Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć mamusie, deszcz pada w końcu troche chłodniej... byłam na kontrolnej wizycie wczoraj spanikowana po calym dniu po odebraniu wyników badań, no ale nie ma to jak lekarz, który szybko potrafi uspokoić. Z małym przekąsem powiedzialam lekarzowi,że im lepiej się czuje ,tym gorsze badania mam 😉. Morfologia to już tak na granicy dolnej normy, plytki krwi poleciały na łeb na szyje, będą do kontroli czy aby przypadkiem nie przyplątała się małopłytkowość. Moja tarczyca też zaszalała, dawki trzeba było pozwiększać. Usg obejrzał, no stwierdził,że Lena do gigantów nie należy, ale wszystko mieści się w granicach normy,więc nie ma się co martwić. No i mnie czeka teraz ta okropna glukoza... już mi się przypomniało jakie to wstrętne badanie jest 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry !
Byłam na tej glukozie. Jaka masakra. A mój Franek to dostał jakiejś trzęsiawki po tym i tak mi skakał po brzuchu, że myślałam, że zaraz wszystko zwrócę !
Dzisiaj pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia i nie wiem czy brać od razu ze sobą Kubę..

Meg widziałam zdjęcie na fejsbuczku 🙂 ja chcę iść za 4 tygodnie na 3d, na to takie usg trzeciotrymestrowe.
Karolina ja pamiętam jeszcze jak sama występowałam na dniu mamy! Jakieś wierszyki, pioseneczki, laurki a potem wyżerka !

SUPER, że u Was wszystko do przodu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj tak Polie widac jak czas zasuwa...a jak juz bedziesz miala swojego Franka to dopiero poczujesz jak lata przelatują 😉 przynajmniej ja tak przy Sandrusi mam teraz.

Co do tej glukozy to ja na sama mysl juz sie krzywię bo niezbyt dobrze to znioslam w pierwszej ciazy.
Mam nadzieje ze tym razm lepiej to zwalczę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
no ta glukoza to chyba zmora kazdej z nas 🙂 ja mialam tyle dobrze ze moglam isc do domu i sie polozyc i przewietrzyc,..bo jakbym tam miala siedziec caly czas to masakra 😞 cale szczescie mam to juz za soba 🙂
powiedzcie mi czy wam sie wlosy popsuly?bo ja to normalnie tragedia 😮 miesiac temu sie na swieta farbowalam i dzis znow bylam...w zasadzie mialam sie tylko podciac ale jak mnie obciela to z dolu mi juz moj kolor wyszedl a ogolnie calosc wygladala okropnie 😠 bo juz jak mnie ostatnio farbowala to mi ta farba chwycic nie chciala a nigdy nie bylo z tym problemow 😮 no i zdecydowalam sie na jeden kolor zebym sobie mogla je sama farbowac albo jakies szamponetki dawac bo przeciez nie bede sie farbowac co miesiac jeszcze dodatkowo w ciazy...a dopiero na chrzciny jak juz mi sie hormony uspokoja to znow bede myslec co by tu zmienic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karlosita ja tez juz sie nie moge doczekac az moja gwiazdeczka bedzie wystepowac dla mamusi 🙂 w sobote u nas w przedszkolu byla wlasnie impreza z okazji dnia matki polaczona z dniem otwartym przedszkola i mi tez sie lezka w oku krecila jak te dzieciaki wystepowaly a co dopiero jak moja by tam byla 🙂
Meg super ze wizyta udana 🙂 oby luteina pomogla i tylko przez chwile byla potrzebna...
Ja dzis na 19 ide...juz sie nie moge doczekac 🙂
No i jeszcze sie dzis do kolezanki wybieram bo urodzila 26 maja 🙂 i ma takiego kochanego Karolka 😁 juz sie nie moge doczekac az go zobacze i bede mogla wysciskac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu u mnie z włosami jest teraz lepiej niz przed ciąża, lśniące mięciutkie i nie wypadają.
A ostatnio jak mi fryzjerka robila te pasemka to az w szoku byla ze odrazu taki ladny bez sie zrobil a nie żółte 🙂
No to czekamy Asiunia na newsy po wizycie, ciekawe ile Twoj maluszek urósł.

