Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no moze to byc nerka, musisz jak najszybciej wybrac sie do lekarza bo z tym nie ma zartów...a moze Cie przewiało poprostu?niunieczka musisz obserwowac oby Ci szybko przeszło 🤨
malinka powiem Ci ze ja jak ogladam ubranka czy inne akcesoria to wszystko dla dziewczynek :P
jakos tak sie nastawilam na corcie ze szok 🙂 tez marza mi sie sukieneczki, te sliczne rozowe dodatki 😁 ale jak bedzie drugi synus to tez bedzie super 🙂 🙂 najwazniejsze zeby zdrowe dziecko bylo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to gratuluje Kamisia, a co do serduszka to trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze 🙂))
Ja z racji że czekam na bliźniaki to najbardziej chciałabym parke bo są dwujajowe, ale jakoś podświadomość podpowiada mi że będzie dwóch chłopaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!! Jestem po wizycie u dr 🙂 Na 90% będzie CÓRCIA!!! 😁 jeeee!!!! 😁 🤪 Mała ma teraz 343g :P Zdrowiutka, dziś smacznie spała i dała się pomierzyć 😉 Ruchy czuję od 18 czerwca 🙂 Łaskotanie, bulgotanie, a teraz nawet jakieś delikatniutkie kopniaczki 🙂 Najważniejsze, że wszystko z naszą kruszynką w porządku 🙂 Przewidywany termin porodu między 7 a 16 listopada. Morfologia wyszła super, mocz tak samo 🙂 Mam teraz zadanie bojowe i mam mierzyć sobie codziennie ciśnienie, bo miałam lekko podwyższone na wizycie, ale będzie dobrze 🙂 następna wizyta 22.07. + morfologia, mocz i glikemia po 50g glukozy... bleee... 🤢 Wiecie jak przebiega takie badanie? Czy mam wypić ten roztwór przed ogólnym pobraniem krwi (morfologia)? Czy już po pobraniu na morfologie ? Zastanawiam się :P Wiem, że po godzinie od wypicia tego paskudztwa będą mi pobierać krew, tylko nie wiem czy będzie to pobranie łączna z morfologią czy już osobne. 🤔 Kładę się spać, bo dziś miałam wiele wrażeń :P (CÓRCIA... jestem naspidowana hehehe 😁 ☺️ ) Buziaczki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamisia89 napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂
Podobno na 100 %chłopczyk, ma 300 gram 🙂 Wszystko prawidłowo tylko w lewej komorze serduszka ognisko hiperchogenne 😞 podobno to nic poważnego i nie jest to wada serca, ale trzeba to obserwować.


gratulacje synka 🙂a z serduszkiem na pewno bedzie dobrze 🙂trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa1987 napisał(a):
Cześć dziewczynki!! Jestem po wizycie u dr 🙂 Na 90% będzie CÓRCIA!!! 😁 jeeee!!!! 😁 🤪 Mała ma teraz 343g :P Zdrowiutka, dziś smacznie spała i dała się pomierzyć 😉 Ruchy czuję od 18 czerwca 🙂 Łaskotanie, bulgotanie, a teraz nawet jakieś delikatniutkie kopniaczki 🙂 Najważniejsze, że wszystko z naszą kruszynką w porządku 🙂 Przewidywany termin porodu między 7 a 16 listopada. Morfologia wyszła super, mocz tak samo 🙂 Mam teraz zadanie bojowe i mam mierzyć sobie codziennie ciśnienie, bo miałam lekko podwyższone na wizycie, ale będzie dobrze 🙂 następna wizyta 22.07. + morfologia, mocz i glikemia po 50g glukozy... bleee... 🤢 Wiecie jak przebiega takie badanie? Czy mam wypić ten roztwór przed ogólnym pobraniem krwi (morfologia)? Czy już po pobraniu na morfologie ? Zastanawiam się :P Wiem, że po godzinie od wypicia tego paskudztwa będą mi pobierać krew, tylko nie wiem czy będzie to pobranie łączna z morfologią czy już osobne. 🤔 Kładę się spać, bo dziś miałam wiele wrażeń :P (CÓRCIA... jestem naspidowana hehehe 😁 ☺️ ) Buziaczki! 😘


Gratulacje 🙂ale zazdroszcze ze tyle z was zna juz plec dzidzi 🙂co do glukozy to nie pomoge...w pierwszej ciazy nie mialam tego badania...ale teraz jest przede mna...w uk wykonuja je tylko w razie koniecznosci a ze synek urodzil sie duzy to teraz to badanie przeprowadza 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa ale super corcia!! gratuluje 😁 😁!!
glukoze masz wypic przed pobraniem krwi, pojdziesz na morfologie to pewnie babka Ci powie 🙂 po pobraniu krwi sprawdza Ci cukier, pozniej wypijasz ta glukoze (kup w aptece 🙂 ) i po godzinie znowu sprawdzaja cukier 🙂 ja pilam z cytryną (wycisnelam do kubka połówkę cytryny hehe tak mi doradzila opielegniarka : D ) ale i tak ciezko bylo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie, gratulacje dla Was 🙂
Jeśli chodzi o glukozę..... u mnie badanie wyglądało tak:
Oczywiście musiałam być na czczo, pobrano mi krew, następnie wypiłam 75g glukozy (bleee), nie musiałam jej kupować. Następnie dokładnie 2h po wypiciu ponownie pobrano mi krew, wciąż na czczo.
Ilość glukozy i odstęp badań ustala lekarz.

