Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zeberka mnie to bolało jak diabli ale z dnia na dzień było już lepiej
a co do mojego porodu to wiec tak
o 5 rano miałam lewatywę potem o 8 dostałam kroplówkę na wywołanie bo nie miałam bóli niestety nic mnie nie ruszało dopiero jak dostałam podwójna dawkę to jak mnie ruszyły skurcze to już na całego 🤪 wstydziłam się krzyczeć to płakałam z bólu 😁 Piotrek mój płakał ze mna bo chyba nie zdawał sobie sprawy że to az tak boli 😁
lekarz przebił mi wody i zaczęłam przeć rozwarcie miałam juz duże ale prawie straciłam przytomność i nagle cienienie mi skoczyło do 200 a Kacperkowi tętno zaczęło spadać i wtedy nagle wzięli mnie na stół i zrobili cc tam juz Piotrek nie mógł byc ze mną , byłam znieczulona od pasa w dół zastrzyk w kręgosłup wogóle nie bolał i w sumie było juz po wszystkim później pokazali mi synka dałam mu buziaczka i go wzięli za jakiś czas przewieźli mnie na sale Piotrek płakał cały czas a ja w sumie z nim ale to ze szczęścia 🙂 później jak puściło znieczulenie to niestety wszystko bolało nie samowicie ale tak jak mówię z dnia na dzień było juz lepiej sama cc trwała około 40 min a od 9 ruszyły mnie skurcze a urodziłam o 11.19 wiec az tak długo się nie męczyłam i o to mój poród 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacperus jak slodko wyglada 😁 widze ze dobry rozmiar kombinezonu 🙂 jejku ja kupilam taki w H&M rozmiar 50/56 i maly to mi sie w nim topi doslownie, jakis taki duzy jest 🤨 z czapeczką to samo... moze uda mi sie w srode kupic cos mniejszego, przynajmniej czapeczke...
my wczoraj bylismy pierwszy raz autem w miescie tak na chwilke 😁 😁
dzisiaj bede malego 10min werandowac 🙂 musze go zaczynac przyzwyczajac bo od przyszlego tygodnia bede musiala isc z Fabiankiem do przedszkola po Oliwierka ehh mam nadzieje ze nie zachoruje bo przedszkole to przeciez zrodlo zarazkow 🤨

Zeberka no wstanie z lozka to dramat ale z dnia na dzien bedzie coraz lepiej, mnie do dzisiaj wstawanie troszeczke boli albo jak chodze za szybko to rana ciagnie 🤨

Kamisia moj dostal 10p Apgar 🙂

Malinka jezeli jutro masaz szyjki to pewnie wszystki w koncu ruszy, mocno trzymam kciuki za to!!!
ja moge porod opisac 😁
Niedziela rano odpadl czop, skurczy brak, samopoczucie ok 🙂 noc z niedzieli na poniedzialek: od 2:50 skurcze i to od razu takie co 7min i trwajace okolo minuty o 6:00 juz byly co 2 min a ja myslalam ze umre naprawde tak mnie bolalo masakra 🤨 😲 😲 😲 ja nie bylam psychicznie przygotowana na taki zwrot akcji 🙂 szybko do szpitala, oczywiscie lekarze plany musieli zmienic, dali mi znieczulenie i prawie nie czulam skurczy naszczescie 🙂podlaczyli mnie pod ktg i przygotowywali do cc 🙂 o 10.10 bylam na takim fotelu 😮 (z Oliwierkiem to na stół mnie wzieli) tam znieczulenie w kregoslup i podlączali mnie do roznych urzadzen i o 10:46 urodzil sie Fabianek 😁 najpierw uslyszalam placz (jezu jaka to radosc byla i wzruszenie 😁 😁 ) a za chwile polozyli mi go na piersiach, ciezki byl klocuszek i zabrali do mycia 🙂 a szyli mnie az do 11.50!!! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje kochane . Przepraszam, ze tak pisze beznadziejnie , ale zrozumcie...
Zeberko najpierw powoli opuszczaj nozki powolutku wstawaj stopniowo. Na mnie to nie patrz, bo ja sie wyprostowalam pierwszego dnia wieczorem I smigalam, a wszyscy jak na ducha patrzyli.
Pierwsza pionizacja byla u mnie najgorsza. Robilam 4podejscia I powroty do lozka bo czarno mialam przed oczami. Dawali mi czopki przeciwbolowe , moze popros?
Bardzo skuteczne. Agatko sliczny synek.
Zeberko mnie nawet zebra bolaly. Musisz powoli wstawac. Najpierw przewracaj sie na boki a lozku, potem delikatnie opuszczaj nogi I tak stopniowo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka napisał(a):
Gratulacje kochane . Przepraszam, ze tak pisze beznadziejnie , ale zrozumcie...
Zeberko najpierw powoli opuszczaj nozki powolutku wstawaj stopniowo. Na mnie to nie patrz, bo ja sie wyprostowalam pierwszego dnia wieczorem I smigalam, a wszyscy jak na ducha patrzyli.
Pierwsza pionizacja byla u mnie najgorsza. Robilam 4podejscia I powroty do lozka bo czarno mialam przed oczami. Dawali mi czopki przeciwbolowe , moze popros?
Bardzo skuteczne. Agatko sliczny synek.
Zeberko mnie nawet zebra bolaly. Musisz powoli wstawac. Najpierw przewracaj sie na boki a lozku, potem delikatnie opuszczaj nogi I tak stopniowo..

