Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
34 minuty temu, Klaudia91d napisał(a):

Moja mała od wczoraj ma kołki, płacze, przy każdym pierdku albo kupię płacze , pręży się 😱 aż dziś poleciały mi łzy z bezsilności. Od rana w końcu udało mi się ja uspac. A dziś moj mąż idzie na pepkowe wiec zostaje sama na noc bo jak wróci to będzie do niczego. Zastanawiam się co kupić espumisan czy digoflor na te dolegliwości 🤷‍♂️ Ja tez nie mam diety , unikam nabiału ale to położna poleciła bo mała miała zielona kupę. Rzeczywiście teraz jest żółta bardziej kupa. Zastanawiam się czy może nie spróbować jeść bardziej lajtowo może to pomoże ba brzuszek. 
 

Ja sporo czytalam ze nalezy zdrowo jesc Ale nie odstawiac zdrowej zywnosci. Jedynie co to slodyczy nie jesc. Ja nie jem kapusty, brukselki i warzyw wzdymajacych. Reszte jem. Pije tez jedna kawe.... Moze zle. U nas maly Ma takie Same dolegliwosci. Polozna mowila ze to kolki. Ja daje sab Simplex takie kropelki sie uzywa w Niemczech. Pewnie podobne do espumisan 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
48 minut temu, Agnieszka5g napisał(a):

Może nie koniecznie kolki ale napewno brzuszek go boli i go budzi bo dziś go obserwowalam. Pobudka jęk prężenie puścił gaz i już lepiej mu było . Termoforek trochę nam pomoga. Jakie kropelki używasz?

Ja od dziś daje leki homeopatuczne na kolki do mleka.

 

U nas Oliwier też nie lubi chwilę polezy i już z pisk.

Zazdroszcze że tak ładnie zasypia j nas nie mam codziennie kąpieli bo to zależy czy będzie spał czy nie bo czasem jest wykończony tym płaczem że go nie budzę na kąpiel bo mi go szkoda.

Przez ten ból brzucha nie mamy stałych por do spania bo nie wiadomo kiedy mały usnie po karmieniu. Spacery też słabo bo jak brzuszek boli to nie chce leżeć w wózku.

Mamy jutro 3 tyg ale jestem zmęczona i jest ciężko. Przez to że Oli nie może spać , poleżeć tez nie bo już płacze , muszę go nosić i nic nie mogę zrobić. 

Mam nadzieję że szybko to minie bo się wskoczę

Ja uzywam sab Simplex takie sa w Niemczech. Pewnie cos Jak espumisan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Ja uzywam sab Simplex takie sa w Niemczech. Pewnie cos Jak espumisan. 

No u nas dziewczyny na czarnym rynku kupują te kropelki , ponoć są świetne 😊 ja kupiłam espumisan właśnie i zobaczymy. Pani w aptece jeszcze proponowała dicoflor jak nie pomoże espumisan to pojadę po dicoflor.  Na razie wzięłam mała pierwszy raz na zakupy i śpi jest padnięta po tych płaczach dzisiejszych 😀jak ja ubierałam to na śpiocha wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, ewon napisał(a):

Moja wieczorem po jedzonku do łóżeczka, muzyczka i głaskanie po główce i  tak zasypia. 

No u nas lada moment pyknie miesiąc 🙈   ale Martunia nie lubi leżeć na brzuszku  😣  3min i pisk mamy.  

U nas spanko na dobre jest od 21/22 gdzieś dopiero po 19 jeszcze często tulaski i nie chce spać od razu.

U nas brzuszek lubiany, teraz nawet wieczorem tylko na brzuszku chce zasypiać.

2 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Dziewczyny karmiace cycem czy stosujecie jakas diete dla k p? Ja nie, Ale moj maly dostal kolki i zastanawialam sie czy moze cos zle robie. Nie stosuje diet karmiacych mam.

