Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I już po weekendzie. Wczoraj z Olą byłam na Czarnoksiężniku z Oz: Powrót Dorotki, bardzo bajka się podobała, a dzisiaj większość dnia spędziłyśmy u moich rodziców, bo jutro Dzień Mamy. Acha byłam na tym wydarzeniu Będę Mamą i powiem, że do d...Usg 4D - okazało się, że już wczoraj zamknęli listę zapisów na dzisiaj, mogą mnie dopisać, ale szansa dostać się jest wtedy jak ktoś nie przyjdzie, a wątpię i nie będę czatować do 18. Wiele przyszłych mam przyszła dzisiaj i zawiodła się, bo nigdzie ani słowem nie pisali o zapisach, ani o ilości przebadanych kobiet (po 40 na każdy z tych 2 dni) i szkoda, że nie dali szansy tym kobitkom, które dzisiaj przyszły czy przyjechały specjalnie. Przy innych konsultacjach też listy były już były zamknięte, pozostałe stanowiska nie wywarły na mnie żadnego wrażenia. No trudno przeżyję bez tego 4D, poszłam tak z ciekawości, zresztą przy Oli wystarczyły mi zwykłe usg i teraz też. Wiem, że to fajna pamiątka, ale jakoś nie mam potrzeby mieć filmiku ani fotek 3D/4D.

Dusta, no to kicha z tą imprezą, tym bardziej, że łączona i w dodatku z taką ładną rocznicą ślubu. Faktycznie można by spodziewać się czegoś lepszego. A poza tym zdrówka życzę. Mi już powoli mija katar i kaszel, nie wiem czy dobrze zrobiłam nie idąc do lekarza, tylko leczyłam się domowymi sposobami i na gardło stosowałam też Tantum Verde. Nie gorączkowałam, ale mam nadzieję, że nie przechodziłam jakiegoś choróbska,

Co do siusiania to w nocy wstaję raz albo przesypiam całą noc, częściej biegam w ciągu dnia, ale w porównaniu z I trymestrem to jest mniej razów,

I ważna sprawa...od wczoraj czuję delikatne i wyczuwalne ruchy ,,. na reszcie, bardzo cieszę się 😁

Gosia, pyszna zachcianka, jakiś czas temu też robiłam racuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam:0 u nas weekend przecudny pogodowa a na szczęście cały mieliśmy oboje wolny więc tylko w sobotę ogarnęłam domek i odpoczywaliśmy cały czas z przerwą w niedziele na Kuby mecz 🙂 Bo wtedy zostałyśmy same ale tez było miło były kąpiele w basenie no i iskanie4 już raczej do pamperska nie wróci bo Amelka ślicznie woła jeszcze z kupka problem ale damy radę 🙂 🙂 🙂 Mój syneczek jeszcze nie zechciał sie poruszyć ale w tym tygodniu mama 19 tydzień więc mam nadzieję że zacznie sie łaskawie ruszać 🙂 🙂 🙂 🙂
no to rzeczywiście szału nie było na podwójnej imprezce ale ja w tygodniu też byłam u chrześnicy na urodzinach i co dostałam kawałek tortu i nawet się nikt nie zapytał czy sie czegoś napije a gorąco było jak nie wiem więc u ciebie i tak był wypas :P:P:PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego Mamusie 🙂

Ja jutro mam Dzień Mamy w przedszkolu u Oli.

Olcia, super, że tak szybko i bez problemów udało się odpieluchować Amelkę, gratuluję 🙂

Jeny, jakiś kryzys uroczystości, czy nie chce się robić, że tak mało na stole, a brak picia, jak jest tak gorąco to już porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
no straszna cisza..... ciagle zagladam i malutko postow malutko.....ale pogoda cudna 🙂


To nie tylko zaglądaj ale też coś napisz :P Jakby każda tylko sprawdzała, czy ktoś się odzywa to dopiero byłaby tu cisza :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po usg połówkowym. Wszystko w najlepszym porządku 🙂 Potwierdziło się, że będzie chłopczyk 🤪 Nie pytajcie mnie o centymetry, bo gin mi nie wydrukowała a ja nie zapamiętałam. Wiem tylko, że maluszek waży coś około 350g.
Byliśmy razem z mężem, pytam go jak mu się podobał widok naszego Okruszka na usg a on na to, że nic nadzwyczajnego, to samo było co z Weroniką 🤨 Ech Ci faceci 🙂 Oni nie rozumieją tego, że my na każdym usg się rozczulamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta napisał(a):
Agami napisał(a):
no straszna cisza..... ciagle zagladam i malutko postow malutko.....ale pogoda cudna 🙂


To nie tylko zaglądaj ale też coś napisz :P Jakby każda tylko sprawdzała, czy ktoś się odzywa to dopiero byłaby tu cisza :P


