Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ja kupowalam pare drobiazgow u tego sprzedawcy i ma duzo rzeczy r_p77

Juz 2 dzien nie spie. Co sie obroce na lewy bok to maly kopie z lewej, jak na prawy to z prawej.. Nie wiem czy go przyciskam?(bo dalej lezy bokiem) czy czemu tak robi wiercipietek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia właśnie ten użytkownik ma bardzo duży i dobry wybór tak samo sprzedający burnada.
Będę zamawiać u tego albo u tego.

Hehe najwidoczniej maluszek woli łobuzować niż spać 😉
Moja to ok 23 zaczyna wariować i rano między 7 a 9. Tak przez cały dzień lekko się rusza 😜


Zastanawiam się nad butelką
antylkolkową z Tommee Tippee http://allegro.pl/tommee-tippee-butelka-150-ml-antykolkowa-czujnik-i4460996233.html a
antykolkową dr Browns\'a http://allegro.pl/dr-browns-butelka-antykolkowa-120-ml-smoczek-0-3m-i4489626129.html

Przy Bartku miałam butelki z tommee tippee i byłam dość zadowolona, lecz bez funkcji antykolkowej. Tym razem chce zakupić lepszą butelkę ze względu na to iż chcę kupić laktator elektryczny.

Co do laktatorów elektrycznych - kobietki.. macie jakiś godny polecenia?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze zastanawiam się nad szklanymi butelkami. Bo one fajnie trzymają ciepło a akurat będzie okres jesienno zimowy.

http://allegro.pl/dr-brown-s-browns-butelka-szklana-waska-250ml-i4402542436.html
http://allegro.pl/babyono-butelka-szklana-120ml-szeroka-smoczek-0m-i4409467267.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia23 napisał(a):
A doradzcie prosze dziewczyny jakie kosmetyki sa potrzebne dla maluszka?


z kosmetyków:
-oliwka/ mleczko (jak kto woli)
-płyn do kąpieli/ mydło
-krem na odparzenia np. sudocrem
-pampersy
-do pięlęgnacji pępka
-sól fizjologiczna (kupuje do przemywania oczek)
-nożyczki, cążki
-chusteczki nawilżające
-termometr
-pieluszki tetrowe/ flanelowe
-kremik do buzi już kupie na mroźne dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dziewczyny podjęłam decyzję i dzisiaj zamawiam z http://www.aptekagemini.pl/search. Po przejrzeniu cen i ofert tego co potrzebuję kupić w kilku aptekach internetowych, poszperaniu na allegro (włącznie z r_p77) i zaczerpnięciu informacji z paru aptek stacjonarnych i 2 hipermarketów nadal najkorzystniej wychodzi mi Apteka Gemini 🙂

Nie chcę nic narzucać, ale napiszę Wam co zamawiam i ile mnie to łącznie wyjdzie. Zresztą możecie porównać sobie same z innymi ofertami.

Zamówienie kurierem powyżej 299 zł ( minimalnie przekroczyłam tę kwotę) i do 15 kg paczka jest dostawa gratis:
- sól fizjologiczna 100 szt. 5ml
- Octenisept płyn z dozownikiem 250 ml (do pępuszka i nie tylko, dla całej rodziny)
- aspirator do noska Sopelek
- podkłady higieniczne Bella Mamma 10 szt. x 3 opak.
- wkładki laktacyjne Baby Ono 60 szt.
- majtki poporodowe Canpol 5 szt. x 2 opak.
- podkłady higieniczne 60x90 cm
- ceratka Canpol 1 szt. x 3 szt.
- mydło naturalne Hipoalergiczne w kostce Biały Jeleń 1 szt. (po poprzednim porodzie używałam Tantum Rosa, ale nie zużyłam całego, zresztą krocze dobrze goiło się, jednak mydło szybciej się zużyje)
- mydło w kostce dla niemowląt i dzieci Skarb Matki (do mycia włosków, później kupię szamponik)
- płyn do kąpieli Emulinka Skarb Matki 250 ml
- Linomag x 2 szt.
- butelka Tommee Tippee 150 ml (Pati, ja stwierdziłam, że kupię taką samą jak na początku miałam przy Oli http://www.aptekagemini.pl/tommee-tippee-butelka-150ml.html )
- pieluchy tetrowe białe 60x80 cm 10 szt.
- szczoteczka z miękkim włosiem i grzebyczkiem Baby Ono
- nożyczki z osłonką Canpol
- Vita-Miner Prenatal + DHA 30 tabl. + 30 kapsułek x 2 opak.
- No-spę 20 tabl. 1 opak.
- i jeszcze dodatkowo dla mojej Oli emulsję natłuszczającą do kąpieli Oillan 500 ml

Zaraz będę wysyłać, więc trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło pomyślnie, żeby wszystko z zamówienia było i bez problemu ze wszystkim dotarło, bo pierwszy raz od nich zamawiam.

