Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć dziewczynki! 🙂 Jak po weekendzie majowym?? W Częstochowie niestety pogoda nie dopisała... cały długi weekend spędzony w domu 😞 gdyby nie grill to całkiem była by klapa... Jutro mam mieć wykonane badanie prenatalne, jak tylko wrócę to zdam relację (być może będzie już wiadomo kto ukrywa się w moim brzuszku 😁 ) 🙂 Co do mojego samopoczucia to jest świetne 😁 W dalszym ciągu zero dolegliwości 🙂 a Wy Brzuchatki jak się czujecie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kobietki 🙂
Przyjmiecie mnie?? Wstępnie poród mam na 26 listopad, ale chce cesarkę, więc .. 😉
Generalnie u mnie róznie..Miałam już chyba wszystkie objawy 🙂 Wymiotowałam też.
Mam też bardzo dobre dni.
Najgorzej było na początku..osłabiona, serce biło jak szalone, spałam ciągle, płakałam itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki 🙂
Przyjmiecie mnie?? Wstępnie poród mam na 26 listopad, ale chce cesarkę, więc .. 😉
Generalnie u mnie róznie..Miałam już chyba wszystkie objawy 🙂 Wymiotowałam też.
Mam też bardzo dobre dni.
Najgorzej było na początku..osłabiona, serce biło jak szalone, spałam ciągle, płakałam itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuszki 🙂
u nas pogoda swietna 🙂 dzisiaj robimy grila jak tylko moj mąż wróci z pracy 🙂
Kasia to czekamy na relacje 🙂
Niunieczka witaj 🙂 ja tez chce miec cesarke, w tym tygodniu spotkam sie z położną polską, która w dodatku mieszka kilka domów ode mnie i powiem jej o tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 😜
Właśnie dzisiaj miałam badania prenatalne. z Usg wyszło ze termin mam na 15 listopada. Moje maleństwo ma 60mm, serduszko 172ud/min, przezierność karkowa 1,4mm. A poza tym ryzyko trisomia( zespół Downa) 1:5026, trisomia 18(zespół Edwardsa) 1:7300 a trisomia 13(zespół Pataua) 1:11378. więc chyba nie mam sie czym martwić, jak myslicie? Miałyscie podobne wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Niunieczka. Oj ja też często płakałam... swoimi humorami lekko mówiąc wyprowadzałam męża z równowagi;p

kamisia89 pewnie, że nmie masz się czym martwić, masz świetne wyniki 🙂 Mi lekarz na badaniu powiedział, że przy przezierności karkowej powyżej 3cm można dopiero zacząć się martwić. Także bądź spokojna 🙂
Moje wyniki: Przezierność karkowa 0,8mm; ryzyko zespołu Downa 1:4165, zespołu Edwarda 1:5678, zespołu Pataua 1:118375.

Dziewczyny jak Wasze brzuszki? Urosły już? Bo mój już jest moooocno widoczny i jutro wybieram się do sklepu kupić spodnie ciążowe bo już zwykłe za bardzo mnie uciskają i z rozpiętym rozporkiem po domu chodzę hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia ja już od soboty chodzę w ciążowych spodniach, bo moje zaczęły już lekko uwierać 😉 Swoje (czarne rurki) kupiłam w H&M. Cena przyzwoita ale rozmiarówka przebrana totalnie. U mnie były dostępne już tylko w rozmiarze 34 i 46 😁 Kupiłam 34 ale nie wiem jak długo mi posłużą, muszę zacząć polować na 36 albo 38.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Myślałam,że ten problem tylko mnie dotyczy ale widzę, że nie jestem sama 😉
Nie sądziłam, że tak szybko mi brzuszek wyskoczy 🙂
Badania prenatalne mam 14.05.

