Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie u mnie nie ma tej sieciowki co u Was. Ja chodzę do jednego zawsze i można coś znaleźć.
Co do FF są fajne ciuszki często można coś znaleźć. U mnie teraz są świetne różowe kozaczki z tyłu z kokardką za 17 czy 11 zł trampki ocieplane dla noworodków też jakoś tak na wyprzedazy;-) jak będę wiedziała co mieszka to pojadę kupić bo są śliczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja nie jestem przesądna .co do kupowania rzeczy dla maluszka. Przy pierwszej miałam chyba wiekszy \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"szał zakupów\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Teraz na spokojnie. Najgorsze jest to że z pierwszej ciąży został mi tylko przewijak i laktator ;D dosłownie wszystko oddałam.... Narazie kupiłam kilka par pajacy w okazyjnej cenie po 7zł za sztuke 😉 metkowe z takich firm jak next, mamas&papas itp. więc super gatunkowo. 🙂

Justyna, ja z pól roku temu kupowałam szwagierce ciązówki rurki metkowe h&m w rozmiarze 38 za 17zł ;D oczywiście musiałam powiedziec że to od mojej koleżanki bo by nie nosiła, a jak widziałam jak obciska się swoimi spodniami to aż żal dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamuśki !! pogoda u mnie ładna a ja z bólem gardła, katarem i lekkim ćmieneim głowy a o 17 wizyta ła łą

3majcie kciuki bo chyba zaczyna mnei nerw dopadać :P 😮

W sobotę odwiedziła mnie koleżanka ze studiów, pochwaliłam się ciążą a ona mi mówi że nasze 2 koleżanki też na październik mają terminy i że się na porodówce spotkamy - co jest wielce prawdopodobne : 🤪 🤪 haha w ogóle tyle jest ciąż na wrzesień październik w mojej okolicy że chyba jakaś płodna strefa tu jest :P 😁 😁

ja na ciuchach nei umeim kupować, siostra za to ma taką ręke że za groszę zrobi taki zestaw że hoho nie am się co dizwić że wzięli ją jako projektanke butów w jednym ze znanych marek obuwniczych 🙃 lokatorki moojej kumpeli ze studiów kupowały na lumpkach i przerabiały i wygladały mega 🙂

ja jestem baaardzo wygodna ide do sklepu , przymierze i kupie hehe a w leginsach nie lubie chodzic wydaje mi się że mam obwisły tyłek w nich 😜 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Maryniu masz racje na wiekoszci ciuchach trzeba umeic grezbac ale ja włansie sie do tego tez nie nadaje! Dlatego nie moge isc do pierwzego elpszego ciucholandu i kupic cos fajnego. Nie chodze tam gdzie kazda mi grezbac w skrzyniach hiihihi ja musze miec na wieszaczkach i posegregowane gatunkowo dlatego Biga mi bardzo odpowiada bo tam wiem gdzie metkowane, gdzie dziecięce, gadzie xl 🙂 i co najwazniejsze to slpe gdzie nie ma zapachu tych typowych ciucholandów. nie umie wrzucic fotek bo chciałam Wam poakzac co i za ile mozna tam kupic hiihih ale jak kupuje mojej małej kozaczki zimwoe z firmy Osch kosch czy jak to tam sie piosze nowe z oryginalnym opakowaniu za 35 zł to czegho mozna więcej chcciec, albo tenisówki do kostek z georga nowiutki e za 16zł, albo balerinki z georga nowe za 17zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to się nieraz na parę miesięcy obkupię w ciucholandzie;p I nas jest ich pełno ale chodzę do 3 tylko gdzie na dostawie mają boskie rzeczy 😉 wczoraj rano byłam z mamą i też kupiłam kilka markowych bluzek na lato po 5 zł/szt 😉 i to fajne odcinane pod biustem więc akurat na brzuszek;p Dzidzię zresztą też tam będę ubierała;p W tamtym tygodniu na wyprzedaży nakupiłam tyle ciuszków na dziewczynkę że szok;p i zapłaciłam niecałe 40 zł. A niektóre rzeczy ometkowane jeszcze 😉 Nawet mężowi jeszcze nie pokazałam bo by się darł że płci nie znam a już kupuję, tylko siedzą schowane na dnie szafy;p Jak się okaże że to chłopiec to dam je koleżance która ma termin na czerwiec;p

