Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzisiaj dzień do kitu, bo cały dzień padało 😞

Monarti, dobrze, że jest lepiej i już tylko odpoczywaj, żeby jednak córcia dłużej posiedziała w brzuszku.

Kasia, oj lekarze to lubią nastraszyć, nie przejmuj się. Pamiętam, że jak byłam w pierwszej ciąży to z końcem I trymestru złapałam infekcję dróg oddechowych, musiałam dostać antybiotyk i uprzejma pani doktor powiedziała mi, że choroba będzie miała wpływ na dziecko, że może urodzić się chore, wiesz jaka byłam spanikowana i spłakałam się, takich to powinno się w łeb walnąć, nie chodzi o to, żeby zamydlali oczy, że ok, ale o delikatność w stosunku do pacjentki. Dla pocieszenia dodam, że u znajomych synek urodził się w święta w grudniu, a termin był na marzec (nie pamiętam tylko czy początek czy połowa) i obecnie ma ponad 2,5 roku, jest zdrowy.
Co do wymazu z gardła, warto zrobić, nawet jak nic nie boli, bo może tam leży przyczyna podwyższonego crp (?)

Agami, to nie fajnie, że z posiewu wyszła ta bakteria, ale antybiotyk powinien pozbyć się dziada i będzie ok.

Dziewczyny, co do brania antybiotyków, to raczej lekarze wiedzą co przepisują ciężarnej pacjentce i powinny być bezpieczne dla dziecka, przynajmniej mam taką nadzieję. Ja brałam 2 razy antybiotyk (skleroza nie boli, nazwa mi uciekła) w ciąży z Olą, na w/w infekcje dróg oddechowych i uważany był bezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Jak się dziś czujecie? Ja w sumie dobrze, trochę upał mi doskwiera ale nie ma tragedii 🙂 Wczoraj chciałam sobie kupić jakąś sukienkę, bo idziemy w niedzielę na chrzciny, potem w sierpniu i na początku września na wesela. Oczywiście w sklepie z odzieżą ciążową to same bezpłciowe worki 🤨 Byłam w kilku innych sklepach ale akurat nie było żadnej sukienki odcinanej pod biustem. Przymierzyłam jedną taką, która ewentualnie mogłaby być, ale ten brzuchol tak mi ostaje i źle się czułam. W końcu kupiłam taką ładną koralową tunikę i pójdę w getrach na chrzciny. Na wesele w sumie też. Kiedyś na weselu taka znajoma była właśnie w tunice i getrach i dobrze wyglądała to ja też nie będę się przejmować 😉
Monarti co u Ciebie? Jesteś już w domu? Jak malutka? Ile waży?
Kasia ten lekarz to ci*a a nie lekarz! 😠 Jak mógł Ci powiedzieć, że dziecko jest za małe i nie będą ratować??!! Po pierwsze ratują mniejsze dzieciaczki a po drugie, tak jak u Monarti zawsze można podać coś dziecku na przyspieszenie rozwoju i Tobie coś na powstrzymanie skurczów, żeby maluszek zdążył jak najwięcej urosnąć. Tak więc nie martw się na zapas. Na pewno wszystko będzie dobrze.
Agami jak tam u Ciebie? Antybiotyk pomaga? Bo pisałaś, że jakieś dolegliwości miałaś w związku z tymi bakteriami. Kiedy idziesz zrobić kontrolne badanie moczu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej zyje wrociłam w niedziele do domu a dzis mamy malowanie sypialni wszystko poobklejałam moj zaraz bedzie malował wiec za bardzo czasu teraz nie mam ☺️ jej Agami nie chce Cie straszyc ale podroz była dla mnie koszmarem plecy mnie do dzis bola a jechałam w sumie ok 500 km 🤢 ja stwierdziłam ze juz nigdzie sie nie ruszam bo nie daje rady 🤨dziewczyny męcza Was skurcze przepowiadajace bo ja wczoraj przez cały dzien ok 10 naliczyłam ale to takie ze brzuch twardy macica sie stawia jeszcze młoda mnie kopała w czwartek mam lekarza mam nadzieje ze wszystko ok bedzie bo troche ich za duzo według mnie no ale lekarzem nie jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta no masakra ten lekarz..a jak lezalam w szpitalu teraz i sie zapytalam przy usg ile juz wazy to mi powiedzial czy ma go wyciagnac i zwazyc bo jak ja sobie to wyobrazam 🤪
jak tu rodzic jak taki ordynator... jutro ide na kontrole CRP.. mam nadzieje ze jakis cud bedzie i ze dalej nie rosnie.. pozdrawiam was dziewczyny :* 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Samopoczucie raz lepsze raz gorsze zależy od dnia i pogody. W ogóle ostatnio wieczorami jak położę się dokucza mi ból, który jest po lewej stronie od pośladka do połowy pleców i mam wtedy problem ze wstaniem, rano i w ciągu dni jak leżę czy podnoszę się to jest ok. Obecnie najwygodniejsza dla mnie pozycja do spania jest na plecach.

Dusta, bardzo dobry pomysł z tuniką i getrami, obskoczysz 3 imprezy i będzie git, możesz urozmaicić strój różnymi dodatkami, makijażem czy fryzurą. W ciąży nie co się obkupować, szczególnie jeżeli chodzi o sukienki imprezowe w sklepach dla ciężarnych, bo faktycznie nic ciekawego nie ma, a poza tym drogo. Ja na chrzciny, które były w czerwcu, kupiłam ze zniżką sukienkę w Orsay\\\\\\\'u, przynajmniej będę mogła ją założyć też po ciąży, niezależnie od okoliczności.

