Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej u nas też od wczoraj jedna pobudka w nocy ,zaczyna mi się to podobać , LENA też po tygodniu przesypiała noce 😉
u mnie też byłą położna ale nic nowego mi nie powiedziała , tylko że zmieniły się zalecenia żeby dziecka codziennie nie kąpać i nie prasować ciuszków czego akurat nie robię
a tak to OK , mama mi dużo pomaga tzn wystarczy że zabiera mi małą diablicę bo tak nawet Tośka bym nie mogła nakarmić bo wlazłaby mu na głowę albo uderzyła czymś chociaż z dnia na dzień jest lepiej przyzwyczaja się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Macie dobrze dziewczyny 🙂
Wojtuś jak w zegarku równo co 3 godz. pobudka i jeść!. Jutro mój Mąż wraca do pracy... zostaniemy sami.... mam nadzieję, ze jakoś damy rade.
Młody jest bardzo przytulaśny. Siedziałby cały czas na rączkach. Do teg nie śpi dużo w dzień. Ma dwie drzemki po 3 godz. Muszę pozyczyć od siostry chustę do noszenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
my się szykujemy na szczepienie oby okazał się Adaś twardym mężczyzną i dzielnie zniósł kucie i reakcje poszczepienną bo jestem przerażona po doświadczeniach z córką 🤢
miłego dnia dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy sie z Lenka jak zwykle znad cyca 🙂
Dagii u nas też dziś tylko jedno wybudzenie w nocy, a następne już rano o 8. Ale ja jednak wolę dwa nocne karmienia, bo po przerwie ponad 4h moje piersi były tak przepełnione mlekiem, nabrzmiale, że Malej ciężko było chwycić, nawet po odciagnieciu i była taka glodna, że wysłała obie piersi, co razem z dwoma przewijaniami i rytualna czkawka dało ponad 2h....
Justyna to Wojtus ładnie śpi, Lenka ma zazwyczaj pół dnia aktywnosci:jedzenie co godzinę, drzemka 5-15min, więc też sporo jest na rękach moich lub taty, a pół dnia optymalne:karmienie, 1-2h snu karmienie...
A co do mężów i ich pomocy, no wlasnie mój w poniedziałek wraca do pracy po 2tyg.opieki poszpitalnej i ja się tego bardzo obawiam, bo jego służby trwają 24h 😞 i nie mam mamy, ani siostry na miejscu ....
Martyna czyli sierpien?
Jagoda a Ty?
Czekamy na Wasze Maluszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

Martyna, czyli jutro masz wywoływanie czy jak?

Jak własnie zjadłam swoja pewnie ostatnia poki co pizze 🙂

Chłopaków wysłalam do ZOO (mnie opamiętała moja mama twierdzac ze powinnam rozwazyc pozostanie w domu 😜 ).

Chyba sobie zrobie liste dań/przepisów dla mamy karmiącej. Czy Was mężowie jedzą to co Wy?
Ja nie mam najmniejszego zamiaru gotowa Mu osobno, bo musiałabym robić 3 obiady dziennie. Jak to godzicie?

Byłam tutaj pierwszy raz u lekarza po L4, no bo mój wyjechał, a ja mam L4 do dziś. Dostalam bez problemu.
Sasiedzi i panie w sklepach nie przestaja sie dziwic ze ciagle chodzę w ciazy 😁

Ja mam deadline tak jak chyba pisalam 9 sierpnia w piątek. Jesli do tego czasu nic nie ruszy samo to wtedy urodzę tak czy siak.

Dzis dla rownowagi noc do dupy, Leon do 4 nad ranem urzadzil sobie po prostu bieżnie w moim brzuchu. Potem spal do 12:00.

Dagii - nie masz zadnych watpliwosci ze Kacper Wam przyniesie wirusa z przedszkola? 🤢



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - Kacper do przedszkola chodzi już rok, więc te bum chorobowe mamy za sobą.
A też nie zabiorę go z przedszkola za którym tęskni bo może przynieść jakieś choroby.
Widzę jak dobrze na niego wpływa przebywanie tam, ile się uczy i jak się fajnie rozwija, więc nawet jeżeli będziemy przez to chorować to nie chce mu tego zabierać.
Od paru dni, mówi tylko o przedszkolu o tym, że już chce iść bo tęskni za kolegami i za koleżankami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Jagoda - Kacper do przedszkola chodzi już rok, więc te bum chorobowe mamy za sobą.
A też nie zabiorę go z przedszkola za którym tęskni bo może przynieść jakieś choroby.
Widzę jak dobrze na niego wpływa przebywanie tam, ile się uczy i jak się fajnie rozwija, więc nawet jeżeli będziemy przez to chorować to nie chce mu tego zabierać.
Od paru dni, mówi tylko o przedszkolu o tym, że już chce iść bo tęskni za kolegami i za koleżankami 🙂