Jak to będę miała, to pozostanie nam kupno materaca, wyczyszczenie wózka i fotelika, ew. to co wyjdzie po drodze.

Kasia, dla dzidziusia możesz kupić: 1. płyn do kąpieli i szamponik (często spotyka się, że można używać od 1 dni życia) lub 2. płyn do kąpieli i mydełko (tak jak ja do mycia włosków) lub 3. mydełko i oliwka, ew. jak chciałabyś to dodatkowo szamponik. Przy zakupie płynów patrz czy nie są natłuszczające lub 2 w 1, bo wtedy moim zdanie oliwka jest zbędna. Aha przeważnie te 2 w 1 są do mycia zarówno ciałka, jak i włosków. Najlepiej musisz poczytać jakie mają przeznaczenie.

Agami, cieszę się, że z córcią jest ok i bardzo ładnie waży 🙂 Dobrze, ze masz już ustalone cc i wiesz kiedy niunia przyjdzie na świat.

Pati, super ta komoda z wanienką i przewijakiem 🙂 Przy Oli nie pokusiłam się i teraz też nie, bo nie będzie gdzie takiej ustawić 😞 A laktator mam elektryczny Medeli http://www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/products/pumping/mini-electric.html i byłam z niego zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia23 napisał(a):
dzieki za odpowiedz 🙂 a co lepiej kupic laktator reczny czy ten elektryczny? Jaka w nich roznica?


przy mlodym mialam laktator reczny i byl do du.y szybciej sciagalam recznie ;/ a o elektrycznym slyszalam same pozytywy. Jedyny minus to cena.. ale ja szukam jakis uzywany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, wiadomo przy pierwszej dzidzi wszystko nowe, więc śmiało pytaj 🙂

Trochę zamówienie zmodyfikowałam, bo soli fizjologicznej zamiast 100 szt. zamówiłam 50, a dodatkowo dodałam jednak kremik pielęgnacyjny i jeszcze jeden Linomag, wyszło mnie jeszcze ok. 2 zł taniej, a przesyłka nadal gratis 🙂 Już nie mogę się doczekać jak przyjdzie paczka 😁 a jeszcze bardziej przygotowywania wszystkiego, ale z tym muszę poczekać do około połowy września, bo będzie remont i w tym czasie będę z Olą na testach alergicznych w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja wrociłam po maratonie zakupowym własnie 🙂 ale nie dla malucha tylko dla mojego kawalera bo ze wszystkiego wyrosł musiałam kupic kurtke na jesien adidasy skarpetki bo nie uwierzycie ale moj 12 latek ma rozmiar buta 42 🤪 🤪 🤪 niedługo kajaki bedzie nosił 😁 😮 🙃 ja o takich rzeczach jak butelki kosmetyki pomysle we wrzesniu i to pewnie w połowie jak obydwaj beda w szkole i w przedszkolu bo teraz musze im pokupowac bo tu taki głupi zwyczaj jest ze we wrzesniu pazdzierniku nic jesiennego nie kupisz bo wszystko mega przebrane rozmiarow nie ma a z regoły juz wtedy zimowe rzeczy wrzucaja wiec jest masakra 😁 moja cora ma własnie czkawke i brzuch mi podskakuje a Młody sie cieszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no synus duzy chlopak 🙂))i czuje ruchy kopniaki czkawki... mimo iz lozysko na scianie przedniej... bo przy Kubie prawie dziecka nie czułam ;( a zakupy.... narazie kupilam wozek hehehe uzywany i majtki poporodowe dzisiaj siateczkowe polecam.... bo flizelinowe to jest masakra:P no i tyle... ciuszki mam po kubie i dostalam... a kosmetyki mam zamiar po wyplacie sierpniowej brac.... chociaz tez nie wielkie ilosci.... szkola rodzenia super sprawa.. chodzilam z kuba i teraz tez dorywczo sobie czasem biegam,,,,, fajnie bo zawsze mozna sie mimo wszystko cos nowego dowiedziec... np wczoraj byl wyklad z hustonoszenia 🙂)za tydzien spotkanie z doradca laktacyjnym... a ja po cc mialam problem wiec chetnie poslucham :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉
Na ten weekend jakos nie mam planow oprocz tego ze dzis idziemy na spoznione urodziny mojego chrzesniaka. Spoznione bo maluch byl chory, lekarz nie wiedzial co mu jest wiec wolalam z moim pechem tam sie nie pchac ;p