Od 3 dni czuję już ruchy mojego Synka 🙂 To meeega przyjemne uczucie, bezcenne 🙂
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj mnie się trafił ciężki dzień, od rana strasznie kłuje mnie dół brzucha a jak sikam to boli mnie dół pleców, dzwoniłam do lekarza mówi ze mam jutro zrobić badanie moczu i z nim sie u niego mam pojawić a dzis mam leżeć na lewym boczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Baaardzo dawno mnie tu nie było, aż wstyd ☺️
Co myślicie o stworzeniu tabelki z danymi naszymi i naszych maleństw? Bo ja bardzo chętnie się tym zajmę 🙂
U mnie na 90% też będzie dziewczynka 🙂
Jeśli chodzi o glukozę to w pierwszej ciąży podchodziłam do niej dwa razy. Raz zwymiotowałam po godzinie drugi raz po pół godziny... teraz wytrzymałam 20 minut i dali mi spokój hehe
Pozdrawiam przyszłe mamusie i obiecuję zaglądać częściej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia_149 napisał(a):
Cześć dziewczyny!
Baaardzo dawno mnie tu nie było, aż wstyd ☺️
Co myślicie o stworzeniu tabelki z danymi naszymi i naszych maleństw? Bo ja bardzo chętnie się tym zajmę 🙂
U mnie na 90% też będzie dziewczynka 🙂
Jeśli chodzi o glukozę to w pierwszej ciąży podchodziłam do niej dwa razy. Raz zwymiotowałam po godzinie drugi raz po pół godziny... teraz wytrzymałam 20 minut i dali mi spokój hehe
Pozdrawiam przyszłe mamusie i obiecuję zaglądać częściej 🙂


Hej Natalia 🙂fajnie ze wrocilas 🙂a pomysl z tabelka super 🙂ja jestem za 🙂gratulacje corki 🙂ja chc juz usg a to jeszcze tydzien do wizyty,oszaleje przez ten czas... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdasc napisał(a):
dzisiaj mnie się trafił ciężki dzień, od rana strasznie kłuje mnie dół brzucha a jak sikam to boli mnie dół pleców, dzwoniłam do lekarza mówi ze mam jutro zrobić badanie moczu i z nim sie u niego mam pojawić a dzis mam leżeć na lewym boczku


ojej 🤨 🤨wspolczuje...odpoczywaj kochana 😘
ja ze sprzataniem sie rozpedzilam az moj mnie przystopowal,mowi do mnie a ty nie przesadzaj po co sie tak meczysz...ma racje wiem...ale czasami zapominam ze w ciazy jestem...a potem brzuszek boli,teraz leze i odpoczywam...synek w przedszkolu to mam relax 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
Malinka a ja mam dopiero za 2 tygodnie!!! To dopiero dramat ile ja bym dala zeby sie w koncu dowiedziec plci dzidziusia ehh juz wytrzymac nie moge 🙂
Natalia gratuluje corci!!!!ja tez chce coreczke 😁 a pomysl z tabelka super 😉


ja tez chce corke hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu tak mi się miło zrobiło jak ZOBACZYŁAM, ŻE O MNIE PYTASZ:*. dZIĘKUJĘ KOCHANA. Jest lepiej, ale biorę urosept..
Wczoraj dzwoniłam do lekarza dwa razy i nie kazal przyjechać tylko brac nospę oraz luteine , ale ja wytzrymałam i nie brałam. Sama biorę sobie urosept. Przed ciąża miałam kłopoty z nerkami, a w ciąży to jeden z najbardziej obciązonych organów, więc..
Obstawiam Goshe, że moj wczorajszy epizod to był ucisk na nerke. Dzisiaj czujelj kłucie w cewce i własnie duzo piłam i wziełam urosept dwie tabl. ,
Madziu Tobie równiez zalecam urosept. Zapewne to kłopoty z pęcherzem plus nerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂no cichutko tu dzisiaj... 🤨 🤔ja caly dzien jak zwykle na nogach,ciagle gdzies latam 🙂mam nadzieje ze wszystko z moja ciaza bedzie ok...bo jak bymi ktos kazal lezec to nie wiem jak ja bym to zniosla... 😉szukam zajecia sobie zeby mi czas zlecial do usg...hi 😜juz mam stresa i dziwne sny...dzis mialam sen ze bede miala synka 😜juz tak przezywam to 😜ciekawe czy sie spelni czy nie... 😜piszcie dziewczyny jak wam dzien minal?rano to mnie tak mdlilo ze ho... 🤨i co chwile glodna jestem...boje sie ze znowu do konca ciazy duzo przytyje...i te cholerne rozstepy,zmora kazdej kobiety... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 u mnie dobrze, tylko biodro lewe mnie boli jak diabli i w ogóle cała noga....zwłaszcza w nocy i rano... w ogóle wczoraj miałam kiepski dzień.. przeleżałam cały a wieczorem wymiotowałam. Dziś już lepiej 🙂 Malinka mi też jak się śni dzidziuś to zawsze, że synek będzie, ciekawe czy rzeczywiście się spełni 🙂 ale mi obojętna płeć naprawdę 🙂 Już nie mogę się doczekać USG 🙂 🙂 jak się dowiem czy synek czy córeczka pędzę na zakupy 😁 póki co kupiłam wszystko takie uniwersalne ale już mnie kuszą rzeczy typowo dla dziewczynek i chłopców 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinko nie lataj tak.. 😉, Ja tez tak chodzę, a w pewnych momętach mnie zaboli brzuszek i już nie mam ochoty tak latac 😉. Dziękuję lepiej, choc czuję jakies ciepło w prawej pachwinie od czasu do czasu. Biorę urosept . Ja teraz sobie leze cały czas od 17 🙂 z małymi przerwami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...