Skocz do zawarto┼Ťci

Kwietni├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Enigma91 napisał(a):

U nas Pampers totalnie si─Ö nie sprawdza. S─ů faktycznie wi─Öksze, Lupilu te┼╝.

U nas nic nie odparza, ale od jutra zaczynam walk─Ö z wielo ­čĺ¬ chyba ┼╝e skok rozwojowy m┼éodego mi nie s─ů bo chyba powoli zaczyna mu si─Ö wcze┼Ťniej.

My na razie dalej walczymy sposobem po┼éo┼╝nej z oczkiem ju┼╝ coraz lepiej.nie chce mu ┼éadowa─ç antybiotyku za wcze┼Ťnie chocia┼╝ boje si─Ö przetykania kanalika.

U nas by┼éo kilka dni fajnych nie ropialo oczko i zn├│w zacz─Ö┼éo, ale kupi┼éam ten luxidropin i zobaczymy czy zadzia┼éa. To mi po┼éo┼╝na poleci┼éa. ­čśŐ podziwiam Cis za te wielorazowe na prawd─Ö. A co u┼╝ywasz do dupki ? Czy jak ma┼éy ┼Ťpi i narobi kup─Ö to go wybudzasz go ? Czy czekasz a┼╝ wstanie ? Nam ju┼╝ si─Ö wygoi┼éa dupka ┼éadnie i zn├│w to samo ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Popularne posty

Cz─Ö┼Ť─ç dziewczyny! Jestem w 16tc termin mam na 4 kwietnia. Ostatnio by┼éam na usg i moja lekarz potwierdzi┼éa ┼╝e to b─Ödzie ch┼éopak! To moja pierwsza wyczekana po 6 latach ci─ů┼╝a. Og├│lne dobrze s

Jestem po p├│┼éowkowych ma┼éy zdrowy 450g szcz─Ö┼Ťcia┬áÔŁĄ´ŞĆ Tylko ja dosta┼éam acard bo przep┼éywy p─Öpowinowe w dolnej granicy z racji ryzyka porodu przedwczesnego musz─Ö to kontrolowa─ç i za 2 tyg wizyta ,

Ale talia nie wida─ç wogole ci─ů┼╝y pi─Ökna figura. Fajnie jest tak sobie popisa─ç i podzieli─ç si─Ö naszym szcz─Ö┼Ťciem

Przesłane zdjęcia

• Mamusie

Hej dziewczyny, ja uzywam Pampers premium1 pampers 2 za duze. Mam jeszcze z hipp pampersy, ale nie uzywam nie sa za dobre dla malego. 

Ja wlasnie siedze i placze z  bolu. Od 3 dni mam tak silny Bol piersi. Juz nie wiem co robic. Teraz siedze z zimnymi okladami na piersiach. Kompresy i masc nie pomagaja. Czasami sie robia Jak Kamine twarde to wtedy gdy mleka za duzo. Ostatnio karmienie to dla mnie meka. Placze przy karmieniu i odciaganiu. Maly ma straszne kolki. W nocy i dzisiaj nawet w dzien. Praktycznie nie spie i do tego ten przeokropny bol piersi i sutkow. Jestem przerazona tym. Co moze mi pomoc? 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
56 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, ja uzywam Pampers premium1 pampers 2 za duze. Mam jeszcze z hipp pampersy, ale nie uzywam nie sa za dobre dla malego. 

Ja wlasnie siedze i placze z  bolu. Od 3 dni mam tak silny Bol piersi. Juz nie wiem co robic. Teraz siedze z zimnymi okladami na piersiach. Kompresy i masc nie pomagaja. Czasami sie robia Jak Kamine twarde to wtedy gdy mleka za duzo. Ostatnio karmienie to dla mnie meka. Placze przy karmieniu i odciaganiu. Maly ma straszne kolki. W nocy i dzisiaj nawet w dzien. Praktycznie nie spie i do tego ten przeokropny bol piersi i sutkow. Jestem przerazona tym. Co moze mi pomoc? 