Zgadzam się z tym, ja wczoraj specjalnie nic nie pisałam, czekając aż inna mamuśka się odezwie i cisza. Na moim czerwcowym forum tak jest, podobno wszystkie zaglądają, ale nie piszą, bo jak jest chwilowy przestój (praca, brak czasu) to po co się odezwać. Ja sama ze sobą nie będę pisać, chociaż regularnie odzywa się jeszcze jedna mamusia, do niedawna były jeszcze ze dwie, ale na razie się wykruszyły 😞 Szkoda, bo było fajnie, ale co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta, cieszę się, że wszystko w porządku 🙂 No i gratuluję, już w 100% potwierdzonego, chłopczyka. Hehe chłopakowe forum nam się szykuje, ciekawe czy do Was dołączę czy się jednak wyłamię, jeżeli maleństwo będzie łaskawe się pokazać 😉 Przyłączam się jeszcze do pytania Olci, macie wybrane imię?

Apetyt mi średnio dopisuje, jem, bo muszę, ale od 2 dni mam jazdę na jajka sadzone, więc wczoraj i dzisiaj zaserwowałam sobie na śniadanko...pyyyyyyyyyyyyycha 😁 Z chęcią zjadłabym też na kolację, ale to chyba byłaby przesada.

Jutro idę zrobić badania, bo za 8 dni mam wizytę. Muszę kupić pojemnik na mocz i tę nieszczęsną glukozę, jak sobie o niej pomyślę, to słabo mi się robi. No nic prowiant zapakuję sobie na wynos i zjem po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak to jest ale bliżej sierpnia pewnie będziemy więcej pisały 🙂 chociaz ja w pracy ma czas na neta a w domu to już nie bardzo :/ to nie to co w pierwszej ciąży nic do roboty nie było tylko internet 🙂
Na moim starym forum temat szczepionek a co wy sadzicie będziecie szczepić normalnie dzieciaczki czy jak????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej widze ze nie tylko mnie sie załaczyła mania kupowania 😁 wczoraj kupiłam nianie elektroniczna jutro jade odebrac u nas dzis pochmurno i chłodniej ale nie pada 🙂 miałam wczoraj wizyte wszystko ok tylko dzidzia nie chce pokazac co ma miedzy nogami za 3 tygodnie znowu mam wizyte wiec moze wtedy sie ujawni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niedługo lecę po Olcię do przedszkola, po drodze chce kupić ogórki gruntowe i pierwszy raz będę robić małosolne. Trzymajcie kciuki, żeby wyszły. Do tej pory brałam od rodziców albo od mojej babci.

Olcia, no tak, nie było dziecka to inaczej wszystko wyglądało, ja o tyle mam komfort, że jak jestem teraz na L4 to mała jest w przedszkolu, a jak jest w domu to potrafi się sama sobą zająć - pobawi się zabawkami, poukłada klocki czy puzzle, porysuje, no i chwała, że późno nie chodzi spać, więc w razie co mogę w wolnej chwili w ciągu dnia i wieczorem zajrzeć na neta.

Agami, pochwal się wózeczkiem 🙂 My zastanawiamy czy zostawić stary wózek czy kupić inny, nawet używany. W każdym razie szukam w razie W inspiracji, żeby nie było potem jakiegoś bubla podczas użytkowania. Jak czytałam sobie opinie to co każdy wózek to różne opinie.

Gosia, no ja jeszcze nie wpadam w szał zakupów, ostatnio nawet przestałam zaglądać na strony z rzeczami dla dzieci. Zresztą poczekam jak małe ujawni się, może wtedy powoli zacznę coś kupować, co będzie akurat potrzebne. My przy Oli mieliśmy nianię elektroniczną, pomimo, że mieszkamy w mieszkaniu, ale Ola ma swój pokój i bałam się, że nie będę budzić się na jej płacz, bo zawsze mocno spałam, ale macierzyństwo mnie zmieniło, budziłam się na jej najmniejsze zakwilenie i bez niani, więc sprzedaliśmy. Mąż śmiał się, że zrywałam się i jak na baczność 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety u nas z kasa ciężko więc wózek najtańszy jaki był używany ale Pani dołożyła spacerowke fotelik i nosidelkoo na brzuch takie i parasolke. Wózek ma 6 lat ale po jednym ddziecku i zaleglal na strychu. Komode też najtańsza na allegro. I tyle jeszcze laktator i nic więcej bo wszystko mam po Kubie. Laktator.pękł a wozek ma uszkodzone kolka a ich naprawa 260 zł;/
O.wózek taki:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami, ładny wózeczek, dobrze, że udało się tak atrakcyjnie kupić wraz ze spacerówką i nosidełkiem. Właśnie uświadomiłam sobie, że trzeba będzie pomyśleć o komodzie, bo nie mamy gdzie schować ciuszków w razie co.

