Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, my z mezem bylismy dzisiaj na zakupach w Centrum dla dzieci. Kupilismy wszystkie ubranka na wyprawke rozm. 56 i 62. Reszte musze dokupic. Kupilismy tez wanienke, przybory kosmetyczke dla maluszka, kocyki, spiworek musze jeszcze dokupic. Patrzylismy tez na wozki. Mamy juz jeden upatrzony, ale zamowimy przez internet bo wyjdzie taniej. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, zakapturzona napisał:

@Enigma91 jesteś mistrzem organizacji 😊 mega to wszystko wyglada ❤ gdzie zamawiałaś ten otulacz?

 Jezu dziękuję 😉 ja mega lubię takie rzeczy ogarniać, szukać. Całe dekoracje i wszytko na nasze wesele też sama ogarniałam 🙂

Otulaczyki iten komplet do wózka jest z MK-BESZKA z Allegro.

https://allegro.pl/oferta/otulacz-do-fotelika-wozka-kocyk-z-kapturem-uszy-9872476645?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Bardzo fajna obsługa, zmienili mi nawet na zamówienie kolor velvetu w kołderce bo był błękit a ja chciałam granatowy.  Ta bawełenka w komplecie do wózka jest trochę cieniutka, ale w sumie może nie będzie przynajmniej dodatkowo grzać maluszka i będzie dalej przewiew od wywietrznikow na dole więc może i to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Ja mam Klupś Mersel jestem zadowolona z jakości mebli

 

 

 

No śliczne masz te mebelki.

Mi się mega podobają od nich rzeczy i faktycznie mają dopracowane wszytko i farby z atestami i nie czuć ich jak się rozpakuje meble, totalnie bez zapachu

mnie w tym otulaczu te uszy rozczulają, idealne dla naszego wielkanocnego króliczka 🙂

Jak wypiore to od razu założę na nosidełko żeby mąż miał gotowe i nie zapomniał albo nie przyjechał z otulaczem nie wpietym haha

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, my z mezem bylismy dzisiaj na zakupach w Centrum dla dzieci. Kupilismy wszystkie ubranka na wyprawke rozm. 56 i 62. Reszte musze dokupic. Kupilismy tez wanienke, przybory kosmetyczke dla maluszka, kocyki, spiworek musze jeszcze dokupic. Patrzylismy tez na wozki. Mamy juz jeden upatrzony, ale zamowimy przez internet bo wyjdzie taniej. 😃

Trzeba było spróbować zapytać czy nie sprzedadzą w takiej samej cenie. Ja zrobiłam reaserch w sieci dwa dni i dzisiaj im powiedziałam że babyhit daje nam ofertę za tyle i tyle i czy dają chociaż tyle samo, bo szkoda by było żeby poświęcili swój czas nam, a my kupimy gdzie indziej 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Trzeba było spróbować zapytać czy nie sprzedadzą w takiej samej cenie. Ja zrobiłam reaserch w sieci dwa dni i dzisiaj im powiedziałam że babyhit daje nam ofertę za tyle i tyle i czy dają chociaż tyle samo, bo szkoda by było żeby poświęcili swój czas nam, a my kupimy gdzie indziej 😁

No wlasnie nie chcieli dawac rabatu. Pytalismy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się zdecydowaliśmy na wózek Cybex Priam 2.0 i fotelik Cybex cloud Z z bazą obrotową. W Bobo Wózki dostaliśmy najdroższą ofertę, 10% rabatu. Warto pojeździć sobie stacjonarnie po sklepach i prosić o oferty. Chcą oferty poprzednich sklepów żeby ją przebić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Anka 32 napisał:

No wlasnie nie chcieli dawac rabatu. Pytalismy...

A to niech się ugryza w nos, stracili czas żeby Wam cos pokazać i kasę bo i tak kupicie tam gdzie taniej co oczywiste, bo stówki lecą jak głupie na dziecko. Moja mama wczoraj właśnie jak gadałam że super że taki rabat ugadalismy to złapała się za głowie mówi: ile? Znów 2tys prawie, ale się wykosztujecie. 

Aż nie chce myśleć ile byśmy wydali jak byśmy tak poszli do jednego sklepu i kupili wszystko w jednym nie targując się.

Wózek wygląda bardzo fajnie 🙂 ja bym tylko się denerwowała koszem strasznie chciałam mieć zamknięty, ale zawsze można jakaś torbę dokupić żeby tam wkładać 🙂 a fotelik zdecydowanie dokupcie osobno porządny pod wasze auto. Te z wózkow o ile w komplecie nie ma maxi Cosi albo cybexa to są z regoly typowe antymandaty bez testów.

