Skocz do zawartości

Kto dowiedział się właśnie że zostanie mamusia? zapraszam | Forum o ciąży


mysiunia25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jestem po wizycie. Fasola ma 2 cm, słyszałam serduszko ;-) wszystko jest ok, oprócz tego, że mam dość dużą anemię. Musze dużo żelaza łykać. Następna wizyta dopiero 7 czerwca i będzie badanie genetyczne. Jeszcze zrobiła mi wymaz i jak będzie wynik pozytywny to mam podejść wcześniej. Termin na 20 grudnia. Brzuch twardniejący to norma jak się tyle siedzi przed kompem, mam mniej pracować i brać Nospę jak stwardnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super dziewczyny ze z maluszkami wszystko ok 🙂 niunia26 musisz sie oszczedzac i bedzie ok 🙂
Ja dzisiaj na rowerze do sklepu pojechalam i wrocilam ledwo zywa, tak sie mecze szybko ze szok 😉
Kurcze tak sobie wlasnie pomyslalam ze jeszcze ani razu nie slyszalam bicia serduszka dzidziusa:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kochane w środe ide na badania a w piątek do lekarza 😉 Ciekawe jak tam mój maluszek sie rozwija.
U mnie z łazienką nie za iekawie poniewarz płytkarz spierdolił robotę. to znaczy spieprzył jeden wzór (jest trochę przesunięty, oraz położyl mi krzywo płytki i uwaga... chcial zrobic docinkę płytki nad drzwiami zyli po środku ściany. najbardziej mnie wkurzyło to że powiedział mi że ze mną to uzgadnial że płytki bęą trochę krzywo polożone i że docinka będzie nad drzwiami. jak się o tym dowiedziałam to wpadłam w taqką furię że nawet mąz mnie nie potrafił uspokoić. wszystko mu wytknęłam co myśle i powiedziałam że tą zaliczkę co wziął to i tak dużo i że reszty nie zapłace bo spierdolił mi łazienkę. kazałam ściągną te krzywe płytki i kazałam mu zakończyć robotę. na szczęście szwaqgier potrafi kłaść płytki ipoprawia po nim to co spierdolił. Aż sie popłakałam z tych nerwów. no ale mój kochany mąż mi to wynagrodził 😉
do tego w sobote byliśmy na weselu o którym dowiedzieliśmy się w sobotę 😉 Tzn. męża wysłano w delegacji z pracy na wesele a ponieważ pracujemy w tej samej firmie to majster kazał mojemu się psyta czy ja bym też nie poszła w delegacji. no nie hciałam ale mąż mnie przekonal że sie troszke wybawimy zanim drugie sie urodzi i że sami a nie z dzieckiem jak to zazwyczaj jest. Wesele było takie se ale przynajmniej z mężem przypomnieliśmy sobie stare czaasy no i ile komplementów sie od niego nasłuchałam :P

