dobach wypisali a w domu koszmar, dzidzia zamiast jeść to płakała, nie dała się ubrać. A to nie było jej pierwsze dziecko. Wróciła z nim do szpitala na izbę a tam dopiero ją poinformowali co jest. Pokazali jak ma karmić, ubierać. Ordynator kazał położnej ją przeprosić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję, ja nie wyobrażam sobie tak funkcjonującego małżeństwa. Razem a jednak osobno.

Gdyby któraś była zainteresowana- znalazłam blog z analizami kosmetyków dla dzieci. Nie wiem jak się dziewczynie chciało nad tym siedzieć ale dla mnie dał on wiele do myślenia i pomógł podjąć decyzję na temat kosmetyków dla Maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olej to Olu, twój Mateusz też nawet niech nie zwraca uwagi na takie gadanie. Szkoda zdrowia. Ludzie zawsze będą gadać i lepiej to olać.
Od tygodnia chodzę bez obrączki ale założyłam pierścionek zaręczynowy bo go bardzo lubię i bez problemów wchodzi i schodzi. Ale się we wtorek bazczelnie na mnie gapiła baba- na brzuch i na rękę z pierścionkiem i jeszcze ten szyderczy uśmiech. Pomyślałam sobie- "głupia baba", bo nawet jeśli byłabym w ciąży przed ślubem to co ją to obchodzi, sama nie lepsza jest i poszłam uśmiechnięta do samochodu 😉 Gadają zwykle ci co mają sami coś na sumieniu, a jak nie mają teraz to w przyszłości spotka ich "zasłużona nagroda".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu - gdyby mój mąż usłyszał od kogokolwiek "żeby się upewnił czy noszę jego dziecko" to najzwyczajniej w świecie dałby mu w pysk hehehehehe :-)

Olać fryzjerów ... większość z nich to geje ;-P

A jeśli to była kobieta, to pewnie sama zazdrości :P albo brak jej sexu w domu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie,

ja dziś nie wlączalam kompa.
Z mężem u mnie lepiej 🙂 Było nawet miło.
Leo przewariat, boziu co on tam w tym moim brzuchu wyprawia to szok!!!!
Ksawkowi przybija normalne regularne piątki! 🤪 Ksawuniek przytula, caluje brzuszek, rozmawia z Leonkiem.
My dziś skrecilimy łożeczko dla Juniora- ha! na styk idealnie w miejsce gdzie planowalam 😎
Ksawuś siedział pół dnia w tym łożeczku hehehe otwierał szczebelki zamykal i tak w kółko.
Przyszla pierwsza wielka paka z wyprawka dla Leo i dla mnie do szpitala (z Gdańska - wczoraj zamawialam a dzis rano kurier!! szok! szybciej doszedl do mnie proszek do prania z Gdańska niż zdążylam zrobic zakupy w hipermarkecie i kupic proszek hehe)
Potem bylismy na wielkich zakupach budowlano-spozyczych, dziadek do nas dzis wpadl, potem moja przyjaciolka 🙂 🙂 🙂
Teraz ide rozpakowac pudla i posortowac ubranka dla Leo.
Calusy! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu masz porządnego faceta, piwo mu za to 🙂 A temu dupkowi dobrze. Szkoda, że ta pamiątka mu zejdzie, po cichu życzę mu, żeby się rana bardzo źle goiła 😜

Jupi! wózek zamówiony 🙂 za 2-3 dni będzie (teraz już za 1-2) 😁 Wyprawka też już na ukończeniu, także nie jest najgorzej 🙂

Jagoda ja też się zastanawiam co się w tym moim brzuchu wyprawia... Dyskoteka jakaś czy jak??? Wczoraj na szkole rodzenia jedyna miałam przerwy w ćwiczeniach bo ciągle dostawałam a to w żebra a to w żołądek... A w sklepie... Jaaaacie...

