Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Emilia uwielbiam Twoje posty 😁 😁

Co do wyglądu, to czuje sie tak zle i taka brzydka... Nieporadna, blada, twarz jakoś inaczej wyglada i mimo ze nogi praktycznie w ogóle mi nie puchną (czasem tylko stopy) to mam wrażenie, ze mój nos jest jakis taki duzy 😁 napuchńiety 🤢

Chciałam ogolić Grażynę i oczywiscie zacielam sie wiec wściekła zostawiłam goleńie w połowie roboty 😁 czuje sie troche jak niepełnosprawna, a jak rwa wejdzie mi w lewa stronę to nie wiem jak sie nazywam 😮

Mimo, ze narzekam, to pewnie i tak będzie troche szkoda brzuszka 😉 juz wiecej dzieci nie planuje wiec to ostatnie moje dni z piłeczka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mam pytańie czy slyszalyscie/ uzywalyscie plastrów SUTRICON?
http://www.ceneo.pl/14137623#tab=reviews
Zastanawiam sie nad kupnem.

Kolejne pytanie czy wiecie kiedy można nosić pas poporodowy po cc?

Kiedy można zacząć ćwiczyć po cc i jakie ćwiczenia?

O wszystko zapytam lekarza, ale moze orientujecie sie. Zreszta co lekarz to pewnie tez inna opińia wiec dowiaduje sie wszędzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Dziewczyny
Ola Synek jest do schrupania !!!!! Słodziak!!! Wygląda na donoszonego noworodka 😁.
Emilia ja też tak mam że jednego dnia to mogę wszystko, a kolejnego to totalny kapeć. Poza tym mój mąż mów, że foka jestem i nic tylko jem 😞 Jeden, drugi i piaty raz to nawet było śmiesznie ale jak się słyszy 15 razy dziennie to jest już po prostu przykre i z tego wszystkiego wczoraj poszłam spac głodna

Jola
- synka do domu dziś wypisują ??
Ja dziś spróbuje wbic się na wizytę do gin, bez zapisu na nfz - ciekawe czy mi się uda ....
Miłego dnia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa faceci w ogóle nie maja wyczucia, daj spokój, nie przejmuj sie. Moze on myśli, ze jest zabawny?? 🤔
Mój mowi tylko, ze w ogóle nic nie przytyłam, OK, ale komplementu żadnego tez nie uslysze 🤨
Jak sie zapytam czy dobrze wyglądam powie ze tak a sam z siebie nigdy nic nie mowi, nawet przed ciaza tak było wiec trudno taki typ... Oszczędny w słowach, mało wylewny, uważa ze skoro ze mną jest to przecież mnie kocha i nie widzi potrzeby ciagle mnie o tym uświadamiać.

