Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

 

 

Ty masz nadczynność tarczycy? Dziwne że tak mocno ci urosło TSH. Daj jak znać jak maluszek😀

 Czesc nadczynnosci nie mialam. Mam lekko powiekszona tarczyce i mialam delikatnie zgrubienia. Na to dostalam l thyrox z jodem.  Kiedy zaczelam starania o dziecko to po lekach zaczelo mi TSH  szalec i musieli mi zwiekszyc dawke. Pozniej TSH spadlo i bralam lthyrox 25 , a teraz znowu wzroslo i biore 50mg +Jod. Co 6 tygodni mam wizyte i badana krew i usg tarczycy w takiej przychodni od medycyny nuklearnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bada się poziomu cholesterolu w ciąży, bo nie jest miarodajny. Cholesterol w ciąży ulega naturalnemu podwyższeniu, jest to fizjologiczny objaw, nic z tym się nie robi i nie ma powodu do zmartwień.

Każda z nas ma teraz wysoki, wątpię że lekarz zlecił takie badania 😉 

 

Normy TSH:

pierwszy trymestr między 0,1 a 2, 5 mIU/l,

drugi trymestr – między 0,2 a 3 mIU/l, a w trzecim 0,3–3 mIU/l. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Jestem po wizycie u ginekologa. Z dzieckiem wszystko dobrze 😀 Wazy 1324g. 😍 Teraz jestem w 28t +3 Pani Dr zmierzyla brzuszek dziecka i glowke w zwiazku z moja cukrzyca i wszystko jest OK. ❤️😍 W zwiazku z cukrzyca bede miec teraz wizyty i usg co 2tygodnie. Co 2tygodnie beda dokladnie mierzyc dziecko, sprawdzac lozysko i wody plodowe. Serduszko dziecka tez zdrowe mialam ktg. Wyszedl mi lekki skurcz w ktg, ale szyjka macicy bez zmian 5,5 cm zamknieta 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
35 minut temu, Anka 32 napisał:

Jestem po wizycie u ginekologa. Z dzieckiem wszystko dobrze 😀 Wazy 1324g. 😍 Teraz jestem w 28t +3 Pani Dr zmierzyla brzuszek dziecka i glowke w zwiazku z moja cukrzyca i wszystko jest OK. ❤️😍 W zwiazku z cukrzyca bede miec teraz wizyty i usg co 2tygodnie. Co 2tygodnie beda dokladnie mierzyc dziecko, sprawdzac lozysko i wody plodowe. Serduszko dziecka tez zdrowe mialam ktg. Wyszedl mi lekki skurcz w ktg, ale szyjka macicy bez zmian 5,5 cm zamknieta 😀

Piękne wyniki ❤️ ja też chodzę już co 2tyg 😉 młody na razie brzuszek tydzień mniejszy jak główka więc tez nie widać po nim mojej cukrzycy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Enigma91 napisał:

Piękne wyniki ❤️ ja też chodzę już co 2tyg 😉 młody na razie brzuszek tydzień mniejszy jak główka więc tez nie widać po nim mojej cukrzycy 🙂

To super ze u twojego dzidziusia tez wszystko dobrze ❤️ Ja juz sie troszke balam, ze przez ta cukrzyce moze sie cos stac z dzieckiem, ale pani Dr mnie uspokoila. Ciesze sie, ze tak czesto bede miec usg 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
34 minuty temu, Anka 32 napisał:

To super ze u twojego dzidziusia tez wszystko dobrze ❤️ Ja juz sie troszke balam, ze przez ta cukrzyce moze sie cos stac z dzieckiem, ale pani Dr mnie uspokoila. Ciesze sie, ze tak czesto bede miec usg 😍

Spokojnie jest zdiagnozowana i pod kontrolą więc nic się nie może stać 🙂

po to mamy te wszystkie badania żeby w porę reagować i żeby dzieciątka nam zdrowe rosły 🙂

ja właśnie czekam na 4 pranie 😅 jeszcze pewnie z 4-5 wyjdzie bo to dopiero koniec rozmiaru 62, a chce jeszcze wyprać 68 no i wszystkie prześcieradła, pieluchy później 🙈

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Agnieszka5g napisał:

A kobitki a czemu wy chodzicie co 2 tyg teraz? Nie wiem jak moja dr w czwartek powie czy teraz co 2 tyg czy jak .