A co do ciąży to ja bardzo paskudnie w porownaniu do pierwszej ją znoszę. mam ochotę tylko na lekko strawne rzeczy i na slodkie oraz ciągle wymiotuję. nawet po szklance wody lecę do łazienki poklęczeć sobie nad kiblem. Ja mam przeczucie na córkę a mąż na syna i już on wybrał imię:Ala ja próbuję jemu to wybić z głowy bo ono nie jest w moim styllu tym bardziej że na mlodego wołamy Alek i byłby Alek, Arek i Alan 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie ! 🙂
Ja mam wreszcie termin 1 usg na 3 czerwca.
Powiedzcie mi czy mam sie obawiać ? czy jest jakaś różnica w nazewnictwie pomiedzy usg a usg prenatalnym ? bo ja mam skierowanie na usg prenatalne. Czy jest to jakies inne usg ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na prenatalnym określaja tez prawdopodobieństwo chorób genetycznych i bardziej dokładnie jest ogladane maleństwo większym powiekszeniu niz na normalnym . ciesz sie ja na połówkowym miałam takie więc przynajmniej szybciej sie dowiesz że jest dobrze zbudowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na polowkowe zrobie 3D-4D wiec tez moze w koncu powie mi cos wiecej niz tylko ze z dzidziusiem jest wszystko ok i ze rosnie 🙂 tutaj jest dziwnie teraz zeby sie dowiedziec wymiaru przeziernosci karkowej to musze placic za calosc badan prenatalnych az 177e !! masakra :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie tutaj dziewczyny was zaskocze... ja to prenatalne mam za darmo. Jeśli chcę mogę sobie dopłacić do 3d ale normalnie 2d prenatalne mi zrobią ze skwierowania. Najbardziej dokuczają mi aktualnie mdłości i wymioty 😞 10 tydzień ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
właśnie się zarejestrowałam zachęcona ciekawymi wpisami.
U mnie 8 tydzień, w 7 miałam pierwsze USG gdzie zobaczyliśmy z mężem dwa pęcherzyki i dwa bijące serduszka 🙂
Prawdę mówiąc straszna ze mnie panikara. To moja pierwsza i wymarzona ciąża więc cały czas się boję i zamartwiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie ze względu na bliźnięta w 1 trymestrze co 2 tydzień z USG dopochwowym.
Poza tym dostałą mnóstwo badań z krwi i moczu.
Termin mam co prawda na 3 styczna, ale ponieważ mnoga ciąża rozwiązuje się wcześniej to piszę tutaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie,
dwa dni temu miałam bardzo silny skurcz aż zalałam się takim zimnym potem, następnie miałam lekko różowe upławy, ale tylko prze chwilę. Mój gin mówi żeby się nie martwić i że dopóki nie pojawi się krwawienie niczym się nie przejmować.
Czy któraś z was przeżyła coś takiego??? Ja odchodzę od zmysłów od dwóch dni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś właśnie ide na badanie po prawie miesiącu, poprzednim razem byłam 17 kwietnia i to był mój 7 tydzień ciąży. Teraz już 11tc. cały miesiąc niecierpliwości, tak bardzo chcę zobaczyć maluszka w brzuszku 🙂 wtedy też go widziałam, i serducho biło, ale miał zaledwie 1 cm "wzrostu", byl zarodkiem, teraz to już płód, nasze maleństwo 🙂 na usg mogłabym chodzić i co tydzień, tak się cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Twins skoro lekarz mowi zebys nie martwila sie tym to spokojnie nie denerwuj sie moze jajeczka sie głebiej zagniezdzają stąd te rozowawe upławy.
silence89 wiesz co ja chodze co tydzien na kontrole bo mam ta mala cyste i lekarka ją kontroluje czy nie rosnie, teraz mam isc po 2 tygodniach czyli na 27 maja mam wizyte, lekarka robi mi usg i dzieki temu czesto widze malenstwo 🙂 🙂 ogolnie powinno sie chodzic co miesiac jak wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pani Doktor mówi, zeby tak co 4 tyg przychodzić na wizytę. Zawsze bada mnie na fotelu, a potem USG 🙂)) Tzn byłam póki co 2 razy 🙂

Twins gratuluję podwójnego szczęścia!!!! Były już gdzieś w rodzinie bliźniaki?

Ja podświadomie i cichutko też liczyłam na dwójeczkę, ale cieszę się bardzo z tego jednego 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny! A jak u Was w pracy?? Poinformowałyście już pracodawcę o swoim stanie? Ja mam nie lada problem. Kończy mi się umowa na koniec maja i czekam na jej przedłużenie. Dopiero wtedy powiem. A jak mi nie przedłużą to nie wiem... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laydeek a czekasz na umowe na czas nieokreslony?? bo jak tak to faktycznie nic nie mów ale jak na dalsza na czas okreslony to w sumie zalezy od pracodawcy ale zazwyczaj robia tak ze przedłużaja tylko do dnia porodu...ja tak niestety mialam w pierwszej ciazy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...