Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Karlosita, zakładasz, że nie będziesz karmić? 🙂 Ja o winie nie marzę... Za to o kabanosach nie słyszałam i zawsze jadłam...

dudusia ja jestem po operacji plastycznej piersi i mam uszkodzone przewody mleczne takze nawet jakbym chciala karmic to i tak nie moge 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Powiem Wam już na pewno - jeżeli nie będę miała dziewczynki to będę totalnie zaskoczona. To co się ze mną dzieje jest jednak nieporównywalne z poprzednimi ciążami... Tak więc spodziewam się Karolinki 😉



dudasia piekne imie dla dziewczynki wybralas :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki moge do Was dołączyć...Termin porodu mam wyznaczony na 11.09.2014r. 🙂Już z mężem nie mozemy sie doczekać.Obecnie zaczynam14tyg ciąży...Poki co jestem na L4 , mdlosci przez pierwsze 2,5msc mam je do dzis ale juz o wiele mniej dzięki bogu 🙂Jestem juz po 4 wizytach u gina 3 wizyty na ktorych widzielismy najpierw mala fasolke 1cm potem 3,3cm a ostatnio mielismy badanie prenatalne wykonane w 12t3d plus test PAAP-A wszystko wyszło ok, maleństwo zdrowe widzielismy główke, raczki, stopki ,oczka etc..Miala 5,5cm i lekarz oznajmil iz w 80%mamy dziewczynkę 🙂Super... 🙂a we wtorek kolejna wizyta u gina..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj...faktycznie sąsiadki 🙂 Tak to moja pierwsza ciąża więc wszystko dla mnie jest nowe...Brzuszek juz sie uwidacznia i co 2h musze cos zjesc, przekąsic...głodomorek siedzi we mnie 🙂 a jak u Ciebie, tzn czy 1 ciąża , jak znosisz i ktory u Ciebie tydzień?Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie miec na brzuszku sąsiadkę 🙂

ja teraz jestem w drugiej ciazy, mam juz prawie 2,5 letnia córeczkę.
Pierwsza ciaze mialam zagrozona, przyjmowalam duphaston na podtrzymanie, musialam lezec i bolal mnie brzuch i ledwo przeszlam przez to wszystko, ale w tej ciazy jest super. nic mnie nie boli, mdlosci minely takze o niebo lepiej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po zdjeciu przypuszczalam iz to twoja 2ciąża...to jestesmy na równi mi tez kończy sie 13tydzien...ja poki co mam mdlosci czasami migrena ale ciaza poki co nie jest zagrożona wiec oby tak dalej...a w ktorym tyg.urodzilas coreczke, naturalnnie czy cc?Ja zastanawiam sie jak to bedzie blizej porodu cale wakacje przed nami, mam nadzieje ze nie bedzie upałów...Mi ciąża troche wywrocila zycie do gory nogami, ciagle na L4, przez 2msc w ogole z domu nie wychodzilam bylam oslabiona choc wyniki mam dobre ale coz mam to po mamie ona tez przez 3msc umierala a potem bylo ok 🙂))Koniec 13tydz mialas badanie prenatalne, znasz płeć?Teraz pewnie chcialabys chlopczyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Meg 😁 i gratuluje 😁 my tutaj prawie wszytstkie tutaj po raz drugi albo trzeci bedziemy mamusiami takze bedziesz miala sie kogo poradzic 🙂
Karlosita pytalam o plec ale jeszcze nie bylo widac 😞 powiedzial mi ze prawdopodobnie na kolejnym usg juz bedzie widac 🙂 juz sie nie moge doczekac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Meg 😁 i gratuluje 😁 my tutaj prawie wszytstkie tutaj po raz drugi albo trzeci bedziemy mamusiami takze bedziesz miala sie kogo poradzic 🙂
Karlosita pytalam o plec ale jeszcze nie bylo widac 😞 powiedzial mi ze prawdopodobnie na kolejnym usg juz bedzie widac 🙂 juz sie nie moge doczekac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia też pytałam doktora to powiedział że to są jakieś widzimisię ciężarnych i na ruchy trzeba poczekać do 16 tyg. Prawie 14 tydzień i 8 cm szczęścia super.

Diestel gratuluję udanej wizyty.

Witaj meg dodaję Cię do tabelki z pierwszą ciążą i terminem na 11.09 gratuluje. Fajnie że jesteś z nami.

