Skocz do zawartości

LISTA WYPRAWKOWA DLA MAMY I MALEŃSTWA:) | Forum o ciąży


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny 🙂 ponieważ juz kilka razy pisałyscie,co najlepiej wziąć do szpitala,postanowiłam założyc oddzielny wątek aby wszystko było napisane jasno i klarownie 🙂 Z naszą szybkoscią pisania przebijanie sie do listy wyprawkowej w watku"witajcie majóweczki" może zając dni 😉a nawet tygodnie,a przecież lepiej poswiecić ten czas na głaskanie brzuszka i naszych bąbelków 🙂 Tak więc:
please!!!! zamieśćcie jakąś listę wyprawkową:
- co trzeba kupić dla maluszka (do domu)?
- co trzeba wziąć dla maluszka do szpitala?
- co trzeba wziąć dla siebie do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co należy zabrać do szpitala?

Dokumenty
Dowód osobisty
Legitymacja ubezpieczeniowa (lub druk RMUA)
Grupa kwri oryginał lub wpis do dowodu
Jeżeli grupa krwi jest czynnikiem RH(-) to również wynik przeciwciał
Wyniki badań laboratoryjnych: morfologia, mocz, HBS, WR
Badania USG
Książeczka przebiegu ciąży


Walizka rodzącej

Przybory toaletowe
Kosmetyki
Ręczniki (2 szt.)
Skarpetki
Koszule nocne rozpinane od góry (2-3 szt.)
Kapcie oraz klapki pod prysznic
Szlafrok
Figi (4-6 par, bawełniane) lub higieniczne połogowe (siateczka)
Wkładki laktacyjne
Chusteczki nawilżające, może być woda w sprayu
Spinka do włosów, opaska lub frotka
Podpaski duże
Woda niegazowana
Batonik lub kanapka dla męża


to lista ze strony szpitala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Co należy zabrać do szpitala?

Dokumenty
Dowód osobisty
Legitymacja ubezpieczeniowa (lub druk RMUA)
Grupa kwri oryginał lub wpis do dowodu
Jeżeli grupa krwi jest czynnikiem RH(-) to również wynik przeciwciał
Wyniki badań laboratoryjnych: morfologia, mocz, HBS, WR
Badania USG
Książeczka przebiegu ciąży


Walizka rodzącej

Przybory toaletowe
Kosmetyki
Ręczniki (2 szt.)
Skarpetki
Koszule nocne rozpinane od góry (2-3 szt.)
Kapcie oraz klapki pod prysznic
Szlafrok
Figi (4-6 par, bawełniane) lub higieniczne połogowe (siateczka)
Wkładki laktacyjne
Chusteczki nawilżające, może być woda w sprayu
Spinka do włosów, opaska lub frotka
Podpaski duże
Woda niegazowana
Batonik lub kanapka dla męża


to lista ze strony szpitala..


a te koszule rozpinane od góry, to na całej długości mają być rozpinane, czy chodzi tylko o karmienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Pamietajcie również ze nie możecie mieć pomalowanych paznokci u rak i nog,bo gdy coś zlego sie dzieje,to podobno paznokcie od razu sinieją,a pod lakierem tego nie widac.Oczywiscie żele i akryl też odpadają.


Dobrze Prosze Pani 🙃 sie zastosuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec na tej stronie co podałaś jest napisane, że należy mieć 50-60 pieluszek tetrowych!! Ja mam 8 i czy to za mało? Czy, któraś z was aż tyle kupowała? Czy potrzebny jest laktator? Kurcze sama nie wiem co jeszcze kupić 😞 Ale pochwale się wózek już kupiliśmy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ogóle dziewczyny to na kiedy chcecie mieć wszystko gotowe tak zapięte na ostatni guzik? Bo ja to myślę, że chyba tak na koniec marca bo w kwietniu już różnie chyba może być tym bardziej, że termin przypada mi na 2 maja.. więc chciałabym mieć torbe wcześniej spakowana. Dla siebie jeszcze nic nie mam..dla maluszka też żadnych kosmetyków, smoczków a czas ucieka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Rudzielec na tej stronie co podałaś jest napisane, że należy mieć 50-60 pieluszek tetrowych!! Ja mam 8 i czy to za mało? Czy, któraś z was aż tyle kupowała? Czy potrzebny jest laktator? Kurcze sama nie wiem co jeszcze kupić 😞 Ale pochwale się wózek już kupiliśmy 😁


