Skocz do zawartości

Sierpień 2009 :) | Forum dla mam


marta-lion_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Byle nie mokrego dyngusa, bo nienawidze tego dnia 🙂) hehehe 🙂)

Ja zrobilam galary pierwszy raz w zyciu, babke z platkami czekoladowymi, salatke jarzynowa, mam kielbaski no i jaja jutro od rana trzeba zrobic.. 🙂)


a co to są te galary? jakas poznańska potrawa?
ja wczoraj cały dzień stałam przy garach, zrobiłam jajka faszerowane pieczarkami, krokiety z biała kiełbasą, kiełbase w kapuscie, kiełbasę w sosie piwnym i sernik z brzoskwiniami i.. wiekszośc zostało :-( nastepnym razem kładę lachę i zrobię tylko jedno danie 😜
no ale z sernika jestem dumna, nawet spód ciasta mi wyszedł 😁


no to mokrego, lecz nie przesadnie mokrego dyngusa 🙂
ps. 3 lata temu mąz zrobił mi dyngusa.. nie spojrzał jaka woda w czajniku - wylał mi ja na głowę - na szczęście była ciepła a nie gorąca 😲 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nie czuje jeszcze i umieralam z nerwow 😞( bo te laski tu na forum, sie tak przescigaja, ktora szybciej kotra wczesniej..a w pierwszych cizach sa..
A ja glupia, mimo, ze wiem, ze to nie tak wczesnie, to sie wkrecam i sie stresuje niepotrzebnie 🙂)

Z Nadia chyba okolo 20/21, nie mam nigdzie zapisane... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nio masakra jakas.. ale sama wiesz jak to jest jak czlowiek sie wkreca pozniej niepotrzebnie :9

Normalne ci rodzice sa popierdoleni...
We wtorek przyszla dziewczynka i jakies dziwne zmiany miala na klatce i piersi.. no to pow. ze we wtorek po poludniu sprawdza u ;ekarza co to??
Dzis przyszla do zlobka, bow czoraj do lekarza nie raczyli pojsc...
Po poludniu zadzwonili i co??? Kurwa półpasiec...chorego dzeciaka ci rpzyprowadza, a te dzieci co ospy nigdy nie mialy zaraz sie pochoruja...(
akle tata sprzedal info, ze to na peno nie zakazne, bo temperatury nie ma mala... normalnie nowa teoria...(
Dobrze, ze juz przechodzilam ospe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
eh, wiesz jak to jest, moze rodzice nie mieli z kim dziecka zostawić, a na zwolnienie też nie mogli pójśc 😞 no ale nie odpowiedzialnie się zachowali ..

Jeśli któras myślała o automacie do chleba to w tesco sa przecenione ze 189 na 89 zł
takie: http://www.tesco.com/direct/tesco-bms10-breadmaker/208-4218.prd ja kupiłam bo mój stary dziadzio przeciekał i chrobotał 😜 a w nowym właśnie chlebek się piecze, fajnie chodzi, jest malutki i ładnie wg mnie wygląda. Ma za to głęboką foremkę i chleb powinien normalny wyjść ( jest opcja na 700 i 900 gram :0 ) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra gratulacje! 🙂 my mamy po 2 synków to Ty chociaż córkami nadrabiaj..:P

Kasia ja zaglądam.. ale w sumie tylko czytam bo jak piszę to zawsze mam wrażenie, że sama do siebie piszę.. jak chłopcy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tu tez monologi trzaskam...
Imion mam mase, ale dla........ synusia 😉)

No wiadomo, ze najwazniejsze, ze zdrowa, no ale i tak ubolewam, ze moje pragnienie nie zostalo zaspokojone 🙂 Moze to i dobrze, bo zawsze sie balam, ze bede synusia rozpieszczac 🙂)

Myslelismy tak wstepnie: Maja, Lena, Olga, Tatiana.. i chyba najbardziej Tatiana 🙂 no ale sie okaze... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas oki. Od jakiegoś czasu chłopaki kaszlą - raz mniej raz więcej - ale nic się z tego nie rozwija więc może tak na te zmiany pogody...
ogólnie mam problem z Kubą bo przestał wołać kupę i siku 😞 ma wyjebane i już.. nie działają nagrody, kary, obietnice, groźby.. kolejne pomysły idą w kosz bo nie pomagają... ja już nie wiem co robić. jest niesamowicie mądrym dzieckiem a tu taki numer:/ jemu się po prostu nie chce! bo wołał długi czas i wiem, że umie. jeszcze bezczelnie powiedział żeby mu pampers założyć bo on wołać nie będzie.. a ja już nie wiem co robić 😞

Sandra widzę szukasz oryginalnych imion :P mnie się takie nie podobają za bardzo... mam sentyment raczej do tradycyjnych :P a jak byłam w ciąży z matikiem i liczyłam na dziewuchę to chciałam jolę albo Marylę :P a tak mówię do Matika "Matylda" :P

a ciekawe co u reszty dziewczyn... Gocha nastraszyła, że test będzie robić i tyle ją było widać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja lube takie wydziwione.. ale najprawdopodobniej zostanie Tatiana 🙂) Tatusiowi sie podoba,a mi sie szczerze nie chce wymyslac juz 🙂)
Bo Majek teraz dosc sporo...

Ehhh no to macie mega problem... my tez podobnie.. z tymze moja nie chce wolac kupy, jak siedzi z moja mama.. 😞( i cholera wie o co jej chodzi.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
eh, ja sobie odpusciłam z Grzesiem i jego wołaniem siku i kupę. U nas jest tak, że jak jest w domu pilnowany to wysadzam go i spodnie suche. Sam nie zawoła niestety, kupy też nie , beszczelnie ciśnie w gacie na moich oczach. jak lata z gołą dupą to siądzie na nocnik i się załatwi.
W przedszkolu do którego Grzes uczęszcza na te zajecia adaptacyjne bardzo duzo dzieci nosi pieluchy. Grzesia kuzynka w lipcu skończy 3 latka i też nie woła ;/ liczę, że sam przyjdzie taki mooment, że poczuje potrzebę pójscia do toalety i tyle..

No własnie, ciekawe co z Gosią. Może do Michała wyjechała już? Dawno Marty nie było, ciekawe co u Gabrysi, osttanio jej fotki na fb widziałam - duża dziewczynka z niej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no tak jest z tym "niewołaniem potrzeby"< Zastanawiam się czy jest to normalne że w tym wieku wogóle nie kontroluje się sikania i tych grubszych spraw. Z tegio co mama mi mówiła, przestałam robić w pieluchy jak miałam jakoś 1,5 roku, załapałam i juz potem wołałam siku.
Tutaj niestety tego załapania nie ma 😞
d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No kiedys dzieciaki ponoc zdecydowanie szybciej wolaly, bo pieluchy tetrowe gryzly w dupsko i odparzaly...a jakby nie patrzec w tych doskonalych pampersach dziecko praktycznie nie odczuwa dyskomfortu...

Mloda w sumie wola od sierpnia, czyli 2 tyg przed dwoma latkami.
A co do tej kupy, to gdzies wynalazlam ze mogla miec zaparcia, i po prostu ja bolalo..i teraz jak dluzszy czas kupy nie robi, to boi sie... i szuka miejsca, ktore bedzie dla niej wygodne...
i patrzac na konsystencje jej kupska, to cos w tym moze byc... bo robi raz na 3 dni, a jak juz walnie w garnek to jak stary taka wielka 😉)
I pewnie wszystkiemu winne kakao 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...