Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jakiś czas temu kupiłam te sleep &play rozm. 4, to niestety nie zdawały egzaminu, ale 5 jest po jednym nocnym użyciu ok, tym bardziej, że Franek ostatnio przed snem i w czasie nie pije wcale, albo niewiele, więc nie ma co wysikać 🙂

Powoli szykuję się na zakupki, czyli prezentów ciąg dalszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej mamusie
Co do prezentow to my w tym roku robimy dzieciakom dla mlodszych mamy drewniane klocki a dla mojego chrzesniaka gre,dorosli sobie nie robia juz drugi rok bo zawsze sie tego nazbieralo,a sobie w tym roku nie robimy moze cos drobnego albo jakas slodycz bo niestety wyskoczylo nam ze musielismy w zeszlym tyg kupic orginalna czesc do citroena z serwisu bo inne nie pasowaly,i 400 poszly sie.... gdzie za nie orginalna bysmy zaplacili 50 zl wrrrr....plus do tego zmiana opon na zimowki i zbieznosc czyli razem 600 zl 😠 😠no i z tego powodu nie robimy sobie prezentow,i na sylwka tez nie pojdziemy 😞
Kacper drugi dzien nie chce pic mleka niewiem co mu jest zreszta jego apetyt tez jakos oslabl od 2 dni nie poznaje swojego dziecka ☺️ 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Irka no to wam sie trafiły wydatki przed świętami 🤢 Ja w sumie teraz cieszę się, że nie mamy samochodu, bo po pierwsze ceny benzyny są porażające 😮 A po drugie auto to wieczna skarbonka, zawsze coś się zepsuje, zużyje, dochodzi ubezpieczenie, przegląd, zmiana opon...wieczne wydatki...
A tak to mamy tyle więcej pieniędzy w domowym budżecie 🙂 Może kiedyś będzie nas znowu stać na auto, ale narazie nie ma takiej opcji...

Kurcze miałam na jutro termin do kliniki hematologicznej i dzisiaj zadzwoniła do mnie lekarka, że musi przełożyc moją wizytę dopiero na 9 stycznia 😞 bo przed świętami laboratorium nie przyjmuje już próbek do badań 😮 A ja zrobiłam teraz badanie krwi na tą wizytę i okazało się, że niepotrzebnie...cóż, w styczniu zaniosę jej te wyniki, nie będę płacić znowu za badania...a i tak na miejscu będą mi pobierać szpik i krew do badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobitki, ja dzisiaj cały dzień latam...
my z m sobie prezentów nie robimy tylko małej. ja juz nakupowałam sobie parę rzeczy na początku mies wiec wydatki były.Jutro jeszcze muszę jechać kupić chrześniakowi prezent no i mu go zawieść.Do starej pracy jadę na wigilie no i z m na zakupy, wiec dzień tez zleci szybko.
Najbardziej dobijają mnie kolejki w sklepach 😠
Olusiu, no ja te badania miałam umieszczone w wypisie, ale czarno na białym widać co i jak wiec nie powinnaś miec problemów z odczytaniem ich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki 🙂

Ja też nie nawidze kolejek, tym bardziej, że robię małe zakupy - chleb, wędlina, jakieś tam pierdoły, a przede mną kolejka z mega świątecznymi zakupami.

Moi rodzice kupili wczoraj Frankowi prezent. Mama chciała kuchnię, ale jak wyjęła z pudełka obejrzeć, to okazała się taka tandetna, że zrezygnowałam, a cena to 139zł 😮
Kupili za to samochodzik zdalnie sterowany, bez żadnych kabelków, ma ładowarkę i jakies tam pierdoły. Podane że od 3 lat, ale moi rodzice stwierdzili, że Franek jest na tyle mądry, że może być 🙂 Chyba że nie będzie wykazywał większego zainteresowania to schowa się na później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No mnie się jakoś udało bez kolejek większych, ale pewnie w piątek już się nie obejdzie.