Kochana ja mysle ze wszystkie te wyprawki to takie listy z przymrużeniem oka 😉 kazdy ma jakies tam swoje fanaberie 🙂 a i lata leca i wszystko sie zmienia ..wrzuciłam to co znalazłam 😜 mysle ze to chyba starczy ja tez mam ok.10 pieluszek bo tak naprawde do wycierania buzki jak sie dzidzi uleje czy zeby przykryc czasem...wiecej nie trzeba moim zdaniem 😉
Zreszta mysle ze wiele tych rzeczy na chwile obecna jest nam poprostu zbedna..ja laktatora narazie nie kupuje ..mam zamiar karmic piersia ile sie da a i do pracy sie szybko nie wybieram 🙂 wiec pozniej sie zobaczy.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z doświadczenia koleżanki - tetrówek dziennie idzie ok 5-8 zależy od Twojego doświadczenia i przewrażliwienia na punkcie czystości, ja kupię ze 20 😁

A wyprawkę zamierzam skończyć w kwietniu, mam termin na 25 maja więc nie mam się co spieszyć 🙂 A mimo to już prawie wszystko mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
moja koleżanka miała termin na 23 marca, a tydzień temu odeszły jej wody i urodziła! Także ja chciałabym być gotowa do końca marca, bo mam termin na 10 maja, a i tak przypuszczam, że niektóre rzeczy będzie się kupować dopiero po urodzeniu maluszka.


Usmiechnieta ja dopiero zaczynam zakupowe szalenstwo 😁 kurcze i sie zastanawiam czy zdążę 😮
no napewno pewne rzeczy kupi sie po 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
moja koleżanka miała termin na 23 marca, a tydzień temu odeszły jej wody i urodziła! Także ja chciałabym być gotowa do końca marca, bo mam termin na 10 maja, a i tak przypuszczam, że niektóre rzeczy będzie się kupować dopiero po urodzeniu maluszka.


Usmiechnieta ja dopiero zaczynam zakupowe szalenstwo 😁 kurcze i sie zastanawiam czy zdążę 😮
no napewno pewne rzeczy kupi sie po 🙃


Rudzielec, ja nie mam kompletnie nic!!!! w sobotę jadę do szwagierki po gadżety po jej córeczkach. Jak zobaczę co tam jest to biorę się za zakupy. Zdążymy, zdążymy 🙂 ja się śmieje cały czas do mojego, że jak pojadę na porodówkę, to najwyżej jego wyślę po wyprawkę 😁 niech się chłopak organizuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zebrałam takie info na temat wyprwki do szpitala, zapisane i czeka na pakowanie 🙂