Ja chodze bo tak sie robi w Niemczech przy cukrzycy ciazowej. Takie sa zalecenia i tez Pani Dr wczesniej mowila ze po 28 tc zaprasza mnie na czestsze wizyty.  Chyba w Polsce tez tak jest bo Enigma tez ma czesciej wizyte. Chodzi o kontrole obwodu brzuszka u dziecka i u mnie wod plodowych i lozyska. Przy cukrzycy moga byc gorsze wyniki i trzeba obserwowac.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dejzi napisał:

Nie bada się poziomu cholesterolu w ciąży, bo nie jest miarodajny. Cholesterol w ciąży ulega naturalnemu podwyższeniu, jest to fizjologiczny objaw, nic z tym się nie robi i nie ma powodu do zmartwień.

Każda z nas ma teraz wysoki, wątpię że lekarz zlecił takie badania 😉 

 

Normy TSH:

pierwszy trymestr między 0,1 a 2, 5 mIU/l,

drugi trymestr – między 0,2 a 3 mIU/l, a w trzecim 0,3–3 mIU/l. 

 

Ooo dzięki za info. Właśnie zlecił mi nie moj ginekolog a kardiolog ❤️❤️ Boziu ja na prawdę jem zdrowo, już nie wiem co musiałabym odstawić. Powiem Ci, ze się zmartwiłam. Pokaże ten wynik w piątek ginekologowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Klaudia91d napisał:

Ooo dzięki za info. Właśnie zlecił mi nie moj ginekolog a kardiolog ❤️❤️ Boziu ja na prawdę jem zdrowo, już nie wiem co musiałabym odstawić. Powiem Ci, ze się zmartwiłam. Pokaże ten wynik w piątek ginekologowi. 

Moja kuzynka tak samo się zmartwiła, bo zrobiła a lekarz jej powiedział, że całkowicie niepotrzebnie, że te wyniki są „sfałszowane”😀 każdy lekarz pilnuje swojej profesji ❤️ 
 

apropo wizyt ja mam rozpisane do końca ciąży co 4tygodnie. Chodzę prywatnie więc nie wiem czy bym ogarnęła finansowo jakbym miała co 2tyg 🙈 ale z drugiej strony jak ginekolog chciałaby zarobić to by mi to zaproponowała (a nawet wmówiła, że trzeba 😛 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

A kobitki a czemu wy chodzicie co 2 tyg teraz? Nie wiem jak moja dr w czwartek powie czy teraz co 2 tyg czy jak .

Generalnie jest co 4tyg w Polsce i w ostatnim miesiącu co 2tyg się zaleca. Ale ja mam cukrzycę ciążowa więc wcześniej chodziłam.co 3/4, a teraz zapisuje się już co 2 żeby mieć wszytko pod kontrolą. Moja gin mówi że mogło by byc co 3, ale jeżeli lepiej się czuję z częstsza kontrola to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dejzi napisał:

Moja kuzynka tak samo się zmartwiła, bo zrobiła a lekarz jej powiedział, że całkowicie niepotrzebnie, że te wyniki są „sfałszowane”😀 każdy lekarz pilnuje swojej profesji ❤️ 
 

apropo wizyt ja mam rozpisane do końca ciąży co 4tygodnie. Chodzę prywatnie więc nie wiem czy bym ogarnęła finansowo jakbym miała co 2tyg 🙈 ale z drugiej strony jak ginekolog chciałaby zarobić to by mi to zaproponowała (a nawet wmówiła, że trzeba 😛 )

@Dejziuff to dobrze, robiłam w lipcu przed ciążą i były dobre te wyniki dlatego się zdziwiłam, że po pół roku aż takie złe. ale zbadam po ciąży. Ja też mam wizyty co 4 tyg, teraz 5.02 - będzie 28 tydz i 3 dzień i 5.03 i to będzie już 32 tydzień. Ciekawa jestem jak będzie dalej , może będzie kazał częściej. Jak to jest z KTG to lekarz was kieruje na to badanie czy jak? Czy to jest obowiązkowe badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
16 minut temu, Anka 32 napisał:

U mnie KTG jest w tej przychodni w ktorej przyjmuje moja ginekolog. Przed wizyta robi mi je polozna. I Pani dr sprawdza na wizycie czy z serduszkiem dziecka wszystko ok i czy mam skurcze.   