Jejku, chcialabym zebysmy juz tez byli na etapie teskonty za przedszkolem 🙂
Ja nie wiem co zrobię. Jak urodze 9 sierpnia to Leon bedzie mial 3 tyg kiedy Ksawery powinien isc do przedszkola....przerasta mnie to chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już zaszczepieni 🙂
Mały śpi bidulek , kolejne szczepienie we wrześniu
próbuję was nadrobić ale marne szanse
dzieciaki szczepionki na rota wciągają aż im się uszy trzęsą 😁
słodkie czy co ? 😁 😁 😁 😁
mojemu tez podpasowała mniej był zadowolony z kucia
no ale dobra ciocia zrobiła to raz dwa więc tylko pomarudził troszkę w nagrodę dostał butle bo cyce puste był 😞
a no i na dzień dzisiejszy waga to 4760 🤪
co do Bydgoszczy byliśmy 25/07 na patologii noworodka ale jest wszystko na dzień dzisiejszy ok , zostajemy tylko pod opieką pediatry tu na miejscu a gdyby cos to mamy brać skierowanie jedynie co to mamy uważać na niedokrwistość bo to częsta przypadłość wcześniaków
19/08/ mamy bioderka
lecimy terminowo odhaczamy z kalendarza wizyty żadnego poślizgu nie robimy
co do karmienia to ja piersią ale i dokarmiam Emfamilem ale wole swoje dawać
szczęściary te co mają nawałnice mleczną , zazdroszczę - ale się cieszę ze cos tam mam (no i się najada , wiec nie jest takie złe to moje własne ) bo z córą nic nie było
pozdrawiam foremki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika- Adaś pieknie wazy! 🙂
orientujecie się ile kosztują szczepionki na rotawirusy i pneumokoki? i po ile dawek się podaje?


A jutro kończymy 3 tygodnie 🙂
[URL=http://www.tinypic.pl/dc490v97qx5h][IMG]http://images.tinypic.pl/i/00424/dc490v97qx5h_t.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna
W Polsce dostępne są dwie doustne szczepionki przeciw rotawirusom, które różnią się liczbą dawek. Obie szczepionki podaje się od 6. tygodnia życia dziecka z minimum 4-tygodniową przerwą pomiędzy kolejnymi dawkami. W przypadku szczepienia szczepionką dwudawkową całe szczepienie należy zakończyć przed upływem 24. tygodnia życia.1 Schemat szczepienia drugiej szczepionki składa się z trzech dawek, których podanie należy zakończyć przed 26. tygodniem życia dziecka.
Cena może się różnić w zależności od przychodni lub apteki. W przybliżeniu wynosi w granicach 600-700 zł za cały cykl szczepienia (2 lub 3 dawki w zależności od producenta).
Szczepienie nie jest finansowane ze środków publicznych, ale jest szczepieniem zalecanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego w Programie Szczepień Ochronnych.

Ja za szczepionkę zapłaciłam 320 zł "ROTARIX" i sa 2 dawki , druga za 6 tyg z kolejnymi szczepieniami
ale polecam stronę : http://www.szczepienia.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między naszymi forumowymi dziećmi będzie miesiąc i dwa (Adaś) różnicy! 🤪
Ciekawe jak Rudi, Martyna jutro bedzie miala juz swoje kochane dzieciątko, ja zamknę listę lipcówek 😉

A mój starszak dziś mega mega kaszlący....
Zaglądam jak co tydzien do mapy pyleń w małopolsce a tam kużwa massakra totalna!!!! pylenie zagrazające życiu! sprawdzilam z Jego ostatnimi badaniami i to co teraz Go najbardziej męczy to BYLICA!!! zasrana bylica! a sprawdzalam jeszcze kilka dn itemu i nie bylo takiego stężenia 😞 😞 😞
A on dzisiaj jeszcze w ten upał zoo (alergie na siersc ma tez ekstremalnei wysoką)...Ja wywietrzylam dzis cale mieszkanie...moje kochane dzieciątko....Serce mi pęka jak na niego patrze jak sie meczy 😞(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czwartkowe dzień dobry 🙂

Martyna daj znać co u Was???