A odci─ůganie mleczka nie pomaga? Mo┼╝e stary dobry spos├│b kapusta. Najlepiej rozbi─ç t┼éuczniem to mi─Ösa lekko li┼Ť─ç i w┼éo┼╝y─ç do lod├│wki a p├│┼║niej w┼éo┼╝y─ç sobie w stanik na ca┼éa noc nawet. Mi pomog┼éo, czu┼éam jakbym mia┼éa kamienie w cyckach. ­čÖé mo┼╝e jak napiszesz do po┼éo┼╝nej to b─Ödzie mia┼éa inny lepszy pomysl. My┼Ťle jednak ze te stare sposoby s─ů dobre i sprawdzone ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Mi po┼éo┼╝na kaza┼éa odci─ůga─ç do uczucia ulgi i zak┼éada─ç po ok┼éady zimne. Zrobione z pampers├│w we┼║ pampers nalej wody na niego i nie wyzymaj i do zamra┼╝arki i wtedy si─Ö zrobi─ů takie kompresy wielokrotnego u┼╝ytku przyk┼éadasz i odk┼éadasz na nast─Öpny raz.

U nas Pampers 1 dzisiaj się nie sprawdził przelatywało po bokach lepsze dady 1. Kupię 2 dady i zobaczę.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
7 godzin temu, Klaudia91d napisał(a):

Ja u┼╝ywam na zmian─Ö pampersa premium care i te najzwyklejsze pampersa┬á┬ái dade extra care i wydaje mi si─Ö , ze 1 z dady s─ů du┼╝o mniejsze ni┼╝ 1 z pampersa. Ja u┼╝ywam z dady 2 a z pampersa 1 ­čÖé nam chyba najbardziej podpasowaly zwykle pampersy s─ů najcie┼äsze i wydaje mi si─Ö, ze dupka tak si─Ö nie odparza. Dada wydaj─ů mi si─Ö takie sztuczne w dotyku i odparzaja malej┬áty┼éeczek. W tygodniu b─Ödzie promka na pampersy w lidlu wiec jak , kt├│ra┼Ť b─Ödzie korzysta─ç to zajrzyjcie do gazetki ­čśŐ wietrzycie ty┼éeczki Waszym maluchom ? U nas tez kolki podaje espumisan i wyglada na to, ze dzia┼éa. Ma┼éej ca┼éy czas ropiej─ů oczy , wizyt─Ö u lekarza mam na 10 maja i si─Ö zastanawiam czy szybciej si─Ö nie wybra─ç. Chocia┼╝ wiem , ze u noworodk├│w jest to w miar─Ö normalne. Martwi─Ö si─Ö o po┼é├│g dzi┼Ť ko┼äc├│wka 2 tyg od porodu i do przedwczoraj mia┼éam bardzo du┼╝e krwawienie , wczoraj w nocy wypad┼é mi skrzep wielko┼Ťci jaja i od dzi┼Ť nic a nic nie leci. ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ My┼Ťlicie , ze powinnam jecha─ç na IP og├│lnie czuje si─Ö dobrze , nic mnie nie boli. Tak mo┼╝e wygl─ůda─ç koniec krwawienia w po┼éogu ?┬á

I jak z tym krwawieniem wszystko ok?

Nie wiem jak powinno wygl─ůda─ç. Ja mam w 3 tyg na podpasce takie be┼╝owe up┼éawy

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Kurcze nie wiem czemu mój post się nie dodał.

A ile ju┼╝ karmisz? Mo┼╝e nie┼Ťwiadomie pijesz co┼Ť co pobudza laktacj─Ö? Mo┼╝e w maj├│wk─Ö jakie┼Ť piwka 0% wpad┼éy i z tad nawa┼é? Odci─ůgaj─ů do uczucia ulgi, dziecko dostawiaj ┼╝eby ┼Ťci─ůga┼éo nawa┼éu, przed karmieniem ciep┼éy ok┼éad, po karmieniu zimny.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał(a):

U nas by┼éo kilka dni fajnych nie ropialo oczko i zn├│w zacz─Ö┼éo, ale kupi┼éam ten luxidropin i zobaczymy czy zadzia┼éa. To mi po┼éo┼╝na poleci┼éa. ­čśŐ podziwiam Cis za te wielorazowe na prawd─Ö. A co u┼╝ywasz do dupki ? Czy jak ma┼éy ┼Ťpi i narobi kup─Ö to go wybudzasz go ? Czy czekasz a┼╝ wstanie ? Nam ju┼╝ si─Ö wygoi┼éa dupka ┼éadnie i zn├│w to samo ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ

Smarujemy alantan dermoline, bo moja położna mówiła że Linomag zostawia żółte plamy na pieluszkach i ciuszkach.