 

 Wg. zalecen szpitala moge jesc wszystko..... Moze jednak powinnam czegos unikac? Mama mnie dzisiaj pytala czy uwazam na to co jem. Staram sie zdrowo i to wszystko. Pijecie kawe ? Ja jedna na dzien. Czy moze to byc szkodliwe? 

Nie, jem wszystko. Mleko robi się z krwi nie z treści żołądka więc jedyne do przenika to alergeny, więc jak jem coś co jest silnie alergizujące typu truskawka to patrzę czy nie dzieje się coś. Poza tym jem wszytko na co mam ochotę 😉

1 godzinę temu, Anka 32 napisał(a):

Ja uzywam sab Simplex takie sa w Niemczech. Pewnie cos Jak espumisan. 

Tak, z tego co wiem ilość symetikonu taka sama jak w Espumisanie.

 

My po wizycie położnej. Już 4250g mamy czyli prawie 1kg od wagi spadkowej że szpitala i 820g od wagi urodzeniowej. Niestety żółtaczka stoi w miejscu. 2 tyg temu było 7.2 pięknie po szpitalu spadło z 8.4, a dzisiaj 7.1. 

Mamy więcej chodzić na spacery i maksymalnie się do słonka rozbierać i wystawiać. I na spacery mam nie smarować buźki młodego, żeby nie blokować promieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Enigma91 napisał(a):

U nas spanko na dobre jest od 21/22 gdzieś dopiero po 19 jeszcze często tulaski i nie chce spać od razu.

U nas brzuszek lubiany, teraz nawet wieczorem tylko na brzuszku chce zasypiać.

Nie, jem wszystko. Mleko robi się z krwi nie z treści żołądka więc jedyne do przenika to alergeny, więc jak jem coś co jest silnie alergizujące typu truskawka to patrzę czy nie dzieje się coś. Poza tym jem wszytko na co mam ochotę 😉

Tak, z tego co wiem ilość symetikonu taka sama jak w Espumisanie.

 

My po wizycie położnej. Już 4250g mamy czyli prawie 1kg od wagi spadkowej że szpitala i 820g od wagi urodzeniowej. Niestety żółtaczka stoi w miejscu. 2 tyg temu było 7.2 pięknie po szpitalu spadło z 8.4, a dzisiaj 7.1. 

Mamy więcej chodzić na spacery i maksymalnie się do słonka rozbierać i wystawiać. I na spacery mam nie smarować buźki młodego, żeby nie blokować promieni.

My jeszcze robiliśmy tak, ze mała w samym pampersie stawialiśmy przy oknie w samo słońce jak promienie padały nam akurat na salon , leżała sobie i się nagrzewala 😊 u nas przy wypisie ponad 12 a teraz 6,5 poziom tej żółtaczki. Widzę różnice już to ciałko nie jest takie czerwono żółte a u Ciebie po małym wydać żółtaczkę? Waga super , mały pulpecik z niego ❤️ my kupiliśmy wagę i dziś ważyliśmy to mała ma 3690 wiec tez ładnie przybiera, ma 2 tyg i 3 dni a najniższa waga spadkowa 3100 , urodziła się 3380 😊 ale ciągnie cyca jak mały smok 😅 kupiłam ten espumisan na kołki ale dzięki Bogu uspokoiło się trochę ufff i mała pięknie odsypia dzisiejsze poranne wojaże 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Ja uzywam sab Simplex takie sa w Niemczech. Pewnie cos Jak espumisan. 

A ty mieszkasz w Niemczech tak? Podobno na receptę tam są mam tam rodzinę może uda im się je mi wysłać.

Można w Polsce je gdzieś kupić?

