Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂

Melduje się z powrotem 🙂 Olę wypisali wczoraj ze szpitala. Pobyt z 4 dni przedłużył się do 8, ordynator chciała nas przetrzymać jeszcze do piątku, ale jednak zadecydowano, że jak już więcej testów nie będą robić i skóra małej jest w dobrym stanie to możemy zakończyć nasz pobyt. Najpierw trzeba było podleczyć skórę, a potem dopiero zrobili testy. Było ok. miałyśmy salę-jedynkę z wc, była świetlica dla dzieci, więc mogłam złapać trochę oddechu, plac zabaw pod oddziałem. pielęgniarki z racji ciąży pomagały mi przy Oli np. wsadzały i wyjmowały z głębokiej wanny, chociaż o nic nie prosiłam. Miała kąpiele na zmianę w emolientach i podchlorynie sodu, okłady z taniny, 7 rodzajów maści, a ponieważ mocno podrapała się na stan zapalny skóry dostała antybiotyk i lek osłonowy oraz fenistil w syropie.

Ola miała testy płatkowe (plastry z odczynami alergenów założone na 48 h), skórne oraz z krwi. Z płatkowych wyszedł nikiel i brzoza, ze skórnych brzoza, olcha i leszczyna, czyli zgadza się, bo alergia pojawia się z końcem lutego i trwała do początku czerwca, tylko, że trawa nie wyszła, ale może jakaś krzyżówka z jedzeniem (?). Za 2 tygodnie mam dowiedzieć się o wyniki z krwi na roztocza, ze skórnych roztocza też nie wyszły. Najlepsze jest to, że rok temu z testów skórnych nic nie wyszło, a teraz proszę 3 drzewka. I mamy cholerną brzozę naprzeciwko okien mieszkania 😮

Następne testy mamy we wrześniu, mamy zgłosić 1.09, też dostaniemy jedynkę, mam nadzieję, że dam radę. bo to zostanie 1,5 m-ca do rozwiązania.

Zapisałam się na zajęcia do Szkoły Atopii, są to 3 godzinne warsztaty na temat AZS, a nuż się czegoś nowego dowiem. Musimy dowiedzieć się też o basen solankowy, bo jest dobry m.in. przy atopowej skórze.

Piszecie o wadze maluchów, no mój mały miał 2 tygodnie temu 500 g.

Gosia, Martek, gratuluję dziewczynek 🙂

Agami, zdróweczka dla synka!!!

Miłego dnia i długiego weekendu 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczyny moje dzieci jeszcze spia bo u nas dzis wolne wiec korzystam z chwili 🙂 padłam przed chwila po moim młodym pozyczałam rzeczy mojej kolezance typu wanienka hustawka łózeczko i takie tam pierdoły ostatnio zadzwoniła zebym to sobie odebrała bo nie ma miejsca wiec wczoraj wyasłałam mojego autem zeby to przywiózł zeby postawic do piwnicy i coooo wrocił z pełnym autem własnie mi wypakował na srodku pokoju stoi hustawka puzlle piankowe mata edukacyjna ogromny karton ubran na dziecwzynke podgrzewacz grzechotki nosz kurde gdzie ja to pochowam nie mam pojecia dobrze ze chociaz wszystko w kartonach bo na razie tego nie ruszam tylko musze gdzies upchnac matkoooo zabije tego mojego chłopa jak wroci do domu 😮
Anulka super ze jestescie juz z Ola w domu duzo zdrówka 🙂
Fajnie ze juz po glukozie jestescie ja mam teraz wizyte 11.07 wiec pewnie dostane na badanie krwi skierowanie i na glukoze 🤔
Agami mnostwo zdrówka dla synusia 😘 i wiecej nie pamietam wybaczcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola dzisiaj też dłużej pospała, zjadła śniadanie, a teraz ogląda bajkę, więc też mam chwilkę.

Dzisiaj czeka mnie trochę dzień roboczy, ale po tygodniu właściwie nic nierobienia, aż mnie ciągnie, żeby coś zrobić.

Gosia, to wyprawkę masz właściwie gotową, teraz wszystko odświeżyć, ale faktycznie gdzie to teraz upchnąć? A koleżanka cwana, sama się pozbyła, mogła poczekać chociaż z 2 m-ce, co? Dlatego dopóki nie pomalujemy ścian, po 4 latach przydałoby się, nie przygotujemy pokoju dla małego, to nic nie przynosimy z piwnicy ani nie będziemy dokupować, bo na obecną chwilę nie mamy gdzie schować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
Ola dzisiaj też dłużej pospała, zjadła śniadanie, a teraz ogląda bajkę, więc też mam chwilkę.

