Skocz do zawartości

Wyprawka dla Maluszka | Forum o ciąży


henimedes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja nie kupuję. Po pierwsze, noworodka można na pierwszy spacerek zabrać po 2 tygodniach więc w moim przypadku będzie to już połowa sierpnia gdzie ta ekspozycja słońca jest słaba. Dwa- i tak w cieniu je trzeba trzymać bo słońce mocno je razi więc daszek, parasolka pójdą w ruch a one i tak powinny mieć filtry. No i trzy, filtry 50+ to blokery, blokują promienie i nie jest wytwarzana witamina D, któa jest bardzo potrzebna. (rok temu sama na sobie testowałam filtr 50+ z Soraya, Nie chciałam się nierównomiernie opalić w pracy i tak było, wystarczyło że rano się posmarowałam a słońce mnie nie tknęło). Czwarte "nie" to wg mnie niepotrzebna chemia 😉 Takie jest moje zdanie a zrobisz jak zechcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Okej, no właśnie ja rodzę w połowie sierpnia to zanim wyjdę z dzieckiem to będzie wrzesień. A więc nie kupuję, dzięki dziewczyny za pomoc.
A jak to jest z pielęgnacją pupy. Jaką maśc będziecie używac do codziennej pielęgnacji. Nie chodzi mi o odparzenia czy zaczerwieniania. Tylko właśnie po zmianie pieluszki, co będziecie używac. Tak jak pisze Henimedes że powinna byc to masc bez cynku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten bambino jest z cynkiem??? Bo ja ogólnie zaopatrzyłam się w ten krem do pupy z babydream, ale się zastanawiam czy coś jest innego.

Jeśli chodzi o ziółka i takie specyfiki, to co jest potrzebne??? Wiem, że koper włoski, ale to sama czasami piję teraz więc mam, czy coś jeszcze??? Może jakieś herbatki na laktację???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja Kinię smarowałam sudocremem a jak nie było zaczerwienień to niczym nie smarowałam...
Co do herbatek koperkową kinia piła bardzo szybko żeby brzuszek nie bolał a herbatki na laktacje to zależy ile bedziesz mieć pokarmu... Ja tego nie piłam wcale... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do kosmetyków to ja kupuje teraz johnsona
i jak mały sie urodzi nie bedzie go uczulało to przy tym zostanę
a pampersy dady wypróbuje bo widzialam ze są 1
Dominik jeszcze 2 miesiace temu tylko orginane nosił no ale tyle kasy na to idzie postanowilam przejsc na dady i sa bardzo dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z cynkiem to na ewentualne odparzenia

normalnie to linomag lub alantan z apteki. tak nam radzili na szkole rodzenia

ewka25 napisał(a):
Okej, no właśnie ja rodzę w połowie sierpnia to zanim wyjdę z dzieckiem to będzie wrzesień. A więc nie kupuję, dzięki dziewczyny za pomoc.
A jak to jest z pielęgnacją pupy. Jaką maśc będziecie używac do codziennej pielęgnacji. Nie chodzi mi o odparzenia czy zaczerwieniania. Tylko właśnie po zmianie pieluszki, co będziecie używac. Tak jak pisze Henimedes że powinna byc to masc bez cynku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes ja też właśnie kupiłam ten krem do pupy z babydream do codziennego stosowania. No i sudocrem w razie odparzeń. Zaopatrze się jeszcze w jakąś herbatke z koprem. W aptece normalnie można kupic. Czy to jakaś specjalna ma byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis wyjęłam kocyki wszystkie i pościel 🙂 jeju ależ tak mi sie miło zrobiło 🙂

ja juz od dawna mam wszystkie kosmetyki z mustelki 🙂
sudocrem tez mam na wszelki wielki. Wczoraj kupiłam octanisept 🙂 i lactacid do szpitala , bo ten mi sie w domu kończy 🙂
musze kupic tylko torbe nową jakąś do szpitala i ręczniki dla siebie jakis ładny zestaw

zamówiłam koszulki 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=3338829726

http://allegro.pl/show_item.php?item=3307241071

http://allegro.pl/piekna-koszula-nocna-dobranocka-bawelna-m-s-xl-i3301534026.html

http://allegro.pl/cudna-koszula-dla-karmiacych-italian-fashion-m-i3285847334.html

starczy. wszystkie zabiorę, bo ja po porodzie strasznie się poce, cała woda wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ręczniki wezmę te. wezmę od razu 3 zestawy, żeby do domu mieć. Moja koleżanka od nich zamawiała i zadowolona jest 🙂
http://allegro.pl/recznik-reczniki-paski-4-szt-zestaw-500g-grube-i3276889318.html

i 2 takie torby ale to w sportowym raczej kupię 🙂

http://allegro.pl/hi-tec-torba-sportowa-onyx-40-l-kieszen-na-buty-i3314090059.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka a nie będzie Ci gorąco na długi rekaw? Ja to wziełam 2 zwykłe koszule na ramiączkach bawełniane. No i jedną taką lepszą rozpinaną co ma rekawki.
Myślę, że takie torby kupisz taniej w sportowym. W decatlonie jak wczoraj byłam to dużo takich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co z solą morską do noska, doświadczone mamuśki, warto mieć przy sobie nawet w szpitalu???

Kuzynka doradziła mi też, żeby wziąć pyralginę ze sobą do szpitala na połóg. Brać??? Przy pierwszej ciąży podobno obkurczanie macicy tak nie boli, gorzej z dalszymi porodami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie kuzynka mówiła, że owszem dadzą, ale jak będzie boleć to nie są zbytnio skore dawać leki często. Narazie nie wpakowałam do torby środków przeciwbólowych. Przy pierwszej ciąży podobno raczej nie boli obkurczanie, boli przy następnych. Sól wezmę, tak na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak wlejesz płyn do kąpieli do wody to nie potrzebujesz raczej czegoś do namydlenia. Woda z tym płynem ma już właściwości myjące. Ja mam z hippa płyn do kąpieli.

Macie namiary na jakieś plastikowe pudełka na chusteczki mokre??? Kupujecie to??? Potrzebne wogóle??? Bo tak się zastanawiam jak będę te chusteczki ciągle otwierała i zamykała to ta folia ochronna w pewnym momencie da d..y i zonk, chusteczki będą schły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...