Ja dzis dzien prasowania sobie robie ale juz sie zmeczylam...a gdzie jeszcze do konca...daleko ze hoho 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu zycze udanej wizyty i napisz co i jak 🙂Poki co mam luteine brac przez 2tyg zrobie progesteron i zobaczymy jaki wynik bedzie ciesze sie ze mala sie prawidlowo rozwija to najwazniejsze.
Ja wlasnie gotuje obiad.Co do wlosow to ja odrosty farbuje co miesiac chodze c do fryza do stalej fryzjerki i ona zajmuje sie mna.Daje mi farbe z mala iloscia amoniaku.Niestety u mnie siwuski pojawiaja sie na czubku glowy i nie wyglada to ladnie stad te czesty wizyty u fryza.Ale wlosy mi mniej wypadaja sa lsniace ale tez zmienilam szampon teraz uzywam Kerastane szampo .Niestety na czrnych wlosach szybko widac siwuski 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam już wyniki tej glukozy: na czczo 76 a po dwóch godzinach 105 więc chyba dobrze nie? Jestem po zajęciach ze szkoły rodzenia. Jeju dziewczyny, chyba chce rodzić naturalnie. Tyle się nasłuchałam o tych cięciach że sama już się pogubiłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zalety porodu naturalnego dla kobiety:
- możliwość pełnego doświadczenia siebie jako kobiety, spełnienie macierzyństwa
- możliwość porodu rodzinnego, natychmiastowy kontakt z dzieckiem
- szybki powrót do stanu sprzed ciąży
- udany start do karmienia piersią
- nie obciążanie organizmu porodem operacyjnym ze wszystkimi tego konsekwencjami, m.in. długie dochodzenie do siebie, blizna pooperacyjna, tworzenie się zrostów, utrudniona laktacja i karmienie piersią

Dla dziecka:
Prawidłowe procesy adaptacyjne, właściwe przejście z życia płodowego do samodzielnego funkcjonowania, w tym:
- prawidłowa kolonizacja florą bakteryjną matki
- kontynuacja specyficznej więzi z matką
- gotowość do karmienia determinująca prawidłowy rozwój laktacji: właściwa aktywność noworodka, silny odruch ssania w ciągu pierwszych dwóch godzin po porodzie

U noworodka po cięciu cesarskim w drogach oddechowych zalegają wody płodowe, które ulewają się przez pierwsze dni i utrudniają pierwsze karmienia. Dodatkowo noworodek jest ospały pod wpływem działania leków stosowanych u matki podczas operacji. Te same leki działają na opóźnienie laktacji, a kobieta jest obolała co stanowi kolejne utrudnienie do karmienia piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak dla mnie nie da sie przewidziec planu porodu bedziesz chciala rodzic sn nastawisz sie a po 10h okaze sie ze baby utknelo i eezma na stol...powiem Ci ze ja jestem z cc i mama nie miala problemow z karmieniem ani zadnych alergii nie mam i tez nie mialam tak samo jak moja sioatra.Znam osoby tzn mamy ktore mialy cc i po dobie juz funkcjonowaly normalnie.Jasne ze lepiej sn ale podobno co 4polka decyduje sie na cc na zyczenie tak mowil ginekolog-poloznik w tv.Ja bym wolala cc ale jak bedzie nie wiem.Lekarka pow.ze zob.ile bedzie wazyc w 34tc...Na cc masz termin idziesz zabieg trwa 30min i po krzyku fakt sa blizny ktore sie goja i jednych szybciej u innych wolniej a sn nie wiadomo kiedy gdzie odejda wody i mecz sie przez kilkanascie godzin.Uwazam ze cc czy sn sa i wady i zalety.My zrezygnowalismy z chodzenia do szkoly rodzenia uwazam ze porodu nie da sie zaplanowac cm ma byc to bedzie.A jak sie juz zobaczy okruszka to bol mija tak z opowuadan mowie .Nie wiem jakie to uczucie.A ja mam nuski prog bolu niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem Meg, ale kurde już sama nie wiem. Też mi tak głupio powiedzieć mojej prowadzącej, że chce mieć cesarskie cięcie i koniec kropka.. Chociaż moja przyszła teściowa mi mówi, żebym się zapytała ile sobie życzą za taką cesarkę i że ona zapłaci.. nie wiem no