Mam pytanie do dziewczyn które chodzą do szkoły rodzenia- ćwiczycie różne rodzaje oddychania i bezdechy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny!!!
Martyna: my skończyliśmy szkołę rodzenia w maju, tak ćwiczyliśmy oddechy i te relaksacyjne, przeponowe i te "ziajane" i bezdechy dotyczące skurczów, no i wszystkie pozycje wertykalne i te do odpoczynku; a czemu pytasz? ps. ciekawa ta analiza kosmetyków...

Justyna: ma pytanko, bo Ty na czołówce listy terminowej 😉 jak ostatnie tygodnie znosisz, jak się czujesz i czy przybierasz jeszcze na wadze, czy już wystpowało??

ja na dziś mam
+8 kg i 95 cm obwód brzuszka ( w końcu kupiłam centymetr krawiecki!!!!), szkoda,że nie wiem ile miałam cm przez ciążą, miałbym porównanie!

Monika: a jak u Was? napisz co tam mówią medycy??

ja dziś po kolejnym praniu, wczoraj prasowałam do 24, a potem do 1 składałam te maleńkie ciuszki; dziś już przeszłam do następnego etapu, rozmiary 3-6 miesięcy; posegregowałam też "starsze" ciuszki, jeszcze kilka ładnych pralek zostało, bo ciuszków dostałam aż do 1,5 roczniaka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla napisał(a):


Justyna: ma pytanko, bo Ty na czołówce listy terminowej 😉 jak ostatnie tygodnie znosisz, jak się czujesz i czy przybierasz jeszcze na wadze, czy już wystpowało??


Hejka 🙂
Mi się waga dawno zatrzymała, mam 9 kg na plusie. Pojawiają się pojedyncze skurcze. Młody mniej aktywny. Czekam cierpliwie. Już bym chciała być po.

Na razie wcinam wszystko, co jeszcze mogę, później się skończy 🙂 dużo odpoczywam. 🙂
Zauważyłam, że końcówka jest dla mnie lepsza niż poczatek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):

Hejka 🙂
Mi się waga dawno zatrzymała, mam 9 kg na plusie. Pojawiają się pojedyncze skurcze. Młody mniej aktywny. Czekam cierpliwie. Już bym chciała być po.

Na razie wcinam wszystko, co jeszcze mogę, później się skończy 🙂 dużo odpoczywam. 🙂
Zauważyłam, że końcówka jest dla mnie lepsza niż poczatek 🙂


łeee, no to niezła waga!!!! lepiej niż "książkowo" !!! a te skurcze to na KTG widać, czy je odczuwasz?? a jak odczuwasz, to opisz jak to jest?? a brzuszek niżej, czy nadal u góry??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla napisał(a):
Kerry napisał(a):

Hejka 🙂
Mi się waga dawno zatrzymała, mam 9 kg na plusie. Pojawiają się pojedyncze skurcze. Młody mniej aktywny. Czekam cierpliwie. Już bym chciała być po.

Na razie wcinam wszystko, co jeszcze mogę, później się skończy 🙂 dużo odpoczywam. 🙂
Zauważyłam, że końcówka jest dla mnie lepsza niż poczatek 🙂


łeee, no to niezła waga!!!! lepiej niż "książkowo" !!! a te skurcze to na KTG widać, czy je odczuwasz?? a jak odczuwasz, to opisz jak to jest?? a brzuszek niżej, czy nadal u góry??


Brzuchol już mam nisko, czop odszedł 10 dni temu. Na KTG skurczów nie widać, w sumie robiłam dopiero 2 razy. 20.06 mamy wizytę, ciekawę czy jej doczekam czy nie.
Założe się, że Pauli i Dagi będą szybciej ode mnie, coś czuję, że urodzę w 41 tc, :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja własnie pakuje torby naszej trójki jedziemy jutro z samego rana na działke po nocce meza jak tylko zejdzie bo zapowiadaja 30 c upały wiec zostaniemy tam do niedzieli 🙂 działka znajomego ale ma tam wajny sprzet 😉 basem 7 m na 6 m 🙂 wiec jest jak sie rozpedzic mysle ze jak pogoda przygra to kułeczko przepłyne 😉 jak narazie szukam stroju 😞 i znalesc nie moge na brzuszek zaloze pas ciazowy aby korbolek zakryc 😉 tez przed słoncem 🙂