Fakt, ze to jak sie zachowuje wobec mnie, jak dba o nas, świadczy o miłości ale szkoda, ze nie powie nic miłego- w końcu każda kobieta lubi komplementy 😉 😉
Co do plastrów to te podobno sa super 🙂 drogie ale warte swojej ceny, same pozytywne opinie. Rana sie ładnie goi, nie swędzi, rozjaśnia, zmniejsza zgrubienie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata, Ewa ja na bliznę po operacji wycięcia wyrostka używałam maści z masy perłowej No-Scar i byłam bardzo zadowolona, blizna jest prawie niewidoczna, tylko oczywiście systematyczność nade wszytko, pamiętam że długo tego używałam.
Beata Odnośnie ćwiczeń po cc zdania są podzielone, rehabilitantka na szkole rodzenia mówiła żeby zacząć ćwiczyć jak najszybciej póki krążą w nas hormony, bo to pozwala lepiej wrócić do formy. Podaje za nią: pierwsze lekkie ćwiczenia ma mięśnie brzucha 5-6 doba, po 3 tyg. z dołożeniem rąk plus ruch naprzemienne, po 8 tyg. ćwiczenia typu basen i joga, po 3-4 m-scach bieganie, fitness. Ale już położna z którą rozmawiałam nie była tak entuzjastyczna, żeby odczekać z ćwiczeniami do zakończenia połogu.
W piątek i dziś byłam u lekarza, wyniki super, szyjka zamknięta, na 4 czerwca termin niezagrożony.. i trochę się rozczarowałam bo liczyłam że może coś wcześniej a tu Felek nigdzie się nie wybiera. Ułożenie Felka zostało miednicowe, co powoduje że mój brzuch wystaje jak wielka piłka lekarska (przybyło mi 16 kg), tak że mojego biustu o miseczce G w ogóle nie widać. Do tego on jeszcze plecami i pupą tak lubi się podciągać pod moją lewą pierś, że masakra, boli to jak cholera więc go masuję żeby się przesunął. Obojgu nam coraz mniej wygodnie, spania na lewym boku mam już po dziurki w nosie. Mam wrażenie że na te ostatnie dwa tygodnie to wszystkie dolegliwości muszą mnie spotkać, np. dziś miałam problem z ubraniem butów z powodu obrzęków. Masakra, zaczynam się czuć jak ogromna niezdarna orka 🙂
Byłam dziś w sklepie z bielizną, bo kupowałam duże majty w rozmiarze L (!) po cc żeby chronić bliznę, ale babka pocieszała mnie że to minie i nie zawsze tak będzie. I że przyjdę do niej jeszcze po majtki w rozmiarze S jaki miałam przed ciążą. Oby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Beata, Ewa ja na bliznę po operacji wycięcia wyrostka używałam maści z masy perłowej No-Scar i byłam bardzo zadowolona, blizna jest prawie niewidoczna, tylko oczywiście systematyczność nade wszytko, pamiętam że długo tego używałam.
Beata Odnośnie ćwiczeń po cc zdania są podzielone, rehabilitantka na szkole rodzenia mówiła żeby zacząć ćwiczyć jak najszybciej póki krążą w nas hormony, bo to pozwala lepiej wrócić do formy. Podaje za nią: pierwsze lekkie ćwiczenia ma mięśnie brzucha 5-6 doba, po 3 tyg. z dołożeniem rąk plus ruch naprzemienne, po 8 tyg. ćwiczenia typu basen i joga, po 3-4 m-scach bieganie, fitness. Ale już położna z którą rozmawiałam nie była tak entuzjastyczna, żeby odczekać z ćwiczeniami do zakończenia połogu.
W piątek i dziś byłam u lekarza, wyniki super, szyjka zamknięta, na 4 czerwca termin niezagrożony.. i trochę się rozczarowałam bo liczyłam że może coś wcześniej a tu Felek nigdzie się nie wybiera. Ułożenie Felka zostało miednicowe, co powoduje że mój brzuch wystaje jak wielka piłka lekarska (przybyło mi 16 kg), tak że mojego biustu o miseczce G w ogóle nie widać. Do tego on jeszcze plecami i pupą tak lubi się podciągać pod moją lewą pierś, że masakra, boli to jak cholera więc go masuję żeby się przesunął. Obojgu nam coraz mniej wygodnie, spania na lewym boku mam już po dziurki w nosie. Mam wrażenie że na te ostatnie dwa tygodnie to wszystkie dolegliwości muszą mnie spotkać, np. dziś miałam problem z ubraniem butów z powodu obrzęków. Masakra, zaczynam się czuć jak ogromna niezdarna orka 🙂
Byłam dziś w sklepie z bielizną, bo kupowałam duże majty w rozmiarze L (!) po cc żeby chronić bliznę, ale babka pocieszała mnie że to minie i nie zawsze tak będzie. I że przyjdę do niej jeszcze po majtki w rozmiarze S jaki miałam przed ciążą. Oby 🙂


