Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
A bardziej poważnie - doradźcie, które lepsze, ja się skłaniam bardziej ku No.1 ale No. 2 też mnie kusi ☺️

1. http://pl.nextdirect.com/pl/g392638s6#656706

2. http://pl.nextdirect.com/pl/g392646s6#666377


Oba super, No 1 bardziej słodki a 2 bardziej zawadiacka, Weż oba 😉

To daj kasę na ten drugi 😁 Wezmę oba wtedy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
A bardziej poważnie - doradźcie, które lepsze, ja się skłaniam bardziej ku No.1 ale No. 2 też mnie kusi ☺️

1. http://pl.nextdirect.com/pl/g392638s6#656706

2. http://pl.nextdirect.com/pl/g392646s6#666377


a Ty znów szalejesz z zakupami 😆 ale spoko rozumiem Cię jak zakupoholiczka zakupoholiczkę 😜 mi się bardziej podoba no.2 gdyż ja uwielbiam miętowy, zarówno dla dziewczynek jak idla chłopców, mój synuś miał bardzo dużo ubiegłego lata miętowych spodenek i koszulek 🙂

Na razie tylko oglądam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia myślę, że w tym stroju będziesz bardzo elegancko wyglądać 🙂
Co do siary, to mi nie leci i w pierwszej ciąży przed porodem też nie leciała. No i ogólnie musiałam później rozbujać sobie laktację laktatorem – i chciałam zapytać (z ciekawości) czy Wy dziewczyny, którym leciała siara przed porodem nie miałyście problemu z laktacją po porodzie? Czy nie ma na to reguły? 🤔
Ola ta fotka mnie powaliła 😁
Ja bardzo lubię kolor niebieski, ale te spodenki zielone też są fajne i chyba na nr 2 bym się skusiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata8811 podejrzewam,że u mnie to jeszcze nie siara, ale coś już delikatnie wycieka 🙂 Uogólniłam raczej nazwę 🙂 Według mnie każdą laktację należy ,,rozbujać", z tą różnicą,że jednej przychodzi to łatwo, druga musi się nagimnastykować, a jeszcze inna nie ma wcale... Świadczy o tym nawał pokarmu w pierwszych dobach po porodzie 🙂 Nie mam pojęcia jaka jest reguła, bo sama mam koleżankę 50 kg cięższą ode mnie i ja swoje dziecię wykarmiłam bezproblemowo,a ona nie mogła swojego, bo mleko było zbyt chude. 🤨

Fotka dobra! 🤪 😁 Szacunek się należy za uchodowanie takiego cellulitu 😁

Alexia_79 drugi fajniejszy, kwestia upodobań kolorystycznych 🙂 Ja uwielbiam brąz,więc dla Sebusia mam już 5 par spodni w tym odcieniu 🙂 Muszę Mu jeszcze jakąś fajną bluzę kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola jak dla mnie spodenki nr 2 😉

Emilia ja idę w tą niedzielę na chrzciny i kompletnie nie mam się w co ubrać 😞 nie mam też pomysłu, bo podobnie we wszystkim czuję się jak słoń. Szkoda mi też trochę kasy na sukienki ze sklepów typu happy mum, bo będzie to sukienka raczej na jedno wyjście. Do pracy zwykle śmigam w rurkach lub leginsach, bo tak się najbardziej komfortowo czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilia lekarz nic nie mówił, stop nie koslawi,. Jak zaczął tylko chodzić to kupiłam mu te kapcie
http://www.colibro.pl/daniel-kapcie-profilaktyczne-dzieciece-415je-o_3405.html

I juz za każdym razem kupuje mu takie same. Na pewno podtrzymują stopę, sa wyprofilowane, jestem zadowolona. Podejrzewam, ze w zwykłych trampkach mógłby zacząć koślawić stopki.
A w kapćiach spędza duzo czasu w domu i w przedszkolu.

