Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ela współczuję ale napewno będzie dobrze. Dziewczynki są silne A pocieszające jest to ze będziesz pod opieką lekarzy wiec będziesz stale monitorowana. Odzywaj się jak i co byśmy wiedziały.
Ja byłam u swojego gina dostałam globulki dopochwowo na Uplawy które mam od czasu do czasu dzidziuś ma prawie 350g i bardzo ruchliwe jest. I wyszło ze dziewczyna ginekolog nie widział siarka usg trwało z 15 minut tylko żeby podejrzeć ale co i rusz to się ruszyło i dupa co najechal żeby zobaczyć to uciekalo takie wstydliwe mam dzieciątko. Byk ze mną mój syn i był mega zadowolony ze mógł podejrzeć ;-) i odmieniło mu się i chce siostre;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka.
Zagladam tu codzien a raczej bym chciala ale mi sie nie laduje ta strona! No nie wiem co jest:/

Najpierw o mnie.
Odebralam wyniki i jest kariotyp prawidlowy zenski. Super 🙂
Ale na polowkowym wynalazl teraz 4 torbiele w splocie naczyniowkowym i pielektazje w obu nerkach 😞 brak mi slow. Normalnie nie dadza mi odetchnac. Boję sie tez tego echa ze cos wynajdzie w sercu 😞

Elka! Trzymaj sie kobieto! Dobrze ze wykryte i sie wami zajma. Gorzej zyc w niewiedzy. Informuj nas koniecznie co tam sie dzieje. Nie mam pojecia co to cholestaza ale mam nadzieje ze nie jest szkodliwe dla dzieciatka. A powiedz tez dlaczego robilas te badania? Z jakiegos wskazania czy gin zlecila profilaktycznie? I jakieś objawy mialas? W ogole gratki ze dziewczynka. Szybko mow jakie imie! 🙂 trzymam kciuki! A stare baby trzeba olac i nawet uwagi nie zwracac bo szkoda nerwow i dzidziusia. One zawsze sa i zawsze beda gledzic bo lekarze to ich cale zycie i druga rodzina 🙂