Espumisan nam nie pomogą niestety 😞

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał(a):

My jeszcze robiliśmy tak, ze mała w samym pampersie stawialiśmy przy oknie w samo słońce jak promienie padały nam akurat na salon , leżała sobie i się nagrzewala 😊 u nas przy wypisie ponad 12 a teraz 6,5 poziom tej żółtaczki. Widzę różnice już to ciałko nie jest takie czerwono żółte a u Ciebie po małym wydać żółtaczkę? Waga super , mały pulpecik z niego ❤️ my kupiliśmy wagę i dziś ważyliśmy to mała ma 3690 wiec tez ładnie przybiera, ma 2 tyg i 3 dni a najniższa waga spadkowa 3100 , urodziła się 3380 😊 ale ciągnie cyca jak mały smok 😅 kupiłam ten espumisan na kołki ale dzięki Bogu uspokoiło się trochę ufff i mała pięknie odsypia dzisiejsze poranne wojaże 😅

Nie u nas nie widać jakos mocno już po nim, trochę po oczkach i klatce, ale buzka już zeszła. U nas na pampersa nie było mowy mały nie lubi być rozebrany j jest zaraz panika i ryk, ale jak ćwiczymy na brzuszku czy coś to mate mu zawsze daje pod okno. Teraz będzie cieplej już na dworze to będzie łatwiej, bo na spacerki już nie trzeba będzie się tak mocno ubierać no i ta buźkę mu przestanę kremować na spacery tak jak położna radziła.

Nie jest właśnie pulpecik, dalej chudzinka moja. Nawet położna dzisiaj stwierdziła że nie wie gdzie on te kilogramy chowa bo dalej ma nóżki i rączki takie chude.

1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał(a):

A ty mieszkasz w Niemczech tak? Podobno na receptę tam są mam tam rodzinę może uda im się je mi wysłać.

Można w Polsce je gdzieś kupić?

Espumisan nam nie pomogą niestety 😞

 

 

Tylko w Niemczech są bo kolezance 2 lata temu kupował mój mąż jak jechał do babci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

A ty mieszkasz w Niemczech tak? Podobno na receptę tam są mam tam rodzinę może uda im się je mi wysłać.

Można w Polsce je gdzieś kupić?

Espumisan nam nie pomogą niestety 😞

 

 

Te kropelki sab Simplex sa dostepne w Niemczech w aptece bez recepty. Niemowlakom podaje sie 10 kropelek 4 razy dziennie. Ja mieszkam w Niemczech. Siostra mi mowila, ze te kropelki troszke silniejszej niz espumisan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Te kropelki sab Simplex sa dostepne w Niemczech w aptece bez recepty. Niemowlakom podaje sie 10 kropelek 4 razy dziennie. Ja mieszkam w Niemczech. Siostra mi mowila, ze te kropelki troszke silniejszej niz espumisan. 

To może uda mi się je załatwić od kuzyna. Tylko ciekawe czy może mi wysłać leki czy nie można wysłać zza granicy.

 

U nas ciężką noc Oli mało spał najgorsza jest czkawka i biedak się męczy a potem nie może usunąć.

U nas pogoda w końcu ładna to wyjdziemy na ogród dzisiaj sobie.

Miłego majowego weekendu mamuśki 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał(a):

To może uda mi się je załatwić od kuzyna. Tylko ciekawe czy może mi wysłać leki czy nie można wysłać zza granicy.

 

U nas ciężką noc Oli mało spał najgorsza jest czkawka i biedak się męczy a potem nie może usunąć.

U nas pogoda w końcu ładna to wyjdziemy na ogród dzisiaj sobie.

Miłego majowego weekendu mamuśki 😜

Mozna spokojnie wysylac lek. Ja juz wysylalam. 😀 Milej majowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

To może uda mi się je załatwić od kuzyna. Tylko ciekawe czy może mi wysłać leki czy nie można wysłać zza granicy.

 

U nas ciężką noc Oli mało spał najgorsza jest czkawka i biedak się męczy a potem nie może usunąć.

U nas pogoda w końcu ładna to wyjdziemy na ogród dzisiaj sobie.

Miłego majowego weekendu mamuśki 😜

Można można wysyłać. Nam babcia szczepionkę na grupę nawet chciała ale nie było jak transportu zabezpieczyć.