Twój strój na komuńie jak najbardziej na tak 🙂
Wg mnie nie musi być to koniecznie tunika. Sama do pracy chodzę w rurkach i w bluzkach raczej dopasowanych, często stosunkowo krótkich, tak ze kończą sie pod brzuchem, lub troszkę niżej.

Beata wcześniej nie leciała mi siara, niczym nie pobudzalam(laktator, masaże itd.) a mleka miałam bardzo duzo po 3-4dniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślicie, ze pieluchy za 41,99 pampers premium care to dobra cena? Juz nie pamietam cen pieluch 😁 aktualnie jest promocja w Carrefourze.

Mierzyłam sie wczoraj 109cm! A waga skacze od 6-8kg od początku, zależy o jakiej porze dnia sie wazę.

Zauważyłam, ze ostatnio mam mdlosci 🤢 trwa to zazwyczaj chwile. Zbiera mi sie na wymioty i za chwile spokój, tez tak macie? 🤔

Cię sie dzieje z Jola ??? Odezwij sie do nas!!!


znacie jakis dobry krem na dzień z filtrem 50, niezapychajacy????
Mam takie z max 30, trochę boje sie wychodzić na słońce z moimi mega przebarwieniami 😞
Przy okazji jesli znacie cos dobrego na przebarwienia to będę wdzięczna. Juz sie zaopatrze i zacznę stosować po porodzie. W ogóle mam taka cerę, ze chyba tylko peeling kwasem jest w stanie to wyrównać 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa i jeszcze jedno! 🙂
Macie moze jakis tajny dostęp do termometrow rtęciowych, albo jakieś namiary, gdzie można takowy kupić?
Mam jeden na stanie, ale znając moje możliwości długo nie będzie służył, pozostałe potuklam a wszystkie elektroniczne ( chyba z 500zl juz wydałam 😠 )są do dupy.

Jakby ktoś, coś to pisać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Aaaa i jeszcze jedno! 🙂
Macie moze jakis tajny dostęp do termometrow rtęciowych, albo jakieś namiary, gdzie można takowy kupić?
Mam jeden na stanie, ale znając moje możliwości długo nie będzie służył, pozostałe potuklam a wszystkie elektroniczne ( chyba z 500zl juz wydałam 😠 )są do dupy.

Jakby ktoś, coś to pisać !


Rtęciowego legalnie raczej nie kupisz, ale mogęCi polecić dobry sprawdzony bezdotykowy Thermoflash lx-26. Jak my go kupowaliśmy to kosztował 270 zł - teraz już za 120 zł spokojnie kupisz. Jest naprawdę dobry i dokładny. Można nim mierzyć temp ciała i wody 🙂 I widzę że używają go w szpitalach, np na Inflanckiej w Wawie go mają i na Kasprzaka też widziałam ostatnio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Myślicie, ze pieluchy za 41,99 pampers premium care to dobra cena? Juz nie pamietam cen pieluch 😁 aktualnie jest promocja w Carrefourze.




To bardzo dobra cena - najtaniej można bez promocji jakoś za 49,90 kupić 🙂

A rozm. 1 przez jaki czas noszą dzieciaki? Moze kupie 2 paczki???
Kurcze jestem matka a pytam sie o takie rzeczy heheh ale naprawdę nie pamietam! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Aaaa i jeszcze jedno! 🙂
Macie moze jakis tajny dostęp do termometrow rtęciowych, albo jakieś namiary, gdzie można takowy kupić?
Mam jeden na stanie, ale znając moje możliwości długo nie będzie służył, pozostałe potuklam a wszystkie elektroniczne ( chyba z 500zl juz wydałam 😠 )są do dupy.

Jakby ktoś, coś to pisać !


