Skocz do zawartości

Wyprawka dla Maluszka | Forum o ciąży


henimedes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Jak wlejesz płyn do kąpieli do wody to nie potrzebujesz raczej czegoś do namydlenia. Woda z tym płynem ma już właściwości myjące. Ja mam z hippa płyn do kąpieli.

Macie namiary na jakieś plastikowe pudełka na chusteczki mokre??? Kupujecie to??? Potrzebne wogóle??? Bo tak się zastanawiam jak będę te chusteczki ciągle otwierała i zamykała to ta folia ochronna w pewnym momencie da d..y i zonk, chusteczki będą schły...


Właśnie też myślałam o hippie, tym bardziej, że mam z tej firmy mleczko pielęgnacyjne, więc byłby zestaw już z jednej 🙂 bo rossmanowy (który też poleca Sroka na blogu) mi śmierdzi, a nie pachnie :/
A co do pudełek, to nie miałam zamiaru kupować i szczerze nawet o tym nie myślałam, ale może i fakt że takie coś się przyda... nie wiem, czy w pepco kiedyś takich nie widziałam, albo mi się coś pomyliło 🤨 a na allegro nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja kupiłam płyn do kąpieli rossmanowy ale szampon do włosów z hippa. A jak lepiej kąpac maluszka, płyn dolac do wody czy bezpośrednio na ciałko?
Henimedes ja myślałam o takim pudełeczku http://allegro.pl/skip-hop-pojemnik-na-mokre-chusteczki-swipe-i3366108591.html ale czy warto? Raczej moje takie widzimisie he.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi położne mówiły, że do wody, a szamponu narazie nie kupuję. Szczerze, to nie wąchałam ani hippa ani tego rossmanowskiego, wzięłam hippa bo tam jest napisane że można stosować od 1 dnia życia a na rossmanowskim nie ma takiego czegoś. W którejś gazecie się naczytałam, że taka inf. musi być i dlatego nie rosmanowski płyn.

Ewa, mieszczą się tam ładnie chusteczki??? Ile mniej więcej sztuk wchodzi??? Sprawdzałaś może?? bo tak się zastanawiam nad tym pojemnikiem też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
opis produktu: jest uniwersalny - pomieści chusteczki najróżniejszych firm;
jest pojemny - wymiary: 21 x 13 x 3,5 cm
Znalazłam tylko jeden taki opis http://mamazorganizowana.pl/pojemnik-na-mokre-chusteczki-skip-hop-2/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna, w ogóle mi nie wysychały. Po prostu tak szybko idzie to, że nie zdąży. Nawet jak się zapomni zakryć czy coś to i tak góra jedna wywalasz ale ja nie pamiętam żeby się zdarzyło. Moja położna mi mówiła, żeby chusteczki kłaść dołem otwarcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes na szamponie Hippa jest napisane że od 1 dnia życia. A kupujecie oliwkę? Przydaje się?
Dobry sposób z tymi chusteczkami ale jakoś korci mnie takie pudełko. Mąż twierdzi, że szkoda kasy no i ma racje ale tak jakoś mi się podoba hee 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście, niezły sposób 🤪 że też na niego nie wpadłam 🤪

Może i jest, ale ja jakoś z szamponu narazie rezygnuję. Te włoski takie delikatne będą, że bardziej o skórę głowy będzie chodziło przy myciu niż o włoski. Mam oliwkę, bo przyda się choćby przy ciemieniuszce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie byłam w rossmanie dzisiaj i też miałam Wam napisac ze na szamponie hippa jest naisane, ze od 1 dnia 🙂 ale ja nie kupiłam go narazie, oliwki tez nie, tylko mleczko do pielęgnacji. Reszta pewnie wyjdzie w praniu co potrzebne 🙂 Zawsze mogę męza do rossmana przegonic, a boje się ze nakupie za duzo i bedzie wiele zbednych rzeczy. Kupiłam tez chusteczki nawilzone te z Lidla, bo i Sroka je poleca i kolezanka tez mowila, ze są najlepsze i bardzo mokre 🙂 4,99zł za 80szt. jak będzie cos nie halo, to się meble przeczyści nimi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie kupuję oliwki, nie lubię i tłusta i nie jest do niczego potrzebna...

a na ciemieniuszke najlepszy jest szampon specjalny, który sie sprawdził i przy jednym i przy drugim dziecku. Po 1 myciu było widac ogroooooooooooooomną różnicę. Do niego kupowałam specjalny krem i suuuuper!

MoniaG ja tez mam mleczko z HiPP i z mustelki 🙂

mam zwykły pampersy zielone czy tam zółte. Białe zostawiam jak coś bedzie nie halo u nas z pupa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Nie kupuję oliwki, nie lubię i tłusta i nie jest do niczego potrzebna...

a na ciemieniuszke najlepszy jest szampon specjalny, który sie sprawdził i przy jednym i przy drugim dziecku. Po 1 myciu było widac ogroooooooooooooomną różnicę. Do niego kupowałam specjalny krem i suuuuper!

MoniaG ja tez mam mleczko z HiPP i z mustelki 🙂

mam zwykły pampersy zielone czy tam zółte. Białe zostawiam jak coś bedzie nie halo u nas z pupa 🙂


Marinka, a jaki to szampon specjalny? Pewnie już coś aptecznego? A wgl ciemieniuszka pojawia się każdemu dziecku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG to nic specjalnego!

Mi to polecili i położne i lekarz Ozimek http://www.mustela.net.pl/p/1568/MUSTELA-BEBE-Szampon-w-piance-dla-noworodkow.html

to jest to, teraz jest w promocji 🙂
Ale ja , które dzieciątka znam raczej miały ciemieniuchę 🙂

ja do tego szamponu kupowałam kremik specjalny mustelki. Pięknie pachnie i jest naprawdę godny polecenia!

przy dwójce dzieci to położne i lekarze mi to polecali, działa , sprawdzone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Moja koleżanka męczyła się z ciemieniuszką jakoś z tydzień bo stosowała oliwkę i nic. Kupiła właśnie z musteli jakiś preparat byc moze i to co Marinka podała i w ciągu 2 dni znikneła.


jezeli z musteli to tylko to co podałam właśnie może być. Zgadza się w ciagu dwóch dni był spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie tez miałam pytac, czy szampon jak się zacznie uzywac to juz trzeba caly czas, czy jak zniknie ciemieniuszka to można/trzeba odstawic?
Noo Martyna popieram - dobrze mieć doświadczone koleżanki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...