I mamy już 3 tygodnie 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/208/oeb0.jpg/][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/4192/oeb0.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Daga jakie piękne te Twoje 3 tygodnie 🤪
Rosną nam jak na drożdżach bobofruty 😁 😁 😁
Nocka w miarę troszkę podwyższona temperaturka była i trochę marudzenia było ale znośnie obyło się bez podawania czopków . (skala porównawcza z córa ...hmmmmm 1 szczepienie = temp 40 stopni , biegunki , wycie 24 h , 24 h noszenie na rękach przez 5 dni , i prawie 0 snu ) Także Adaś spisał się był dzielny jak mężczyzna i znosi to dzielnie .Dzień& noc zaliczam do przetrwanych , udanych po szczepieniu . Jeszcze dzisiejszy dzień może być przełomowy więc zobaczymy co przyniesie ...
Justyna
co do szczepień pneumokoki szczepimy później ale to tez jedna dawka waha się od 360-380 tak słyszałam ile w tym prawdy okaże się jak będę kupować
A Twój Wojtasio 🙂 nooooo bystrzacha z tego chłopaka , też dorodne Twoje 3 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga emilka sliczna a jakie ona ma dlugie wloski 🙂
justyna wojtus tez malutki slodziak
u nas majka coraz mniej spi moje mleko co zje w wieksosci ulewa ale niepoddajemy sie nadal butla 2razy na noc i rano a reszta cyc jak tam z potowkami u wasych dzieci maja???
rudi co tam u ciebie nieodzywasz sie
jagoda a ty jak tam jakies onaki masz
martyna a u ciebie dzis wywolanie\?????
co do szczepionek ja bede szcepic te platne 5w1 jest ich 4dawki po 200zzl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii- Emilka śl.iczna! jeszcze troche i kituszki będziesz robić 🙂
Monia- Adaś jako wcześniak to ma szczepienia na pneumokoki za darmo 🙂'

Za tydzień idziemy na sesję zdjęciową 🙂
Zdjęcia Woojtusia i rodzinne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie licpowe mamy, tu mama na pewno sierpniowa 🙂

Dagii - Emilka jest cudna! ślicznosci!!! od razu widać, że dziewczynka! 🙂
Justyna, Wojtuś od początku ma takie mądre spojrzenie, super chłopak!

A mnie dziś nastrój padł.
Może ktoś pożyczy cierpliwosci i pozytywnego nastawienia 🙂?

miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ...
Mam pytanie jak u was z Karmieniem zmieniło sie cos
Moja mała pierwsze 4 doby aniołek kładłam ja o 21 budziła sie tylko kolo 3 na cycka i spala do 8 rana .

Natomiast teraz sytuacja sie zmienila mała zaczela tyle jesc ze szok !! 😮
pije łapczywie ,piersi nie mam na szczescie pokaleczonych ale budzi sie juz czescij.. a dzis to cały czas na cycku nie nadazam produkowac mleka ... no i z prawej piersi odrazu łapie a z lewej to srednio 😞 mam wklesłego sutka w porownaniu do prawej piersi moze dlatego ale odciągam aby pokarm mi nie zanikl i podaje w butelce z tej piersi... no i juz mieliśmy pierwsza kolkę 😞 ale to z mojej winy bo zjadlam czekoladke z wisnia i alkoholem ..po prostu sie zapomniałam 😞

Dagi - masz tak sliczna coreczke ze nie moge sie na nia napatrzec ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Daga - zadnych oznak. Tyle tylko ze dyskomfort i zniecierpliwienie coraz wieksze...jestem tym zmeczona, nie chce mi sie nic, nie mam pomyslow na obiad...
Nie spie, gorąco mi, mlody mi nie pozwala zasnac swoim brykaniem. Starszak coraz gorzej.....
Ech....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny . Cięzko za Wami nadążyć 🙂
A więc tak :

Co do karienia - u nas kompletna klapa . karmienie piersią nie sprawdza sie . Mały je 2 godziny z jednej piersi po czym zasypia na 5 minut .Po butli śpi 3-5 h .

Dziś ma 3 tygodnie i 3 dni 🙂

Co do szczepienia - My bierzemy te 6 w 1 i te na rotawirusy( na pneumokokami sie zastanawiamy) ( chociaz widze ze wy chyba bardziej te 5 w 1 polecacie , dlaczego ? )


A to moje szczęście : [IMG]http://i42.tinypic.com/9s7bdt.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joł
ja jeszcze też nie nadążam
w temacie karmienia to tylko tyle że jem wszystko , piję pepsi , kawę , no wszystko co możliwe i na razie małemu nic nie dolega
mleczarnia dostosowała sie do jego potrzeb ( tylko on tak na prawdę ssie od soboty dopiero)
ssie około 30 minut, sam wypuszcza i zasypia na 3 -4 godziny , w nocy je tylko o 23.00 i czasem a 4.00 albo dopiero o 6.00 , nie da się go wybudzić , tak już mu zostało ale chyba mu wystarcza bo niczego nie sygnalizuje i na nic się nie uskarża
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny!
piękne Wasze pociechy, Justyna - Wojtuś duży chłopak, Dagii - Emilka śliczna i lubi leżeć na brzuszku!! a nasz Żuczek nie chce, a powinien, na bioderka..., Ola - synuś przesłodki 🙂jak aniołek!

a to nasza Księżniczka (wczoraj skończyła 2 tyg,): [IMG]http://imageshack.us/a/img69/7975/ei5a.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/a/img189/233/hwlh.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/a/img96/2659/6yys.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...