Mi KTG jeszcze nie robią. Generalnie ktg w ciąży fizjologicznej robi się dopiero od dnia terminu porodu. W przypadku cukrzycy, nadciśnienia, czy innych chorób to od 36tc w Polsce. Więc u mnie jeszcze z 4tyg pewnie do pierwszego KTG 😉

W sumie moja przyjaciółka w Holandii też miała dopiero robione ktg jak zaczęło jej się pod koniec podwyższać ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, Agnieszka5g napisał:

No to pewnie jeśli jutro będzie wszytko dobrze to nie będzie wskazań na wizyty co 2 tyg. Bo ja nie mam żadnej cukrzycy. A od którego tygodnia zleca się GBS? 37?

Wymaz na GBS musi być maksymalnie 5tyg przed porodem więc 35-37 robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Enigma91 napisał:

Mi KTG jeszcze nie robią. Generalnie ktg w ciąży fizjologicznej robi się dopiero od dnia terminu porodu. W przypadku cukrzycy, nadciśnienia, czy innych chorób to od 36tc w Polsce. Więc u mnie jeszcze z 4tyg pewnie do pierwszego KTG 😉

W sumie moja przyjaciółka w Holandii też miała dopiero robione ktg jak zaczęło jej się pod koniec podwyższać ciśnienie.

U mnie w przychodni Pani Dr zaleca wszystkim KTG od 3 trymestru i tez czestsze wizyty od 3 trymestru. U mnie juz pod koniec grudnia zaczal twardniec brzuch i Pani Dr sprawdzila juz nawet pod koniec grudnia czy mam skurcze. Od dzisiaj jest tez serduszko pod ktg sprawdzane 😍 i dzisiaj wyszly mi tez skurcze pod ktg. Na szczescie szyjka macicy sie nie skraca. Przez ta dokladnosc Pani Dr czeka sie czesto dluzej, ale mi to zupelnie  nie przeszkadza. 

Dzisiaj przyszla komoda dla dziecka 😍. Maz zlozy dopiero po egzaminach. Juz sie ciesze. Dzisiaj dostalam sliczne zdjecia malego z usg. Maz tak sie cieszyl jak widzial bo sa w kolorze. Tak dlugo ogladal, a pozniej wysylal rodzinie ❤️Przez covid nie moze ze mna isc na wizyte i zobaczyc malego na ekranie🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, Anka 32 napisał:

U mnie w przychodni Pani Dr zaleca wszystkim KTG od 3 trymestru i tez czestsze wizyty od 3 trymestru. U mnie juz pod koniec grudnia zaczal twardniec brzuch i Pani Dr sprawdzila juz nawet pod koniec grudnia czy mam skurcze. Od dzisiaj jest tez serduszko pod ktg sprawdzane 😍 i dzisiaj wyszly mi tez skurcze pod ktg. Na szczescie szyjka macicy sie nie skraca. Przez ta dokladnosc Pani Dr czeka sie czesto dluzej, ale mi to zupelnie  nie przeszkadza. 

Dzisiaj przyszla komoda dla dziecka 😍. Maz zlozy dopiero po egzaminach. Juz sie ciesze. Dzisiaj dostalam sliczne zdjecia malego z usg. Maz tak sie cieszyl jak widzial bo sa w kolorze. Tak dlugo ogladal, a pozniej wysylal rodzinie ❤️Przez covid nie moze ze mna isc na wizyte i zobaczyc malego na ekranie🙄

 

Znam ten ból moj mąż również czekaliśmy na naszego synka długich 6 lat w jak się udało to zostały mu tylko filmiki z usg to jest straszne😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

Znam ten ból moj mąż również czekaliśmy na naszego synka długich 6 lat w jak się udało to zostały mu tylko filmiki z usg to jest straszne😔

Mój też nie może niestety ale jak ostatnio go pytałam czy zrobimy wizytę na USG 4D z filmem to mówi że nie chce i jak ja chcę to mogę iść, ale on już poczeka te 2 miesiące żeby zobaczyć synka na żywo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

Znam ten ból moj mąż również czekaliśmy na naszego synka długich 6 lat w jak się udało to zostały mu tylko filmiki z usg to jest straszne😔

Tak straszne, bo tatusiowie tak sie ciesza. Moj przyszedl do mnie do sypialni przed chwila i mowi wlasnie ogladalam sobie znowu te zdjecia malego sa super❤️😍

Na szczescie w Polsce moga byc tatusiowie przy porodzie. Dwie kolezanki rodzily i pisaly, ze nie bylo z tym problemu. Mam nadzieje, ze u mnie tez tak bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Anka 32 napisał:

Tak straszne, bo tatusiowie tak sie ciesza. Moj przyszedl do mnie do sypialni przed chwila i mowi wlasnie ogladalam sobie znowu te zdjecia malego sa super❤️😍

Na szczescie w Polsce moga byc tatusiowie przy porodzie. Dwie kolezanki rodzily i pisaly, ze nie bylo z tym problemu. Mam nadzieje, ze u mnie tez tak bedzie. 