Już bym chciała żeby te zęby Stasiowi wreszcie wyrosły. Ma już trzy czwórki i właśnie przebijają się dwie górne trójki tzn. rogi się już przebiły. Dziś wieczorem był tak straszny ryk o wszystko że w końcu daliśmy mu znowu na noc nurofen. Myślę że muszą mu te zęby bardzo dokuczać bo w nocy na nurofenie śpi spokojnie dokładnie 8 godzin które on działa a potem jest pobudka z potwornym rykiem który tylko pstrykanie światłem w łazience jest w stanie ukoić. W ten sposób Staś ostatnio zasypia o 22:00 a wstaje o 6:00.

Skończyłam dziś zdobić pierniki, większość z nich będzie wisieć na choince, w tym roku wieszamy tylko nietłukące bombki: pierniczki i słomiane ozdoby. Jutro robię masę do makowca a w piątek piekę. Chodzi za mną jeszcze ryba po grecku ale nie wiem czy jeszcze będę mieć siłę ją robić. Na razie zrobiłam kapustę z grzybami i pierniki, kapustę muszę dobrze schować żeby dotrwała do Wigilii 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie
Jak na razie to jest szansa abym mogła częściej zaglądać do was. Moja przyjaciółka dała mi swój modem do neta to mam teraz kontakt ze światem większy i na dłużej.
Nie wiem czy będę miała na tyle siły i czasu aby wszystkie zaległości nadrobić.
Na razie Lenka chodzi 3 tydzień do żłobka i jest dobrze zobaczymy jak to będzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Elunia 😘

Aniu - ja kiedyś piekłam piernik, ale jakoś nie smakował mi na tyle, żeby stał się tradycją w naszym domu. Nie wiem czemu, ale pierniczki kupne zawsze bardziej mi smakowały - bo i bardziej puszyste, więc pozostaliśmy przy pysznym makowcu mojej mamy i serniku 🙂

W tym roku też nie będę robić kapusty z grochem (u mnie nie robimy z grzybami - tylko pierogi), bo przez brak samochodu za dużo będzie do zabrania - chociaż może i się skusze, no nie wiem. Musze z mamą uzgodnić 🙂

Prezenty dla wszystkich mam (oprócz taty, ale jemu kupię w sobotę na miejscu, bo wystarczy wyskoczyć do każdego sklepu po to, a nie będę dźwigać przez całe miasto). Dla teściów tradycyjnie żel pod prysznic, dla R też, a dla mamy nie wiedziałam co, ale ostatnio podsunęła mi pomysł i kupiłam jej kawę ziarnistą Lavazza Qualita Oro 🙂 Zachwalała że taka dobra i że piła ją u cioci jak się nią opiekowała, więc pomyślałam, że to będzie dobry prezent 😆

Jeszcze Franek mi został, ale nie wiem co 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 😉 u nas też krzątaniny przed świątecznej ciąg dalszy jęsli chodzi o potrawy wigilijne mamy z głowy bo wigilia w tym roku u ciotki ale za to Boże Narodzenie u nas i wyszło nam w tym roku 24 osób dorosłych i 5 dzieciaków. WCZORAJ JUŻ BYLIŚMY NA MEGA ZAKUPACH Z Z CZASEM LEDWIE SIĘ WYRABIAM ALE JAKOŚ MOŻE DAMY RADĘ NAJGORZEJ JEST ŻE Kuba do wigilii włącznie pracuje i musimy to jakoś dobrze zorganizować a z Kingą ja sama wiele nie mogę zawojować więc zarywam też i trochę nocek. WCZORAJ UBRALIŚMY JUŻ choinkę jak do tej pory wiszące bombki czy cukiernik zbytnio Kingę nie interesują więc mam nadzieje że tak pozostanie i oczywiście na wszelki wypadek też u nas szklanych nie ma 😉 Co do ciastek pieczemy sernik, makowiec, snikers, szarlotkę oraz piernik. Wygląda na to że fotki najwcześniej postaram się już po świętach wam wysłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu co do kuchni no niestety takie ceny drogie są że też miałam duże obawy chcieć kupić tańszą jak my szukaliśmy to znów wychodzą wielkością dla lalek i też bez sensu to się nadaje i wtedy już lepiej tego nie brać a tak wspólnie z rodzicami na mikołaja/gwiazdkę kupiliśmy i póki co jesteśmy zadowoleni Kinga pyka przestawia udaje że gotuje i karmi swoje pluszaki a najlepiej się cieszy jak się może tym z kimś razem pobawić wtedy to największą daje jej frajdę i czeka na przyjazd swoich siostrzyczek ciotecznych albo ja z Kuba jesteśmy u niej gośćmi ;p później będę chciała jej jeszcze dokupić jakieś filiżanki czy warzywka jak zobaczę że dalej będzie ją to kręcić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam o tyle szczęścia, że nie odczuwam świątecznej bieganiny, ze względu na dośc wygodną pozycję w jakiej jestem, czyli święta u rodziców/teściów. Ale nadejdzie moment, że wszystko będzie na mojej głowie, ale Franek będzie starszy, więc będzie łatwiej.