Dziękuje za info odnośnie ćwiczeń 🙂 🙂 🙂
Wersja zeby zacząć jak najszybciej napawa mnie optymizmem 😆
Czytałam gdzies, ze należy poczekać 3-6msc -chyba bym oszalała do tego czasu 😉
6msc po cc mam w planach trening personalny i bieganie a nie pierwsze brzuszki dopiero 🤢


Wlasnie przyszła przesyłka z C&A- super!!! Piękne ubranka 🤪 jeszcze ładniejsze mi sie wydają niż w sklepie i na stronie internetowej 🤪
Dostałam tez koszule do karmienia, wzięłam rozm. M wg tabeli ale mam obawy, ze kiedy brzuszek zniknie będzie za duza 🤔
Beata a Ty jaki masz rozmiar? Wydaje mi sie ze podobnej postury jesteśmy.


Dzisiaj mimo, ze piękny dzień to tak cholernie boli mnie brzuch, jestem juz po 2 nospa forte, nadal czuje bol, chyba nici z placu zabaw 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki

Małogosia - gwarantuję Ci że nie ubierzesz zwykłych majtek po cc, polecam te siatkowe

http://www.doz.pl/apteka/p12819-Majtki_higieniczne_poporodowe_rozmiar_38-40_2_pary

Weź sobie ze 3 opakowania.. rana będzie oddychać. No i o ćwiczeniach w 5-6 dobie możecie zapomnieć, ja dziś mam 7 dobę i jeszcze jest ciężko ze wstaniem czy podniesieniem się z łóżka. Rękami można pomachać - to i owszem 😁
Byłam dziś u synka - już go odłączyli od tlenu w ogóle - radzi sobie sam pięknie - jestem mega szczęśliwa ☺️ Może dziś wieczorem lub jutro rano pierwszy raz dostanie butlę, żeby już też sam jadł.. No i jeśli się powiedzie jutro też będziemy próbować przystawiać go do piersi 🙂 Achh jak ja lubię takie wiadomości.

Co do ćwiczeń po cc to wg mnie te 3 miesiące to takie minimum, ale pytajcie swoich lekarzy, każda odczuwa ból inaczej i każdej rany inaczej się goja. Ja nie będę szaleć bo to moje drugie cc i rana słabiutka. Poczekam na zgodę od lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - Wspaniałe wiadomości !!!!! Tak trzymać !!!!!! Tak troszkę to Tobie zazdroszczę, że masz już małego na świecie, wiesz jak wygląda i jest taki namacalny

A ja właśnie wróciłam z wizyty trochę się po świńsku wepchnęłam, ale najważniejsze, że cel został osiągnięty.Nie jest gorzej - szyja nadal 18 mm oczywiście muszę leżeć, ale jak to Pani doktor powiedziała jeszcze tylko 2 tygodnie i będzie ok - nie dopytywałam co to znaczy to ok, domyślam się że bedę mogła popracować nad porodem 😁 także dziewczyny trzymajcie kciuki żebym się dokulała do końca 37tc.W piątek kolejna wizyta 🙂 Jak tak będzie to małżonek na taksówki nie zarobi.
Oczywiście z tej radości że szyja się nie skróciła zeżarłam 0,5kg truskawek i teraz czuję się taka pełna i śpiąca, i jak zwykle mam wytłumaczenie na te ogromne ilości truskawek, które pochłaniam -chciałabym karmić cyckiem, więc w środku sezonu to sobie nie pojem 😁 😁
Beata - ja to nigdy nie miałam imponującego biustu (małe B to i tak zbyt wiele powiedziane) i tak się bardzo cieszyłam, że w ciąży urósł do C, ale teraz jak na siebie patrze to przy brzuszku znów wydaje się mały. Ja mam jak na razie + 7,5 kg licząc od wagi startowej czyli gdzieś od 8 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola super że Twój synek radzi sobie coraz lepiej i myślę że na tle karmienia też czekają Cię wkrótce postępy 🙂 jesteś mega dzielna.
W te majtki siatkowe to się już zaopatrzyłam, mam 7 par, ale boję się, że i tak dla lepszego gojenia się to przydadzą mi się po szpitalu takie "babcine" majtki z wysokim staniem (zazwyczaj chodzę w bokserkach lub niskich figach), żeby mi gojącej rany nie uwierały. Z jednej strony cieszę się, że ominie mnie ból porodu sn, ale z drugiej strony obawiam się tej rekonwalescencji po cc, a co do ćwiczeń to się nie nastawiam, jak będzie okaże się w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Ola - Wspaniałe wiadomości !!!!! Tak trzymać !!!!!! Tak troszkę to Tobie zazdroszczę, że masz już małego na świecie, wiesz jak wygląda i jest taki namacalny