Rtęciowego legalnie raczej nie kupisz, ale mogęCi polecić dobry sprawdzony bezdotykowy Thermoflash lx-26. Jak my go kupowaliśmy to kosztował 270 zł - teraz już za 120 zł spokojnie kupisz. Jest naprawdę dobry i dokładny. Można nim mierzyć temp ciała i wody 🙂 I widzę że używają go w szpitalach, np na Inflanckiej w Wawie go mają i na Kasprzaka też widziałam ostatnio 🙂


Ola juz go przerabialam..., miałam dwa takie. Jeden z nich rklamowalam. Tak sie wkurzylam, ze praktycznie nowy wyrzuciłam na śmietnik i od jakiegoś czasu mam rossmax, opinie sa dobre a i tak źle mierzy 😠 chociaż jest nawet trochę lepszy od thermoflash...
Dostałam od teściowej rtęciowy i nie ma porownańia. Właśnie chciałabym gdzieś nielegalnie kupić. Niby sa w necie ale czy to na pewno rtęciowe??? Dlatego pytam o sprawdzone zródło .

Chyba na wschód trzeba pojechać po zapas 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Myślicie, ze pieluchy za 41,99 pampers premium care to dobra cena? Juz nie pamietam cen pieluch 😁 aktualnie jest promocja w Carrefourze.




To bardzo dobra cena - najtaniej można bez promocji jakoś za 49,90 kupić 🙂

A rozm. 1 przez jaki czas noszą dzieciaki? Moze kupie 2 paczki???
Kurcze jestem matka a pytam sie o takie rzeczy heheh ale naprawdę nie pamietam! 😁

Z tego co pamiętam jedynki na pewno z dwie paczki zużyłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Myślicie, ze pieluchy za 41,99 pampers premium care to dobra cena? Juz nie pamietam cen pieluch 😁 aktualnie jest promocja w Carrefourze.




To bardzo dobra cena - najtaniej można bez promocji jakoś za 49,90 kupić 🙂

A rozm. 1 przez jaki czas noszą dzieciaki? Moze kupie 2 paczki???
Kurcze jestem matka a pytam sie o takie rzeczy heheh ale naprawdę nie pamietam! 😁

Spokojnie 2 paczki a nawet więcej 😁 Zdąży Ci okupkać jedną paczkę w tydzień. 😉 One są do 5 kg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Aaaa i jeszcze jedno! 🙂
Macie moze jakis tajny dostęp do termometrow rtęciowych, albo jakieś namiary, gdzie można takowy kupić?
Mam jeden na stanie, ale znając moje możliwości długo nie będzie służył, pozostałe potuklam a wszystkie elektroniczne ( chyba z 500zl juz wydałam 😠 )są do dupy.

Jakby ktoś, coś to pisać !


Rtęciowego legalnie raczej nie kupisz, ale mogęCi polecić dobry sprawdzony bezdotykowy Thermoflash lx-26. Jak my go kupowaliśmy to kosztował 270 zł - teraz już za 120 zł spokojnie kupisz. Jest naprawdę dobry i dokładny. Można nim mierzyć temp ciała i wody 🙂 I widzę że używają go w szpitalach, np na Inflanckiej w Wawie go mają i na Kasprzaka też widziałam ostatnio 🙂


Ola juz go przerabialam..., miałam dwa takie. Jeden z nich rklamowalam. Tak sie wkurzylam, ze praktycznie nowy wyrzuciłam na śmietnik i od jakiegoś czasu mam rossmax, opinie sa dobre a i tak źle mierzy 😠 chociaż jest nawet trochę lepszy od thermoflash...
Dostałam od teściowej rtęciowy i nie ma porownańia. Właśnie chciałabym gdzieś nielegalnie kupić. Niby sa w necie ale czy to na pewno rtęciowe??? Dlatego pytam o sprawdzone zródło .

Chyba na wschód trzeba pojechać po zapas 😁 😁 😁

No ja nie narzekam na Thermoflash, dla mnie jest rewelacyjny i nie miałam lepszego jak dotąd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Dzięki za rady odnośnie pieluszek 😁 no tak w sumie na początku to je, śpi i sra jak to mowi mój mąż o niemowlakach 😁

Dodałabym też, że płacze do kompletu 😉


Hahahahha no tak zapomniałam o najlepszym 😁 😉 płacz musi byc 😉

Juz kupiłam 2 paczki pieluch i 2proszki w płynie lovela.... i tak troche szkoda, ze to juz koniec kompletowania wyprawki 🙂 jeszcze kilka punktów zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Dzięki za rady odnośnie pieluszek 😁 no tak w sumie na początku to je, śpi i sra jak to mowi mój mąż o niemowlakach 😁