Dziś strasznie bolał mnie brzuch, tak jakby wzdęcia i zaparcia promieniowało do kręgosłupa i nóg, czy któraś coś takiego miała ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg27 napisał(a):
po zdjeciu przypuszczalam iz to twoja 2ciąża...to jestesmy na równi mi tez kończy sie 13tydzien...ja poki co mam mdlosci czasami migrena ale ciaza poki co nie jest zagrożona wiec oby tak dalej...a w ktorym tyg.urodzilas coreczke, naturalnnie czy cc?Ja zastanawiam sie jak to bedzie blizej porodu cale wakacje przed nami, mam nadzieje ze nie bedzie upałów...Mi ciąża troche wywrocila zycie do gory nogami, ciagle na L4, przez 2msc w ogole z domu nie wychodzilam bylam oslabiona choc wyniki mam dobre ale coz mam to po mamie ona tez przez 3msc umierala a potem bylo ok 🙂))Koniec 13tydz mialas badanie prenatalne, znasz płeć?Teraz pewnie chcialabys chlopczyka 🙂


spokojnie Meg najgorsze tygodnie czyli do 12-ego za Toba tak wiec teraz juz w zasadzie nie ma zagrozen 😉
Badan prenatalnych nie robie (mam na mysli te szczegolowe czyli analiza krwi i plynu owodniowego pod katem wad). Na ostatnim usg czyli dwa tyg temu dzidzia miala ponad 4 cm, nastepne badanie czyli szczegolowe (przeziornosc karku etc.) bede miala w czwartek 13 marca tak wiec za niecaly tydzien 🙂 no i lekarz powiedzial ze prawdopodobnie poznamy juz plec dziecka 🙂 Mam silne przeczucie ze tym razem bedzie syn ale za tydzien sie okarze co jest warta moja intuicja 🙂 Jak bede miala parke bedzie cudownie, ale jezeli to jednak druga dziewucha to tez fajnie bo Sandrusia moja na pewno wiekszy "pożytek" z siostry bedzie miala jak podrosna 🙂
Pierwszy poród nie byl wymarzony...przy 8 cm rozwarcia przestalo dzialac znieczulenie podpajęczynówkowe (bo takie mi podali niestety) wszystko trwalo bardzo dlugo i skonczylo sie użyciem Vacum. potem lezalysmy z cora 9 dni w szpitalu bo miala silna zoltaczke, ale jak wyszlysmy juz ze szpitala bylam najszczesliwsza na swiecie! 🙂
Macierzynstwo to najpiękniejsza rola jaka moze sobie kobieta wymarzyc 😉
zobaczysz Meg bedzie fajnie byc mama !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karlosita ja kolejne usg mam za 3 tyg to jest 27.03 i bede wtedy w 16 tyg.bo ja co wizyte mam usg robione.no i znow mi lekarz mowil o tym prenatalnym bezinwazyjnym...ze warto go zrobic...i tak sie zastanawiam...
A co do wielkosci mojego szkraba to sama sie zdziwilam ze taki duzy 🤪 bo w ciagu 3 tyg podwoil wielkosc 🙂 ale lekarz powiedzil ze wielkosc odpowiednia do tyg ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej no właśnie miałam pytać co ile macie wizyty bo ja mniej więcej co 3 tyg teraz tylko wyjątkowo 4 bo moja doktorka na urlopie ale wypada mi akurat idealnie na usg gentetyczne , usg też mam na każdej wizycie dlatego Was pytam bo niektóre chyba częściej macie wizyty .....
Prenatalne te szczegółowe o czym była już tu mowa 😉 raczej nie będę robić jeśli gentetyczne wyjdą spoko tzn myślę o wyniku idealnym 😉 przecież taki musi być 😉 😉 ....tak więc mam nadzieję że żadnych wskazań nie będzie widziała moja pani D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia a moze ten lekarz chce zarobic wiecej poprostu 😉 sama nie wiem czemu Cie tak namawia jestes jeszcze sporo przed trzydziestka wnioskujac z Twojego nicku takze ja bym nie przesadzala..
No ale najlepiej jak pogadasz z mezem co o n o tym mysli wkoncu to Wasza wspolna decyzja wiec nie mecz sie sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia1988 napisał(a):
Karlosita ja kolejne usg mam za 3 tyg to jest 27.03 i bede wtedy w 16 tyg.bo ja co wizyte mam usg robione.no i znow mi lekarz mowil o tym prenatalnym bezinwazyjnym...ze warto go zrobic...i tak sie zastanawiam...:
[quote


po za tym Asiu skoro na zwyklym usg wyszlo wszystko git to tym bardziej nie rozumiem czemu Ci jęczy o tym dodatkowym :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku dziewczyny chyba pierwsza bezsenna noc mnie dopada własnie 🙂 zwykle o tej porze juz leze w lozku..
dziecko i maz dawno spia a ja nawet w pizame sie jeszcze nie przebralam..faza na sluchanie muzyki mnie dopadla 🙂 ale pamietam ze w pierwszej ciazy tez mnie nocne sluchanie kawalkow bralo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam prenatalne 2tyg temu dokladnie bylam w 12t3d i na usg wyszlo wszydtko ok przeziernosc karkowa,kosc nosowa widoczna nawet bardzo bijace serduszko 172ud/min wszystko mega powiekszone lekarz pow.nam o plci ze dziewczynka ale wstrzymac sie z kupowaniem ubranek do nastepnej wizyty 🙂uparl sie by zrobic test PAPPA choc na usg wszystkie parametry idealne wiec zrobilam wyniki po tyg i dzidzia calkowicie zdrowa .Koszt calkowity w wawie 600zl prywatnie bardzo duzo pacjentek a lekarz tylko usg wykonuje i chyba kazda pacjentke kieruje na test PAPPA bo kasa 300zl za pobranie krwi niezle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...