Skocz do zawartości

Wyprawka dla Maluszka | Forum o ciąży


henimedes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Powoli trzeba zacząć kompletować wyprawkę dla naszego Szkraba. Tutaj możemy podzielić się naszymi opiniami dotyczącymi konkretnych produktów, ile czego dobrze jest mieć. Co jest zbędne a co się przyda później... Taki misz masz ale jaki pomocny- zwłaszcza nam, pierworódkom 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W nowym wydaniu M jak Mama napisali, że będą potrzebne: body z krótkimi i długimi rekawkami po 5 sztuk, śpioszki 5-6 sztuk, pajacyki i kaftaniki po 5 sztuk, skarpetki 3-4 pary, czapeczki 3 sztuki, sweterki lub bluzy z polaru 2 sztuki i łapki niedrapki 2 sztuki.
Ale myślę, że to za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może to chodziło o wyprawke do szpitala? Bo wg mnie to bardzo mało. Dziecku się uleje to trzeba przebrać. Spoci się- to samo. Ja jestem zachwycona spioszkami z zakrywanymi raczkami. Mam już ich kilka sztuk. Teraz rozglądam się za pieluszkami. Dziewczyny z lipca polecały nawet 20 szt tetrowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez mi sie wydaje ze chodzi o wyprawke do szpitala dziecko przebiera sie conajmniej 2-3razy dziennie bo woadomu niespodzianki sie zdarzaja a co do pieluszek to ich nigdy nie zawiele ja tez z nikala mialam duzo saczerze to moja nikola ma 3lata i ciagle zasypie z pieluszka inaczej nie usnie ja znow jak zamawialam te ubranka z allegro to niezrwocilam uwagi ze az tam tyle pajacow jest ok 13szt bodow sporo lacznie z dlugim i krutkiem rekawem ok20szt a jeszcze mam po swojej nikoli duzo wiec sczerze narazie nic niekupuje na wyjscie i do lekarza po nowym kaplecie i wystarczy najwyzehj bede kupywac w wiekszym rozmarze ale doszlam do tego ze wole odlozyc kase i kupic jak mi bedzie potrzevne bo tez miec rzeczy i nieuywac a dziecko roznie szybko z nikola mialam sporo nieuzywanych bo niezdazylam zalozyc zrobilam sobie juz liste czego mi brakuje i jej sie bede trzymac zastanawiamsie tylko czy kupywac wanienke czy kapac w wannie na wkladzie ale slyszalam ze ten wklad to siedlisko bakteri lekarka tam mi mowiala a wy jak zamierzacie kapac maluchy????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
j mialam bardzo duzo pieluch tetrowych wiadomo ulewa , poci sie tuli pieluche mój dominik do dzisiaj bez piluchy nie zasnie ......
a co do wanienki to ja miałam wanienke a wnim ten gąbkowy wkład i kąpałam Dominika, co dwa miesiace wymieniałam , poprostu porzadnie trzeba wycisnąc po kapieli i wysuszyć
teraz tylko dokupie stojak do wanienki i bedzie wyodniej mi kąpać bo te plastikowe sa strasznie nie wygodne.... przede wszystkim dla dziecka moim zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też kupuję wanienkę, z wkładem do środka jeszcze się nie zastanawiałam. Jednak mała wanienka wg mnie bardziej funkcyjna jest. Zawsze można się skusić na zakup który proponowała Justyna z lipcówek: wiaderko tummy tub 😉 Chociaż ja przy pierwszym bałabym się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W gazecie napisali tylko co naprawdę bedzie potrzebne no i wypisali te ubranka. Nie ma tu nic wspomnianego, że to do szpitala. Ja już też mam sporo bodów, z 2 spioszki, z 6 pajacyków, 4 rampersy i z 2 kaftaniki. Wszystko w rozmiarze 56-62.
Kupie jeszcze trochę rzeczy nowych, zeby było na wyjścia do lekarza np.
Od maja zaczynam chodzic do szkoły rodzenia, tam na pewno będą mówic jak kąpąc dziecko. Wiem od koleżanki, że teraz bardzo dobrym rozwiązaniem jest kąpanie w wiadereczku. http://allegro.pl/tummy-tub-wiaderko-do-kapieli-przezroczyste-i3118489915.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie o tym wiaderku mówiłam 🙂 Ja się go boję, tym bardziej że nie znam jeszcze ciałka i możliwości maluszka bo to moje pierworodne 🙂
Ubrankami akurat się nie przejmuję bo mam tego masę i pewnie i tak wszystkiego nie zdążę założyć. Gorzej z dodatkami... W tej kwestii jestem zielona i liczę na rady innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mieliśmy zwykłą wanienkę, teraz ta wanienka 3 dziecko nasze będzie kąpać 😉 😉 Co do gąbek to w ogóle przekonania nie mam , siedlisko bakterii.moje dwie koleżanki położne mówiły, że lepiej pieluszkę tetrową położyć pod spód i ja później do prania i ok jest 🙂

