Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzisiaj buziaki dla wszystkich dziewczyn :*

Byłam wczoraj na prenatalnym, nie było tak źle jak myślałam, ale musze iść jeszcze we wtorek na badanie podwójne. NT zmniejszyło sie z 4,4 do 2,2mm, kość nosowa widoczna, serduszko ładnie działa, tylko przepływ żylny źle wyszedł. Nie zamierzam martwić się na zapas, chyba łapie dystans 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam wszystkie panie. 🙂 Przede wszystkim życzę Wam dzisiaj wszystkiego dobrego. 🙂 Za dwa tygodnie mam badania prenatalne, te genetyczne 🙂 jestem ciekawa czy jak pan doktor będzie mi robił USG stwierdzi płeć dziecka. Podobno ma bardzo dobry sprzęt a więc w 13 tygodniu będzie to chyba możliwe , prawda ? A Wy poznałyście już płeć ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to czekanie. To dopiero początek... Jeszcze szmat drogi przed nami, a ciekawość zjada od środka. Tylko jestem ciekawa czy na tych prenatalnych lekarze zajmują się sprawdzaniem płci dziecka. Mój gin. ma słaby sprzęt, a na pren. idę do innego. Jeśli on mi nie powie to nie wiem ile będę musiała czekać. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja we czwartek zapytam ale nie będę brała tego za bardzo do siebie bo Hania też na tym usg miała być na 80% chłopakiem 😁 Do brzusia mówiłam jak do chłopca a po 2 miesiącach okazało się, że jednak dziewczynka 😁 W 7 msc podczas USG zobaczyłam "bułeczkę" bo już nie miałam wątpliwości 😆
U nas w domu wszyscy przeziębieni 🥴 więc weekend do bani 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ma pytanie...od kilku dni tylko popołudniami zaczyna mnie boleć brzuch ale jest to taki bół jak na kolke ale zlokalizowany po lewej stronie bliżej żołądka. Czy może to być związane z przemieszczaniem narządów....nie za wcześnie na to? I dlaczego tylko popołudniami mniej więcej koło godziny 16-17 pomęczy ze dwie godziny i przechodzi espumisan nie pomaga, wczoraj wzieęłm nospe ale też nie wiem czy to ona poskutkowała czy po prostu samo przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie uciski ale to jak za długo posiedze, własnie cos jak by kolka i mam bule jak na okres (ale pytałam lekarza no macica sie coraz bardziej rozciaga musi sobie "sama" miejsce zrobic). Płeć dziecka widac od 13tyg o ile pokaze. a u mnie pojawiły sie wymioty znów 🤢 ale przezyje 🙂 no i o dziwo nic nie przytyłam jedynie brzuch sie zaokrąglił a waga spada w dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

U mnie samopoczucie już dużo lepsze ,ale nie całkiem dobre ale nie ma co narzekać 🙂

Jeśli chodzi o brzuch to mnie też pobolewa ale to normalne 🙂

Założyłam nowy wątek naszych brzuszków 🙂

EWA super prezent dostałaś 🙂

A co tam u was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczynki!
Ewa, prezent super 😉 ja od mojego męża dostałam pozwolenie na wypicie Karmi i bukiet tulipanów 😜
U mnie samopoczucie w miarę w porządku. Czasem miewam mdłości jak na przykład niczego od rana nie zjem albo wieczorem, gdy za długo już nie jem przed snem. I ciągle chce mi się spać i jestem zmęczooooona.
Byłam na USG i wszystkie parametry ok, NT 1,6, kość nosowa obecna, przepływ w normie, 50mm ☺️
Polemika_schola ja mam podobny wykres i wszystko jest ok, więc nie wiem co jest nie tak w tym. Co prawda w ogóle nie mam pojęcia jaki powinien być prawidłowy i jak go odczytywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny po weekendzie 😆
Dziś czuję się już lepiej ale w sobotę to myślałam, że ducha wyzionę temperatura wysoka, mdłości i okropny katar 🥴
Jestem bardzo szczęśliwa bo zaczynam II trymestr po tych 3 miesiącach zawsze jestem spokojniejsza o dzieciątko moje kochane 😆
W tym tygodniu na pewno zrobię zdjęcie brzuszka i wkleję na forum 😆
Jestem zdziwiona tym co jem podczas tej ciąży 😮 ponieważ mam ochotę na same zdrowe rzeczy typu owoce, warzywa jogurty. Normalnie jak nie ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jem praktycznie tylko nabiał i ryby nic poza tym.
W ogóle to od poczatku ciąży nie jestem w stanie włożyć do ust nic słodkiego,co mnie bardzo cieszy 🙂 a przed ciążą to non stop bym jadła słodkości wszelkiego rodzaju 🙂

Jejku pogoda mnie dobija normalnie masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 Pogoda nas nie rozpieszcza więc trzeba dogadzać sobie w inny sposób 🙂 ja np. lubię dobre jedzonko. Niestety cały czas ciągnie mnie do fast foodów i tylko tym się najadam a szczególnie frytki mi smakują 🙂 na nic innego nie mam ochoty i zmuszam się do jedzenia zdrowych rzeczy wy też tak macie ? nawet słodycze, które lubiłam sobie podjadać w ciągu dnia, nie wchodzą teraz bo nie dobrze mi od razu 🙂 Ahania mój dzidziuś ma (NT) 1.8mm i też mam wykres na dole ale lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze, że ja się nie muszę znać na wykresach itp.
W którym tygodniu macie kolejne USG ? bo mi Pani ginekolog powiedziała, że w 22 tyg ale ja chyba nie wytrzymam i pójdę prywatnie wcześniej. Uważacie, że jest sens ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mam pytanie. Dzisiaj od rana bolały mnie plecy. Nie wiedziałam już co mam ze sobą zrobić ... Garbiłam się, kładłam. Potem zaczął mnie pobolewać brzuch. Po południu poszłam zrobić siusiu i na papierze toaletowym zobaczyłam taki brązowy skrzep. Czy to coś poważnego? Któraś z Was tak miała ? Oczywiście od razu zalałam się łzami i nie wiem nadal czy mam się czym martwić. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj u gin i powiedział , że to normalne u niektórych kobiet. Może mi się to utrzymać nawet do końca ciąży, aczkolwiek jeżeli będzie się nasilać mam się znowu zgłosić. Niby mam się nie martwić, nie jestem do końca przekonana do tego, ale chyba lekarz wie lepiej. Oczywiście zrobił mi USG i z dzidzią wszystko dobrze, a to najważniejsze. Kazał mi zażywać nospe , ma mi pomóc. Zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...