Znaczy żeby nie było myśmy też podjęli ryzyko i mamy nasz maxi bez testów jeszcze ale testy robia jak produkt jest minimum pół roku na rynku i dopiero producent może zgłosić, a on wyszedł chyba początkiem tego roku dopiero. Ale jeżeli chodzi o Maxi Cosi robią już to tyle lat że mogę zaufać że niżej 4 gwiazdek na pewno nie spadła jakość 🙂

 

@brzuchatka90 witaj 🙂 my kupiliśmy zwykły piankowy z Ikei ten grubszy. Na pewno nie gryka bo w niej bywają robaki 😉 kokos ponoć też bywa problematyczny więc nie decydowaliśmy się na żadne naturalne materiały. Te pianka i lateks ponoć też lepiej współpracują z sensorami snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Hej kwietniowym mamusiom, termin mam na początek maja, ale CC końcem kwietnia. Widzę, że wy już w szale zakupowym. Mam takie pytanie. Jaki materacyk do łóżeczka kupujecie? Możecie podesłać link? Przeglądam teraz oferty i nie wiem na co się zdecydować ...

W szkole rodzenia powiedziano nam, że materac musi mieć minimum (!)8 cm wysokości, a najlepiej jak ma 11. Lateksowy lub poliuretanowy, a żeby omijać kokosowy. Mamy łóżeczko okrągłe i do niego dokładają 5cm, co podobno jest szkodliwe dla kręgosłupa maluszka i zamawiamy indywidualnie u producenta materaców. Oglądając szkołę stwierdziłam, że dużo łatwiej żyło się w nieświadomości 😃 by się brało co jest. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Dejzi napisał:

W szkole rodzenia powiedziano nam, że materac musi mieć minimum (!)8 cm wysokości, a najlepiej jak ma 11. Lateksowy lub poliuretanowy, a żeby omijać kokosowy. Mamy łóżeczko okrągłe i do niego dokładają 5cm, co podobno jest szkodliwe dla kręgosłupa maluszka i zamawiamy indywidualnie u producenta materaców. Oglądając szkołę stwierdziłam, że dużo łatwiej żyło się w nieświadomości 😃 by się brało co jest. 😃

Powyżej 10cm ponoć jest problem z sensorami oddechu już, więc jak ktoś rozwaza taki gadżet to trzeba mieć to na uwadze. My mamy 8cm i wydaje mi się że dla takiego malca optymalny 🙂 ważne żeby był dość twardy, żeby maluszek nie wpadał w niego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dziewczyny źle się dzisiaj czuje w sumie to nie wiem co mi jest , głowa lekko boli lekki katar i gardło , temperatura ok, rano pogoniło mnie na WC ale bez biegunki aż dziwne bo ja mam raczej na odwrót. Chyba ten covid panuje jednak u mnie w domu. Już ponad tydzień coś wisi w powietrzu. Teraz leżę i odpoczywam.

Wczoraj skończyliśmy pokoik dla Oliwierka 💕 teraz tylko zostało układać prać ubranka i dokupić apteczkę i kosmetyki no i spakować się do szpitala.

PANO_20210129_102134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Ja dziewczyny źle się dzisiaj czuje w sumie to nie wiem co mi jest , głowa lekko boli lekki katar i gardło , temperatura ok, rano pogoniło mnie na WC ale bez biegunki aż dziwne bo ja mam raczej na odwrót. Chyba ten covid panuje jednak u mnie w domu. Już ponad tydzień coś wisi w powietrzu. Teraz leżę i odpoczywam.

Wczoraj skończyliśmy pokoik dla Oliwierka 💕 teraz tylko zostało układać prać ubranka i dokupić apteczkę i kosmetyki no i spakować się do szpitala.

 

Pięknie wyszedł pokoik 🙂 super kolorki.

To tam wypoczywaj i doładuj się jakimś imbirem, czosnkiem, syrop z cebuli ;*

Ja siedzę u fryzjera, chyba idziemy dzisiaj w 🍑 na głowie 🙂 o 14:20 ginekolog ❤️

No to my na podobnym etapie. Od przyszłego tygodnia pranie i pakowanie walizki, w marcu jeszcze zamówić apteczkę i laktator i koniec wydatków na początek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Hej kwietniowym mamusiom, termin mam na początek maja, ale CC końcem kwietnia. Widzę, że wy już w szale zakupowym. Mam takie pytanie. Jaki materacyk do łóżeczka kupujecie? Możecie podesłać link? Przeglądam teraz oferty i nie wiem na co się zdecydować ...

Hej, ja zamawiam konkretnie ten materac :

https://www.babys-zone.com/produkt/materac-do-lozeczka-quatro-latex-comfort-120x60-cm,55.html?kat=120cm-x-60cm

zamawiam go dziś więc jeszcze nie mam go w domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Ja dziewczyny źle się dzisiaj czuje w sumie to nie wiem co mi jest , głowa lekko boli lekki katar i gardło , temperatura ok, rano pogoniło mnie na WC ale bez biegunki aż dziwne bo ja mam raczej na odwrót. Chyba ten covid panuje jednak u mnie w domu. Już ponad tydzień coś wisi w powietrzu. Teraz leżę i odpoczywam.

Wczoraj skończyliśmy pokoik dla Oliwierka 💕 teraz tylko zostało układać prać ubranka i dokupić apteczkę i kosmetyki no i spakować się do szpitala.