U nas w Wigilię R pracuje, ale gdzieś do 12, w pierwszy dzień świąt pracuje 14-22, a w drugi 6-14. Padło na niego, że ma dyżur, bo nowy. A ja w pierwszy dzień świąt po śniadaniu u teściów (będziemy u nich spać po Wigilii) jadę z rodzicami i małym do ciotki na obiad, więc też będzie miło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie:0
Eva to ale was sie nazbieralo hehe gdzie wy sie pomiescicie???
a ja dzisiaj jade spac z malym do siory bo musze jej pomoc bo wigilia u niej a pierwsze sw u mamy,ale robimy wszyscy razem potrawy my dzisiaj pieczemy ciasta i golabki,poobieramy warzywa i zamoczymy ryby a jutro miecho robimy a wsobote do wigili potrawy.W drugie swieto jestesmy w domu,ale jedzonkiem sie podzielimy 🙂
Wiec niewiem czy znajde czas zeby tu do was jeszcze zajrzec przed swietami,postaram sie rano w wigilie,ale jezeli bym nie zdazyla to:
ŻYCZĘ WAM KOCHANE,ABY TE SZCZEGÓLNE ŚWIĘTA BYŁY PRZEPEŁNIONE SERDECZNĄ ATMOSFERĄ MIŁOŚCI SZCZĘSCIA ORAZ RADOŚCI 🙂A TAKŻE KOCHANE SUPER PREZENTÓW I ABY NASZE BĄBELKI SIE GRZECZNIE SPISAŁY W TEN CUDOWNY CZAS 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was kochane przedświątecznie 🙂 🙂 🙂

Ja też jestem w wygodnej pozycji bo w tym roku spędzamy wigilię u teściów a pierwszy dzień świąt u moich rodziców 🙂 Także za dużo przygotowań mnie nie czeka 😉
Choinki raczej nie ubieramy bo jak byliśmy u znajomych, to mała była choinką strasznie zainteresowana więc sobie odpuszczę bieganinę za bombkami po domu 😉
Za to ubiorę karnisz w salonie w bombki i łańcuchy aby stworzyć choć trochę magię świąt 😉

Kurcze Emi ostatnio jest strasznie marudna...sama nie wiem co jej jest, po dziąsłach nie widać, aby szły jej zęby...chora nie jest...mam nadzieję, że to tylko przejściowe jęczenie 😉

Ach no i zapomniałam się wam pochwalić, od 3 dni Emi raz dziennie robi siku do nocnika 🤪 I po pierwszych owacjach polubiła na nim siedzieć, więc zaczynamy na ostro naukę 🙂 🙂 🙂 Narazie nie udaje mi się częściej utrafić kiedy chce jej się siku (sadzam ją przy każdym przewijaniu), ale po nocnym spaniu albo po drzemce w dzień (już nie codziennie nam się ona zdarza) Emilka siusia do nocniczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siusianiem u Kingi jest tak że teraz woli bardziej do kibelka niż na nocnik i z lepszym skutkiem dlatego już pogodziliśmy się z tą decyzją tym bardziej że parę razy już zdarzyło się jej zawołać mamę na siusiu do kibelka bez oszustwa a do nocnika wcześniej jeszcze nigdy tego nie było. I tak to nocnik poszedł w odstawkę. Masz rację EDYTKA nasza radość przy tym nie do opisania 😁 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratulacje dla Emilki!!