Mam troszkę dziwne pytanie ale kto pyta, nie błądzi... 🙂
Czeka mnie daleka podróż i lot samolotem, czy sądzicie, że może on mieć jakiś wpływ na ciążę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
powiem Wam ze mi brzuszek widac od jakiegos czasu najpierw byl caly czas wzdęty a teraz widac maly brzuszek ciążowy 🙂moze dlatego ze jestem bardzo szczupla i brzuch zawsze byl plaski, dlatego tak szybko zaczął byc widoczny?? spodni nie dopinam guzikiem tylko gumke zawiązuje na guziku i dziurce ale raczej w legginsach chodze, spodnie ciazowe dopiero na jesien kupie 🙂
ale u mnie zaraz burza bedzie, ciemno jak w nocy sie zrobiło 🙃 a o 12 po dziecko do przedszkola musze isc 🙂
Ilia samolotem mozesz latac chyba do 6 czy 7 miesiaca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki jestem po badaniach prenatalnych 🙂 Wszystko fajnie - pięknie 🙂 Przezierność karku: 1,4mm, Kość nosowa: obecna
Ryzyko wyst.- Zespołu Downa 1:4478 , Zespołu Edwardsa 1:7283 Zespołu Pataua 1:20000
Co, do płci to ciężko było określić bo maluch bardzo ruchliwy i ciężko było go "uchwycić" w tym miejscu 😁 Ważne, że wszystko OK!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka nie ma problemu 🙂 Ja robiłam badania w Częstochowie na ul. Generała Zajączka 1 "OLMEDICAL" (tutaj masz nr telefonów: (34) 361 16 92, lub 601 090 228 - rejestracja od 8:00 do 21:00) u dr Jakuba Wyroby (młodziutki, przystojny lekarz 😁 ), płaciłam za USG 200zł. Lekarz nie zlecił mi biochemicznego badania krwi (150zł), bo widząc tak dobre wyniki badania USG nie było to potrzebne. Obecnie jestem w 14 tygodniu - tak więc na styk zdążyłam z badaniem. Miałam mieć robione 2 tyg.temu ale maluszek był o 0.5cm za mały do badania, więc przenieśli mi je na wczoraj. Z tego co się orientowałam to badania w Częstochowie są też robione w klinice św. Łukasza na ulicy Zaciszańskiej 25. - ale jest tam drożej, a personel nie należy do najmilszych. Całe moje badanie trwało ok 30 min. Jestem bardzo zadowolona. Polecam każdej kobiecie zrobienie sobie takich badań chociażby dla świętego spokoju. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka, tak z Częstochowy, bo mieszkam od niej niecałe 20km. Prowadzi mnie dr Surówka 🙂 Przesympatyczny lekarz z doświadczeniem, że ho ho... 😁 Chodzę do niego prywatnie i to on mi podsunął pomysł o zrobieniu badań prenatalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już się nie mogę doczekać kiedy będę wiedziała co będzie 🙂 W poprzedniej ciąży od samego początku byłam pewna, że będzie chłopak, nawet nad imieniem dla dziewczynki się nie zastanawialiśmy i się sprawdziło 🙂 A teraz nic... no może tak coś mi delikatnie mówi, że dziewczynka ale takiego mocnego przeczucia nie mam. Może dlatego, że synka już mam to wszyscy na około, że teraz dziewczynka by się przydała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
no mi sie tez wydaje ze nosze w sobie dziewczynke, ale z Oliwierkiem tez tak mi sie wydawało 😁 chcielibysmy dziewczyneczkę ale jak bedzie drugi synus to tez super 🙂
w poprzedniej ciazy dowiedzialam sie w 16tc ciekawe w ktorym teraz sie dowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do obecności lekarza przy porodzie to nie wiem, zwykle lekarz czy prowadzący czy nie, nie jest przy porodzie, tylko przychodzi na zszywanie, ewentualnie jeżeli są jakies komplikacje (tak zawsze słyszałam). To też zależy czy mój lekarz będzie miał dyżur czy nie, bo jeżeli się okaże, że nie to będę zdana na innego lekarza. Ale zadzwonić do niego zawszę mogę, o każdej porze dnia i nocy 🙂 - jakby się coś działo 🙂 a co do witamin, to brałam kwas foliowy do 12 tygodnia, a później zalecił mi brac witaminki Pregna Plus 🙂 fajne malutkie kapsułki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie listopadóweczki 😎
Dołączam do Waszego forum, wczoraj miałam badania genetyczne - wszystko ok, dzidzia zdrowa, widać nawet że w rączkach ma po 5 paluszków - tak się cieszę 🙂
Prawdopodobnie będzie chłopczyk 😆
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martinadcm hej 🙂 To super, że wszystko OK 😁 U mojego malucha też wszystko super, tylko w dalszym ciągu nie wiemy czy chłopiec, czy dziewczynka... musimy czekać do 27.05 na nast. wizyte 🙂 mam przeczucia, że będziemy mieli córeczkę... 😁 ale... "wyjdzie w praniu"... 😁 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...