Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
to jest moja pierwsza ciąża ale nie wiem co to dolegliwości ciążowe zero wymiotów nudności i chyba raczej już się nie dowiem co to takiego dolegliwosci ciążowe 🙂 tylko brzuszek rosnie w srode na badaniu bobasek mial ponad 7cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tlenek4 napisał(a):
to jest moja pierwsza ciąża ale nie wiem co to dolegliwości ciążowe zero wymiotów nudności i chyba raczej już się nie dowiem co to takiego dolegliwosci ciążowe 🙂 tylko brzuszek rosnie w srode na badaniu bobasek mial ponad 7cm


już fajny bobas 😉 🙂 nudności wymioty. 🤔.....ciesz się że nie doświadczyłaś 😉 i już wiesz dlaczego masz te 3 kg na plus 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka brzusie 😁
Troche mnie nie bylo ale mialam dosc intensywny weekend a od wczoraj jeszcze byla u mnie bratowa z synem i tak mi jakos zeszlo 😁 dzis piekna pogoda to samopoczucie super i pol dnia na polku z cora 😁 a teraz jeszcze szwagier przyjechal...
Martini super ze po wizycie wszystko dobrze 🙂
Karlosita daj znac jak po wizycie i co z cyckiem...
Tlenek witam i gratuluje 😁
A co do tycia to ja tez chyba 2kg przybralam...strach sie bac jaki bedzie koniec...w pierwszej ciazy +20 🤪
Noooo....chyba o wszystkim napisalam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jestem po wizycie i maly ma juz 9cm wierzgal sie nozkami i raczkami wszystko jest jak w najlepszym porzadku musze brac potas magnez i falvit a za msc kolejna wizyta 🙂i nie wiadomo czy dziewczynka czy chlopiec moze za 4tyg bedzie juz jasnosc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna5 napisał(a):
Karlosita a ile przytyłaś w pierwszej ciąży ?? Doszły do mnie słuchy, że bardzo chude dziewczyny w ciąży przybierają więcej na wadze, niż te przy kośći


no to by sie zgadzalo..ja w pierwszej ciazy przytylam 19 kg ale zaczynalam od wagi 54 kg przy wzroscie 168.

teraz zaczelam druga ciaze z 58 a z iloma skoncze zobaczymy 🙂 mam postanowienie zeby ograniczyc troche owocow a w zamian powiekszyc jeszcze ilosc warzyw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz tez po wizycie.

z cyckiem tragedii nie ma ale niestety stan zapalny wymaga smarowania mascia i przez 5 dni lek doustny musze brac, ale gin twierdzi ze na tym etapie ciazy jest bezpieczny na sto procent takze ufam mu mam nadzieje ze slusznie 🙂

Badanie usg malucha wyszlo git. Dzidzia zdrowa i spora, ma 8 cm, sliczna buzie i ruchliwy brzdac strasznie 🙂
No i uwaga ..... moja intuicja mnie nie zawiodla ! tym razem bedzie syn 🙂 jestesmy z mezem przeszczesliwi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
ja z pewnością przytyłam w pierwszym trymestrze ale trudno mi ocenić bo szybko przerzuciłam się na luźniejsze ciuchy gdyż spodnie mnie drażniły i "dusiłam" się w nich. Na wagę też nie wchodzę więc dopiero za 2 tyg wejdę na wagę u gina i się okaże 😉

Meg, 9cm to już kolos!!!

Ja przed chwilą poczułam straszną chęć na czekoladę. Z wielkimi obawami zjadłam kawałek i.... póki co nic!!! Może to dobry znak 😉 W każdym razie łudzę się, że poranny rzyg był pożegnalny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarlositaBB napisał(a):
ja juz tez po wizycie.

z cyckiem tragedii nie ma ale niestety stan zapalny wymaga smarowania mascia i przez 5 dni lek doustny musze brac, ale gin twierdzi ze na tym etapie ciazy jest bezpieczny na sto procent takze ufam mu mam nadzieje ze slusznie 🙂

Badanie usg malucha wyszlo git. Dzidzia zdrowa i spora, ma 8 cm, sliczna buzie i ruchliwy brzdac strasznie 🙂
No i uwaga ..... moja intuicja mnie nie zawiodla ! tym razem bedzie syn 🙂 jestesmy z mezem przeszczesliwi 🙂