Porobię zdjęcia i Wam pokażę te moje zdobycze;p;p

Marynia ja za to chodzę cały czas w leginsach;p mam może dwie pary jeansów a leginsów chyba z 20;p I to przeważnie czarnych i szarych;p Wydaje mi się że w zwykłych jeansach moje nogi wyglądają jak parówy;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w h&M ciazowki jeansowe od 99 zl A materiałowe Ala dresy można kupić za 79 zl. Ale u nas nie ma gdzie kupić typowo ciazowych wiec wyjścia nie ma ;-)leginsy ciążowe muszę zamówić na allegro bo są fajne i tanie. Ja teraz nakupowalam parę sweterki luźnych dłuższych i te sukienki.
wczoraj się uśmiałam dwa tyg temu się dokonałam w swoją skórkę A wczoraj jadę na trening z synem chce się dopisać A tu zong brakuje;-) coś się urosło hehe...ciekawa jestem jak to będzie jak w tym roku szybciej zawita jesieni będzie chłodniej bo wątpię ze się wiosnę w co kolwiek ze swojej szafy tym bardziej ze lubiłam dopasowane kurtki hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje zdobycze;p Niektóre powychodziły na zdjęciach jakby na 5 letnie dziecko ale wszystkie są najwyżej do 86 cm 😉





ww.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/43201536328776754170.jpg[/IMG][/URL]" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka extra bardzo fajne te ciuszki. Czapka śliczna i ten sweterek;-) ładne rzeczy. A mi się ostatnio trafiły w Tesco butelki avent Natural zestaw dwóch butelek 0+ z 50 zł na 10zl;-)
I to tylko dlatego ze mieli już koniec promocji na zestawy i miały być ściągnięte ze sklepu to zrobili wyprzedaż by jak najmniej zestawów zostalo;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka super ciuszki . a kombinezoniki jaie masz śliczne juz ja włansie kombinezon msuze kupicto na 100% bo po starszej nie bedzie nic pasowało na zime 😞 oprócz spioszków i kaftaników oczywscie
Jak wy te fotki dzieczyny wklejacie?
Ja zorbiłam i brzusia i cisukzów i nie umie wam wkleic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

a ja takie zodbycze upolowałam keidys ale wtedy nie byłam jeszcze w ciązy i ubranka posłzy dla kogos w prezencie, a skzoda bo oprócz kurteczki i sukeinki z kapelsuikiem z firmy gymboree wszytsko było nowe i z metkami 🙂

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/28478060504270083126.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania tobie chyba więcej w boczki poszło nie wiem jak wcześniej wyglądała ale masz mały brzuszek. Ale widać ze ciążowy tylko w życiu bym nie powiedziała ze to 5 miesiac;-)
Ładne te ciuszki macie... śliczne dla dziewczynek.
Jak ja bym chciała cięcie.
Ja właśnie byłam w ogródku sądziłam parę sadzonek bratkow. Dziś miała przyjechać babeczka obejrzeć wózek ale jeszcze jej nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiesz co ja zawsze miałam boczki i tyłeczek a raczej bioderka 🙂
Ale widez ze się zaokraglają, a brzuszek to na dole zostało mi po pierwszej ciązy troszke no i przytłam od tametgo czasu sporo a tearz na zdjeciu jeszcze jakos ale normlaie dzis gadałam z koleżanka ona mówi Ania gdziue ty 5 meisiac? gdzie ty masz to dziecko 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania mały faktycznie masz ten brzuszek jak na 5 miesiąc;p ale widać że ciążowy 😉

Dziewczyny znacie jakieś sklepy internetowe z fajnymi, niedrogimi ubrankami dla niemowlaków? Planuję zacząć robić wyprawkę dla chrześniaka męża 😉 nie chcę zostawiać takiego wydatku na ostatnią chwilę a myślę że jak teraz nie mam ochoty za tym chodzić to za dwa miesiące tym bardziej;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisałam wam mega wypasionego posta dzisiaj ale oczywiście jakimś cudem mi zniknął w trakcie pisania i juz mi się nie chce pisać drugi raz:/
Ania ładny brzuszek i fajne ubranka! Ja coś tam upolowalam ale nic aż tak fajnego.
Musze gdzieś tutaj tej bigi poszukać.
Wczoraj się nasluchalam o dzieciach i ich problemach ze teraz mi ciągle to siedzi w głowie. ..cesarka się okazuje ze tez ma.wplyw na problemy motoryczne albo z mowa i jakieś tam jeszcze ale już nie pamiętam. I teraz siedzę i analizuje moje dziecko gdyż tez miałam cc. Czuje ze i teraz będzie. Wymecza mnie ale i tak dzieciak nie wyjdzie i tak.
Czuje tez ze wcześniej urodze. Mam tylko nadzieje ze to będą dwa dni a nie dwa tygodnie..bo zamierzam jeszcze we wrześniu popracować. Boje się jutra. Juz nie samego wyniku bo na to nie mam wpływu ale tego ze będą jakieś powikłania poważne po tym.
Pobokewa mnie brzuch po lewej stronie tak jak by jajnik i z tego powodu też się boje ze może się coś stac 😞 mam na 10.30 i od razu po się pewnie nie odezwę ale jak już dojadę do warszawy to na pewno ale to będzie popołudniu na pewno.