Zazdroszczę pogody u nas zimno i pada dzisiaj. A wczoraj tak pięknie było słonko i 19 stopni. Od wtorku znów u nas ma być ładnie.

A my dzisiaj pierwsze małe urodzinki - Alex już ma miesiąc ❤️

Właśnie gotuje zupę i zaraz za mięsko muszę się zabrać bo teściową i szwagierke na wieczór zaprosiliśmy na kolację "urodzinową"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 30.04.2021 o 15:16, Anka 32 napisał(a):

Dziewczyny karmiace cycem czy stosujecie jakas diete dla k p? Ja nie, Ale moj maly dostal kolki i zastanawialam sie czy moze cos zle robie. Nie stosuje diet karmiacych mam.

 

 Wg. zalecen szpitala moge jesc wszystko..... Moze jednak powinnam czegos unikac? Mama mnie dzisiaj pytala czy uwazam na to co jem. Staram sie zdrowo i to wszystko. Pijecie kawe ? Ja jedna na dzien. Czy moze to byc szkodliwe? 

tez myślałam że mam być na diecie, ale i w szpitalu i koleżanka mówi jedz to co jadłaś w ciąży tylko unikaj czekolady i  orzechów .  Kawę pije od czasu di czasu jedna ( nawet dostałam poradnik że można pić 1dziennie , herbaty z 2-3 . A tak woda 2l powinno, ja wody więcej w nocy pije - kurde wtedy jakbym kaca miała pije pije i jeszcze raz pije 🙈

Mówią że kolki są od polykanego powietrza. Także co książka i położna to różne teorie 🤷‍♀️🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

No my dalej męczymy te kolki to jest naprawdę ciężkie jak widzę jak się męczy maluszek termoforek trochę nam pomogą dobrze że go mamy 👍

Ale pytanie znowu do was kolejne jak karmię maluszka to mam śliniaka ale tak jakoś pije z butli że mu dużo leci chociaż mu wycieram i mam butelkę dr browsa z wolnym wypływem antykolkowa a jednak po bokach cieknie przecieka przez śliniak i ma mokre ciuszki i po karmieniu muszę go męczyć i przebierać. Macie może sprawdzone śliniaki ? Albo jakiś sposób?

Drugie pytanko co dajcie na materac w wózku lub w kołysce żeby nie przesikalo dziecko ? Czasem Oliwier tak przesika że wszystko mokre.

Trzecie pytanie czy to normalne że jak sika to ma mokre plecy i pampers całkiem z tyłu a z przodu sucho. Czy poprostu mam źle Pampersy? Dodam że zawijam go jeszcze z przodu czy już nie muszę czy mogę zakryć pępek?

Nie ma co pogoda super na majówkę szkoda gadać 😞 

@Enigma91 jak ta piłeczka do chwytania wygląda podeslesz link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

No my dalej męczymy te kolki to jest naprawdę ciężkie jak widzę jak się męczy maluszek termoforek trochę nam pomogą dobrze że go mamy 👍

Ale pytanie znowu do was kolejne jak karmię maluszka to mam śliniaka ale tak jakoś pije z butli że mu dużo leci chociaż mu wycieram i mam butelkę dr browsa z wolnym wypływem antykolkowa a jednak po bokach cieknie przecieka przez śliniak i ma mokre ciuszki i po karmieniu muszę go męczyć i przebierać. Macie może sprawdzone śliniaki ? Albo jakiś sposób?

Drugie pytanko co dajcie na materac w wózku lub w kołysce żeby nie przesikalo dziecko ? Czasem Oliwier tak przesika że wszystko mokre.

Trzecie pytanie czy to normalne że jak sika to ma mokre plecy i pampers całkiem z tyłu a z przodu sucho. Czy poprostu mam źle Pampersy? Dodam że zawijam go jeszcze z przodu czy już nie muszę czy mogę zakryć pępek?

Nie ma co pogoda super na majówkę szkoda gadać 😞 

@Enigma91 jak ta piłeczka do chwytania wygląda podeslesz link?