co do wyprawki za pierwszym razem mialam straszie duzo rzeczy ale nie były mi od razu potrezebne a nawet w ogóle , może później napiszę.

Ubranka prać dopiero zacznę 2-3 tygodnie do porodu. Ja nie wypowiem się ile czego warto mieć, bo ja zawsze miałam za dużo tego wszystkiego i często nie było szans tego założyć choc raz. Dla mnie podstawą ubrań były: body+pajac. Półśpiochów nie lubię( między innymi przez wyglą też) żadnych kaftaników nie miałam. a latem jak gorąco to same bodziaki i już 🙂 wszystko zależy od pogody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pieluszek tetrowych polecam je mieć sporo, naprawdę, nie ma co założyć. Ja zachwycona jestem pieluszkami flanelowymi i tetrowymi z firmy motherhood czy jakos tak. Są świetne. Ja miałam ze 20 tetrowych + 7 miałam flanelowych 🙂 a póżniej poszło wszystko na mycie okien, na szmaty 🙂 i tak jakos sie rozeszło, zpostało mi może kilkateraz. Więc kupie teraz z tego motherhooda znów. Od koleżanki dostałam białe pieluszki tetrowe, fiirmy nie znam , po praniu do wywalenia sie nadawały... takie do dupy były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Jestem styczniówką 2013 i tak sobie teraz was podczytałam 🙂
Już wam mówię co będzie wam potrzebne 🙂 Ubranek małych nie ma co dużo kupować bo w moim przypadku kupiłam dużo ubranek 56 a mój bobo urodził się 57 i wszystko było już kuse...jak kupować to na 62 🙂 Co do wanienki to na początku kupiłam małą...ale kąpałam w niej zaledwie 1,5 msc bo była za mała i synek się o nią zaczą zapierać...I musiałam kupić nową. Dużą. Co do wkładu z gąbki to też na początku tego nie chciałam..Aż wkońcu się skusiłam i nie żałuje tego do dziś.. 😁 Stojak - ja mam i naprawdę polecam 😁 🙂 🙂 Co do pieluch to mam 15 tetrowych i 2 flanolowe...Tetrowych mam chyba z 6 szt nawet razu nie używanych (Bo wkułko się pierze wkłada do szawki i wyciąga(tak to wygląda w praktyce a też się bałam że będe miała mało)) no i flanolowe...ale tych to muszę sobie jeszcze dokupić ze 3.... 🙂

A co do szpitala to ja zabrałam po 4 szt (kaftaników+pajaców+czapeczek+łapki nie drapki) Bo to jednak mimo tego że lato to noworodek jest nie przystosowany do takich temperatur a kto wie może akurat będzie zimno...u mnie w szpitalu kosmetyki mieli swoje po kąpieli ręczniki również..a do szpitala wziełam jeszcze oczywiście pampersy+ chusteczki nawilż. Smoczek.I 2 pieluszki tetrowe. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajna ta wanienka profilowana- przyznam że nie widziałam takiej jeszcze. Mi wanienka będzie potrzebna bo w łazience na górze nie mamy wanny. Co do koloru to mi obojętne i chyba nie będę patrzyła na płeć, jaki kolor będzie danego dnia u mnie na topie, taka będzie 🙂 Czyli podkład z gąbki odpada, dobrze wiedzieć, dzięki 🙂

