Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej):

ja ogolnie nie robiłam tych badan w pierwszej ciazy i robic teraz nie zamierzam, nie widze potrzeby...jezeli kobieta ma ponad 35 lat i to jej pierwsze dziecko to owszem moze sobie zrobic, albo jak u kogos w rodzinie blizszej-dalszej urodziło sie chore dzieciątko...ja tak to widze 🙂

W piatek na 9 ran do lekarza ide, boje sie strasznie bo z moim niemieckim nie jest najlepiej :/ :/ :/
mąż specjalnie wziął wolne w pracy zeby ze mna isc 🙂
dziewczyny W|am tez tak strasznie urosły piersi? kurcze kupiłam 2 tygodnie temu stanik rozmiar D i juz mi cycki z niego wypływają 😮 😲

a jak samopoczucie mdłości dalej męczą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było...mdłości mnie tak bardzo do wszystkiego zniechęciły....
Właśnie wróciłam od lekarza, widziałam moje maleństwo 😁, ma 27,5mm 🙂 słyszałam bicie serduszka.
Doktor wyliczył mi termin na 25.11.13
14.05 idę na badania prenatalne, zdecydowałam się, ponieważ mam 31 lat i to moja pierwsza ciąża.
Na pewno ani mi ani maleństwu nie zaszkodzą.
Lekarz powiedział mi, że nie powinnam jeść nabiału i pić mleka, że generalnie nie jest to wskazane i od tego bardzo szybko sie tyje........ słyszałyście coś o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie :-)
Jestem tu nowa :-) i termin mam na 23.11.2013
Wlasnie czytam o usg prenatlanym mnie tez kekarka wspomniala o tym iz w moim wieku to wskazane, 20maja ide do innej lekarki i zobacze co ona powie o tym badaniu.
Jesli chodzi o nabial to mnie jeszcze nie wspomnieli nic na ten temat.

:-) Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki! U mnie masakra. Angina... dostałam antybiotyk OSPAMOX 1000. Lekarz zagwarantował, że jest on bezpieczny i zaszkodzi maleństwu. We wtorek mam wizytę kontrolną u gina, zobaczymy jak mój maluszek sie miewa. Czy któraś z Was brała kiedyś ten antybiotyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiaaa1987 napisał(a):
Cześć Brzuszki! U mnie masakra. Angina... dostałam antybiotyk OSPAMOX 1000. Lekarz zagwarantował, że jest on bezpieczny i zaszkodzi maleństwu. We wtorek mam wizytę kontrolną u gina, zobaczymy jak mój maluszek sie miewa. Czy któraś z Was brała kiedyś ten antybiotyk?

Hej 🙂ja bralam antybiotyk w poprzedniej ciazy...nie ten ale inny...bylam tez w okolo 12tyg...i nic dzidzi nie zaszkodzilo... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malagosia9190 napisał(a):
Cześć mamusie 🙂 wlaśnie wróciłam od lekarza no i mimo moich obaw jest wszystko wporządku serduszko bije jak dzwon 😁 na pocztku miałam termin na 26 listopada a dzisiaj z usg mi wyszedł 3 grudzien więc już nie wiem jak mam na to patrzeć 🙂

super 🙂ciesze sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilia napisał(a):
Cześć Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było...mdłości mnie tak bardzo do wszystkiego zniechęciły....
Właśnie wróciłam od lekarza, widziałam moje maleństwo 😁, ma 27,5mm 🙂 słyszałam bicie serduszka.
Doktor wyliczył mi termin na 25.11.13
14.05 idę na badania prenatalne, zdecydowałam się, ponieważ mam 31 lat i to moja pierwsza ciąża.
Na pewno ani mi ani maleństwu nie zaszkodzą.
Lekarz powiedział mi, że nie powinnam jeść nabiału i pić mleka, że generalnie nie jest to wskazane i od tego bardzo szybko sie tyje........ słyszałyście coś o tym?

hej o tyciu po nabiale nie slyszalam..eh ja i tak nie moge patrzec na mleko ani nabial... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe brzuszki 🙂 🙂 🙂jejku od rana znowu zle sie czuje,juz przywitalam sie z kibelkiem...powiem wam ze mam bardzo zly czas...za duzo problemow...chyba bede musiala z pracy zrezygnowac...pracuje przy produkcji tabletek...i boje sie o zdrowie malenstwa... 😞a ze jestem w uk,pracuje przez agencje pracy to nawet na chorobowe nie moge isc...zreszta tu zeby otrzymac macierzynskie trzeba pracowac nawet do 8msc ciazy... 🤨zalamana jestem bo odbije nam sie to finansowo...i bedziemy musieli pomyslec o mniejszym i tanszym mieszkaniu... 😞dobra uciekam koniec marudzenia... 🤨pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja niestety też musialam z pracy zrezygnować bo bardzo się źle czułam mdłości ale też osłabienie duże czasem na własnych nogach się nie mogłam utrzymać i też nie jestem na chorobowym:/ ale jakoś dajmy sobie radę bo trzeba 🙂 dla bobaska 🙂 więc głowa do góry 🙂