Jagoda ja własnie wiekszosc wyprawki zamawiałam na allegro i w tym tez proszek bo za 5,5 kg bo 500 gratis ..Loveli zapłaciłam 43 zl 🙂 odrazu patrzałam na inne rzeczy jak kremy pudry Smoczki aventa ,nozyczk i takie tam i różnice na pierdołkach na sztuce są nawet o 5 zl np.puder do pupy 🙂 a przesyłka kurierem i za wszytko cenna sie nie zmienia bo wysyłka 12 zl 🙂 A w szytko od jednej osoby bo to sklep wiec tylko raz za wysyłke..

Kerry ja ci strasznie zazdroszcze juz koncowka ja wsumie tez bym chciala jechacla na urlop juz z 2 dzieci a nie strachac sie ze bede musiała wrocic do poznania.. waga super 🙂
Ja niestety mam niecałe 11 kg na + i az 110 cm w obwodzie brzuszka 🙂 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Zostaje w szpitalu i chyba az do rozwiazania dzis mi tak ordynatorka powiedziala co do wynikow nic nie wiem choduja cos i czekam to chyba jesst w tym najgorsze to czekanie ale wiem ze malenki musi dobic do wagi
Pozdrawiam Monika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleee leniwy dzien. W poniedziałek mam wizytę- jesli lekarka powie że mały jest wystarczająco duży i że moge odstawi te tabletki na skurcze i normalnie funkcjonowac w końcu biore się za wielkie sprzatanie bo te bezczynne leżenie mi jakos nie odpowiada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj znowu caly dzien na nogach, dopiero sobie usiadlam. W koncu zrobilam risotto - uwielbiam!!!! chyba bedzie na 3 dni!!! 🤪
Rosolek dla Ksawka, potem rybkę zjadł.
Dziadzius wpadl na chwile znowu, bylismy na spacerku, potem na wycieczce tramwajem 🤪 🤪 🤪 moje dziecię jechało drugi raz w zyciu tramwajem (pierwszy jak mial kilka miesiecy), zachwycony jazdą, że nie trzeba pasow zapinac itd 🙂 🙂 🙂 😁 😎 Tylko caly czas mówi zamiast "na pole" na dwór, a na tramwaje pociagi, trochę obciach, ale co sie dziwic, W Krakowie sie tylko urodzil 🙃
Ja sie tu czuje jakbym nigdy stad nie wyjeżdzała - dziś byłam w zabawkowym, w ktorym NIC się nie zmieniło a istnieje od lat 70tych! szok! w tym samym miejscu jest zegarmistrz, fryzjer, hot-dogi 😁 🤪 😁
Czuję się tu cudnie!

Poprałam pierwsza partie pieluch - chyba przesadzilam z iloscia bo lacznie z tymi po Ksawku to chyba ich mam ze 100 🤪 ale moze to dobrze, bo zamierzam sie za jakis czas przerzucic na pieluchy wielorazowe zamiast jednorazowych. Taki mam plan 😲 😆
Pieluchy wypralam w 60 st i chyba tylko 1 x (przy Ksawku pralam chyba 3 x w 90 st 😜)
Ubranka na programie BABY w 40 stoniach. Nigdy ubranek nie pralam w wywszej temp.

Jutro caly dzien w Olkuszu i tesciowki.

Dziewczęta, w przyszlym tyg ma byc 35 st!!!! 😮 😲 😲 trzeba lezec i sie wachlowac 🤢

Calusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my dzis oczywiście odwieczne pytanie "co robimy na kolacje "
Staneło na sąłatce . Ale tu pojawił sie problem jaka. Bo jarzynowa była ostatnio , wiec jaka tym razem . Pojawiły się trzy pomysły no i oczywiście każde z nas na co innego ochotę 🙂 więc staneło na tym że połączyliśmy te trzy w jedną i wyszła wyśmienicie ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...