Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczynki wlasnie odebralam wyniki i mocz idealny a progesteron rowniez jest w granicach ciekawe czy ginka zmniejszy dawki .Ostatnio mowila ze do 34tc bede brac potem odstawimy..fajnie ze wyniki dobre 🙂Co do siary z biustu to ja zauwazylam ale nie wyplywa jakos w nadmiarze jest bo jest a biust to wam pisalam ze malo mi urosl ja nie wiem jak ja bede ja karmic czym?.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madzia super że wyniki świetne!!!!!!!!! i nie martw się cyckami 😁 jak napłynie Ci mleka to się powiększą ZNACZNIE! stąd nie wiem jaki rozmiar staników do karmienia zakupić.
Jeśli chodzi o siarę to mi coś tam leci, ale tylko jak nacisnę sutka, a tak samo z siebie to nie.

w przyszłym tygodniu idę na usg! już się nie mogę doczekać!
doczytałam dzisiaj w książce, że typowymi dolegliwościami w 8 miesiącu ciąży są właśnie skurcze w łydkach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja po wizycie.Kleszcz na szczescie jest nie grozny i nawet jezeli by mnie zarazil jakims dziadostwem to nie bedzie to mialo wplywu na ciaze. maly ma sie dobrze i wazy juz 1800g 🤪 i zdecydowanie jest syn bo jego jajka bylo widac na calym ekranie 🤪 nawet lekarz sie smial 🤪 🤪 az zdjecie mi zrobil 🤪 ale buzi nie udalo sie uchwycic niestety bo sie odwrocil gizd jeden 😁 no i pytalam czy bedziemy mogli przelozyc to cc to powiedzial ze jezeli wszystko bedzie ok to on nie widzi problemu.kolejna wizyta 31 lipca i mam zrobic krew i mocz...
Meg super ze wyniki masz dobre a cyckami sie nie przejmuj bo rozmiar nie ma zwiazku z iloscia mleka...moja kolezanka miala balony wieksze niz Pamela a mleka prawe wogole...
Na skurcze lykajcie magnez...napewno pomoze...ja codziennie lykam i ani raz mnie skurcz nie chwycil a nie raz w nocy chcial z tym ze udalo mi sie w pore wyprostowac nogi.
Dudasia zazdroszcze sil i zycze udanego pobytu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiuniu ja łykam magnez- obowiązkowo!!! A skurcze mam tak czy siak!
Dobrze, że po wizycie wszystko w porządku 🙂 widzisz, Twój mały też całkiem spory! Dlatego moja doktorka widząc wagę mojego i jego wymiary mi termin porodu przesunęła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha...no mi poki co termin zostawil i powiedzial ze wszystko wyjdzie z czasem...teoretycznie moge miec cc 2 wrzesnia ale czy tak bedzie to okaze sie pewnie koncem sierpnia bo to roznie bywa.
A to ja nie znam tego magnezu...ale wiem tyle ze powinno sie lykac jakis dobry i dobrze przyswajalny a nie taki ktory kosztuje 5zl za 100 tab (taki przyklad bo nie wiem dokladnie ale bardzo tanio 🙂) ja lykam MagneB6 raz czasem 2 razy dziennie jak nie zapomne 🙂 z tym ze ja wogole nie pije kawy..ale cole nie raz lykam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę Magne B6 max 2x dziennie i skurcze nocne są...
Karola, moj Hubert tez juz zalapal wirusa jak go szczepilismy ale szczepienie mialo zalagodzic objawy i rzeczywiscie zalagodzilo. Bo chyba do 4 dni od zarazenia mozna szczepic. Ospa sie wykluwa ok 14 dni.
Lekarz, u ktorego bylismy z ospą byl bardzo przejęty i generalnie prawie się spienil jak mowil o glupocue ludzi urządzających ospa party. Nagsdal nam o powiklaniach i niebezpieczenstwach zwiazanych z ospą... Tak wiec druga skrajnosc. My sie cieszymy, ze zaszczepilismy Hubisia rzutem na tasmę. Mozna lagodnie przejsc ospe bez szczepienia ale po szczepieniu na pewno nie przejdziesz jej ciężko. Ja zachęcam;-)
Pozdrawiam z wiochy;-) Chlopaki mają raj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skurczy łydek jeszcze nie mam i magnezu jeszcze też nie biorę tyle tylko co w witaminach jest.....ale zdarzają mi się pobudki nocne takie przerwy na 2 godziny......no masakra......obudze.się i nie mogę usunąć.....bez przyczyny......