No ostatnio bylam sie przejsc bo drogeriach i sklepach dla dzieci. Znalazlam pare fsjnych okazji i zakupilam juz butelke z dr brownsa, podklady poporodowe, podpaski, obcazki, majtki, wkladki laktacyjne, plyn oliwke i benathen masc jest dobrana sutki. No i moj synus wybral zabawki do kapieli dla siostrzyczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

My dzisiaj byliśmy znowu na Jarmarku Dominikańskim, a jutro to zobaczymy. Z pogodą już było miło i na weekend upał wrócił 😞

Kasia, ja kupiłam na razie 30 szt. podkładów higienicznych (duże podpaski) Bella Mamma i też 30 szt. podkładów higienicznych 60x90 cm (poporodowych na łóżko, można na nich też maluszka przewijać).

Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia23 napisał(a):
Pati a jakiej firmy oliwka, plyn? Tez planuje w ten weekend isc na zakupy, tylko tyle tego jest, ze nie wiem co wybrac 🙂 A ile sie tych podkladow poporodowych itp mniej wiecej potrzebuje?
pozdrawiam 🙂



taki kupilam plyn: https://www.google.pl/search?q=p%C5%82yn+do+k%C4%85pieli+johnson&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=j6_kU7f3C4XG0QWPxIDgAg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=660#facrc=_&imgdii=_&imgrc=hJGwezgZxY7IfM%253A%3B3I3lDQPdVKpv9M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.rossnet.pl%252FGalleryImages%252FPhotos2%252F06-12-13%252Fthumb31_9604994.png%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.rossnet.pl%252FProdukt%252FJohnsons-Baby-Baby-Top-To-Toe-plyn-do-kapieli-z-pompka-3w1-500-ml%252C96926%252C1659%252C6086%252Crossne14%3B253%3B611 i z tej samej firmy kupilam oliwke w zelu bo byla w promocji. Teraz tez sie smaruje ta oliwka i mysle ze jest bardziej nawilzajaca niz ciekla oliwka. Ten sam plyn mialam przy Mlodym i bylam z niego zadowolona on jest bardzo wydajny i 2w1. Co do tych wielkich podpasek poporodowych to ja kupilam dwie paczki bo potem juz tak nie leci i mozna kupic zwykle podpaski wieksze. Bardziej komfortowo sie czulam. A podklady to kupilam tylko jedna paczke a w niej jest 10 sztuk, nie ma co szalec z ilosciami bo teraz sa takie czasy ze idzie wszystko wszedzie dostac. Zawsze idzie meza poslac do apteki jak zabraknie ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
wróciliśmy z wakacji w sobotę i jakoś nie mogę ogarnąć domu ale dzisiaj pada deszcz i Amelka się bawi z kuzynka w domu więc może dam radę bo nie będzie mi uciekała nigdzie. 🙂
Wyjazd jak najbardziej udany i pogoda super się udała więc jestem zadowolona 🙂 A dzisiaj mojego męża urodziny a jutro moje 😉 🙂 🙂 🙂 🙂
dobra zabieram się za czytanie bo mam trochę zaległości i w razie potrzeby będe komentowała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Przyszła paczka z Apteki Gemini i wszystko dotarło. Uśmiech mi nie schodzi z twarzy 🙂 😁 Rozpakowałam i musze poukładać, trochę zrobiłam miejsca w poszególnych szafkach, żeby karton nie walał mi się pod nogami.

Samopoczucie ok., zresztą też wszystko zależy od pogody albo od małego, co tam mi uciska. Noc przespana, tylko 3 razy na siku wstawałam, ale na szczęście od razu zasypiałam.

Wczoraj byłam z moją Olą na bilansie 4-latka. Mam dużą dziewuszkę, wymiarowo jest ponad swój wiek, ale ok. Ma 108 cm i waży 19,6 kg. Ogólnie wszystko ok., ale trzeba iść do okulisty. Później podejdę i zapytam się o terminy nfz, przy okazji dla siebie też, żebym miała wpis do karty ciąży, że mogę rodzić naturalnie. Wada chyba nie pogorszyła mi się (?)

Kasia, teraz to nas wszystko będzie boleć, przy chodzeniu, obracaniu, siadaniu/wstawaniu, bo dzieciątko rośnie - w III trymestrze jest największy przyrost, więc mamy co dźwigać, ma już mniej miejsca i naciska nam na wszelkie unerwienia i narządy, więc to co odczuwasz jest ok. W razie jakby coś Ciebie niepokoiło to zadzwoń do lekarza.

Olcia, witaj po wakacjach, cieszę się, że udały się 🙂 To imprezkowe 2 dni zapowiadają się 🙂

Halo? A co z pozostałymi brzuchatkami?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...