Gosia, och te remonty, nas czeka dopiero we wrześniu. Co do skurczy, szczerze mówiąc nie liczyłam, ale zależy od dnia raz częściej brzuch mi twardnieje i macica się stawia, a raz rzadziej, przy tym mały też czasami mnie nieźle skopie. Ja też w czwartek mam wizytę, więc będzie okazja do zadania pytań lekarzowi.

Agami, mam nadzieję, że antybiotyk pomoże. Fajnie, że planujecie wyjazd, takie przytanki w trasie przynajmniej uczynią dla Ciebie tę podróż mniej męczącą.

Kasia, a masz możliwość zmiany szpitala, bo dziękuję za takiego lekarza, w dodatku ordynatora i trzymam kciuki, żeby crp zmniejszyło się,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 ja już w pracy po urlopie ale kurcze kierownik się zwolnił i póki co rządzi dyrektor i jest istny Sajgon ... ;/ no ale ja tu tylko na niecałe 3 tygodnie więc jakoś dam rady 🙂
Badania wyszły oki wszystko w porządku jak na moje oko tylko cena za nie 84 zł!!! kosmos jakiś!!! Glukoza tragiczna i myślałam że zwymiotuje ale ogarnęłam i po 20 minutach już było oki pojechałam do szmateksu bo były ciuchy opo 1 zł i zleciało 😉 🙂 Nie wziełam cytryny bo nie miałam w domu ani sklepu po drodze a może by poszło lepiej no ale już po 🙂 🙂

Kurcze Monarti odpoczywaj ile sie da i zaciskaj nogi bo to jeszcze nie nasz czas!!!!! No i psiz jak będziesz miała chwilke 🙂 Trzymam kciuki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
hja od pon w domu, wg ysg moja córeczka jest drobniutka- miała 830 gram - więc bardzo delikatna ale mieści się w normach

Leże i odpoczywam , ale mała ciągle żywa- nadrabia czas po sterydach bo trochę ją uśpiły 🙂
30 lipca mam wizytę- zobaczymy jak urosła i jak moje łożysko - jestem bardzo ciekawa-

Biorę Luteinę 2x100, no spe i asmag 6 razy na dobę- mała musi jeszcze trochę poczekać- spojenie nie boli już tak bardzo ale- już się rozeszło 1 cm więc mam się oszczędzać 🙂 z synem biegałam do konca ciązy po schodach i zero problemów a córeczka śpieszy się na ten śiat- ale nie dam jej wyjśc tak szybko 🙂

pozdrawiam Was kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia, to fajnie miałaś w trakcie badania mogłaś wyjść, ja musiałam siedzieć na miejscu, jeszcze pielęgniarka 2 razy dopytywała jak się czuję, dobrze, że miałam książkę, bo przynajmniej czas jakoś zleciał.

Monarti, to nabierzesz się tych leków, ale najważniejsze, żeby było ok. i niunia dłużej w brzuszku.

Jutro mam na 10:05 wizytę, ciekawe jak tam Konradek i jak wyniki morfologii i moczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ja już po wizycie. Wyniki morfologii i moczu ok., ciśnienie w normie, szyjka zamknięta, waga minus 800 g niż 2 tyg. temu, ale za to Konradek przybrał ok. 500 g więcej niż na poprzedniej wizycie, obecnie synuś waży 1427 g 😮 Najbliższy trymestr to u maluchów będzie spory skok wzrostowy i wagowy, aż boję się pomyśleć ile będzie ważył za 5 tygodni 😉 bo wtedy mam kolejną wizytę - 21.08. W każdym razie gin powiedział, że jest spore prawdopodobieństwo, że mały urodzi się większy niż Ola, a ona ważyła 3490 g.

Twardnienie brzucha - jak będzie dość często zdarzało się to brać No-Spę, jeżeli położenie się nie pomoże, tak jak dotychczas.

Upał zrobił się nie miłosierny i czuję się jak przysłowiowa mucha w smole, jeszcze Ola pobudkę zrobiła pobudkę wyjątkowo po 5:00 i już nie zasnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka duży chłop 🙂 🙂 🙂 Ja mam wizytę we wtorek ciekawe co powie o moim mężczyźnie 🙂 🙂 🙂
monarti zaciskaj nóżki i najważniejsze że już w domu!!!
Ja szukam wózka i jakiegoś przejściowego kombinezoniku na allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka Gosia to super, ze wszystko ok 🙂
Monarti 3maj sie. Ja tez biore nospe luteine a do tego aspargin.. Mam wynik CRP jest teraz 23, w zeszlym tyg 25,66 wiec sie troche znizyl na szczescie 🙂 Moze to rzeczywiscie moja taka ciazowa uroda 😜
Pozdrawiam was buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej wybrałam się dziś na ta nieszczesna glukozę i co wstałam o 7 po 7.30 byłam w laboratorium żeby się dowiedzieć ze niestety ale musze mieć termin 😮 😮 😮 najbliższy 1 sierpnia 🤪 wiec umówiłam się na 1 kurde ale mam nerwy z rana 😠 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, to jakieś kpiny. Pierwsze słyszę, żeby były terminy, ale Ty chyba mieszkasz za granicą, o ile się nie mylę, może tam jest inaczej. U mnie na szczęście można codziennie pon-pt przyjść i zrobić krzywą cukrową byle do 8:15 było pierwsze pobranie i wypicie glukozy. A na kiedy masz następną wizytę? Najważniejsze, żeby wyniki dotarły przed nią i strasznie mi Ciebie szkoda, bo mogłaś już mieć to niesmaczne badziewie za sobą, a tak musisz czekać. Nie dziwię się, że wnerwiłaś się, mnie szlag trafił, jak poszłam za pierwszym razem i okazało się, że muszę przyjść na drugi dzień, bo przyszłam później i już nie pobiorą tego dnia, a co dopiero czekać 2 tygodnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...