Marinka, powiem ci że sama się ostatnio przekonuję do tej firmy motherhood i na pewno przemyślę zakup tych pieluszek, a przynajmniej choć parę sztuk bo nie są tanie (5 szt kosztuje 39 zł). Nie wyobrażam sobie teraz spania bez mojej fasolki z motherhooda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pieluch tetrowych mam 40 i wacle to dużo nie jest bo na początku nie używałam pampersów tylko pieluchy tetrowe jeżeli nie będziecie ich używać do przewijania to nie trzeba aż tyle 🙂
Wanienkę mam różową ale tylko dlatego że ją dostałam i nie mam zamiaru kupować innej ze względu na kolor 🙂 U nas do szpitala trzeba tylko chusteczki nawilżające resztę dają tylko do wypisu już trzeba mieć swoje... Co do ubranej w rozmiarze 56 wstrzymała bym się bo moja Kinia jak się urodziła miała 56cm i tych ubranej miałam tylko kilka szt tak na start lepiej kipić troszkę większe a jak dziecko urodzi się mniejsze zawsze malutkie można dokupić...
A co do kosmetyków każdy sam zdecyduje co będzie używał w szpitalu dostaniecie sporo próbek to można zobaczyć co jak pachnie i czy nie uczula maleństwa bo nie ma sensu kupować jak by miało zaraz uczulić... Na odparzenia jak dla mnie najlepszy jest sudocrem... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kolru to nie przywiazuje uwagi, jakos mi to zwisa.

A gąbki dla mnie są obrzydliwe, zawsze jak u kogos widze, to ciary mnie przechodza mimo wszystko po tym co mowily polozne. Ja od poczatku kosmetyków bede uzywać musteli. Ze starszymi cały czas uzywamy i jestesmy bardzo zadowoleni. Jezeli codzi o chusteczki, to ja bardzo polecam i musteli i HiPPa oraz z lidla. Są świetne! resztą kosmetyki HiPPa są godne polecenia, naprawde. Jako mama 2 dzieci tych kosmetyków miałąm juz chyba nie zliczę nawet ile. Ale to też kwestia każdego z osobna, bo każde dziecko jest inne.

ja bym wzieła choc jeden smoczek. miałam z aventu ale córka ssała a syn w ogóle nie chciała

Co do butelek : ja polecam TT, DR. Brown czy jakos tak i avent. Te nap pasowały. ale tez zalezy od dziecka


jedyną rzeczą jako odradzam bo Nam się nie sprawdziły w ogóle to kupowanie kaftaników, Ale każdy inaczej powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kaftaników używałam na początku sporo a body prawie wcale a później tylko body 🙂 Kwestia gustu albo przyzwyczajenia...
Co do kosmetyków te z HiPP też miałam i były ok... Bytelki miałam obojętnie jakie ale z AVENTu byłam zadowolona bo jako ostatnią miałam tylko smoczki są okropnie drogie do niej w stosunku do tych zwykłych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja kupilam smoczka nuka a mala niechciala ssac w paczce ze szpitala mialam smoczka wventa i co sie okazalo mala ssala jak talala wiec to chyba zalezy od dziecka co bedzie dla niego lepsze i samo dokona wyboru co do kosmetykow ja mialam bambino johanson zreszta duzo ich bylo zalwazylam tylko ze moja mala miala uczul;enie na chusteczki z nnivea na poczatku uzywalamtylko pampersa a potem to roznie czasem biedronkowe tez bylyly ok a duzo probek wlasnie tak jak gosia powiedziala dostaniemy w szpitalu wiec bedziemy mogly wyprobowac na odparzenia polecam masc tormentiol u nas sie rewelacyjnie sprawdzila bo inne kremy typu bepanthem sudocrem niedzialalay a bedzie lato wiec lepiej sie zaopatrzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...