Tak dokladnie Zeberka, powolutku i dasz rade, mi kazali po 6h od cesarki wstac 😲 😲 😲to byl koszmar dopiero!! ale tez dalam rade ale myslalam ze rana mi peknie heh, i jak tylko Cie boli to pros o leki przeciwbolowe, nie ma co sie meczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nineczka wcale nie przepraszaj my Cie tu rozumiemy a powiedz będziesz wracała na pierś czy juz zostaniesz na butelce?
Zeberko dziewczyny maja racje stopniowo nic na siłe najpierw na boki sie przekręcaj i dopiero szykuj się do wstawania ale tez powoli żebyś sie nie zrywała tak nagle bo ból nie samowity (sama wytestowałam 😜)i jak nie dajesz rady wytrzymać z bólu to wołaj o coś przeciw bólowego dopóki nie karmisz piersią bo później to tylko apap i podajże paracetamol będziesz mogła brać bedzie dobrze kochana zobaczysz z dnia na dzień jest już dużo lepiej
Malinka a czemu masz miec masaż szyjki nie masz rozwarcia czy co?
Gosha powiem Ci że za rozmiarami to nie dojdziesz do końca ten kombinezon jest na 56 i jest oki a mam jeszcze pajacyk cały 62 i jest taki ogromniasty że dziecko 2 letnie by w niego weszło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko marze, żeby jeszcze wrócić na pierś. Chciałam chociaż z miesiąc dwa pokarmic. Martwię się też o maleńka. Nie robi kupki już 4dzień. Dzisiaj wizyta.,jak pojade i dam rade to muszę koniecznie o tym powiedzieć..
Zeberko powinni mieć takie czopki w szpitalu jak u mnie mieli.. Można je brac podczas karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGATKA91 napisał(a):
Nineczka wcale nie przepraszaj my Cie tu rozumiemy a powiedz będziesz wracała na pierś czy juz zostaniesz na butelce?
Zeberko dziewczyny maja racje stopniowo nic na siłe najpierw na boki sie przekręcaj i dopiero szykuj się do wstawania ale tez powoli żebyś sie nie zrywała tak nagle bo ból nie samowity (sama wytestowałam 😜)i jak nie dajesz rady wytrzymać z bólu to wołaj o coś przeciw bólowego dopóki nie karmisz piersią bo później to tylko apap i podajże paracetamol będziesz mogła brać bedzie dobrze kochana zobaczysz z dnia na dzień jest już dużo lepiej
Malinka a czemu masz miec masaż szyjki nie masz rozwarcia czy co?
Gosha powiem Ci że za rozmiarami to nie dojdziesz do końca ten kombinezon jest na 56 i jest oki a mam jeszcze pajacyk cały 62 i jest taki ogromniasty że dziecko 2 letnie by w niego weszło 🤪


ja juz z dwa tygodnie temu mialam rozwarcie na trzy centymetry... 🤨a masaz chce mi zrobic polozna zeby porod wywolac... 🤨a jak to nic nie da to skierowanie do szpitala na wywolanie ale nie wiem na kiedy...maximum do 6grudnia maja czas...ale mam nadzieje ze uda sie uprosic na wczesniej...licze ze ten masaz cos ruszy..
trzymajcie kciuki 🙂
dzieciaczki wszystkie cudne i slodkie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinka trzymam kciuki musisz wytłumaczyć maluszkowi że jak urodzi się przed 6 grudnia to przyjdzie mikołaj z prezentem 😉
Niuneczka moj Kacperek ostatnio tez miał problem z kupką i podawałam herbatkę z koperku i w aptece Pani poradziła mi DICOFLOR po 2/3 kropelki do mleka i powiem Ci że pomogło wiem ze sa jeszcze czopki glicerynowe juz dla takich maluszków ale jak przyjdzie położna to koniecznie zapytaj bo to długo 4 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka az 4 dni nie robi kupki??co lekarz powiedzial??
moj robi po kazdym jedzonku, taka zółtą 🙂 czyli co 4h 🙂
Bylam dzisiaj na pierwszym spacerku 😁 😁 polozna byla i mowi ze moge isc bo ladnie na dworze, sloneczko swieci, wiec poszlam z wozeczkiem po Oliwierka 🙂 ale sie Oli ucieszyl i wiózł wozek całą droge 🙂 🙂
Malinka skoro przy pierwszej ciazy masaz przyniosl skutek to i teraz przyniesie zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niuneczka jak malutki zrobił kupke ?
byłam dzisiaj u dentysty matko jedyna musiała mi wyrwać zęba bo do reszty sie złamał i az się boje myslec co będzie jak puści mi znieczulenie 🤢
a ząbka będę miała zrobionego dopiero za 6 tygodni masakra na swieta bede szczerbata 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoda mi naszej Malinki 😞. Trzymam za Ciebie kochana kciuki.
Pani pediatra wczoraj powiedziala, że u dzieci to normalne i stwierdzisz, że mala za mało je nie przybiera na wadze i dlatego nie robi kupki. W nocy dzisiaj zrobiła tatusiowi az dwie 🙂. Spali razem ja gdzie indziej przez przeziebienie. Ponoć kupka była aż po kolana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...