W dzień zmieniamy przed każdym karmieniem, w w nocy nie zmieniam. Ostatni raz o północy i później przed karmieniem o 5/6. O 3 jak wstaje na karmienie to nie zmieniam.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał(a):

A odci─ůganie mleczka nie pomaga? Mo┼╝e stary dobry spos├│b kapusta. Najlepiej rozbi─ç t┼éuczniem to mi─Ösa lekko li┼Ť─ç i w┼éo┼╝y─ç do lod├│wki a p├│┼║niej w┼éo┼╝y─ç sobie w stanik na ca┼éa noc nawet. Mi pomog┼éo, czu┼éam jakbym mia┼éa kamienie w cyckach. ­čÖé mo┼╝e jak napiszesz do po┼éo┼╝nej to b─Ödzie mia┼éa inny lepszy pomysl. My┼Ťle jednak ze te stare sposoby s─ů dobre i sprawdzone ­čÖé

Sprobuje z kapusta. ­čśÇOK 3 godz.┬á Temu odciagalam mleko robilam zimny kompresy i te zelowe kompresy na sutki introche lepiej. Znowu odciagalam i mniej bolalo.┬á Masakra nie myslalam ze to moze tak bolec. Tez spalam 1,5 godziny i to tez mi dobrze zrobilo.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
49 minut temu, Enigma91 napisał(a):

Kurcze nie wiem czemu mój post się nie dodał.

A ile ju┼╝ karmisz? Mo┼╝e nie┼Ťwiadomie pijesz co┼Ť co pobudza laktacj─Ö? Mo┼╝e w maj├│wk─Ö jakie┼Ť piwka 0% wpad┼éy i z tad nawa┼é? Odci─ůgaj─ů do uczucia ulgi, dziecko dostawiaj ┼╝eby ┼Ťci─ůga┼éo nawa┼éu, przed karmieniem ciep┼éy ok┼éad, po karmieniu zimny.

Pije te herbatki ziolowe na laktacje. Czytalam ze sa tez dobre kiedy dziecko Ma kolki, aby mama pila. Myslisz ze to od tego moze byc?  Karmie troszke przeszlo 2 tygodnie i wczesniej tak nie bolalo. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
W dniu 1.05.2021 o 19:31, ewon napisał(a):

tez my┼Ťla┼éam ┼╝e mam by─ç na diecie, ale i w szpitalu i kole┼╝anka m├│wi jedz to co jad┼éa┼Ť w ci─ů┼╝y tylko unikaj czekolady i┬á orzech├│w .┬á Kaw─Ö pije od czasu di czasu jedna ( nawet dosta┼éam poradnik ┼╝e mo┼╝na pi─ç 1dziennie , herbaty z 2-3 . A tak woda 2l powinno, ja wody wi─Öcej w nocy pije - kurde wtedy jakbym kaca mia┼éa pije pije i jeszcze raz pije ­čÖł

M├│wi─ů ┼╝e kolki s─ů od polykanego powietrza. Tak┼╝e co ksi─ů┼╝ka i po┼éo┼╝na to r├│┼╝ne teorie ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Ja tez jedna kawe pije bo nie daje rady bez z tak Mala iloscia snu. Teraz kiedy moj maly Ma kolki to zaczelam sie martwic ze moze jednak cos jem. Zaczelam sie bac ze nie moze np pomidory nie moge albo moze ser. Sama nie wiem. Wiem ze to przez krew idzie to mleko, ale jednak  mam obawy. I Mama tez mi mowila czy czasem czegos nie jem co mu szkodzi.   