Że sliniakiem nie pomogę bo u nas nie ma problemu nie używamy. Przyjaciółce ślini się mają strasznie ale ona w Holandii mieszka więc też inne jakieś ma.

Do wózka jak lezal w domu w nim mam taki sam ochraniacz na materacyk jak do łóżeczka.

Może gumki przy nóżce źle ułożone? A mogą być też pampersy. Nam np Pampers i Lupilu totalnie przeciekają, tylko Dada się sprawdza. A siusiaka dajesz w dół?

Jak już nie ma kikuta to nie musisz zawijać normlanie może nachodzić na pępek pampers.

Piłeczka to OBall musisz poszukać po nazwie. Ja kupowałam w Dealz bo była tańsza jak na Allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał(a):

Że sliniakiem nie pomogę bo u nas nie ma problemu nie używamy. Przyjaciółce ślini się mają strasznie ale ona w Holandii mieszka więc też inne jakieś ma.

Do wózka jak lezal w domu w nim mam taki sam ochraniacz na materacyk jak do łóżeczka.

Może gumki przy nóżce źle ułożone? A mogą być też pampersy. Nam np Pampers i Lupilu totalnie przeciekają, tylko Dada się sprawdza. A siusiaka dajesz w dół?

Jak już nie ma kikuta to nie musisz zawijać normlanie może nachodzić na pępek pampers.

Piłeczka to OBall musisz poszukać po nazwie. Ja kupowałam w Dealz bo była tańsza jak na Allegro.

 

A jaki masz ochraniacz może podesłać zdjęcie albo link?

Tak daje siusiaka w dół ale zaginalam pampersa zobaczymy terez. Używam Dady mam też z pampersa te z Rossmana w gratisie ale one są jakoś takie większe i za duże bo ciuchy jak mam ubrać to się nie mieści he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał(a):

A jaki masz ochraniacz może podesłać zdjęcie albo link?

Tak daje siusiaka w dół ale zaginalam pampersa zobaczymy terez. Używam Dady mam też z pampersa te z Rossmana w gratisie ale one są jakoś takie większe i za duże bo ciuchy jak mam ubrać to się nie mieści he.

My już zużyliśmy te z Rossmana dla nas to była męka, okropne i przeszliśmy na Dade 2. Ile młody już waży? Może jednak te 1 już za małe i przesikuje.

Ochraniacz zamawiałam na Allegro z HubiWorld OCHRANIACZ NA MATERAC DO KOŁYSKI WÓZKA 90x40 GUMKĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

No my dalej męczymy te kolki to jest naprawdę ciężkie jak widzę jak się męczy maluszek termoforek trochę nam pomogą dobrze że go mamy 👍

Ale pytanie znowu do was kolejne jak karmię maluszka to mam śliniaka ale tak jakoś pije z butli że mu dużo leci chociaż mu wycieram i mam butelkę dr browsa z wolnym wypływem antykolkowa a jednak po bokach cieknie przecieka przez śliniak i ma mokre ciuszki i po karmieniu muszę go męczyć i przebierać. Macie może sprawdzone śliniaki ? Albo jakiś sposób?

Drugie pytanko co dajcie na materac w wózku lub w kołysce żeby nie przesikalo dziecko ? Czasem Oliwier tak przesika że wszystko mokre.

Trzecie pytanie czy to normalne że jak sika to ma mokre plecy i pampers całkiem z tyłu a z przodu sucho. Czy poprostu mam źle Pampersy? Dodam że zawijam go jeszcze z przodu czy już nie muszę czy mogę zakryć pępek?

Nie ma co pogoda super na majówkę szkoda gadać 😞 

@Enigma91 jak ta piłeczka do chwytania wygląda podeslesz link?

-U nas w pierwszym karmieniu tez bokiem leciało i mysle to to dlatego ze nie wiedziała jak zlapac zeby zassac dobrze bo teraz juz ok.