dziewczyny czy Wam też tak włosy wypadają? bo mi okropnie i do porodu to ja lysa zostanę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi narazie wlosy nie leca... 🤨chociaz i tak mam slabe i cienkie wlosy... 😞w poprzedniej ciazy przestaly wypadac,byly super...moze wam tez sie to odmieni... 🙂ale za to po porodzie lecialy jak szalone... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi narazie wlosy nie leca... 🤨chociaz i tak mam slabe i cienkie wlosy... 😞w poprzedniej ciazy przestaly wypadac,byly super...moze wam tez sie to odmieni... 🙂ale za to po porodzie lecialy jak szalone... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeberka napisał(a):
Ja też nie zauważyłam żeby mi jakoś bardziej wypadały niż zwykle...ale zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie farbowanie włosów. Czy farbujecie czy raczej czekacie do końca pierwszego trymestru?

Ja czekam az skonczy sie pierwszy trymestr...bo mam w glowie delikatne pasemka... 🙂wole poczekac bo czasami jakis mi kolor wyjdzie do niczego ale tez mowia ze lepiej poczekac.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Współczuję Wam samopoczucia, musi być naprawdę źle skoro musiałyście zrezygnować z pracy...
Ja przez pierwsze 2m-c czułam sie beznadziejnie, ciągłe mdłości, wymioty, bez przerwy byłam zmęczona i nie miałam ochoty na nic... ale na szczęście już mi przechodzi... Polecam Wam Prenalel Complex, mi bardzo pomógł.
Dziś w pracy powiedziałam o ciąży, bałam sie tego bo wiadomo, że u pracodawcy ciąża nie jest mile widziana...ale na szczęście byłam mile zaskoczona 🙂 Zapowiedziałam już nawet roczny macierzyński 🙂 Na szczęście mam pracę umysłową a nie fizyczną więc myślę, że będę pracowała do końca, oczywiście jak zdrowie pozwoli 🙂
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuszki 😁
ja wczoraj u lekarza byłam i wszystko ok dzidzia ma 2 cm 😁 serduszko bije, termin wyszedł na 2 grudnia a z miesiaczki 30 listopada ale tak jak wspominałam bede sie umawiac na cesarke 🙂 a i lekarka wykryła mi jakąś malutką cystę... :/ za tydzien mam isc do kontroli sprawdzic czy sie powieksza ale podobno sama powinna sie wchłonąć...dostałam mnóstwo próbek, reklam i nawet skarpetki i butelke heheh a po porodzie to podobno całą wielka torbe akcesorii dostane 😁 fajnie 😁

mi w poprzedniej ciązy to tak jak malince-włosy super mocne i nawet przestały sie przetłuszczac 🙂 paznokcie tez mocne sie zrobiły ale po porodzie to dramat 😲włosy garsciami mi wychodziły szok normalnie... teraz tez włosy zaczynaja sie robic puszyste i mniej przetłuszczające wiec chyba bedzie to samo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiecha napisał(a):
hej , pozwole sobie dołączyć do was , termin mam na 11 listopada to moje drugie dziecko juz i nie moge sie doczekac , jest tu moze jakaś przyszła mamusia która boryka się z niedoczynnościa tarczycy w ciązy?


witaj 🙂
ja niestety z problemami zwiazanymi z tarczyca nie pomoge... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny 🙂znowu kiepsko sie czuje...matko kochana kiedy to sie skonczy...mam naprawde cholernie dosyc tej ciazy...przepraszam ale musze to z siebie wyrzucic...czuje sie tak kiepsko,zygam jak kot...non stop mdlosci...!!!ciesze sie ze bede miala dzidziusia...ale jestem juz moim samopoczuciem zmeczona...ryczec mi sie chce bo nic na to nie pomaga,nie ma lekarstwa...wszyscy madrzy mowia...musisz to przetrwac,przeczekac...ale ile mozna...musze z pracy zrezygnowac bo nie daje rady...!wszystkie moje plany ulegly zmianie...czuje sie wypompowana...najlepiej jest jak spie...ale gdy tylko oczy otworze znowu to samo... 😞 😞 😞kiedy to sie skonczy?myslalam ze w drugiej ciazy bede chociaz sie lepiej czuc...a tu jest jeszcze gorzej... 😞 😞 😞i kto mowil ze ciaza to stan blogoslawiony... 🤨dobra uciekam pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂dzieki za rady z tym imbirem...sprobuje...pilam taki w saszetkach to nic nie pomagal...tylko bylo jeszcze gorzej... 🤨najgorsze jest to ze wszystko mnie odrzuca...nawet kwas foliowy ciezko mi przez gardlo przechodzi...mam normalnie dosyc... 🤨dzis ranek mialam naprawde ciezki...po wymiotach zasnelam na sofie i z dwie godziny spalam... 🤨moja dzisiejsza waga:51kg...3kilo mniej...wiem ze pozniej napewno nadrobie...w pierwszej ciazy przytylam az 20kg...z waga startowa 49kg... 😉tak bym chciala sie juz dobrze czuc..cieszyc sie z tej ciazy... 🤨ale narazienie daje rady... 😞
co tam u was?pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...