Dodałabym też, że płacze do kompletu 😉


Hahahahha no tak zapomniałam o najlepszym 😁 😉 płacz musi byc 😉

Juz kupiłam 2 paczki pieluch i 2proszki w płynie lovela.... i tak troche szkoda, ze to juz koniec kompletowania wyprawki 🙂 jeszcze kilka punktów zostało 🙂

Łooo to ja mam jeszcze duuużo na liście 🙂
1. rożki
2. wanienka
3. 1 zmiana pościeli
4. wypełnienie
5, pościel i wypełnienie do wózka
6. spirytus
7. pieluchy
8. chusteczki nawilżone
9. szczotka do mycia butelek
10. nieprzemakalny podkład na materac (mam tylko jeden)
11. gąbka na przewijak
12. krem do codziennej pielęgnacji pupy - Sofeo niedostępny, w żadnej aptece internetowej nie ma
13. Pieluchy flanelowe
14 Paczka pieluch tetrowych
15. Proszek do prania Lovela i płyn do płukania

To z grubsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz faktor 50 to do ciepłych krajów 🙂 U nas spokojnie wystarczy 30,ale jak bardzo chcesz to z serii SVR mają same czyste filtry mineralne, do wyboru, do koloru,a kremu możesz używać swojego sprawdzonego 🙂 Na przebarwienia świetne są kwasy, skorzystałabym raczej z tych mocniejszych jakie preferuje medycyna estetyczna, zawsze bezpieczniej pod okiem lekarza i być może zapłacisz raz a dobrze,a nie będziesz latać na kilkadziesiąt serii do kosmetyczki,a i tak efekt może wyjść marny...
Masz sporo czasu na zastanowienie, bo kwasy najbezpieczniej zrobić w okresie jesienno-zimowym lub zimowo-wczesnowiosennym 🙂 Jeżeli przebarwienia są dosyć intensywne, daruj sobie wybarwianie na własną rękę, naprawdę ciężko znaleźć farmaceutę, który ogarnia ten temat, a kumaty kosmetolog nie pójdzie raczej harować do apteki 🙂 Poczytaj o peelingu ziołowym, kiedyś dobra była Jadwiga,ale nie wiem czy jeszcze się na niej pracuje, pomoże i w przebarwieniach i w płytszych bliznach potrądzikowych. I co ważne, nie szukaj pomocy u dermatologa,a lekarza medycyny estetycznej lub naprawdę ogarniętego kosmetologa- dermatolog owszem, wyleczy, ale nie zadba o wygląd, bo to nie jego działka 😉

Co do pieluszek to cena chyba ok 🙂 Ja ogarnę ten temat dopiero w maju, liczę na dobre promocje 😁
Dziś kupiłam Olkowi marynarę i spodnie w Coccodrillo na komunię 🙂 Dodam,że zapłaciłam za wszystko 200 zł bez paru groszy 😮 Ja cała chyba się taniej ubiorę, ceny kosmiczne, promocji zero 🥴
Butów dalej nie ma 😠 Dziś prawie kupiliśmy, ale zabrakło naszego rozmiaru! 😠
Olek w podobnych sandałch ćwika na codzień 🙂 Te jeszcze przejdą,ale w mocne upały nóżka się w nich poci niestety... U nas to wszystko idzie w ruch, worki z grochem, worki z piaskiem, materace z gąbki,żeby nóżka pracowała, a ten Dupalek mój i tak za każdym razem zawija nogi pod siebie 🤢 Od roku nasz stały tekst ,,Oleńku usiądź ładnie!", a Olek po upomnieniu usiądzie,a jak matka z oczu, dalej robi swoje ☺️ Albo leży na brzuchu 🙂