NIEZBĘDNE DOKUMENTY
dowód tożsamości
dokument ubezpieczenia
NIP pracodawcy
karta ciąży
ostatnie wyniki badań krwi, moczu i usg
wyniki HBS, WR, grupa krwi i czynnik RH, przy ujemnym RH badanie na obecność przeciwciał antyRH
DLA MAMY NA CZAS PORODU
koszula nocna - może być nieco gorsza, bo na pewno się pobrudzi
zegarek - by móc samemu określać długość skurczy
jednorazowa lewatywa i maszynka do golenia krocza - wymagane przez niektóre szpitale
pomadka ochronna
DLA MAMY NA OKRES POPORODOWY
podpaski duże
majtki jednorazowe z siateczki
szlafrok
koszule do karmienia - 3 sztuki
skarpetki
biustonosz dla karmiących matek - 2 sztuki
papcie i klapki pod prysznic
ręczniki - 1 duży i 1 mały
kosmetyki (dezodorant, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, szampon, kosmetyki do makijażu, nożyczki, szczotka lub grzebień)
wkładki laktacyjne
maść na obolałe brodawki
papier toaletowy
leki, które przyjmujemy
ulubiony jasiek
czasopismo, książka, notatnik, długopis, odtwarzacz mp3, telefon komórkowy+ ładowarka, aparat fotograficzny+ ładowarka
chusteczki higieniczne
sztućce i kubek
przekąski, herbatniki lub biszkopty
ulubiona herbata lub kawa bezkofeinowa
sok - jabłkowy, winogronowy lub brzoskwiniowy
woda niegazowana
pieniądze - na wszelki wypadek
odzież na wyjście
Rzeczy dla DZIECKA
paczka pieluszek jednorazowych, chusteczki jednorazowe do pupy, krem do pupy
kilka pieluszek tetrowych
trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body rozpinane na całej długości i trzy pary śpioszków (lub zamiast poprzedniego – trzy pajacyki)
dwie bawełniane czapeczki (zwróć uwagę na szycia; szwy nie powinny uciskać delikatnej główki dziecka)
dwie pary skarpetek
rożek lub kocyk
ręcznik, łagodne mydełko np. Bambino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przygotowałam sobie plik w excelu, gdzie podzieliłam na zakładki:
do szpitala
spanie
mycie+kosmetyki
ubranka
karmienie
dodatkowe
I w każdej zakładce opracowałam co potrzebuję mieć/kupić, a nawet dodawałam linki jeśli mi się coś spodobało i wiem że to kupie, ale jako że zaczynam dopiero kompletować wyprawkę plik jest jeszcze ubogi ale skopiuje wam to co mam.
SPANIE
1 łóżeczko
2 materacyk
3 prze
4 Prześcieradełko 2 szt.
5 Ochraniacz na łóżeczko
6 kocyk lekki
7 kocyk gruby
8 rożek
9 kołderka
10 poduszeczka
11 pościel
INNE
karuzelka do łóżeczka
niania

MYCIE
1 Wanienka
2 2 reczniki z kapturkiem
3 2 reczniki zwykle dla dzidziusia
4 myjki frotte
5 termometr

HIGIENA
1 Oliwka dla dziecka
2 Płyn do kąpieli – Oilatum
3 Mydełko
4 Zasypka
5 Sudokrem / linomag / bephanten
6 Krem do buzi (zima) i ciała
7 Chusteczki nawilżone do pupy Pampers
8 Chusteczki higieniczne/ płatki higieniczne
9 Wata
10 Gaziki jałowe / płatki kosmetyczne
11 Sól fizjologiczna
12 Spirytus
13 Proszek do prania / płyn do prania JELP
14 Nożyczki do paznokci / obcinak
15 Szczoteczka do włosów
16 Patyczki bezpieczne
17 Gruszka do nosa/frida
18 Pieluszki tetrowe ok. 20 szt.
19 Pieluszki flanelkowe 3-5 szt.
20 Pieluszki pampers – New born

Karmienie
1 Wkładki laktacyjne
2 Laktator
3 Butelka 250 ml. – 2 szt.
4 Butelka 125 ml – 2 szt.
5 Szczoteczka do mycia butelek
6 Smoczek
7 Lancuszek do smoczka
8 Pojemniki do przechowywania pokarmu

Być może będzie potrzebne
Termoopakowanie
Sterylizator parowy (?)
Podgrzewacz (?)

DODATKOWE
wózek
torba na akcesoria
parasolka
osłona przeciwdeszczowa
fotelik samochodowy
nawilżacz powietrza
termometr pokojowy
leżaczek bujaczek
elektroniczna niania

majtki poporodwoe
biustonosz do karmienia
poduszka dla kobiet w ciazy
koszule nocne

Do szpitala
Torba do szpitala dla dziecka
Nożyczki do paznokci
Szczotka, grzebień
Zestaw ubranek, jeśli można / trzeba je ze sobą mieć. Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.
Kilka koszulek i kaftanikow
Kilka sztuk body
Kilka spioszkow / pajacyki
Piżamki
2 czapeczki
Sweterek
Pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami)
Skarpetki
Kocyk
Pieluszki, 7-8 dziennie.
Krem do pupy (Linomag, Tormentiol)
Ręczniczek, kilka pieluszek tetrowych