Ooooo!!!! Gratulacje!!!
Lepiej się nie stresuj lekami, zaufaj lekarzowi bo w końcu komuś trzeba ufać 😉
Ciekawe czy moja intuicja też mnie nie zawiedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny 😉
ciesze sie strasznie ze chlopak bedzie no i dzieki temu tym cyckiem sie mniej przejmuje..mam nadzieje ze leki zadzialaja i zaczerwienienie szybko zniknie.

znowu dzis mam straszne bole glowy na dodatek..ehhh juz chyba mdlosci byly lzejsze niz taki tepy bol banki caly dzien prawie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg27 napisał(a):
Hej jestem po wizycie i maly ma juz 9cm wierzgal sie nozkami i raczkami wszystko jest jak w najlepszym porzadku musze brac potas magnez i falvit a za msc kolejna wizyta 🙂i nie wiadomo czy dziewczynka czy chlopiec moze za 4tyg bedzie juz jasnosc...


meg gratuluje zdrowego "olbrzyma" 🙂 czekamy wiec na kolejne usg Twoje i newsy jaka płeć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg super ze z dzidzia wszystko w pozadku 🙂 no 9 cm to juz cos 😁
Karlosita gratuluje synusia 😁 jak ja ci zazdroszcze ze juz wiesz kogo nosisz pod serduchem 😁 ja tez sie nie moge doczekac az sie dowiem kto we mnie mieszka 🙂 i tez obstawiam chlopca choc chcialabym jeszcze jedna corke 😁
Dudasia trzymam kciuki ze cie te cholerne mdlosci zostawiaja w spokoju...w koncu to juz najwyzszy czas nie 😁?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAM PYTANIE DO DOSWIADCZONYCH CIĘŻARÓWEK ;-) PONIEWAŻ JESTEM W PIERWSZEJ CIAŻY DŁUGO WYCZEKIWANEJ MARTWI MNIE KAŻDA NIEPOKOJĄC SYTUACJA. MIANOWICIE OD WCZORAJ MAM TAKIE KŁÓCIA RAZ Z PRAWEJ RAZ Z LEWEJ STRONY PODBRZUSZA A W SZCZEGÓLNOŚCI JAK WSTAJĘ CZY PRZEKRĘCAM SIĘ Z BOKU NA BOK BOJE SIĘ ŻE COS NIE TAK Z MOJĄ DZIDZIĄJEST . JESTEM W 14 TYGODNIU CIĄŻY I 1 DZIEŃ CZYTAŁAM NA INNYCH FORACH ŻE NIBY MACICA SIE POWIĘKSZA I MOŻE BOLEĆ ALE DO TEJ PORY NIC MNIE NIE BOLAŁO . CZY KTÓRAŚ Z MAM MIAŁA TAKIE COŚ NA TYMETAPIE CIAŻY?? DO GINA NIE CHCE NARAZIE DZWONIĆ BO POMYŚLI CZE JAKAŚ NIE NORMALNA JESTEM 😜 WIĘC STWIERDZIŁAM ZE NAJPIERW PORADZĘ SIĘ WAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tlenek4 napisał(a):
MAM PYTANIE DO DOSWIADCZONYCH CIĘŻARÓWEK ;-) PONIEWAŻ JESTEM W PIERWSZEJ CIAŻY DŁUGO WYCZEKIWANEJ MARTWI MNIE KAŻDA NIEPOKOJĄC SYTUACJA. MIANOWICIE OD WCZORAJ MAM TAKIE KŁÓCIA RAZ Z PRAWEJ RAZ Z LEWEJ STRONY PODBRZUSZA A W SZCZEGÓLNOŚCI JAK WSTAJĘ CZY PRZEKRĘCAM SIĘ Z BOKU NA BOK BOJE SIĘ ŻE COS NIE TAK Z MOJĄ DZIDZIĄJEST . JESTEM W 14 TYGODNIU CIĄŻY I 1 DZIEŃ CZYTAŁAM NA INNYCH FORACH ŻE NIBY MACICA SIE POWIĘKSZA I MOŻE BOLEĆ ALE DO TEJ PORY NIC MNIE NIE BOLAŁO . CZY KTÓRAŚ Z MAM MIAŁA TAKIE COŚ NA TYMETAPIE CIAŻY?? DO GINA NIE CHCE NARAZIE DZWONIĆ BO POMYŚLI CZE JAKAŚ NIE NORMALNA JESTEM 😜 WIĘC STWIERDZIŁAM ZE NAJPIERW PORADZĘ SIĘ WAS.