Generalnie mamy w planie Olę przenieść do naszego pokoju, dzidzia dostanie pokój po Oli, a my będziemy spać z maluszkiem w pokoju albo w dużym. Może kiedyś doczekamy się prawdziwej sypialni z łóżkiem małżeńskim, ale póki co babcia męża (lat 91) zajmuje jeszcze jeden pokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny wózeczek przynajmniej na tyle ile go widać na tym zdjęciu :0 le z drugiej strony ile te nasze maluchy pojeżdżą w tych gondolach jak będzie zima a później trzeba będzie pewnie spacerówkę przynajmniej przy amelii jak miała 3 miesiące to już w spacerówce śmigał bo się lato zrobiło a poza tym ona i tak nie chciała leżeć :/:/ Mam nadzieje że teraz będzie inaczej i młody będzie chciał jeździć i leżeć a nie tylko rączki 🙂 Ja wózka też nie mam bo miałam xlandera od znajomej ale później urodziła dzidzie i oddałam a kupiłam taka typu parasolka z baby design (ale dziadostwo jak cholera) no i teraz tez bym chciała xlanderka albo mamas &papas no chyba ze ta koleżanka znów zaproponuje pożyczkę albo nawet mi odsprzeda to chętnie bym wzięła bo naprawdę był fajny! Szukam oczywiście używki bo nie dam 3 tysiaki za wózek! 🙂 Nianie elektroniczną tez mamy i dalej używamy naprawdę strzał w 10 bo Amelka śpi na gorze my siedzimy na dole więc dobrze jest słyszeć bo w nocy już nie trzeba bo sa drzwi otwarte u niej w pokoju i u nas i tak samo nawet jak się obraca to ja już nie śpię 🙂 Poza tym ma duży zasięg i mogę spokojnie iśc do mamy (dom obok) z niania jak Amelka spi 🙂 Najgorsze wszelkie ubranka bo nie mam na chłopczyka nic :/ Ale uwielbiam zakupy więc sie nie martwię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂 Miałam wczoraj wieczorem sie odezwać. Czekałam, aż mąż mnie dopuści do komputera, trochę to trwało i jak już mnie łaskawie puścił to już chciało mi się spać i stwierdziłam, że odezwę się rano.
Co do imienia to zastanawiamy się nad Michałem albo Mateuszem. Ale póki co to tak bez przekonania. Jeśli chodzi o drugie imię to na pewno to będzie Jan, po dziadku.
Mnie jeszcze szaleństwo zakupowe nie ogarnęło :P W któryś dzień muszę zrobić przegląd rzeczy po Weronice. Na pewno część się przyda. Tym bardziej, że ja część ubranek kupowałam w uniwersalnych kolorach, przynajmniej tych mniejszych. Tak więc po przeglądzie będę wiedziała co trzeba dokupić.
Poza tym chcemy kupić łóżko dla Weroniki, ale to gdzieś tak w sierpniu. Myślimy o piętrowym. Będzie z głowy na jakiś czas :P Komodę też musimy dokupić na rzeczy maluszka. No i fotelik samochodowy. Dla Weroniki był pożyczony a teraz stwierdziliśmy że chcemy mieć swój, najlepiej nowy. Wózki mamy po Weronice, głęboki fioletowy a spacerówkę parasolkę zieloną. Nianię też mam, ale rzadko jej używałam, a laktatora nie mam, bo nie był potrzebny. Jak coś to pożyczę od koleżanki.
W któryś dzień muszę sie wybrać na badania krwi i moczu. Ta nieszczęsna glukoza 🤢 W pierwszej ciąży miałam 50g, ledwo wytrzymałam godzine a potem zwymiotowałam. Teraz mam 75g i nie wiem jak wytrzymam 2h 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mateusz też mi chodził po głowie ale sama nie wiem na razie siostra gdzieś wyłapała Borys i wszyscy mówią do brzuszka Borys ale mi to imię kompletnie się nie podoba więc na pewno tak nie będzie 🙂 chodzi mi po głowie jeszcze Oliwier, Filip lub Mikołaj ale jakiejś pewności nie mam do żadnego 🙂 fuj ta glukoza blee... a czemu masz 75??? Ja pewnie w czerwcu też będę miała tą super przyjemność bo na razie miałam tylko jedno badanie krwi a chyba muszą być co najmniej 3 żeby wypłacili becikowe nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak jest teraz ale wydaje mi się że wystarczy, że na pierwszej wizycie u gin byłaś przed 10 tyg ciąży. Sprawdzałam kilka dni temu na necie ile jest potrzebnych papierów do becikowego. To jakaś masakra jest. Jak Weronika się urodziła to potrzebne było tylko zaświadczenie od lekarza, akt urodzenia i dowód osobisty jednego rodzica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...