Siara się pojawia w minimalnej ilości....

Primadonna GRATKI!!!!!!

Zona współczuję rozstania z córką....napewno Ci ciężko ale lepiej dmuchać na.zimne.....a corcia napewno Cie nie zapomni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja juz spac nie moge...dzis noc bez skurczy lydek ja biore MagneB6 3razy dziennie i coli staram sie juz nie pijac tzn nie w takim nadmiarze....w sumie musze zakupic magnez i falvit bo mi sie skonczylo...Mija wizyta w poniedzialek ostatnia mialam 5tyg temu wiec ciekawi mnie ile malutka wazy brzuszek wzrosl do 92cm w obwodzie wiec Mia pewnie nabrala cialka.Mija tez sie rozpycha juz takie wygibasy robi ze smiac mi sie chce czasami boli to jak ona mi wysunie nozke to ja reka ja wsuwam a ta mi wysuwa bardziej.Zlosnica jedna 🙂 🙂 🙂W sumie u mojej ginki jeszcze bedzie 1wizyta w 36tc i finito..
A z polozna przesunelismy spotkanie za 2tyg bo nie dalismy rade .Ale powiem Wam ze super sie mieszka taka przestrzen .Zakupilismy w promocji w saturnie sprzet agd i wczoraj pierwsze pranie i ten automatyczny odkurzacz zobaczymy jsk sie sprawdzi...
Troche sie opalilam jak mylam okno i zdzieralam folie z parapetu wiec taka blsda nie bede na to wesele.Caly czas zastanawiam sie nad rozjasnieniem wlosow...z czarnych na braz zlocisty to potrwa troche i ciezko bedzie nie wdychac oparow...Rozpisalam sie dziewuszki...Gratki udanej wizyty 1800kg to spory facet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu, co do rozjaśniania włosów to powiem Ci tak: ja swoje włosy rozjaśniałam rok temu z takich ciemnych czarno granatowych na taki złotobrązowy. fryzjerka użyła jakiegoś delikatnego rozjaśniacza i nie czułam tego zapachu strasznego. tylko ja bym Ci nie radziła w ciąży rozjaśniać ale tylko dlatego, że włoski po takim ściąganiu koloru nie są w najlepszej formie, a Ty masz jeszcze długie włosy. Po porodzie stan włosów się pogarsza i takie rozjaśnione będą się łamały i to nie będzie ładnie wyglądało. Tzn takie jest moje zdanie 🙂