Justyna super ze dziewczynka i ze nic poza tym nie wyszlo 🙂 na nastepnej wizycie musicie znowu zapolowac na plec heheh 🙂 no i tez zdradz szybko imie! To spora ta twoja dziewuszka 🙂 moja ma 304g hihi i panienka tez wstydliwa bo raczka caaaly czas zaslaniala buzke. Nagadali jej o tym nosie to sie teraz wstydzi pewnie ale ja jej to z glowy wybije!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja za to chowa swoje klejnoty;-) heheh...nie da sobie zajrzeć A co będzie pokazywac;-P
imię hm...narazie mamy Nicola i mi się strasznie podoba Marcelina ale mazowi za bardzo nie...heheh....więc zostaniemy chyba przy Nicoli chodź mam pomysł żeby wybrać dwa albo trzy i niech decyduje synek...;-)on teraz chce bardzo siostre hehe ...zmieniło mu się zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny...
Skwara super ze nie potwierdziły sie obawy o trismoi. Jakies szcezgółowe te badania miałs robione ze znów cos wyszło im? czy tylko zywkłe połówkowe?
Nie wiem etz co zonazcaja te rzeczy co napsiałas msuze sięgnąć do googli 🙂 No i nasiz co taerz zalecili Ci? jakies dodatkowe badania czy co?
Mi na połówkowych powiedziała ze nuby nic nie wskauje zeby było cos nie tak ale prosiła koniecznie o badanie w 30 tc czyli te trzecie prenatalne. twierdzi ze u kobiet z cukrzyca trezba przebadac dobrze serduszko dziecka a te w 20 tc jest jeszcze bardzo małe no i ze u mnie poprzez tkanke tłuszczową tez ma to neico ograniczone 🙂
Wczoraj byłam u mojej gin na zywkłym badaniu szyjka ejst ok 2cm i zwarta. W badaniu moczu wysżły mi niby leukocyty 0-5 w polu widzenia w posiewie ale twierdzi ze na arzie ejst oki i tylko na kolejną wizyte zaleciła mi posiew moczu zorbic. Córeczka sie wierciła zbadac za bardzo sie nie dała ale z pmiarów znów wysłżo mniej srednio o ponad tydzien niz z meisiaczki i pomiarów z drugiego prenatalnego. Ja neidługo dziewczytny bede miec termin na grudzien hihiihihi Nie wiem czy to moje dzieciątka mao reosnie czy co.....tearz ma ok 383 gr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, ciesze sie ze chociaz te genetyczne chorobska wykluczone. Chocisz w wyniku napisane ze jakiejs drobnej mozaiki nie da sie wykryc ale mozaika to w sumie nic przy pelnej mutacji. Bylam na polowkowym u specjalisty bo mialam tez z nfz po amnio. I potem jeszcze echo. A tobie gin na echo nie kazala isc? Skoro mowi ze lepiej zbadac serce to moze sie wybierz?
Z tym co u mnie teraz wynalezli to niby powinno sie wchlonac. Jesli w tych nerkach podczas ciazy sie nie wchlonie to po porodzie sie naprawi i trzeba usg robic od razu ale ogolnie to tylko poszerzone miedniczki nerkowe i moze tak byc bo uklad moczowy nie jest dobrze rozwiniety i polkniecie za duzej ilosci wod może to spowodowac. Zobaczymy zostaje czekanie. 6 czerwca mam echo wiec mi sprawdza ta glowe i nerki i potem 19 czerwca znowu. I to badanie 30 tyg tez mi kazali zrobic. Takze patrz ze niby chorobska nam wykluczyli ale dalej trzeba sie ciagac po tych wizytach. Ale jakos trzeba dac rade!
E tam, wymiary nie sa wazne, jesli wszystko mniej wiecej na ten sam tydzien wypada to sobrze 🙂 powiedzieli mi ze jesli jest roznica miesiaca w wielkosci to srednuo dobrze ale tez nie najgorzej 🙂
U mnie po raz kolejny z usg wyszlo 9 pazdziernika. A z okresu jest 6 wiec tez roznica he 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak skwara mi kazlai sie zapisac na te w 30 tc i od razu echo serca dwa za jednym razem 🙂 Więc jestem zapisana juz na 02,07.
tylko one sa pzrerwaznie juz płatne podobno, pomimo tego ze pierwsze i drguie było z nfz.
one dłay mi takie skeirowanie i zaznaczyłe z eniby zaleca sie badanie w 30tc ale powiedziały ze jesli to skierowanie podpisze mi jakis lekarz z umowa z nfz to wteyd nie bede za nie płaciła. Byłam wczorej u mojej gin i ona mówi ze ma tylko gabinet prywatny ale jej zdnaiem takie skeirownaie powinien mi tez wypęłnic lekarz pierwsezgo kontaktu albo lekarz prowadzący moją cukrzyce. wiec musze tam zadzownic i zpaytac czy faktycznie mzoe a jelsi nie to zpaytac ile takie badanie ksoztuje 🙂
A z tym temrinem to tak z okresu wypada ok 26,09 z badan prenatalny 25,9 a wczoraj na izycie u niej z wmairów wyszło ze 02,10 wczesniej kiedys ze 29,09 wiec uz sama nie wiem ale wydaje mi sie z prenatalnych chyba lepeij wierzyc bo jednka maja lepszy sprzet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, ty nie zostalas objeta przez nfz i nie masz refundowanego echa. U mnie ten lekarz ktory mi dal skierowanie na amnio powiedzial ze polowkowe wtedy tez na nfz i echo ale juz kolejne np. To w 30 tyg tez juz odplatnie. Mysle ze twoja gin ma racje, ktos powinien ci wypisac skierowanie ale tylko na echo mozna a to w 30tyg juz nie. Ale ja nie wiem czy to jest sens latac i sie prosic. To w sumie kosztuje z 200zl a zeby isc do super specjalisty to oni nie przyjmuja na nfz i biorą 400zl za badanie tak jak np. Ta dangelowa.