-ja w wózku nic nie daje ale są pokrowce na Allegro lub podkład włóż pod prześcieradło 

- u na tez pare razy plecami wyszło a z przodu duch mino ze kupa szła kiedy córka była pod kątem a nie na leżąco. Zaczęłam wyżej zapinać pampersa bo wczesniej z odsłoniętym pępkiem miała to było niżej i kiedy ryszalavnizjamivyocdie zsuwał w dol i dlatego był mokry. Zwracam tez uwagę bystrzy materiał koło gumek orzy pupie był wywiniętych na zewnątrz i jest lepiej. Pępek zakrywam ake codzienniecrano przy myciu buźki skrapiam tez pępek i osuszam patyczkiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Agnieszka5g  no moje pieluszki za małe już. My uzywalisny dady przeszliśmy na pamprsa premium care 1 bo dostaliśmy w prezencie  i nawet wszystkich nie zuzylam paczek, bo zrobiły się za małe i przelatywaly siuśki i kupa. Teraz mamy dwójeczki i jest git. 

 

Nasz ma wysypke nadal na twarzy po majówce idziemy do rodzinnej żeby obejrzała. Ale z jednego policzka trochę zeszło a mamy dużo na drugim policzku, i schodzą już na szyję i niżej,ale  część wygląda jak potowki i już zgłupiałam 🙈 może za ciepło ją w domu ubieram 🤔 ale tylko ma body na długi i polspiochy albo spodenki i skarpetki.  Jak wy ubieracie w domku maluchy?? 

 

Kurcze pogoda do kitu , że nie można nigdzie się wybrać  😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Co do kropelek niemieckich szwagierka używała i im nie pomagały 😞 takze myślę że na każde dziecko co innego działa, u niej probiotyk im pomógł. My używamy biogaia. 

Ale też czasami wieczory są cięższe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał(a):

My już zużyliśmy te z Rossmana dla nas to była męka, okropne i przeszliśmy na Dade 2. Ile młody już waży? Może jednak te 1 już za małe i przesikuje.

Ochraniacz zamawiałam na Allegro z HubiWorld OCHRANIACZ NA MAWyglądają że 1 są jeszcze dobre bo nie są ciasne . Nie przesikuje z każdym razem czasem się zdarzy. Jak poznać że są za małe?TERAC DO KOŁYSKI WÓZKA 90x40 GUMKĄ

 

Wyglądają że 1 są jeszcze dobre bo nie są ciasne . Nie przesikuje z każdym razem czasem się zdarzy. Jak poznać że są za małe?

Waży ponad 4 kg dokładnie nie wiem we wtorek ważył 3890g. Ale ciuchy z h&m 56 są jeszcze za duże na niego. 

1 godzinę temu, ewon napisał(a):

Co do kropelek niemieckich szwagierka używała i im nie pomagały 😞 takze myślę że na każde dziecko co innego działa, u niej probiotyk im pomógł. My używamy biogaia. 

Ale też czasami wieczory są cięższe 

Używamy tego samego probiotyku ale jak widać nie pomaga😞 oby kropelki podziałały bo jakoś mam wrażenie że jest coraz gorzej niż lepiej nagorsze są wieczory😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, ewon napisał(a):

@Agnieszka5g  no moje pieluszki za małe już. My uzywalisny dady przeszliśmy na pamprsa premium care 1 bo dostaliśmy w prezencie  i nawet wszystkich nie zuzylam paczek, bo zrobiły się za małe i przelatywaly siuśki i kupa. Teraz mamy dwójeczki i jest git. 

 

Nasz ma wysypke nadal na twarzy po majówce idziemy do rodzinnej żeby obejrzała. Ale z jednego policzka trochę zeszło a mamy dużo na drugim policzku, i schodzą już na szyję i niżej,ale  część wygląda jak potowki i już zgłupiałam 🙈 może za ciepło ją w domu ubieram 🤔 ale tylko ma body na długi i polspiochy albo spodenki i skarpetki.  Jak wy ubieracie w domku maluchy?? 