Torba do szpitala dla mamy
Dokumenty
Karta Ciąży, wyniki badań, Dowód Osobisty, Książeczka Ubezpieczeniowa, Plan Porodu
Art. spożywcze (zapytaj koniecznie położną, czy możesz spożywać posiłki podczas porodu !)
woda niegazowana
Soki (Najchętniej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków, napojów, uczulających dzieci, np. truskawowych, z owoców cytrusowych)
Ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
Przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
Owoce (jabłka, śliwki kalifornijskie) surowe lub z kompotu

Art. higieniczne i kosmetyczne
Kosmetyki (bezzapachowy dezodorant, pasta, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej w wyciagiem kory dębu, szampon, kosmetyki do makijażu, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, pilniczek do paznokci, zmywacz.)
Ręczniki (co najmniej 2-3)
Ręcznik papierowy, jednorazowy, lepszej jakości (do wycierania krocza).
Podpaski nocne, takie długie, bella grube długie ze szkydelkami i te bella poprodowe
Wkładki laktacyjne
Papier toaletowy
Jednorazowa maszynka do golenia
Jednorazowy zestaw do lewatywy
Bielizna
Majtki jednorazowe, z siateczki (nie z fitolizyny), do nabycia w aptece
podkłądy

Staniki laktacyjne
Kapcie
Klapki pod prysznic
Szlafrok
Koszule nocne, rozpinane. (Zapytaj czy można mieć własne. Ze względów praktycznych, (konieczność prania), lepiej wykorzystać szpitalną bieliznę.)
Skarpetki
Czysta odzież na wyjście, obszerna, z uwzględnieniem pory roku. (Torbę na wyjście możesz przygotować do zabrania później.)

Inne bardziej lub mniej przydatne rzeczy

Odciągacz pokarmu
Karta telefoniczna
Telefon komórkowy. (Uwaga ! Zapytaj czy można go używać w Twoim szpitalu)
Aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
Leki, jeśli jakieś przyjmujesz. Zapytaj, czy w Twoim szpitalu nie brakuje czopków glicerynowych. Jeśli cierpisz na hemoroidy, zabierz dobrą maść lub czopki.
Notes z telefonami
Zeszyt, długopis , Pamiętnik
Książka, krzyżówki, czasopismo
Drobne pieniądze
Ulubiona poduszeczka
Talerz, kubek, sztućce
Zioła laktacyjne

Jedyne czego nie opracowałam to ubranka bo czekam na to co dostanę od bratowej i siostry.

Mam nadzieję, że coś pomogło. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to i tak spakuję torbę dopiero po szkole rodzenia, którą będą prowadzić położne ze szpitala w którym zamierzam rodzić i na podstawie listy, jaką otrzymam od niech.

Ja kopiowałam pozycje jak leci z mojego pliku, dzisiaj nikt raczej nie stosuje lewatywy, więc pewnie drogą eliminacji wyrzucę to, ale nie chciałam się zastanawiać co kopiować, a co nie, więc taka formę przedstawiłam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Rudzielec na tej stronie co podałaś jest napisane, że należy mieć 50-60 pieluszek tetrowych!! Ja mam 8 i czy to za mało? Czy, któraś z was aż tyle kupowała? Czy potrzebny jest laktator? Kurcze sama nie wiem co jeszcze kupić 😞 Ale pochwale się wózek już kupiliśmy 😁


ja miałam kupione tylko 10 pieluszek tetrowych.mi zupełnie starczyło,anawet za dużo było.bo synek nie ulewał,nie podkładałam pieluszek nigdzie, i mam jeszcze wszystkie jak nowe 🙂....laktator miałam taki ręczny i bardzo mi się przydał...miałam dużo pokarmu,mały ssał co 2-3 godziny a w między czasie miałąm taki nawał pokarmu,że wiecznie chodziłam mokra mimo wkładek i wsadzanych pieluch tetrowych do stanika 😁...a no włąśnie bardziej te pieluchy mi się przydały niż małemu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do szpitala zmieściłam się w takiej średniej torbie turystycznej i do tego miałam reklamówkę z rożkiem,paczką pampersów ,chusteczkami,...kosmetyków za dużo nie ma co brać do szpitala,bo i tak nie będzie czasu na pindrowanie się hi hi hi.ja miałam żel do mycia,maszynkę,szampon,i szare mydło do krocza obmywania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...