Mialy juz wasze dzieciatka czkwake? Franek mial raz jedyny w brzuchu a teraz tez poki co nic nie czuc 🙂

Elka co u ciebie? Odzywaj sie szybko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Ja już od rana w szpitalu. Robią mi wlewy watrobowe przez kroplowki, dostałam jakieś zastrzyki i czekam. Tyle że na usg wyszło że "dziecko żywe" tak mi lekarz powiedział. Tak mnie tym przeraził że się poryczalam. W czwartek prawdopodobnie jadę na ten Ujastek. Strasznie boję się o małą. Chyba bym umarła razem z nią jeśli coś się jej stanie.
Mam nadzieję że w tym Ujastku coś pomogą. Podobno to dobry szpital.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara włąnsie doznwiłam do Genomu gdzie przechodizłam poprzednie badania i ejst chyba jak pisałas ze w 30tc badania sa zawsze płatne, a jelsi chdoiz o echo serca zbey było bepzłatne musze miec to skierowanie, kurcze dla mie bez sensu skoro dwa poprzednie miałam na nfz!
probleme taerz jets tylko to ze prowadzona ejstem w prywtanym gabinecie a msui to byc jakis ginekolog i który z gabietu państwowoego da mi taerz skierowanie ? jak bedzie mne widział pierszy raz 🙂
Moze zorbie po prsostu echo serca i tyle nie wiem ile ksoztuje prwtanie zapomiaąłm zapytac 🙂 a te za 200 prenatalne sobie podaruje. kurcze no ile moge dwaca kasy, juz im zpaąłciłam cholendarna kwote za Harmony 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzwoniłąm jeszcze raz wiec badanie w 30 tc kosztuje 250 zł a echoserca ksoztuje 280zł.
na pytanie czy robiac ejndo i drguie bede płącic 530 zł Pani mi odpowiedziała ze generalnie sie ztym jeszcze nie spotkała....Bo robiac echo serca dzidzius jest i tak badany.....
wiec chyba dobrze zrozumiałam te lekarke ze mam zdobyc skierowanie na echo serca i wteyd nie bede płacic za azdne badanie bo miała pewno na mysli ze zorbia przy oakjzi praktycznie te trezcie prenatalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymamy kciuki Ela za Ciebie i mała. Napewno będzie dobrze.
Ja dziś byłam w Lux med i lekarz potwierdził ze napewno dziewczynka wiec jestem mega szczęśliwa.ZŻe będę mieć corcie; -) wszystko w normie serduszko też ładnie pracuje. wiec jestem spokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka kurde bedzie dobrze!!!! Ja sie popytam dziewczyn z innego forum o ten szpital bo one bywalczynie czeste tych szpitali to moze cos podpowiedza. Jak do tego doszlo w ogole? Napisz wszystko i dlaczego te badania w ogole robilas.

Ania rzeczywiscie racja z tymi badaniami bo i tak i tak sprawdza wszystko wiec wtbierz sie na jedno 🙂 chyba ze beda w wiekszym odstepie 🙂 a moze zapyraj swoja gin czy nie ma jakiegos znajomego gina co na nfz przyjmuje zeby mu zapowiedziala twoja wizyte i poprosisz o skierowanie. Moze zawsze tak bedzie latwiej 🙂 a moze sie przejdz do tego lekarza ktory robil ci poprzednie badania na nfz?

