Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
taki zestaw pizamy zamowilam http://allegro.pl/show_item.php?item=4276206455 oraz
http://allegro.pl/show_item.php?item=4276204726.
To ja juz nie wiem Poli co Ci doradzic.Jutro masz wizyte u swojej lekarki to moze poczekaj do jutra a nadal Cie boli, kłuje brzuch?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Meg ale ten zestaw ze spodniami to do szpitala chcesz?
Jak bedzie z Ciebie leciec i bedziesz miala np.pekniete czy naciete krocze to zeby sie ladnie ranka goila lepiej byc w koszuli nocnej luznej..wtedy wszystko oddycha i szybciej sie goi..
Takich spodni po naturalnym porodzie to chyba nie dasz rady zalozyc mi sie wydaje.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej lista oszałamiająca 🙂

no i zamiast spirytusu polecam octanisept http://www.doz.pl/apteka/p6155-Octenisept_plyn_na_skore_50ml_atomizer do przemywania pępka szybko łatwo i nie piecze i ranę po cesarce też tym psikałam zresztą w szpitalu też tego używali -super sprawa 😎
rożek na pewno kupuję jak nie na dzień to na noc napewno się przyda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koszule polecam takiego typu jak Karolina wstawiła po cesarce jak i po SN na pewno będzie wygodniej taką założyć a do szpitala na pewno są potrzebne min 2 koszule jak Ci się jedna poplami musisz mieć na zmianę .....a na naturalny poród to pewnie nawet 3 koszule bo po porodzie ta pierwsza może iść do kosza......nie będziecie wtedy uwazać by jej nie poplamić.....tak więc na SN kupić jedną jakąś tanią która będzie na raz i w kosz......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolejna rzecz która wchodzi na listę to oilatum soft i na początku to eliminuje uzywanie olwiki bo to jest super emulsja nawilzająca do kąpieli .....

no i gruszek dla dzieci nie polecam tylko aspirator fridę mamusie doświadczone podejrzewam że potwierdzą...... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadzam sie z marika - gruszka srednio potrzebna, tez polecam fride.
a koszule ja na cesarke planuje i tak ze trzy wziac w razie czego.
A na sn to do porodu mi akurat dala polozna taka jednorazowa a swoje zakladalam dopiero po porodzie, jednak z uwagi ze lezalam az 9 dob to najpierw wzielam dwie ale maz mi musial jeszcze dwie dokupic wiec az 4 byly w obrocie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja tez nie zamierzam kupowac oliwki, moja Sandra byla tak od niej zsypana ze na Antku nawet nie bede tego probowac. Oilatum soft kupie zeby smarowac malemu tylko stopki i lapki jak skorka bedzie sie zluszczac na poczatku i tyle.
Reszta cialka tylko bedzie myta delikatnym mydelkiem w plynie a po kapieli zadnego smarowania 🙂
Do pupki linomag w masci. A na awaryjne odparzenia sudocream i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karlosita ja do wanienki wlewam oliatum soft no ciałko cudności .... 😉 nie smarowałam....

no na cesarkę tez j dostałam jednorazową .... po 12 godz jak kazali wstać to ubrałam swoją i choć to był styczeń dosyć się pociłam po CC i codziennie koniecznie była zmiana....miałam 3 i dwie zostały na drugi pobyt w szpitalu jedna poszła OUT 🙂 więc kupię jedną jako 3 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem wiem 🙂 znam cala serie Oilatum bo jak Sandra miala problemy skorne to wszystko testowalam 🙂 to do kąpieli to emolient wiec ja zaczne takiego uzywac dopiero gdy zaobserwuje suchosc na skorze a na poczatku tylko kremik oilatum soft kupie zeby w szpitalu luszczaca skorke po kapieli na stopkach i lapkach smarowac 😉
Testowalismy z Sandra roznego rodzaje emolienty od Emolium, Mustele, Oilatum, Oillam i inne i Oilatum bylo chyba najlepsze no i super mydelko w kostce jest z tej firmy 😉 Sandruche dlugo nim mylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam u tego ginekologa i MAM LEŻEĆ, umówiłam się na jutro z moją prowadzącą. przepisała mi nospe forte i powiedziała, że szyjka owszem jest skrócona ale jest taka jaka była więc chyba ok. zobaczę co mi jutro moja pani Marysia powie!
dziewczyny! ważę 58 kilo!!!! kurde już przytyłam 11 kilo od początku ciąży 😁