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
21 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Pije te herbatki ziolowe na laktacje. Czytalam ze sa tez dobre kiedy dziecko Ma kolki, aby mama pila. Myslisz ze to od tego moze byc?  Karmie troszke przeszlo 2 tygodnie i wczesniej tak nie bolalo. 

No to jak jakie┼Ť herbatki pobudzaj─ůce pijesz to mo┼╝e z tego nawa┼é by─ç. A z herbatkami uwa┼╝aj bo jak jest any┼╝ i koper to niezbyt dobrze dla maluszka. Ostatnie badania m├│wi─ů ┼╝e any┼╝ i koper w┼éoski s─ů szkodliwe dla dzieci i np w Holandii s─ů wycofane ju┼╝ wszystkie herbatki dla mam kp i dzieci kt├│re maj─ů je w sk┼éadzie.

Z jedzeniem nie daj sobie wm├│wi─ç ┼╝e co┼Ť jesz ┼║le. Dzieci maj─ů niedojrza┼éy uk┼éad trawienny i to jest przyczyna problem├│w brzuszkowych. A pomidor ewentualnie mo┼╝e wywo┼éa─ç alergie, ale nie problemy z brzuszkiem ­čśë spokojnie dziewczyny nie dajmy si─Ö zwariowa─ç jakim┼Ť dietom, bo takie pilnowanie to tylko stres i ograniczanie substancji od┼╝ywczych, a to bardziej szkodliwe dla mleka b─Ödzie ni┼╝ zjedzenie fasoli ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał(a):

Ja u┼╝ywam na zmian─Ö pampersa premium care i te najzwyklejsze pampersa┬á┬ái dade extra care i wydaje mi si─Ö , ze 1 z dady s─ů du┼╝o mniejsze ni┼╝ 1 z pampersa. Ja u┼╝ywam z dady 2 a z pampersa 1 ­čÖé nam chyba najbardziej podpasowaly zwykle pampersy s─ů najcie┼äsze i wydaje mi si─Ö, ze dupka tak si─Ö nie odparza. Dada wydaj─ů mi si─Ö takie sztuczne w dotyku i odparzaja malej┬áty┼éeczek. W tygodniu b─Ödzie promka na pampersy w lidlu wiec jak , kt├│ra┼Ť b─Ödzie korzysta─ç to zajrzyjcie do gazetki ­čśŐ wietrzycie ty┼éeczki Waszym maluchom ? U nas tez kolki podaje espumisan i wyglada na to, ze dzia┼éa. Ma┼éej ca┼éy czas ropiej─ů oczy , wizyt─Ö u lekarza mam na 10 maja i si─Ö zastanawiam czy szybciej si─Ö nie wybra─ç. Chocia┼╝ wiem , ze u noworodk├│w jest to w miar─Ö normalne. Martwi─Ö si─Ö o po┼é├│g dzi┼Ť ko┼äc├│wka 2 tyg od porodu i do przedwczoraj mia┼éam bardzo du┼╝e krwawienie , wczoraj w nocy wypad┼é mi skrzep wielko┼Ťci jaja i od dzi┼Ť nic a nic nie leci. ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ My┼Ťlicie , ze powinnam jecha─ç na IP og├│lnie czuje si─Ö dobrze , nic mnie nie boli. Tak mo┼╝e wygl─ůda─ç koniec krwawienia w po┼éogu ?┬á

Mi lekarka mowila ze moge miec obfite krwawienie ze skrzepami, ze to normalne. U mnie tylko pierwsze pare dni tak obficie bylo teraz juz malo co Ale pojawiaja sie krew czasem bordo czasem braz.  Tylko ja bylam Po cesarce wiec te krwawienie jest mniejsze. Dla pewnosci lepiej zapytac lekarza. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
26 minut temu, Enigma91 napisał(a):

No to jak jakie┼Ť herbatki pobudzaj─ůce pijesz to mo┼╝e z tego nawa┼é by─ç. A z herbatkami uwa┼╝aj bo jak jest any┼╝ i koper to niezbyt dobrze dla maluszka. Ostatnie badania m├│wi─ů ┼╝e any┼╝ i koper w┼éoski s─ů szkodliwe dla dzieci i np w Holandii s─ů wycofane ju┼╝ wszystkie herbatki dla mam kp i dzieci kt├│re maj─ů je w sk┼éadzie.