Justyna gratuluje dziewuszki. I twoje zyczenie sie spelnilo 🙂 he bedziemy mialy parki hihi i super ze wsio w porzadku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od tamtej niedzieli bardzo mnie swedzialy stopy, dłonie i szyja. Myślałam że to znowu alergie bo już nieraz miałam. Lekarka też stawiała na alergie. Ale w czwartek przy robieniu testów alergicznych zrobiłam próby watrobowe o których czytałam na necie. I wyszły mi 10 razy wyższe od normy. A wczoraj już prawie 30 razy wyższe. Z usg wyszło że wątroba i inne narządy są ok tylko mam kamienie w woreczku zolciowym. I podejrzewają że albo one podrażnily jakieś komórki przechodząc do przewodu wspólnego z wątroba, i to jest ta lepsza opcja która nie wpływa na dzidzie. Druga opcja to cholestaza, i to jest dupa jak nie wiem. Szpital pewnie do końca z krótkimi przerwami, jeśli w ogóle uda się utrzymac ciążę. Modlę się o te kamienie, wiadomo że to wiąże się z bólem jak dzidzia zacznie uciskac ale wszystko przeżyje byle małej nic nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara ja chdoze do gna do gabinetu prywatengo i ona miw czoraj powiedziała ze nie ma mosliwosci podbicia mi tego na nfz, a na te badania jezdze zawsze do tgego smaego osrdka czyli i piersze prentalane tam miałam, i test hamrony i drugie prenatalne i te trzecie mam miec w tym samym miejscu, wiec pzoostało mi tylko zpaytac w moejj przychdoni gdzie mam nadzieje jest jakis gin państowoy czy by mnie nie przyjoł i nie wypisał skeirownaia a jak nie to trezba bedzie zapąłcic 280 zł 🙂
Elka miejmy nadzieje ze to nie ta cholestaza jak czytam to ona sie pojawia najczesciej w III trymestrze ok 30 tc, wiec pozostaje meic nadzieje ze bedzie dobrze! Trzymam kciuki!
Mi włansie zorbiło sie hcolernie nieodbrze po jedzeniu i słabo Brzuch mnie zaczoł bolec i zorbił sie twardy!. testem do 17 dzis w pracy wiec pootwierałam okna i sie spóbuje jakos wyłozyc, moze mi przejdzie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka, będzie dobrze ! Musi być !
My po wizycie. Dostaliśmy skierowanie na badania prenatalne z dwóch powodów.
1. Są tak jakby dwa worki owodniowe obok siebie(drugi pusty oczywiście)
2. W worku gdzie jest dzidziuś jest malowodzie.
Ginka nie byla pewna co do plci. Ale obstawia kobietke 😉 mój maz będzie miał przerąbane z 3 kobietami w domu ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, zrozumialam ze chodzisz prywatnie. Ja tez chodze prywatnie ale moj gin przyjmuje tez na nfz i powiedzial ze jeski by mi nie dali w klinice to on by mi zalatwil to skierowanie na echi za darmo. Popytaj a nuz sie uda bo.kyrde z tego co piszesz to jednak drogo! Jak mozna za darmo to trzeba kombinowac bo wiadomo ze kasa sie na co innego przyda a skladki tez w jakims celu sie placi!

Elka ja tez czytalam ze to glownie w 3 trymestrze cholestaza i jak zadbasz o siebie i bedziesz brala leki to bedzie dobrze! Ale fakt ze w szpitalu trzeba ciagle ale masz racje czego sie nie robi dla tych malych skarbkow 🙂 ponoc o ujastku sa rozne opinie ale dziewczyny na forum mowily ze z ich doswiadczenia dobry jesli chodzi o ciaze i dzieciatka nienarodzone. Nie daj sie, walcz o dziecko, niech cie badaja i wszystko wyjasnia i nie gadaja głupot ze dziecko zywe bo to chyba oczywiste! Na pewno ci sie bedzie nudzilo w tym szpitalu to sie odzywaj czesto tutaj bo i my w stresie!