A do tej szkoły rodzenia to chodzę bo się dużo o opiece nad maluszkiem można dowiedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja juz po wizycie 🙂 wszystko w jak ajlepszym pozadku 🙂 wyniki wszystkie dobre...dzidzia rosnie zdrowo i wazy juz ponad 800 gram to juz kawal chlopa 🙂 i odziwo obrocony jest glowka w dol 😮 az bylam w szoku bo tak mnie ostatnio bombardowal w dole 🤪 no chyba ze teraz sie odwrocil 🙂
Poli jezeli chodzi o te porody to powiem tak...ja decyduje sie na cc poniewaz z pierwszym porodem mialam problem i nie udalo mi sie naturalnie urodzic i teraz nikt gwarancji mi nie da na porod naturalny a ja nie chce znow przezywac dwoch porodow 😞 ale jak szlam do pierwszego porodu to cc nawet nie bralam pod uwage i caly czas bylam nastawiona na sn bo cc to mimo wszystko operacja!!! jednak nie moge sie zgodzic z tymi problemami z karmieniem i gorszym dochodzeniu do siebie...ja problemow nie z karmieniem nie mialam zadnych (z tym ze pokarm dostalam po kilku dobach) a to fakt ze ja ciezko dochodzilam do siebie ale byly dziewczyny po sn ktore wygladaly o wiele gorzej niz ja bo tak je potargalo od zewnatrz i wewnatrz ze masakra 😮 a kolezanka miala w pon cc i wczoraj juz do domu przyszla i wogole nie widac po niej ze rodzila!! takze naprawde nie ma reguly...ogolnie porod to ciezka i trudna sprawa i trzeba sie nastawic ze bedzie bolalo ale urodzic trzeba bo kazda rodzila i kazda rodzic bedzie i nie wazne jak wazne zeby dzidzia byla zdrowa 🙂 osobiscie bez proby porodu naturalnego na cc bym sie nie odwazyla...bo to jednak operacja i ingerenca...a chyba w glebi duszy chcialam wiedziec jak bola te skurcze 🤪
a jeszcze apropo tego co Meg pisze ze fajnie jak sie zna date porodu...ja wlasnie tym jestem przerazona 🤪 jak cie wezmie to po prostu jedziesz i niech sie dzieje wola nieba 🙂 a ja na mysl o 1wrzesnia juz mam ciarki na plecach i przypuszczam ze te ostatnie dni to bedzie masakra juz o samym tym dniu nie wspomne 🤪 i o wiele bardziej wolalabym zeby mi np niespodziewanie kilka dni wczesniej zaczela sie akcja i szybko do szpitala i cc 🤪

ot to takie moje i tylko moje zdanie na temat porodu 🙂 oczywiscie kazda z nas bedzie miala inne doswiadczenie lub przeswiadczenie na ten temat 🙂
Ale sie rozpisalam 🙂 mam nadzieje ze nie zasnelyscie w polowie czytania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia zgadzam sie z Toba 🙂wizyta udana gratulacje dla Was...wow 800gr to kawal chlopa niedlugo bedzie 1kg mezczyzna 🙂Ja juz sama nie wiem jak z porodem.Zastanawiam sie nad wizyta u psychiatry jakbym dostala zaswiadczenie to bym mogla miec cc ale ja sie pocieszam ze jeszcze 3msc do porodu jak beda zblizaly sie dni to bede mega zdenerwowana i bede czekac kiedy bomba wybuchnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia gratki udanej wizyty 😉
A z tym porodem to bez względu na to czy sn czy cc to niewiadoma i ryzyko jest tak czy siak.
Ja przy pierwszym porodzie walczylam resztkami sil zeby wypchnąć moja Sandi a i tak niezbędne okazało się vacum. Idąc wtedy na sale porodową nie zdawałam sobie sprawy jaki scenariusz mnie czeka i moze to i dobrze...
Teraz wiem ze nie zaryzykuje naturalnego porodu bo zbyt duze ryzyko jest powtórzenia się scenariusza dlatego wolę cc mimo iz ta opcja tez niesie pewne ryzyko.

Wg mnie pierwszy poród warto sprobowac sn zeby wiedziec czym to pachnie, ale jesli cokolwiek idzie nie tak to trzeba byc chyba masochistą zeby za drugim razem nie wziąć cc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laski

ja tez już po 3D noi u mnie potwierdził się dalej chłopczyk ostatnio musiał się schować siurek 🙂 i dlatego pan doktor zasiał mi tu nutkę niepewnośći..... ważne że wszystko wygląda dobrze 😉 i prawidłowo 🙂 pomiarów przy sobie nie mam bo w pracy jestem ale maleństwo waży 580g dwa tygodnie temu 430......rośniemy nie ma co 🙂

Asia,Meg gratki udanej wizyty!!!!! mam nadzieje że luteina nie na długo..... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina popieram najlepiej nastawić się na sn niektóre rodzą w godzinkę i takiej wersji się ja trzymałam....jak się nie udało to trudno drugi raz też idę na cc
ale po cc wiadomo bywa różnie ja po 12 godz widziałam że muszę wstać i wstałam po tygodniu już jest całkiem lux 😉 ale była ze mną na sali laska co po cc mówiła że nie da rady wstać bo ją tak boli brzuch..... panikara taka tak się strasznie użalała nad sobą że masakra nie mogłam jej słuchać ...... 🤢nawet płacz dziecka jej przeszkadzał......to nie spa tylko szpital......ona naturalnie w zyciu by nie urodziła taka słaba psychicznie dziewczyna.....żadna wersja do przyjemnych nie należy 🥴.....nie łudźmy się.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry bry brzuszki