A dzisiaj siedziałam trochę z bratanicą, która w maju skończy dwa latka. Oboje z Olkiem dopadli do mojego brzucha, Olek udaje,ze rozmawia z Sebusiem,a Patrycja się przygląda, więc ją zagaduję i pytam jaki mam brzuszek,a Ona na to ,,Emilku śmieldzący!" 🤪 😁 😁 😁 Ważne,że nie wielki, ma Dziewczyna wyczucie 😁

Beatasz u nas chyba jeszcze w aptece jednej mają rtęciowe, Babcia moja zniosła do domu. Chodzi o taki szklany ze słupkiem w środku, prawda? Chyba,że ta rtęć to nie rtęć 🙂 Nie orientuję się w tym temacie,ale mogę poszukać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia_79 Ty to jesteś kompendium wiedzy z wyprawki 😁 Jest od kogo ściągać,aczkolwiek uważam,że pościel do wózka jest zbędna 🙂 Mój Olek w sierpniu parował się na podusi w gondoli 🙂 Pieluszka tetrowa i kocyk w zupełności wystarczyły 🙂 Ale to wersja dla tych bardziej ,,ekonomicznych\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 😁 😉
No i rożek w tym okresie średnio zdał egzamin, tym razem kupuję jedynie otulacz 🙂

A do mojej listy dołączę koniecznie dobry fotel tarasowy do karmienia 😁 Vis a vis naszego tarasu Olek ma piaskownicę,więc na pewno sporo czasu tam spędzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Dzięki za rady odnośnie pieluszek 😁 no tak w sumie na początku to je, śpi i sra jak to mowi mój mąż o niemowlakach 😁

Dodałabym też, że płacze do kompletu 😉


Hahahahha no tak zapomniałam o najlepszym 😁 😉 płacz musi byc 😉

Juz kupiłam 2 paczki pieluch i 2proszki w płynie lovela.... i tak troche szkoda, ze to juz koniec kompletowania wyprawki 🙂 jeszcze kilka punktów zostało 🙂

Łooo to ja mam jeszcze duuużo na liście 🙂
1. rożki
2. wanienka
3. 1 zmiana pościeli
4. wypełnienie
5, pościel i wypełnienie do wózka
6. spirytus
7. pieluchy
8. chusteczki nawilżone
9. szczotka do mycia butelek
10. nieprzemakalny podkład na materac (mam tylko jeden)
11. gąbka na przewijak
12. krem do codziennej pielęgnacji pupy - Sofeo niedostępny, w żadnej aptece internetowej nie ma
13. Pieluchy flanelowe
14 Paczka pieluch tetrowych
15. Proszek do prania Lovela i płyn do płukania

To z grubsza 🙂


Mi na pewno brakuje pieluszek tetrowych/ flanelowych, bepanthenem , ocenisept, ogólne kosmetyki dla mnie i dZdzi ale większość właściwie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emiliaeem napisał(a):
Alexia_79 Ty to jesteś kompendium wiedzy z wyprawki 😁 Jest od kogo ściągać,aczkolwiek uważam,że pościel do wózka jest zbędna 🙂 Mój Olek w sierpniu parował się na podusi w gondoli 🙂 Pieluszka tetrowa i kocyk w zupełności wystarczyły 🙂 Ale to wersja dla tych bardziej ,,ekonomicznych\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 😁 😉
No i rożek w tym okresie średnio zdał egzamin, tym razem kupuję jedynie otulacz 🙂

A do mojej listy dołączę koniecznie dobry fotel tarasowy do karmienia 😁 Vis a vis naszego tarasu Olek ma piaskownicę,więc na pewno sporo czasu tam spędzę 🙂

Pościel do wózka kupię tak czy inaczej 🙂 Będzie na jesień tudzież na chłodniejsze dni.. Rożek może kupię jeden na początek i tak jak piszesz otulacz. Jeszcze zobaczę.. Ten rożek to w sumie bardziej jako ułatwienie do karmienia póki dziecię giętkie. Sama nie wiem. Ciężko trafić. W tamtym roku lato było piękne słoneczne i upalne. Nie wiadomo jak będzie w tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...