Kupiłam sobie na lumpie ostatnio sukienko tunike nowa z only za 12 zeta i normalnie w niej to mam strasznie wielki brzuch. Wszyscy się tylko oglądają za mną i tylko słyszę jak gadają o ciazy jak by to było niewiadomo co. U mnie w bloku który ma dwie klatki chyba z 5 babek jest w ciąży a 2 czy 3 trzy juz urodziły ale w tym roku. Moje trzy znajome tez są w ciazy i tez maja termin na październik ale sir tak jakoś złożyło ze ja mam na 6 a one wszystkie tydzień po mnie hahah masakra. A jak byłam z Frankiem w ciazy to nawet jeden ludz znajomy ze mną nie chodźil a teraz komedia xD

Dziewczyny wy macie dzieci mniej więcej w wieku franka. Jakie zabawki im kupujecie? No Ten Mój Mały Juz się nudzi swoimi i tak myślę żeby mu kupić ale nie wiem za bardzo co bo bym chciała żeby to było coś edukacyjnego bo on cyferki rozpoznaje i niektóre literki ale na jakieś pisanie to za wcześnie chyba.

My na majówkę na mazury do kadzidlowa się wybierzemy bo tam są zwierzatka różne i mały cały czas o nich opowiada i jakiegoś grilla zrobimy i sama nie wiem co jeszcze. Jakaś wycieczka do lasu może albo rejs statkiem! Właśnie to jest myśl oby tylko była pogoda....ciekawe jaka prognoza jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela ja w sklepach internetowych ubrań niestety nie kupuje wiec nie pomogę. ..

Zaczynam polowanie na chusteczki i pieluchy w promocji bo potem będzie trzeba a promocji nie będzie i te pampersiaki drogo wychodzą bez promocji.
A jakich kremów do tyłka uzywalyscie albo zamierzacie i ogólnie kosmetyków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara, u nas teraz na topie rower biegowy. A jeśli chodzi o zabawy w domu to lubi drewniane puzzle. Uwielbia za to zabawy artystyczne typu wyklejanie, malowanie farbami paluszkowymi, playdooh, wycinanie. Potrafi fajnie zająć się książeczkami z zadaniami ale to trzeba z nią siedzieć... 😜 Więc jak jestem zmęczona to daję jej farby,mazaki,kredki i nie mam dziecka ;D

Ja tam pampków jeszcze nie kupuje 😜 Kupujemy tylko oryginalne i jeszcze się nie zdarzyło żeby nie było w danym momencie promocji 😉 Polecam stronkę promobaby.pl tam są aktualne promocje ze wszystkich sklepów wiekszych i mniejszych 😉

Na początku używaliśmy pampers premium care. Były najlepsze. Huggisy z wycięciem na pępuszek dostaliśmy w takim pudełku prezentowym i przeciekały. Później przeszliśmy na zwykłe zielone pampers.
Chusteczki tak samo na początku białe pampers a później zielone. Teraz do gustu mi przypadły kinddii bo ładnie pachną i są delikatne. Huggisów nakupowałam z promocji na koniec ciąży i okazało się że malutka pupka się odparzyła po nich... 😞 są twarde i zapach też sredni 😉
Krem polecili nam w szpitalu linomag taki z misiem bo są rózne rodzaje.
Do kąpieli przez pierwsze dwa miesiące czy trzy( nie pamietam dokładnie) używaliśmy emulsji oliatum. Super bo nie trzeba niczym więcej smarować. Później kąpaliśmy w żelu do kąpieli z hippa z jakiś tam migdałów jak dobrze pamiętam. Super pachniał 😉
Więcej kosmetyków chyba nie używaliśmy jedynie do pępuszka octenisept i woda morska do noska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara trzymam kciuki za jutro.
co do kremów używałam na samym początku sudekremu i nievea kremiku na oparzenia jakiegoś ale nie pamiętam dokładnie. Pieluszek standardowo pampers. I teraz raczej też takie. Nie mogłam nic stosować Johnsona bo mały miał uczulenie. Z chusteczek mawilzajacych to nivea,pampers i Banino kids bodajże.
Ja się narobiłaś mąż wrócił z pracy zjedliśmy obiad rozlozylismy altanka i skręcił mi chistawke ogrodowa bo złożyliśmy na zimę. Ogarnelam w pokoju i wyskoczylismy na małe zakupy i teraz jedziemy dobtesciowej bo ta ma dbać receptę żeby odebrać jej receptę. Oh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny melduje się po wizycie u ginka. Jestem mega zadowolona. Dzidzio ma CRL=8,8cm, ok przezierność i wszytko git także zadowolona jestem. Wierciło się bardzo. Mam foti i filmik w 3d. Taki mały słodki ufoludek. jestem tylko wkurzona że mi brzydkie foty wydrukowała bo było mega duzo fajnych ujeć no ale cóż zrobić 🙃 babka skupiła się na badaniu ciałąka bejbka i jak przeszła do płci to dziecko zminiło pozycje hehe ale mówi że raczej chłopiec ale nie za 4 tyg się juz dowiem na bank 🙂