przepraszam ze malo mnie ostatnio, ale mezus spalil mi zaslacz od laptopa. Zmuszona jestem korzystac z tel kub tableta. Obie obcje do pisania postow sa beznadziejne. U nas wszystko dobrze jak tylko dotrze do mnie zasilacz bedzie mnie z wami wiecej. Czaytam was i ciesza mnie dobre wiesci z waszych wizyt.
pozdrawiamy goraco bo znow na polu szaro buro i ponuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki! co do porodu.... ja idę na żywioł -sn! a niech tam! uda się i już i to w godz! ha! takiej wersji się trzymam, choć jeszcze muszę zahaczyć o okulistę bo mam wadę wzroku -4...... miałam ostatnio ważne badania, nie pisałam bo nie chciałam zapeszać ale teraz piszę: mam dwu naczyniową pępowinę która mogła wpłynąć u Kuby na wadę nerek bądź na wadę serduszka, dostałam skierowanie na prenatalne badania na których doktor wykluczył wadę nerek ale co do serduszka to nie był pewien i dostałam kolejne skierowanie na echo serduszka, 28 maja miałam te badania i na szczęście Kuba ma serce jak dzwon! wszystko jest dobrze! rozwija się prawidłowo 🙂 jestem prze szczęśliwa, ale mówię wam jak mi doktorka powiedziała podczas badania że serduszko jest w porządku to tak się pobecałam że nie umiałam dojść do siebie, a jak wyszłam z kliniki to w aucie spędziłam jakieś 15 minut dochodząc do siebie i starając się przestać beczeć 🙂 doktorka na koniec powiedziała że mój Kuba ma bardzo ładny profil, męskie stopy i dużego siusiaka- więc też jakoś tak miło się mi zrobiło i na 5 sek przestałam beczeć 🙂 a dzisiaj jestem już po glukozie.... mamuśka pobrała mi krew już o 6 rano na czczo potem zajebiście słodko glukoza i spanie 🙂 mama obudziła mnie potem na kolejne kłucia i już krew jest w labo 🙂 tak więc przeżyłam, źle nie było i teraz czekam na wyniki, jak tylko będę je mieć to napiszę, Polie ja też zapisałam się na szkołę rodzenia ale u nas zaczyna się dopiero w 28 tc, więc jeszcze trochę poczekam 🙂 pozdrowionka mamusie i ich brzusie 🙂 p.s. ja tez mam spalony kabel do lapa i czekam na nowy.... i też albo korzystam z telefonu, albo z kompa u mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Jestem strasznie niesystematyczna, ale staram się być na bieżąco z forum.
Słuchajcie, z okazji dnia dziecka wiele aptek i drogerii robi bardzo duże rabaty na artykuły dla niemowląt. W zeszłym tygodniu kupiłam laktator nuk sensitive za 74,99zł gdzie w na ceneo są ceny po 140 zł bez przesyłki, jak sprawdzałam.
W TK MAXXX jest też promocja, że jak się wyda na artykuł dziecięcy 50 zł to można zarejestrować paragon i odpowiedzieć na pytanie konkursowe, do wygrania są bony na zakupy. Kto nie gra, nie wygrywa, więc spróbowałam. A trafiłam na komplet buteleczek dla niemowlaka 2 x150 ml, 2x250 ml, smoczek, zapasowe smoczki do butelek z 2 dziurkami i szczotka do mycia tych buteleczek z mini szczoteczką w rączce za niecałe 80 zł, firma coś jak to tommee tippee - ten sam kształt, odpowietrzacze, itp.
Bardzo jestem zadowolona z zakupów i polecam wam poszukać promocji na dzień dziecka. 🙂

A jeszcze mam pytanie: Ginekolog kazała mi cały czas brać folik i teraz jeszcze przepisała 4 razy dziennie magne b6 bo mnie skurcze łydek ostatnio budziły .... biorąc witaminy, uważam że tego wszystkiego jest za dużo, a z witamin nie zrezygnuję, bo mam po nich zdrowe włosy jak nigdy i nie mam problemów ze skórą, dobrze się czuje i nie mam dolegliwości żołądkowych. Nie wiem co myśleć o tym foliku 3 razy dziennie + 200% dziennej dawki kwasu z witamin....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel ciesze sie ze z malym wszystko oki z pewnoscia stracha mieliscie ale jak jest zdrowy to Najwazniejsze super 😁 😁 😁 😁 Primadonna ja biore 2razy magnez poki co skurczow lydek nie mam raz dziennie zazywam falvit mama i 3razy dziennie luteine dopochwowo zeby zwiekszyc progesteron.Folik przestalam brac juz w 4miesiacu ciazy.Nie poradze Ci...mysle ze twoja lekarka wie najlepiej jesli w takich ilosciach przepisuje Ci witaminy.A nie pytalas sie jej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...