Z jedzeniem nie daj sobie wm├│wi─ç ┼╝e co┼Ť jesz ┼║le. Dzieci maj─ů niedojrza┼éy uk┼éad trawienny i to jest przyczyna problem├│w brzuszkowych. A pomidor ewentualnie mo┼╝e wywo┼éa─ç alergie, ale nie problemy z brzuszkiem ­čśë spokojnie dziewczyny nie dajmy si─Ö zwariowa─ç jakim┼Ť dietom, bo takie pilnowanie to tylko stres i ograniczanie substancji od┼╝ywczych, a to bardziej szkodliwe dla mleka b─Ödzie ni┼╝ zjedzenie fasoli ­čśë

Odstawie te Herbatki. Z tymi herbatkami to sie w szpitalu zaczelo bo nas czestowali do  obiadu, a to do kolacji. Pytali czy chcemy te Herbatki i tez w domu ja pilam Bo nawet smaczna i jeszcze na laktacje.  .. Ale maly tez Mi wczoraj brodawki poszarpal bo ciagle zle chwyci. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
20 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

Odstawie te Herbatki. Z tymi herbatkami to sie w szpitalu zaczelo bo nas czestowali do  obiadu, a to do kolacji. Pytali czy chcemy te Herbatki i tez w domu ja pilam Bo nawet smaczna i jeszcze na laktacje.  .. Ale maly tez Mi wczoraj brodawki poszarpal bo ciagle zle chwyci. 

No nie ma co pobudza─ç ponad to co dziecko je, chyba ┼╝e chcesz robi─ç zapasy ┼╝eby przetrwa─ç karmi─ç nied┼éugo to by mia┼éo mo┼╝e sens. Tak to w┼éa┼Ťnie mog─ů si─Ö tylko zastoje porobi─ç, bo dziecko mniej potrzebuje jak produkcja po wspomagaczach.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie

Hej dziewczyny, byla u mnie dzisiaj polozna i rozmawialam z nia o diecie ze wzgledu na kolki u malego. Zaproponowala wyeliminowanie laktozy z mojej diety na 10 dni by zobaczyc czy malemu bedzie lepiej. Slyszeliscie cos o tym ? Bo ja tylko o warzywach typu groch, kapusta, fasola. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
20 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, byla u mnie dzisiaj polozna i rozmawialam z nia o diecie ze wzgledu na kolki u malego. Zaproponowala wyeliminowanie laktozy z mojej diety na 10 dni by zobaczyc czy malemu bedzie lepiej. Slyszeliscie cos o tym ? Bo ja tylko o warzywach typu groch, kapusta, fasola. 

Tak, laktoza jest bardzo cz─Östym problemem i w przeciwie┼ästwie do wi─Ökszo┼Ťci sytuacji typu nie b─Öd─Ö je┼Ť─ç cabuli bo dzi─Öki mleko nie smakuje albo ma ko┼éki to to jest udowodnione. Tak jak i doro┼Ťli, cz─Ö┼Ť─ç dzieci nie trawi laktozy. Jest specjalna dieta w takim przypadku dla matek.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

U mnie odstawienie laktozy nie zdzia┼éa┼éo , walcz─Ö z ko┼ékami co wiecz├│r przez kilka godzin , w dzie┼ä jakby by┼éy mniejsze ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ Moja po┼éo┼╝na m├│wi ze nic si─Ö nie da zrobi─ç ┬ápowinno samo min─ů─ç do 3 miesi─ůca... u mnie ma┼éa ciagle na r─Ökach, biedna jak ma napady to p┼éacze a┼╝ jest fioletowa. Szkoda mi jej bardzo. W┼éa┼Ťnie od 1,5h pr├│buje ja uspac ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆCi─Ö┼╝ko to idzie niestety. Jak jeszcze dojdzie skok rozwojowy to a┼╝ si─Ö boje co to b─Ödzie ­čśů spr├│buj odstawi─ç ta laktoz─Ö mo┼╝e u Was pomo┼╝e.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
W dniu 3.05.2021 o 17:20, Anka 32 napisał(a):