A ja właśnie wróciłam z wizyty trochę się po świńsku wepchnęłam, ale najważniejsze, że cel został osiągnięty.Nie jest gorzej - szyja nadal 18 mm oczywiście muszę leżeć, ale jak to Pani doktor powiedziała jeszcze tylko 2 tygodnie i będzie ok - nie dopytywałam co to znaczy to ok, domyślam się że bedę mogła popracować nad porodem 😁 także dziewczyny trzymajcie kciuki żebym się dokulała do końca 37tc.W piątek kolejna wizyta 🙂 Jak tak będzie to małżonek na taksówki nie zarobi.
Oczywiście z tej radości że szyja się nie skróciła zeżarłam 0,5kg truskawek i teraz czuję się taka pełna i śpiąca, i jak zwykle mam wytłumaczenie na te ogromne ilości truskawek, które pochłaniam -chciałabym karmić cyckiem, więc w środku sezonu to sobie nie pojem 😁 😁
Beata - ja to nigdy nie miałam imponującego biustu (małe B to i tak zbyt wiele powiedziane) i tak się bardzo cieszyłam, że w ciąży urósł do C, ale teraz jak na siebie patrze to przy brzuszku znów wydaje się mały. Ja mam jak na razie + 7,5 kg licząc od wagi startowej czyli gdzieś od 8 tc.

Ja z córką jadłam truskawki i teraz też jem, tzn dziś pierwszy raz jadłam.. Nie wiem dlaczego mam sobie odmawiać? 🤨 One mogą ewentualnie uczulać, ale z brzuszkiem problemu być nie powinno. Poza tym uczulenia pojawiają się zwykle ok 3 mca życia kiedy organizm wytwarza histaminę.. Próbuj i nie przesadzaj z dietą, jak coś będzie nie tak to odstawisz i już 🙂 A z tym 37 tc to chodzi o to, że wtedy nazywa się ciążę donoszoną a dziecko nie jest wcześniakiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Ola super że Twój synek radzi sobie coraz lepiej i myślę że na tle karmienia też czekają Cię wkrótce postępy 🙂 jesteś mega dzielna.
W te majtki siatkowe to się już zaopatrzyłam, mam 7 par, ale boję się, że i tak dla lepszego gojenia się to przydadzą mi się po szpitalu takie "babcine" majtki z wysokim staniem (zazwyczaj chodzę w bokserkach lub niskich figach), żeby mi gojącej rany nie uwierały. Z jednej strony cieszę się, że ominie mnie ból porodu sn, ale z drugiej strony obawiam się tej rekonwalescencji po cc, a co do ćwiczeń to się nie nastawiam, jak będzie okaże się w praktyce.

No rób jak uważasz, ja noszę te siatkowe do tej pory, przynajmniej podczas krwawienia nie brudzi się ta ładna bielizna, poza tym dla mnie są wygodniejsze, nic nie uwiera 🙂 Sama zobaczysz jak Tobie będzie, może będzie Ci wygodnie w normalnej bieliźnie 🙂 A rekonwalescencja po cc.. No cóż - łatwo nie jest i ból ogromny - zwłaszcza pierwsze 3 doby, potem już coraz lepiej.. No ale są leki przeciwbólowe, jakoś się to da przeżyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
same dobre wieści dziewczyny : Ola , Jola - super!!! też już bym chciała przytulić moją malutką a póki co żadnych oznak zbliżającego się porodu :/
Ewa też super u Ciebie że szyjka się nie skraca, jeszcze te 2 tygodnie tak jak lekarz mówi i spokojnie będziesz mogła rodzić 🙂

ciekawe która z nas następna przytuli swoje maleństwo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Same dobre wiadomości 🙂))
I tylko takie chce czytać 🙂 😉