Paula na jakie badania prenatalne? Jak ja bylam u gina i mialam pelen pecherz to wygladalo jak by druga ciaza....a u ciebie copodejrzewa gin? I co z tym malowodziem? Co to oznacza? Rzeczywiscie same.dziewczynki teraz hehe 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badanie prenatalne w 20tygodniu. Bardzo dokładne polowkowe gdzie głównie sprawiają serduszko, przeplywy i w ogóle wszystko od a do z. Przynajmniej tak bylo jak bylam w pierwszej ciąży.
Malowodzie to za malo wód w worku owodniowym, trzeba bardzo obserwować nerki maleństwa i czy nie zmniejsza sie ilość plynu... W pierwszej ciąży tez to miałam i od 25 tygodnia ciazy usg musiałam mieć co 2,5tygodnia.
Na poczatku powiedziała ze wygląda jakby byla ciaza blizniacza ale drugi plod sie wchlonal ale nie pasuje ze zostalo tyle wód po nim. I pozatym na wcześniejszych usg nie bylo drugiego zarodka.
Pęcherz to na pewno nie byl bo bylam w wc przed wskoczeniem na fotel.
Mowila tez ze to moze być jakas kieszonka ale na necie nic nie znalazłam... 😞 mowila ze nie martwic sie bo dziecko dobrze sie rozwija...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem dziewczyny że musi być dobrze ale nie potrafię pozbyć się tego strachu.Przedtem miałam obchod i nieznacznie podwyzszyly mi się te próby. Kazali mi kupić lek ursanol i mąż mi kupil w aptece. Podejrzewaja cholestaze ale dziwi ich że w 16 tyg chociaż zdarzają się takie przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela staraj się nie martwić bo odbija się to na dzidziusiu, napewno mała jest silną i będzie z nią wszystko wporzadku.
Co do polowkowego usg to rzeczywiście bardzo dokładnie sprawdzają serduszko i przepływy. Ja dziś miałam robione w Lux med ale mam pakiet wiec nie wiem ile kosztuje takie usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka, dobrze ze szybko wykryte więc się moga tobą zająć. niedobrze że to tak wczesnie no ale nie mamy na takie rzeczy wpływu niestety.....a mówili ci z czym to się wiąże dla dziecka? I dlaczego tobie kazali ten lek wykupić? I w tym ujastku jesteś?

no to ja już po połówkowym ale takie badanie to ja już chyba z trzeci raz w tej ciąży, wzzystko dokładnie pomierzone, posprawdzane, znalezione i milion zdjęc do tego...w pierwszej ciązy się cieszyłam jak jedno dostałam a teraz mam ich milion...i dlatego boje się tych wszystkich badań, bo tak dokładnie wszystko sprawdzają i mogą coś wykryć.

Paula, ty z takim spokojem o wszystkim...nie martwisz się tym małowodziem? A jesli ta owodnia sie okaże rzeczywiście owodniąt o mówił ci gin co z tym zrobią???

na innym frum dziewczyna straciła teraz dziecko po amnio, jezu straszne 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja koleżanka ma wielowodzie z kolej ...kurczę i Też teraz się dowiedziała. Wkoło coś się dzieje.
Teraz z tymi usg to fakt dokładnie przemierzone dziecko i wszystko sprawdzają i dużo zdjęć chodź tych z dziś nie mam takich ekstra tylko zwykle ale z wczorajszej wizyty mam w 4D zdjęcia buzi.
Kolejna wizyta za 3 tygodnie. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara narazie jestem w sączu w medikorze. Dzisiaj się dowiem co z tym krakowem. Trochę podnioslam się na duchu bo całą noc nic mnie prawie nie swedzialo. Tylko trochę ramiona i całą noc spalam, chyba pierwszą od czwartku więc może te leki zaczęły coś działać. Kazali mi wykupić bo tu nie mieli. Powiedzieli że jak dostaną to będę brać ich a nie swój. Zresztą pewnie do końca będę go brać chyba że w krk dadzą jakiś innych. Czułam jak się mala ruszala się rano więc też mniej się martwię. Co godzinę sprawdzają tetno dziecka, ja mam sadelko więc słabo słychać ale mówią że to normalne.W ogole aż jestem w szoku jaka może być opieka w szpitalu. Pielęgniarki, lekarze bardzo mili, widać że interesują się pacjentkami. Jeśli wszystko będzie dobrze to tylko tu chcę rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...