U nas nie mogą. 25km od nas mogą cały czas, ale tam nie chce jechać bo to szpital I stopnia referencyjnosci. Wolę mieć pewną dobra opiekę nad dzieckiem szczególnie przy cukrzycy ciążowej niż żeby mąż był przy porodzie. Coraz mniejsze mam nadzieję że coś się zmieni do końca marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Enigma91 napisał:

U nas nie mogą. 25km od nas mogą cały czas, ale tam nie chce jechać bo to szpital I stopnia referencyjnosci. Wolę mieć pewną dobra opiekę nad dzieckiem szczególnie przy cukrzycy ciążowej niż żeby mąż był przy porodzie. Coraz mniejsze mam nadzieję że coś się zmieni do końca marca

Moze jeszcze sie zmieni. Ja mam nadzieje. Moze po szczepieniu lekarzy sie cos zmieni. Moze wystarczy jak mezowie testy zrobia. Zobaczymy w kwietniu.  Nie wiem czy na dzien dzisiejszy moga byc tatusiowie obecni w moim szpitalu, ale tez juz go nie zamienie bo ma bardzo dobra opieke nad noworodkami i tez ten 1 stopien wiec przy cukrzycy super.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
56 minut temu, Anka 32 napisał:

Moze jeszcze sie zmieni. Ja mam nadzieje. Moze po szczepieniu lekarzy sie cos zmieni. Moze wystarczy jak mezowie testy zrobia. Zobaczymy w kwietniu.  Nie wiem czy na dzien dzisiejszy moga byc tatusiowie obecni w moim szpitalu, ale tez juz go nie zamienie bo ma bardzo dobra opieke nad noworodkami i tez ten 1 stopien wiec przy cukrzycy super.   

I stopień to właśnie nie dobrze przy cukrzycy. My mamy w mieście II i III. Chciałam w tym II stopnia rodzić bo to takie minimum przy cukrzycy ponoć, przy insulinie w ogóle na I stopień nie przyjmą. Ale im bliżej rozwiązania to wolę jednak ten III stopnia referencyjnosci gdzie w razie czego zostanę z dzieckiem w tym samym szpitalu a nie beda dziecko przewozic.

U nas od 1.02 miały być wznowione ale wymyślili sobie że ojciec musi być ozdrowiencem albo zaszczepiony i zrobiła się taka burza że na razie się wycofali.

Medycy jak tak dalej pójdzie ze szczepieniami to do czerwca się nawet nie wyszczepia, więc nie wiem czy te szczepionki coś zmienią przy naszym terminie.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kochane mam 30+2 tc. Byłam wczoraj na usg, nie mogłam się doczekam bo poprzednio widziałam Maleńką na usg połówkowym. Okazało się że ,,duża ta pani dziewczynka”- 1670g, wg ich miary to 77% ale nie bardzo rozumiem. Czy to źle ? ... 

jest ustawiona nisko główką do dołu i nie powinna się już obrócić. 
 

niestety mam bardzo mało wód i nie mógł nawet zdjęcia zrobic nie mówiąc już o filmie. Pytał czy nie nam żadnej infekcji lub czy nie zauważyłam żeby mi ciekły ale nie. Boję się 😞 u nas w mieście objezdziłam wszystkie apteki i testu na obecność wód nie mają, wiec zostaje mi zamówić na Allegro i czekac .. 

 

przez to mała nie może sie obracać. Nie mógł jej nawet zmierzyć (ale obwód brzuszka ok wiec musi byc długa) bo jest przyklejona do prawej strony brzuszka. 
Ale generalnie serduszko i rozwój dobry. 

 

ja urodziłam się w 32tc mając 48cm i 1800g. Była infekcja wód. A chwilę po porodzie moja mama zmarła. Bardzo się boję o powtórkę 😞 chciałam prac i pakować sie do szpitala w marcu ale czy to znac zeby to zrobic predzej ? Jak u Was, czyżbym miała ,,gotowego” maluszka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...