Ola cc nigdy nie przeżyłam wiec nie Mam pojęcia jak to będzie z dojściem do siebie. Zreszta tak jak każda ciaza jest inna- tak samo każda kobieta inaczej przeżywa porod sn i cc.

Jedno jest pewne- nigdy w życiu nie chciałabym po raz kolejny rodzic sn i przeżyje każdy bol, byleby nie bol pipki po sn 🙂 wiec jestem nastawiona mega pozytywnie i chciałabym zacząć szybko ćwiczyć 🙂
Troche chodzi o figurę ale przede wszystkim bardzo brakuje mi ruchu, sportu. psychicznie na mnie to dobrze działa i bardzo brakuje mi aktywności fizycznej. Jesli nie będe w stanie to trudńo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola ile ważył i mierzył Daniel w dniu porodu? 🙂

My wlasnie wróciliśmy z placu zabaw i jestem strasznie zmęczona, niby nic nie robiłam cały dzień a czuje sie jakbym całą Orlą Perć przeszła 😉
Brzuchol bardzo napina sie i twardnieje, ale mysle sobie że juz bardziej oszczędzać sie nie moge 🤢
Codziennie jestem na nospie forte , wiec nie wiem czy moge cos jeszcze zrobić a leżeć plackiem na pewno nie będe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Byłam dziś na wizycie i wszystko jest okej 🙂 Szyjka ma ok. 2,5 cm, zamknięta. Następną wizytę mam 2 czerwca i wtedy będę miała USG i będę dopiero wiedziała jaką Mała ma masę i co robimy...

Emilia lubię czytać Twoje opisy z dnia codziennego, o tym co Cię spotkało, bo tak śmiesznie opisujesz, że śmieję się jak głupek do tego monitora 😁

Beata ja dzisiaj przed wizytą goliłam Grażynę za pomocą lusterka oczywiście i nie było łatwo 😉 Później jeszcze zawołałam męża, żeby oblukał czy dobrze to zrobiłam, czy na pewno wszędzie dojechałam maszynką 😜
O plastrach Sutricon i pasie poporodowym nic nie wiem – dzięki Tobie wiem, że coś takiego istnieje w ogóle 🙃
Koszuli wzięłam rozmiar M i jak mam ją na sobie, to wydaje się przez brzuszek jakby przy mała i nawet mąż powiedział, że chyba większą powinnam, ale ja do niego, że przecież po porodzie nie będzie brzuszka, więc będzie ok… 🤔 No ja mam ok. 166 cm wzrostu i aktualnie ważę 66,2 kg…
Co do komplementów, to u mnie mąż nie szczędzi, a mnie to denerwuje, bo czuję się gruba, brzydka i okropna, a on do mnie, że pięknie wyglądam 🤢 Czasem jest to miłe, a czasem po prostu wnerwiające - taak, to my kobiety nie wiemy czego chcemy 😁 Wczoraj byliśmy na urodzinach chrześniaczki męża i od rodziny nasłuchałam się tyyylu komplementów, że tylko "dziękuję" w koło mówiłam 😜

Ola super wiadomości o synku, aż serce się cieszy jak się takie info czyta 🤪 🙂
I popieram z tymi majteczkami siateczkowymi – są bardzo wygodne i "oddychające" 🙂

Jola super super super! 🤪 Ach, pozazdrościć, ale już niedługo i my tak będziemy miały nasze Brzdące w domkach 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Jola - super, nie masz pojęcia jak bardzo Ci zazdroszczę..