A u┼╝ywasz tych silikonowych nak┼éadek na sutki do karmienia? Mnie one pomagaj─ů. Ju┼╝ w szpitalu mi je dali z NUK ale mam te┼╝ swoje z medeli. Og├│lnie musisz te┼╝ wietrzy─ç sutki ┼╝eby sie goi┼éy.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
7 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

U mnie tez od razu sie pojawi┼éy kolki, i akurat namia┼é i laktoze moge bez problemu,ale za to w┼éa┼Ťnie pomidora nie. Od kilku dni jej te sprawdzine produkty i co dzinnie wprowadzam jeden nowy produkt zeby zobaczyc jak zareaguje i np wczoraj od ryby ma┼é─ů pobilewa┼é brzuszek. Mysle ze tak najlepiej sprawdzisz. U mnie na kolacje condzinnie mam ryz z prazonymi jablkami, bo tak mi sie chce cos slodkiego a wiem ze nie mozna w czasie karmienia wiec m─ů┼╝ mi takie cudo wymyslil i jem az mi sie uszy trzesa­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
4 godziny temu, Aldonita napisał(a):

U mnie tez od razu sie pojawi┼éy kolki, i akurat namia┼é i laktoze moge bez problemu,ale za to w┼éa┼Ťnie pomidora nie. Od kilku dni jej te sprawdzine produkty i co dzinnie wprowadzam jeden nowy produkt zeby zobaczyc jak zareaguje i np wczoraj od ryby ma┼é─ů pobilewa┼é brzuszek. Mysle ze tak najlepiej sprawdzisz. U mnie na kolacje condzinnie mam ryz z prazonymi jablkami, bo tak mi sie chce cos slodkiego a wiem ze nie mozna w czasie karmienia wiec m─ů┼╝ mi takie cudo wymyslil i jem az mi sie uszy trzesa­čśë

Ja jem normalnie wszytko jak zawsze. Mleko robi si─Ö z krwi wi─Öc jedyne co mo┼╝e przenika─ç to alergeny i tylko na to patrz─Ö. Jak bym mia┼éa przez rok nie zje┼Ť─ç lod├│w ani nic s┼éodkiego, albo innych rzeczy to bym chyba zwariowa┼éa ­čÖé kolko to naturalna rzecz niestety i trzeba to przetrwa─ç. Ci─Ö┼╝kie to jak b─ůbelek p┼éacze i si─Ö m─Öczy, no ale co poradzi─ç. U niemowl─ůt to nie jest kwestia b├│lu tylko tego ┼╝e dzieje si─Ö w organizmie co┼Ť czego nie rozumiej─ů i panikuj─ů. Nas gazy nie bol─ů, tak samo dziecka. Noworodek tak si─Ö komunikuje ze ┼Ťwiatem, zna tylko p┼éacz. Wi─Öc jak czego┼Ť nie rozumiem, boi si─Ö to p┼éacze.┬á

Aldonita nie odstawiaj ryb, nie ma tam nic co by mog┼éo na dziecko dzia┼éa─ç ┼║le je┼╝eli chodzi o brzuszek, po prostu zbieg okoliczno┼Ťci, a jak przestaniesz je┼Ť─ç ryby to pozbawisz siebie i dziecko ca┼ékowicie wa┼╝nych warto┼Ťci od┼╝ywczych jak nienasyconego kwasy t┼éuszczowe.┬á

Jak to moja po┼éo┼╝na m├│wi, jak zjemy marchewk─Ö to z cyca nam marchewka nie leci, wi─Öc nie dajmy si─Ö zwariowa─ç dawnym przekonaniom ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał(a):