niby taki bol jest normalny bo wiazadla sie rozluzniaja ale jesli czujesz cos jak skurcze to wez nospe i duzo wypoczywaj mysle ze jak nie ma plamien to nie masz co sie tak martwic. Ja jestem w drugiej ciazy a tez czuje czasem takie klucia lub ciagniecie macicy. Wtedy staram sie polozyc i troche lezec ostatnio po badaniu mialam nawet skurcze jak na okres az skrecalo mnie w dole brzucha ale na drugi dzien minelo polezalam i jest ok. W razie mocniejszego bolu wez nospe bo ona rozluznia i minimalizuje skurcze itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na skurcze tez bralam w pierwszej ciazy Nospe forte i duuużo Magnezu. Po mojej lekarce widzialam, ze to zupelna norma mimo, ze często chodzilam zgięta w pół przez te skurcze.
Kłócia to pewnie więzadla trzymające macicę.
Tlenek, dołączasz do nas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tlenek4 napisał(a):
dołączam 🙂 troche uspokoiłyście mnie. własnie większość czasu wypoczywam staram sie dużo leżeć plamień nie mam więc mam nadzieje ze to macica rośnie z moją fasolką 😜


W takim razie oficjalnie witam:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nom rosnie ta moja istotka w mgnieniu oka jestem na l4 wiec marne szanse ze wroce do pracy w 5msc raczej nie,troche szkoda 😞ja tez czasami mam uklucia jajnikow rozmawialam wczoraj z lekarka dala mi skierowanie na progesteron dzis zrobilam wyniki wieczorem w 14tyg ciazy powinien wynosic 40 jesli mniej wowczas mam brac luteine dopochwowo 3× 1 poza tym magnez,falvit, potas po tych witaminach niby mdlosci maja przejsc zobaczymy jak bedzie.Wiec to normalne zmiany wszystko sie rozciaga by bobas mogl sie rozwijac prawidlowo..ale ladna pogoda.Powiem wam ze wczoraj bylo 3d usg i tam niby cos miedzy nozkami widac ale czy to siusiak czy wargi lekarka nie powiedziala musimy poczekac na nastepna wizyte ssal kciuka i mial tak stopki splecione niezle 🙂Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka,

ja teraz mam bardzo zadkie jakies kłócia czy ciagniecia ale chwilami sie zdarza.
jednak w pierwszej ciazy mialam ciagle bole i bralam prawie do konca ciazy nospe i magnez, tak jak dziewczyny pisaly to luzuje miesnie i skurcze ustepuja.

pogoda dzis boska to fakt 🙂 bylam z cora poltorej godziny na placu zabaw a i tak sila ja od dzieci odciagnelam 🙂
ale na weekend podobno jakies opady sniegu z deszczem nadaja wiec jeszcze chwilowe zalamanie pogody nas czeka:/
lece robic obiad.

milego dnia wszystkim mamuśkom 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!

Gratuluję udanych wizyt! Dzieciaki nam już ładnie rosną 😎

Co do kłuć to mnie też coś co trochę pobolewa, kłuje, ciągnie. Zazwyczaj jak przesadzę z jakimiś aktywnościami 🙂 Wystarczy poleżeć. Najbardziej mnie jednak wkurzają te omdlenia. Jak na razie zawsze zdążę się położyć bądź na czymś usiąść.

I ja na przykład teraz leżę. Wyprasowałam chyba ze 20 koszul męża plus inne rzeczy i ręce mi zaraz odpadną. A jeszcze muszę jakiś obiad zrobić a taaaaak mi się nie chce, że chyba na łatwiznę pójdę i zrobię risotto 😉 A Wy co dziś macie na obiad??

Piękna dzisiaj pogoda ale proszę nie mówcie, że ma się na weekend zepsuć...Właśnie na weekend mieliśmy jechać do rodziców, żeby W pobiegała i pobawiła się na świeżym powietrzu 😞

Karlosita gratuluje i zazdroszczę, że już wiesz, że będzie chłopczyk 😆 My tym razem też liczymy na chłopczyka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂 Gratuluję robaczków i życzę duuużo zdrówka! Ja również 2w1, jestem obecnie w 14 t.c. a po domu biega mój 14-miesięczny synuś ur w styczniu 2013 🙂 z brzuszkowymi dziewczynami jestem w stałym kontakcie do dziś, nie wiem co bym bez nich zrobiła, razem przechodziłyśmy przez najcięższe chwile ciąży i później już z zakolkowanymi maluszkami, życzę wam równie cennych znajomości 🙂 napewno będę zaglądać, chociaż czasu wiele nie mam moim łobuzem, pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...