 

Kurcze pogoda do kitu , że nie można nigdzie się wybrać  😞

My już też dwojeczki i spokój.

A ile masz stopni w domu? My w dzień body na długi rękaw, spodnie i skarpetki, na noc pajac. W domu 19-21 stopni

2 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

 

Wyglądają że 1 są jeszcze dobre bo nie są ciasne . Nie przesikuje z każdym razem czasem się zdarzy. Jak poznać że są za małe?

Waży ponad 4 kg dokładnie nie wiem we wtorek ważył 3890g. Ale ciuchy z h&m 56 są jeszcze za duże na niego. 

Używamy tego samego probiotyku ale jak widać nie pomaga😞 oby kropelki podziałały bo jakoś mam wrażenie że jest coraz gorzej niż lepiej nagorsze są wieczory😢

U nas tez nie były jeszcze ciasne ale już na 2 weszliśmy. Jak już młody ma ponad 4kg to bym też już na 2 przeszła. U nas 4250 i dwojeczki pięknie leżą. Też mi się wydawało że 1 jeszcze spoko a na dwójkach widzę już różnice że tamte już były trochę malawe. Kup we wtorek na próbę najwyżej w końcu i tak użyjesz więc nic nie stracisz, najwyżej poczekają jeszcze kilka dni na swoją kolej 😉

Pamiętaj że 2 są już od 3kg też i to też od budowy dziecka zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Enigma91 napisał(a):

My już też dwojeczki i spokój.

A ile masz stopni w domu? My w dzień body na długi rękaw, spodnie i skarpetki, na noc pajac. W domu 19-21 stopni

U nas tez nie były jeszcze ciasne ale już na 2 weszliśmy. Jak już młody ma ponad 4kg to bym też już na 2 przeszła. U nas 4250 i dwojeczki pięknie leżą. Też mi się wydawało że 1 jeszcze spoko a na dwójkach widzę już różnice że tamte już były trochę malawe. Kup we wtorek na próbę najwyżej w końcu i tak użyjesz więc nic nie stracisz, najwyżej poczekają jeszcze kilka dni na swoją kolej 😉

Pamiętaj że 2 są już od 3kg też i to też od budowy dziecka zależy.

 

Ja też ubieram body na dlugi rękaw polspiochy z stopkami albo bez i skarpetki a na noc pajac. Mam ciepło 24 st ale w sypialni 22 stopni.

Muszę spróbować kupić te 2jki masz rację i zobaczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

 

Wyglądają że 1 są jeszcze dobre bo nie są ciasne . Nie przesikuje z każdym razem czasem się zdarzy. Jak poznać że są za małe?

Waży ponad 4 kg dokładnie nie wiem we wtorek ważył 3890g. Ale ciuchy z h&m 56 są jeszcze za duże na niego. 

Używamy tego samego probiotyku ale jak widać nie pomaga😞 oby kropelki podziałały bo jakoś mam wrażenie że jest coraz gorzej niż lepiej nagorsze są wieczory😢

Aguś mogą być za małe 1 , moja ważyła 3906 jak przeszłam na 2 ( i moja ma spory brzuszek - taka kluseczka sie zrobiła 😁 ) i patrz aby siusiak był na dół, bo często chłopakom idzie do góry i wszystko mokre . 

Co do sliniakow spróbuj może inny smoczek. Może tego nie może dobrze złapać. Ja śliniaków nie używam tylko tetrówke podkładam. 

 

A ja dzisiaj prawie zawału dostałam, budzę się a mała pod kołderką i to na środku swojego łóżeczka  . Taka wiercipieta z niej. 

Najwidoczniej muszę wyjąć klin z spod materacyka ( miałam przy chłopakach  i nie przemieszczali się aż tak - a używam go że jak się uleje małej wrazie wu to nie zachłysnie się) . 