PANO_20210129_102134.jpg

Powiem Ci, że cudowny masz ten pokoik i mebelki :) zakochałam sie ! a będziesz spała z dzidzią oddzielnie w innych pokojach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Hej kwietniowym mamusiom, termin mam na początek maja, ale CC końcem kwietnia. Widzę, że wy już w szale zakupowym. Mam takie pytanie. Jaki materacyk do łóżeczka kupujecie? Możecie podesłać link? Przeglądam teraz oferty i nie wiem na co się zdecydować ...

My kupiliśmy z FikiMiki lateks-pianka-kokos, gryki lepiej unikać, nawet jeśli mówią w sklepach że w kieszeni materaca jest wypalana łuska. 

 

@Agnieszka5g pokoik cudny, super wygląda. Ja  rana byłam zrobić wymaz 🤣 czekam teraz na wynik i nie wiem czy mi lepiej z tym czy gorzej 😅 kuruj się Kochana ❤

Edytowane przez zakapturzona
Post był niekompletny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Agnieszka5g, pokoik jest mega! Szkoda że my nie mamy tyle miejsca żeby osobny pokój dla małej zrobić, narazie będzie spała z nami w sypialni.

Dzisiaj bylam u lekarza i trochę się zmartwiłam bo mamy termin na 15 kwietnia a mała jest ułożona miednicowo. Lekarz mówi że to do cesarki a ja bym jednak chchiała rodzić naturalnie. Myślicie że mam jeszcze czas żeby sie obróciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Aldonita napisał:

@Agnieszka5g, pokoik jest mega! Szkoda że my nie mamy tyle miejsca żeby osobny pokój dla małej zrobić, narazie będzie spała z nami w sypialni.

Dzisiaj bylam u lekarza i trochę się zmartwiłam bo mamy termin na 15 kwietnia a mała jest ułożona miednicowo. Lekarz mówi że to do cesarki a ja bym jednak chchiała rodzić naturalnie. Myślicie że mam jeszcze czas żeby sie obróciła?

Kochana do kwietnia jeszcze szmat czasu, CC zrobią najwcześniej 2 tyg. przed planowanym terminem do tego czasu zawsze jest szansa, że się obróci. Kuzynka miała planowane cięcie bo maluch główkę miał w górze a jak stawiła się w szpitalu okazało się, że synek akrobata obrócił się i rodziła naturalnie w terminie.

Obecnie jest tez kilka metod, które zasugerują maluszkowi obrót albo obrót zewnętrzny (nie wiem czy praktykuje się go przy pierwszej ciąży) Przegadaj temat ze swoją położną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Klaudia91d

Przez pierwsze 2 miesiące mały będzie spał w chicco u nas w sypialni ze mną. Taki jest plan.

@zakapturzona a ile płaciłas za wymaz?

@Aldonita jeszcze ma przecież czas żeby się obrócić spokojnie.

Dziękuję dziewczyny nie ukrywam że trochę kasy poszło na pokoik ale jest taki jaki sobie wymarzyłam 😍🥰

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Agnieszka5g napisał:

@Klaudia91d

Przez pierwsze 2 miesiące mały będzie spał w chicco u nas w sypialni ze mną. Taki jest plan.

@zakapturzona a ile płaciłas za wymaz?

@Aldonita jeszcze ma przecież czas żeby się obrócić spokojnie.

Dziękuję dziewczyny nie ukrywam że trochę kasy poszło na pokoik ale jest taki jaki sobie wymarzyłam 😍🥰

 

360 zł. 😐😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, zakapturzona napisał:

Kochana do kwietnia jeszcze szmat czasu, CC zrobią najwcześniej 2 tyg. przed planowanym terminem do tego czasu zawsze jest szansa, że się obróci. Kuzynka miała planowane cięcie bo maluch główkę miał w górze a jak stawiła się w szpitalu okazało się, że synek akrobata obrócił się i rodziła naturalnie w terminie.

Obecnie jest tez kilka metod, które zasugerują maluszkowi obrót albo obrót zewnętrzny (nie wiem czy praktykuje się go przy pierwszej ciąży) Przegadaj temat ze swoją położną. 

To mnie pocieszyłaś, no bo tak mnie nastraszył a też mi sie wydaje że troche wcześnie jeszcze żeby mówić o ułożeniu. No nic czekam cierpliwie na kolejną wizytę😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Aldonita napisał:

@Agnieszka5g, pokoik jest mega! Szkoda że my nie mamy tyle miejsca żeby osobny pokój dla małej zrobić, narazie będzie spała z nami w sypialni.

Dzisiaj bylam u lekarza i trochę się zmartwiłam bo mamy termin na 15 kwietnia a mała jest ułożona miednicowo. Lekarz mówi że to do cesarki a ja bym jednak chchiała rodzić naturalnie. Myślicie że mam jeszcze czas żeby sie obróciła?

Spokojnie przecież ma jeszcze czasu do 38tc się nawet może obrócic jeszczemoj był głową w dół już dawno ale mam wrażenie że się przekręcił teraz, zobaczymy zaraz bo czekam na wizyte

 😉

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...