U nas Natalka najbardziej lubi książeczki. Lubi też małe figurki i się niby bawi. Najbardziej lubi jednak bawić się na polku, dlatego inwetsujemy w trampoline i piaskownice w następnym tygodniu powinniśmy jej kupić. Już w zeszłym roku kupiłam jej domek kubusia puchatka ze ślizgawką i huśtawką i w tym lubi się też bawić.

A i oczywiście ciastolina 🙂
SKWARA 3mam kciuki , nic się nie martw 🙂 poprostu dbaj o siebie po badaniu i bedzie wszytko ok 🙂 dawaj znać , bo mysłimy o Tobie non stop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynia, super że wszystko dobrze z dzidziusiem 🙂 Fajnie że masz filmik i zdjęcia, niestety moja lekarka nie zdecydowała się na sprzęt 3d .;( ma tylko super jakości 2d... Ale wiadomo że 3d/4d to fajna sprawa 😜
Skwara, trzymamy kciuki. 😘 🙂

Zapowiada się piękny dzień 😁 jak jak już bym chciała się położyć w basenie..... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny...
Skwara trzymamy kciuki, nie martw się poiwikłaniami tych aminio tyle tearz się robi a jako tako nie słsyząłam o przypadku jakiegos powikłania.....Co do jajnika to ja miałam taki moment miedzy 12 a 14 tc ze bardzo mnie bolała jajnik po lewej stronie.Lezałam wteyd w tym szpitalu i mówie o tym lekarzowi na weekendowym obchodzie co był a ten mi się pyta skąd wiaodmo ze to jajnik? Mówie mu kurde ze chyba kazda kobieta wie jak ją jajnik boli......A ten mi zaczoł brzuch tak sciskac....wiec wrzeszce ze ja ejstem w ciązy!!! Ten na mnie i zdziiwony.....Mówi mi: to trtzeba od arzu mówic! No ja co się spodziewac po lekarzu który jak się okazało był nefrologiem i miał tylko dyżur sobotni....

My uzywlaismy róznych "pampersów" dla córeczki ale powiem szczerez ze jednka co pampers to pampers oryginalny. Te z biedronki niby polecali wtedy na forach ale mi nie bardzo przyapdły do gustu, huggisy niby nie najgorsze ale pampersy wydaja mi się najbardziej miekkie i najbardziej chłonne 🙂 A przeciez o to w tym chodzi, a jak są w promocji to niewiele drozej wychodzą.
Jesli chodiz o kosmetyki to linomag taki zielonkawy na odparzenia najlepiej nam sie sprawdzał, do pupci z nivei taki tez niby na odparzenia ale smarował tak profilaktycznie i oliwka do ciała z nivei albo jonson-baby a do kapieli tez z jonsona zawzse cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania nieźle z tym lekarzem heh

Ja używałam pampersy na poczatku białe potem zielone. Nie próbowałam innych bo dzieci z rzodziny miały po huggisach uczulenie a do biedronki nie chodzę.

do pupci używałam bepanthen , natalka nie miała żadnych skórnych problemów. Kąpałam ją w Oliatum niczym potem nie smarowałam, jak miała roczek to kupiłam serie nivea szampon i żel myjący i nie mogłam się doczekac kiedy go skończe. Szampon do kitu. Natalka ma bardzo długie włoski od urodzenia i nivea nie spełniał moich oczekiwań. Teraz używam MIXi Baby, super zapach i łądnie myje. Johnson nawet nie kupowałam bo kiedyś jak byłam młoda hehe to kupiłam sobie żel pod prysznic i jak nigdy - bo nie mam laergii ani nic - dostałam wysypki. Zostawiłam w łaziecne i mój młodszy brat go użył i miał taką mega wysypkę że pojechali z nim do lekarza :P 😜 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...