Wieczorami jest nie spokojna ale jak już klade do łóżeczka i zasypia ok 20.30 -21 to ładnie śpi dzisiaj obudziła sie o 1.40 później 3.40 i 8.40 , teraz poszła na drzemkę g 11 .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

 

Wyglądają że 1 są jeszcze dobre bo nie są ciasne . Nie przesikuje z każdym razem czasem się zdarzy. Jak poznać że są za małe?

Waży ponad 4 kg dokładnie nie wiem we wtorek ważył 3890g. Ale ciuchy z h&m 56 są jeszcze za duże na niego. 

Używamy tego samego probiotyku ale jak widać nie pomaga😞 oby kropelki podziałały bo jakoś mam wrażenie że jest coraz gorzej niż lepiej nagorsze są wieczory😢

Ja używam na zmianę pampersa premium care i te najzwyklejsze pampersa  i dade extra care i wydaje mi się , ze 1 z dady są dużo mniejsze niż 1 z pampersa. Ja używam z dady 2 a z pampersa 1 🙂 nam chyba najbardziej podpasowaly zwykle pampersy są najcieńsze i wydaje mi się, ze dupka tak się nie odparza. Dada wydają mi się takie sztuczne w dotyku i odparzaja malej tyłeczek. W tygodniu będzie promka na pampersy w lidlu wiec jak , któraś będzie korzystać to zajrzyjcie do gazetki 😊 wietrzycie tyłeczki Waszym maluchom ? U nas tez kolki podaje espumisan i wyglada na to, ze działa. Małej cały czas ropieją oczy , wizytę u lekarza mam na 10 maja i się zastanawiam czy szybciej się nie wybrać. Chociaż wiem , ze u noworodków jest to w miarę normalne. Martwię się o połóg dziś końcówka 2 tyg od porodu i do przedwczoraj miałam bardzo duże krwawienie , wczoraj w nocy wypadł mi skrzep wielkości jaja i od dziś nic a nic nie leci. 🤷‍♂️ Myślicie , ze powinnam jechać na IP ogólnie czuje się dobrze , nic mnie nie boli. Tak może wyglądać koniec krwawienia w połogu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał(a):

Ja używam na zmianę pampersa premium care i te najzwyklejsze pampersa  i dade extra care i wydaje mi się , ze 1 z dady są dużo mniejsze niż 1 z pampersa. Ja używam z dady 2 a z pampersa 1 🙂 nam chyba najbardziej podpasowaly zwykle pampersy są najcieńsze i wydaje mi się, ze dupka tak się nie odparza. Dada wydają mi się takie sztuczne w dotyku i odparzaja malej tyłeczek. W tygodniu będzie promka na pampersy w lidlu wiec jak , któraś będzie korzystać to zajrzyjcie do gazetki 😊 wietrzycie tyłeczki Waszym maluchom ? U nas tez kolki podaje espumisan i wyglada na to, ze działa. Małej cały czas ropieją oczy , wizytę u lekarza mam na 10 maja i się zastanawiam czy szybciej się nie wybrać. Chociaż wiem , ze u noworodków jest to w miarę normalne. Martwię się o połóg dziś końcówka 2 tyg od porodu i do przedwczoraj miałam bardzo duże krwawienie , wczoraj w nocy wypadł mi skrzep wielkości jaja i od dziś nic a nic nie leci. 🤷‍♂️ Myślicie , ze powinnam jechać na IP ogólnie czuje się dobrze , nic mnie nie boli. Tak może wyglądać koniec krwawienia w połogu ? 

U nas Pampers totalnie się nie sprawdza. Są faktycznie większe, Lupilu też.

U nas nic nie odparza, ale od jutra zaczynam walkę z wielo 💪 chyba że skok rozwojowy młodego mi nie są bo chyba powoli zaczyna mu się wcześniej.

My na razie dalej walczymy sposobem położnej z oczkiem już coraz lepiej.nie chce mu ładować antybiotyku za wcześnie chociaż boje się przetykania kanalika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...