Mam nerwa, było miło, R poszedł po choinkę, a jak otwierałam mu drzwi, nie zauważyłam Franka i uderzyłam go drzwiami 😞 Ma rozciętą wargę od środka (od ząbka) i spuchnięte 😞 😞 Ale szybko zasnął mi po tym i teraz śpi...

Dawno nie ubierałam swojej choinki, więc nie pamiętałam, że jest taka malutka 🙂 Stoi już ubrana, ozdoby po mieszkaniu porozwieszane, więc świątecznie się zrobiło. Mam nadzieję tylko, że to lekkie rozcięcie nie będzie sprawiało małemu bólu przy jedzeniu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze Lusiu biedny Franiu 😞 Kurcze jak to trzeba teraz uważać...ja mam zawsze obawy, żebym jak wychodzę z ubikacji nie przyczasła małej rączki we framudze, bo boję się, że kiedyś akurat w tym momencie wsadzi tam rączki, takiego mam schiza 😮 Mam nadzieję, że to nigdy nie nastąpi, bo kiedyś przypadkowo przyczasłam tak palca mojemu M. 🤢 i wiem jak się to skończyło...

Emilka po kąpieli jeszcze raz zrobiła siusiu do nocnika 😉 Wprawiamy się 🙂 🙂 🙂

A ja właśnie oglądam drugą część Titanica 😉 Kurcze zawsze mam nadzieję, że jednak ominą tą górę lodową 😜 Ehhh znowu będzie ryk ☺️ 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mały drobiazg dla każdego
serdeczny przeznaczy,
czułe słowo,uśmiech serca
bo tak wiele znaczy.

I ja wam przyjaciele
choć jeszcze nie święta,
składam sercem te życzenia
niech płynie kolęda.

Niech się oczy wasze śmieją
i serce raduje,
a miłości moi mili
nigdy nie brakuje.


[color=red]Dużo słoneczka
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/17/wak4.gif/][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/6153/wak4.gif[/IMG][/URL]

Ciepła domowego ogniska
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/842/27328820841.gif/][IMG]http://img842.imageshack.us/img842/8220/27328820841.gif[/IMG][/URL]

Przyjaznego Mikołaja

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/9ica4pqmuycak6bju3cabyf.jpg/][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/4314/9ica4pqmuycak6bju3cabyf.jpg[/IMG][/URL]

który przyniesie wam mnóstwo prezentów

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/13/90383315.jpg/][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/8427/90383315.jpg[/IMG][/URL][/color]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/merry20christmas20holly.gif/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/7246/merry20christmas20holly.gif[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko dziękujemy, tos zaszalała z życzeniami hehehe
my wigilie w domu spędzamy bo m na noc idzie do praacy i o 17.15 juz wychodzi wiec wcześnie rozpoczynamy o 15.00 w 1 i 2 dzien świąt do tesciów jedziemy. malej kupiliśmy kozaczki to bedzie taki prezent bo w sumie zabawki ma wiec taki prezent jej sie przyda bardziej.

Lusiu, biedny Franiu...ja tez nie raz malej nie zauważę i sie wywali biedulka... jest taka cicha ze nawet nie wiadomo kiedy sie kolo nogi znajdzie.

Eva jeju tyle gości, gdzie wy ich pomieścicie i na czym posadzicie 😁 😁 😁

Edytko, gratulacje dla Emi, oby tak dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...