Ja wizytę mam 23 a usg w tą środę. Ciekawe czy jak pójdę na wizytę to mnie wyśle na ktg. Mój brzuszek w zależności od pory dnia ma różne wymiary 😁 np wieczorem 99 cm a teraz 95 😁 nie wiem skąd taka duża różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia gratuluje pokaźnego mężczyzny 🙂 Ja mam wizytę dopiero za dwa tygodnie. Ciekawe czy mały się przewrócił. A te badanie KTG od którego tygodnia się wykonuje i jak często?
Zonanagazie wyszłaś już ze szpitala, jak się czujesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To kiedy wykonuje się ktg zależy od lekarza. Ja na ostatniej wizycie już miałam, w poprzedniej ciąży miałam jakoś od 28 tyg. Słyszałam, że koło 36 tyg jest w standardzie a niektóre kobiety mają nawet dopiero przy porodzie :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja w pierwszej ciazy ktg mialam robione jakos w 36 tyg jak wyladowalam w szpitalu na patologii ciazy ze skurczami a tak to nigdy mnie lekarz na ktg nie skierowal.nawet jak wyszlam pozniej ze szpitala to mi nie kazal przyjsc. A teraz tez jeszcze nie mialam robionego i poki co nic mi lekarz nie mowil ze bede miec robione a on w gabinecie ma ktg i z tego co wiem to jak pojawiaja sie problemy to wtedy robi ale gdy wszystko jest ok to wtedy chyba nie...no nie wiem...
A apropo szczepien https://www.facebook.com/photo.php?fbid=856170071077089&set=a.306097859417649.88682.206336526060450&type=1&theater
Warto przeczytac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ! u mnie dziś bezsenna noc 🤨 nie wiem czemu spać nie mogę może dla tego że nogi mnie bolą i mam opuchnięte stopy i palce u rąk, czy któraś też ma takie dolegliwości? i jeszcze jedno pytanie jak odczuwacie w nocy ruchy waszych bobasków bo mój to chyba całą noc śpi, wcale go nie czuje i martwie sie tym trochę bo czytałam że w nocy jest dziecko najbardziej aktywne a u mnie nic...
co do skurczy to mnie puki co nie dopadły może dla tego że od kąd w ciązy jestem całkiem kawę odstawiłam koli też staram się nie pić a herbatę przeważnie owocową piję, zwyklą sporadycznie magnezu też nie biorę tylko tyle co w witaminach a biorę femibion.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś tez miałam PRAWIE bezsenna noc. Bo mój Kuba dostał gorączki takiej strasznej że musiałam mu mierzyć temperaturę co godzinę bo on nie był w stanie i bałam się że mu się coś stanie 😞
Mój maluch w nocy jest tak aktywny że mi spać nie daje czasem bo albo się kręci albo ma czkawke albo się rozciąga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlenek, mi tak nogi w kostkach puchną, że ich nie widać... skóra przy tym boli strasznie. Jedyne co działa na to, to nogi powyżej głowy i drzemki. Bóle krzyżowe też już mi dokuczają...A z siarą się Was pytałam, bo muszę już wkładki laktacyjne nosić. Leci mi niewiele, ale biustonosz brudzi wyraźnie 😞
Właśnie mi przyszły biustonosze do karmienia, zostałam przy miseczce C, ale większy rozmiar pod biustem zamówiłam, więc są takie akurat dobre, ale jak pierś jeszcze nabrzmieje to spokojnie się zmieszczą. Poza tym te biustonosze są z takich elastycznych materiałów, że spokojnie można kupować wcześniej. A! I z fiżbinką 3 mam oraz jeden bez do spania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Primadonna napisał(a):
Tlenek, mi tak nogi w kostkach puchną, że ich nie widać... skóra przy tym boli strasznie. Jedyne co działa na to, to nogi powyżej głowy i drzemki. Bóle krzyżowe też już mi dokuczają...A z siarą się Was pytałam, bo muszę już wkładki laktacyjne nosić. Leci mi niewiele, ale biustonosz brudzi wyraźnie 😞
Właśnie mi przyszły biustonosze do karmienia, zostałam przy miseczce C, ale większy rozmiar pod biustem zamówiłam, więc są takie akurat dobre, ale jak pierś jeszcze nabrzmieje to spokojnie się zmieszczą. Poza tym te biustonosze są z takich elastycznych materiałów, że spokojnie można kupować wcześniej. A! I z fiżbinką 3 mam oraz jeden bez do spania.

Primadonna, juz takie obrzeko masz? Wspolczuję... Gdzie zamawialas biustonosze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie...my dojechalismy wxzoraj na 22h do wrocka lecz okazalo sie ze to wesele jest 100km za wroclawiem...co do fryza to jednak zostalam przy farbowaniu jednym kolorem nie szalalam za to moj maz zmienil fryzure zaszalal 🙂 🙂pogoda dopisuje jest 23stopnie brak upalow wiec idealnie.Slub na dworze bardzo ladnie wyglada sala weselna tez super przyozdobiona kwiatami...pozdrawiamy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia, życzę Wam udanej imprezy 🙂 Zjedz dużo dobrych rzeczy !!! 🙂
Ja wczoraj miałam ostatnie zajęcia ze szkoły rodzenia. Nasłuchałam się wszystkiego o kąpaniu dzidzi i teraz mogłabym cały oddział noworodków wykąpać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli podziel się wiadomościami ze szkoły rodzenia bo ja np nie szykuje się chodzić bo w sumie z małymi dziećmi mam kontakt od lat i stwierdziłam ze nic nowego się nie dowiem i mam fajna książkę o opiece i pielęgnacji noworodka i dziecka do 3lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...