Beata - w wypisie podane mam, że mały miał 3010 g i 45 cm


Waga bardzo ładna 🙂 wcale nie takie piórko 😉

No też tak pomyślałam, ale wbrew pozorom świadczy ona na jego niekorzyść, byłoby mu łatwiej się zaaklimatyzować, gdyby był mniejszy. Tak mi lekarz powiedział..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie w ten piękny słoneczny dzień 🙂 byłam odprowadzić młodego do przedszkola o 8 rano w krótkim rękawku 😆 uwielbiam taką pogodę 😆
dziewczyny jak wy to robicie że w ciąży mniej niż 10 kg macie na plusie?!?! ja mam 16 kg plus ... 🤢 wszyscy mówią że nie widać tej wagi ale jakoś ja widzę ... :/ no cóż, macica się obkurczy i będę ćwiczyła z Chodakowską 😁

Ola - każdy by pomyślał że im wyższa waga u maluszka tym lepiej a tu jednak jest odwrotnie , hmm...

Beata - mój mąż też ciągle powtarza że dobrze wyglądam, słodzi i maśli i dokładnie tak jak napisałaś czasem jest to miłe a czasem niedobrze się już robi od tej słodkości 😜 ach...nam trudno dogodzić 😁

zjem śniadanko i zmykam na długi spacer, może jakieś skurcze przyniosę 😁 w piątek mam jeszcze wizytę, lekarz twierdził że już się nie spotkamy a wszystkie znaki (tzn brak oznak zbliżającego się porodu) wskazują na to że jednak się spotkamy 🤢

miłego dnia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Faktycznie w Poznaniu pogoda jest cudowna!!!!!!!! Chyba dziś posiedzę na balkonie, a co !!!
Czy Wy też macie takie realistyczne sny?? Normalnie po przebudzeniu zastanawiam się czy to sen był czy jawa....
Co do koszuli do szpitala to ja zamówiłam sobie http://allegro.pl/koszula-ciazowa-radosc-m-do-karmienia-italian-hi-i4206758563.html różową też w rozmiarze M- teraz uważam ze S byłoby idealne, ponieważ ta M jest trochę luźna. Co do S to bałam się, że w ramionach będzie zbyt wąska.W każdym razie w szpitalu sprawdziła się idealnie i jest bardzo dobrej jakości, ładnie wykonana.
Beata - tak +7,5 kg, ale mam jeszcze czas, żeby się rozbujać także wszystko przede mną.
Jola - ehhh też Ci zazdroszczę, że synek w domu
Ola- jestem mocno zaskoczona opinią lekarza, ze gdyby był mniejszy to byłoby mu łatwiej- normalnie to starają się przetrzymać ciążę, żeby maluch urósł i się rozwinął jak najbardziej - dla mnie to wszystko dziwne jest, ale ja się nie znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga Ja też mam +16 kg i się nie przejmuje, ok no może chwilę po ważeniu 😉 ale od wielu osób słyszę, że nigdzie mi nie przybyło i nie wyglądam jak ludzik z reklamy Delma tylko brzuch mam wielki jakbym bliźniaki miała, mam też dużo wód i Felek jest niemały więc pozytywnie nastawiam się na powrót do rozmiaru sprzed ciąży. A do tego mój mężczyzna często zapewnia mnie o mojej atrakcyjności w różny sposób 😉 i cały czas dziwi się że nie mam rozstępów ani cellulitu. Może to zasługa częstego nawilżania, bo oleju Bio-Oil używam od początku ciąży, a ostatnio nieciężarna koleżanka też zaczęła stosować bo stwierdziła że mam taką ładną, zdrową skórę 🙂
Z koszul nocnych mam http://www.intymna.pl/p1381,888,1,47722,,alina-koszula-nocna-1343 oraz http://www.intymna.pl/p1381,888,1,47486,,arleta-koszula-nocna-1338 obie w rozmiarze 38, fajnie wyglądają i ładnie się układają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...