U mnie odstawienie laktozy nie zdzia┼éa┼éo , walcz─Ö z ko┼ékami co wiecz├│r przez kilka godzin , w dzie┼ä jakby by┼éy mniejsze ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ Moja po┼éo┼╝na m├│wi ze nic si─Ö nie da zrobi─ç ┬ápowinno samo min─ů─ç do 3 miesi─ůca... u mnie ma┼éa ciagle na r─Ökach, biedna jak ma napady to p┼éacze a┼╝ jest fioletowa. Szkoda mi jej bardzo. W┼éa┼Ťnie od 1,5h pr├│buje ja uspac ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆCi─Ö┼╝ko to idzie niestety. Jak jeszcze dojdzie skok rozwojowy to a┼╝ si─Ö boje co to b─Ödzie ­čśů spr├│buj odstawi─ç ta laktoz─Ö mo┼╝e u Was pomo┼╝e.

Witaj w klubie u nas┬á te┼╝ nadal kolki nagorzej po po┼éudniu. Termoforek troch─Ö pomaga i ciep┼éa k─ůpiel. Ale og├│lnie jako┼Ť tak ma┼éo gaz├│w oddaje m├│j Oliwier mam wra┼╝enie ­čś×

Czekam na krople San Simplex licz─Ö ┼╝e pomog─ů.

Uczulenia raczej na laktoz─Ö nie ma bo nie ma wysypki biegunki itd

Przez to ┼╝e na koli ju┼╝ si─Ö przyzwyczai┼é do bujania niestety i powiem wam ┼╝e to fatalnie no ale c├│┼╝ zrobi─ç jak szkoda maluszka ­čśü

Mnie znowu od wczoraj boli krocze a ju┼╝ tak ┼éadnie by┼éo. Mam takie czerwone golajki na pocz─ůtku szwu i na ko┼äcu ale bez jakie┼Ť rany nie wiem czy to normalne kurde

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

Witaj w klubie u nas┬á te┼╝ nadal kolki nagorzej po po┼éudniu. Termoforek troch─Ö pomaga i ciep┼éa k─ůpiel. Ale og├│lnie jako┼Ť tak ma┼éo gaz├│w oddaje m├│j Oliwier mam wra┼╝enie ­čś×

Czekam na krople San Simplex licz─Ö ┼╝e pomog─ů.

Uczulenia raczej na laktoz─Ö nie ma bo nie ma wysypki biegunki itd

Przez to ┼╝e na koli ju┼╝ si─Ö przyzwyczai┼é do bujania niestety i powiem wam ┼╝e to fatalnie no ale c├│┼╝ zrobi─ç jak szkoda maluszka ­čśü

Mnie znowu od wczoraj boli krocze a ju┼╝ tak ┼éadnie by┼éo. Mam takie czerwone golajki na pocz─ůtku szwu i na ko┼äcu ale bez jakie┼Ť rany nie wiem czy to normalne kurde

No to jedziemy na tym samym w├│zku , moja ma┼éa tez ju┼╝ przyzwyczai┼éa si─Ö do tulenia na r─Ökach. Pewnie ci─Ö┼╝ko b─Ödzie mala┬áoduczy─ç ale co poradzi─ç ­čśŐ nie wiem sk─ůd mam energie ale ┼Ťpi─Ö po 4h i ciegle mam faz─Ö ┼╝eby co┼Ť robi─ç , dzia┼éa─ç. K─ůpiesz codziennie ? Ja w┼éa┼Ťnie zastanawiam si─Ö czy prosi─ç kuzynk─Ö o te krople z Niemiec czy odpu┼Ťci─ç. Ciekawa jestem czy u Ciebie zadzia┼éaj─ů. U nas nie dzia┼éa espumisan. Mam mam─Ö w domu wiec mi bardzo pomaga, gotuje, pierze , sprz─ůta wiec to nam odchodzi przynajmniej┬á­čśŐ mam nadzieje ze jak najszybciej tym naszym dzieciaczkom przejdzie ÔŁĄ´ŞĆ Ja chyba ko┼äcz─Ö po┼é├│g powoli w ko┼äcu bo mam go do┼Ť─ç. Ale nie wiem co to mo┼╝e by─ç u Ciebie mo┼╝e po┼éo┼╝na pomo┼╝e. Ile macie wizyt po┼éo┼╝nych ? Ja mia┼éam tylko 2 czy tez macie tak ma┼éo?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie

Hej dziewczyny kupilam rurki windi na kolki i Bol brzuszka. Zrobilam wczoraj wieczorem i dzialalo. ­čśÇ Przyniosly efekt. Jesli nie macie to polecam. Moze i U waszych maluszkow podziala.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
3 minuty temu, Klaudia91d napisał(a):

No to jedziemy na tym samym w├│zku , moja ma┼éa tez ju┼╝ przyzwyczai┼éa si─Ö do tulenia na r─Ökach. Pewnie ci─Ö┼╝ko b─Ödzie mala┬áoduczy─ç ale co poradzi─ç ­čśŐ nie wiem sk─ůd mam energie ale ┼Ťpi─Ö po 4h i ciegle mam faz─Ö ┼╝eby co┼Ť robi─ç , dzia┼éa─ç. K─ůpiesz codziennie ? Ja w┼éa┼Ťnie zastanawiam si─Ö czy prosi─ç kuzynk─Ö o te krople z Niemiec czy odpu┼Ťci─ç. Ciekawa jestem czy u Ciebie zadzia┼éaj─ů. U nas nie dzia┼éa espumisan. Mam mam─Ö w domu wiec mi bardzo pomaga, gotuje, pierze , sprz─ůta wiec to nam odchodzi przynajmniej┬á­čśŐ mam nadzieje ze jak najszybciej tym naszym dzieciaczkom przejdzie ÔŁĄ´ŞĆ Ja chyba ko┼äcz─Ö po┼é├│g powoli w ko┼äcu bo mam go do┼Ť─ç. Ale nie wiem co to mo┼╝e by─ç u Ciebie mo┼╝e po┼éo┼╝na pomo┼╝e. Ile macie wizyt po┼éo┼╝nych ? Ja mia┼éam tylko 2 czy tez macie tak ma┼éo?

Oj ja takze spie tak krotko. Razem z 4 godziny, ale czesto jestem wykonczona. Teraz co 2 godziny musze odciagnac pokarm Bo mialam takie grudki jak guzki na piersiach. Jeszcze sa gorace i bola sutki Ale swietnie pomagaja mi kompresy multi mam . Bardzo chlodza i mniej boli. Z tej samen firmykupilam sobie tez masc, ktora stosuje sie po karmieniu. 

Te kropelki sab simlex sa dobre. Ja kupilam jeszcze rurki windi i moge polecic. Maz jeszcze z apteki czopki carum carvi kupil jezeli by krople nie dzialaly to tak awaryjnie jeszcze nie uzylam. Sa homeopatyczne ponoc dobre. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał(a):

Super ┼╝e masz pomoc mamy ca┼éy czas. Moi rodzice byli 3 dni a tak nam pomogli, mama wypucowala pod┼éogi, ┼éazienki. Tato zrobi┼é drobne naprawy. Brakuje mi ich czasem jak nie daje rady czasowo czego┼Ť ogarn─ů─ç. U nas po┼éo┼╝na ma m┼éodego pod sta┼é─ů opiek─ů widzimy si─Ö o tydzie┼ä w sumie. Za tydzie┼ä mamy ostatnia wizyt─Ö i wtedy te┼╝ mam wizyt─Ö u mojej ginekolog.┬á

Godzinę temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny kupilam rurki windi na kolki i Bol brzuszka. Zrobilam wczoraj wieczorem i dzialalo. ­čśÇ Przyniosly efekt. Jesli nie macie to polecam. Moze i U waszych maluszkow podziala.┬á

S┼éysza┼éam o tych rurkach, ale nasz Babel ma niecodziennie i maks godzin─Ö si─Ö m─Öczy wi─Öc nie chce tego u┼╝ywa─ç, czyta┼éam ┼╝e mo┼╝e te┼╝ zaszkodzi─ç , ja si─Ö ich boje. Gdzie┼Ť czyta┼éam ┼╝e nadu┼╝ywane mog─ů spowodowa─ç nawet wypadanie odbytu ­čś▒

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...