jej wy już zamawiacie koszule? ja nie mam nic, a mama mówi że mam jeszcze czas ! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po weekendzie 🙂
U nas tez szybciutko ten weekend minol 😞 w zasadzie caly spedzilismy u mojego brata a wczoraj dodatkowo wszyscy wybralismy sie na mala wycieczke 🙂
tyle naskrobalyscie ze juz nie pamietam polowy co mialam napisac 😁
Poli kochana uwazaj na siebie i najlepiej (tak jak juz dziewczyny radzily) zadzwon do swojej doktorki i zobaczysz co ci powie czy dzis czy jutro masz przyjechac...
odnosnie porodu to w pierwszej ciazy pojechalam do szpitala gdzie przyjmowal moj lekarz i mnie nie przyjeli z powodu rzekomo braku wolnych miejsc...i wcale ich nie obchodzilo ze bylam od danego lekarza choc co prawda on tam nie byl ordynatorem...i pojechalam calkiem gdzie indziej bez znanego lekarza i bez poloznej i trafilam super...wiec z tymi lekarzami to roznie bywa...ale mysle ze jak chodzisz do ordynatorki to tez inaczej traktuja...bynajmniej u mnie w szpitalu tak jest ze jak kobieta jest od ordynatora to ma ponoc duzo lepiej...wiec ciezko tak doradzic tym bardziej ze kazda z nas ma inne doswiadczenia zwiazane z porodem...
Jezeli chodzi o koszule to ja tez polecam tego typu jak Karolina z tym ze jeszcze lepiej jak sa rozpinane na piersiach zeby bez problemu mozna bylo wyciagnac cyca 😁
i oczywiscie podzielam zdanie Mariki jezeli chodzi o fride 🙂 moim zdaniem nieoceniona pomoc 🙂 ale jezeli chodzi o oilatum to ja wogole nie uzywalam wiec nie wiem jaki jest. ja uzywalam najzyklejszego mydelka "bambino" i balsamu nivea...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak tak Asiu oczywiscie wiekszosc z Was bedzie pewnie kupowac koszule z rozcieciami na piersiach ale ja nie bede karmic piersią dlatego patrze na takie zwykle.
Jednak kroj tak czy siak taki luzny w kazdym przypadku bedzie najlepszy wiadomo 🙂

Polie ja juz przytylam 8 kilo wiec tez mi waga niezle podskoczyla ale licze ze tym razem nie przytyje 20. mysle ze zatrzymam sie na 15-16 kg, jednak i tak duza praca po porodzie mnie czeka na silowni - juz psychicznie jestem na to gotowa i prawde powiedziawszy nie moge sie doczekac az sie porzadnie spoce i spale tluszczyk nagromadzony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pytam się dlatego, bo zapytałam dzisiaj lekarki czy mam liczyć i powiedziała mi że od 28ego tygodnia można liczyć i dała mi kartę ruchów a że zaczęłam 28 to sobie będę liczyć 😁 pewnie zapomne o tym!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli nie przejmuj się tymi kilogramami ja też juz mam 11na plusie. Podobno po porodzie szybko się to gubi. A tak swoja droga to jej jak ty malutko przed ciąża wazylas 🤪 ja zaczynałam od 54 przy 167cm. Co do kupowania rzeczy to szczerze mówiąc w twojej sytuacji bym zaczynała robić zakupy bo bardzo prawdopodobne ze wcześniej urodzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no u mnie w rodzinie wszyscy tacy chudzi 😁
jak ja wspomniałam mojej mamie, że może byśmy się zaczęły rozglądać za jakąś wyprawką to mi powiedziała, że teraz wszystko jest w sklepie i można kupić w 1 dzień. więc no. a z racji, że ja pracuje u niej i moi rodzice płacą mi składki na zus bym miała wysokie macierzyńskie to ja swojej kasy jako tako nie mam by pójść i kupić. więc jestem zdana na jej pieniądze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Owszem jest wszystko w sklepach ale jak cię napadnie poród z nienacka a tu nic nie ma.. Chociaż podstawowe rzeczy trzeba mieć ale tak jak mówisz jak jestes zdana ma rodziców to fakt musisz czekać. Mi wlasnie przyszły butelki tommee tippe i podgrzewacz babyon butelka mieści się idealnie 😉 ale się juz nie mogę doczekać aż te 3miesiace zleca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...