Dzisiaj czeka mnie trochę dzień roboczy, ale po tygodniu właściwie nic nierobienia, aż mnie ciągnie, żeby coś zrobić.

Gosia, to wyprawkę masz właściwie gotową, teraz wszystko odświeżyć, ale faktycznie gdzie to teraz upchnąć? A koleżanka cwana, sama się pozbyła, mogła poczekać chociaż z 2 m-ce, co? Dlatego dopóki nie pomalujemy ścian, po 4 latach przydałoby się, nie przygotujemy pokoju dla małego, to nic nie przynosimy z piwnicy ani nie będziemy dokupować, bo na obecną chwilę nie mamy gdzie schować.

no własnie mam problem bo my w lipcu chcemy malowac sypialnie mam zamowione nowe łózka wiec jeszcze nie w głowie mam szykowanie wyprawki na razie te kartony upchnełam po szafach a niektore rzeczy na szafe dałam wiec jestem zła troche bo tyle jeszcze mamy zrobic a teraz mam zagracone wszystko 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja nie mam długiego weekendu bo dzisiaj od 6 w pracy ale jeszcze tydzień i później 2 urlopu 🙂 🙂 🙂 a teraz przyjechała kluby siostra ze Szwecji i mamy maraton imprezowy więc będzie sie działo tylko najgorzej że taka głupia pogoda i Amelka katar złapała :/:/:/ Mam nadzieje że na katarze sie skończy!!!

A mnie coś dzisiaj brzuch a raczej pepek boli :/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Jak tam weekend? Ja jestem po badaniu glukozy. Myślałam, że nie dopiję tego świństwa. Przeokropnie słodkie. Z Weroniką miałam 50g a teraz 75g. Wyniki dopiero będę mieć we wtorek, bo robiłam więcej badań i na niektóre wyniki trzeba poczekać, więc odbiorę wszystkie razem. Wiem tylko, że na czczo poziom cukru miałam coś ponad 80. Czuję się w miarę znośnie, niby zjadłam śniadanie i obiad ale i tak czuję, że to siedzi mi na żołądku.
Teraz czekamy na znajomych, mają przyjść za ok godzinę. Pogoda średnia, więc żadnego grilla nie będzie i posiedzimy w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia brzuszek Ci rośnie i może rozciąga Ci się pępek i dlatego Cię boli. Ale tak to jest w ciąży, że tu zaboli, tam zakłuje itd W każdym bądź razie lepiej nie będzie a dolegliwości będą coraz bardziej dokuczliwe. Taki nasz marny los ciężarówek 😁
Anulka 😁 maluszek nie jest połączony pępowiną z pępkiem mamy tylko z łożyskiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj pogoda kiepska, ale wybraliśmy się do Centrum Hewelianum, tam zobaczyliśmy wystawę: Energia, niebo i słońce, Dookoła świata, Łamigłówka, Wehikuł czasu - zabawy z historią oraz Labolatorium Pana Kleksa, a tam Ola wraz innymi dziećmi przebrała się w strój astronauty i za pomocą kinekta wybrały miejsce lądowania rakiety, odbyły lot rakietą, wylądowały w wybranym miejscu, zamocowały flagę i wróciły na ziemię, bardzo się podobało 🙂

Dusta, faktycznie, ale gafę popełniłam ☺️ 😮 No cóż, widocznie napisałam tak bez namysłu, bo wtedy coś mówiłam Oli o zabawie maluszka pępowiną, a potem zaczęła mi jęczeć, że chce oglądać Peppę na youtube\\\'ie, i wyszłam ze strony, nie zauważając co za info sprzedałam hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie w zeszłym tygodniu męczyła zgaga, zresztą nie pierwszy raz w tej ciąży, Przy Oli tylko raz zdarzyła się, a ogólnie poza ciążą nie wiem co to zgaga. Na tę przypadłość pomaga mi kubek ciepłego mleka.

Co do zgagi i długości włosków to nie wiem na ile jest w tym prawdy i na ile się sprawdza, ale właściwie przy braku zgagi w pierwszej ciąży, to Ola miała trochę włosków, nie jest to bujna czupryna, ale zawsze coś https://www.facebook.com/photo.php?fbid=101276246605585&set=a.101276069938936.1908.100001696292843&type=3&theater

Witaj Kasia, fajnie, że do nas dołączyłaś 🙂 Gratuluję synka 🙂 Macie już dla niego imię? Pierwszy raz zostaniesz mamą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Pierwsze i oczekiwane od 7 lat az 🙂 Pierw mowili, ze dziewczynka to miala byc Nadja a teraz jednak chlopak na pewno to moj maz chce Alana.. Cale zycie marzyl o Alanie no i chociaz nie jestem tak bardzo szczesliwa z tym imieniem to nie mam wyjscia 😜 A jakie imiona u was?
U mnie tez czesto zgaga, najczesciej wieczorami. A jak tam dziewczyny ile przytylyscie juz w ciazy? Bo ja ostatnio zaczelam za duzo przybierac i lekarz mi opieprz dal... Jak sie czujecie, macie jakies dolegliwosci? Mnie w nocy gania czesto na sikanie, i takie troche bolesne uczucie przy tym...
Pozdrawiam serdecznie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Kasia 🙂 Jak samopoczucie w ciąży?
Dziewczyny, ja w pierwszej i drugiej ciąży miałam i mam zgagę. Weronika nie miała bujnych włosków i do tej pory jej tak zostało, więc myślę, że tym razem będzie tak samo 🙂 zgagę najczęściej mam jak położę się na prawym boku, dosłownie mija moment i już czuję pieczenie w przełyku 🤔
Dziś popołudniu odbieram wyniki badań krwi i moczu. Nie wiem, ale mam jakieś przeczucie, że coś będzie nie tak. W noc przed badaniami śniło mi się, że mam bakterie w moczu. Robiłam też żelazo, cukier, glukozę i wr. To ostatnie na pewno będzie ok, no chyba, że mój mąż coś tam na boku wyprawia heheh 😁 Cukier na czczo miałam ok ale różnie to bywa a żelazo....hmmm czasem bywam senna, ale za bardzo nie mogę sobie pozwolić na spanie w ciągu dnia, bo trzeba coś posprzątać, obiad ugotować no i wyjść na spacer z Weroniką. Jak zajmę się robotą to spanie mi przechodzi.
Gosia cieszę się, że z Malutką wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja na ostatniej wizycie miałam 2 kg na plusie, na następną wizytę idę po niedzieli. Miałam iść dzisiaj ale nie dam rady. Jutro moja gin nie przyjmuje a w czwartek jedziemy na kilka do moich rodziców, ale podejrzewam, że następny 1 kg mam na plusie. O ile nie więcej. To moja druga ciąża. W pierwszej ciąży najpierw schudłam 5 kg a potem przytyłam 10 kg. Więc można powiedzieć, że miałam tylko 5 kg na plusie 🙂 Co do dolegliwości to oczywiście zgaga, ból w pachwinach i czasem jak źle leżę i chcę zmienić pozycję to boli mnie tak jakby w pośladkach. Co do sikania to zauważyłam, że jak przed spaniem nie piję to w nocy to budzę się dopiero nad ranem na siku, a jak wypiję np herbatę przed snem to 2 razy wstaję w nocy i rano trzeci raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz mam 6kg wiecej od poczatku ciazy. A ostatnio wkoncu miesiaca ponad 3 bylo na +... U mnie wizyta za 2 tyg...
Ciesze sie bardzo,ze znalazlam to Forum bo tyle sie przezywa w ciazy i nigdy nie wiem czy to normalne czy juz sie martwic... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, mój synek będzie miał na imię Konrad, imię nam obojgu się podoba i zostało wybrane dawno.

Kg mam na +/- 6, dlatego że nie wiem jaką miałam wyjściówkę jak zaszłam, zakładam, że 68 kg, więc od tego liczę, bo jeżeli miałabym liczyć od pierwszej wizyty u gina w 6 tc to wychodzi 4 kg do przodu. W tym miesiącu moja waga zjeżdża i podnosi się, więc wychodzi, że nie przekroczyłam + 1 kg. Na ostatnich wizytach jestem zawsze 1 kg na plusie.

Dolegliwości - zgaga, bóle krzyża, zadyszka, siusianie nocne, zależy ile wypije w ciągu dnia i czy na wieczór, znowu wróciła senność, ale to raczej przez nieustabilizowaną pogodę, a jak tego nie ma to czuję się wyśmienicie. Aha i twardnieje mi brzuch, ale to raczej normalne.

Gosia, dobrze, że ok., no no z długimi nogami to córcia nie będzie mogła się opędzić od chłopaków hehe 😉

Dusta, trzymam kciuki, żeby wyniki były ok. Może za dużo o tym myślisz, stąd sen.

Ja wizytę mam za 9 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam wyniki! Będę żyć 🙂 hehe... żelazo w normie, glukoza po 2h 110, wyniki moczu mogłyby być ociupinkę lepsze, ale nic się nie dzieje 🙂 Co do twardnienia brzuszka to też mi się to zdarza. Naliczyłam 4-5 razy jak twardniał mi brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...