Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
I jak było z teściową Komsi? Mi jak na razie okres sie spoznia a poczekam z testem do czwartku,bo czasem okresmoze jeszcze byc,choc ja mam bregularne,wczoraj miałam dostac i nic,ciekawe czy starania były owocne,na razie sie nie nakręcam... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo! no poszlo odpoczaeam juz. Ja juz sie przyzwyczailam do tego ze jestesmy daleko, ze nie ma tu nikogo, nie lubie dziwnych zachowan, mam swoje z kinolem jesli chodzi o maxyma, nie moglam patrzec jak jej wnuczka siedzi przed laptokiem i oglada jakies gry na ktorych sobie ludzie gadaja textami w morde jeza, ja pierdole ale mam gitare, i na pyt czy ona wie co ta mala tam oglada , ona nie wie.i odp ze mala szczesliwa bo komputer ma... nie wiem ja inaczej staram sie wychiwywac, zaszczepic dwor zabawy na dworze, i choc jest mi ciezko nam, samym ale staramy sie. nie weim wyggoda matki, wygoda baci. nie podobalo nam sie to.

w sob pzyjezdza moja siostra na 10dni, wiec mieisac mamy odwiedzajacy.

dziaj kinol jedzie obejrzec mieszkanie w innej mieiscowosci, ale chyba bedzie lipa, no zobaczymy czy spelni nasze oczekiwania.

maxym w przedszkolu, mial zaalaenie ucha ale juz lepeij wiec od wczoraj spaceruje do przedszkola.

pogoda fajna wiec szkoda go w domu zostawiac.

Angee szacuneczek ze dzialacie o drugie 😉 ty i tak ciagle sama prawie wiec oklask za odwage 😉

Ja poczekam az sie okaze co z ta zaraza komsowska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, zrobiłam wczoraj test,bo kres sie spozniał kilka dni i wyszedł pozytywnie,do ginekologa jestem umówiona na 30 lipca i bardzo sie cieszę 😉 maż rownież,termin wg oblicvzeń na marzec tak połowa,dla mnie dobry czas przed wiosną ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A nas w tygodniu przeważnie praca dom praca..., chociaż ostatnio z mężem byliśmy na koncercie, w środę pojechaliśmy późnym popołudniem na plażę - mąż wykąpał się w morzu, Olcia zajarana też trochę popluskała się, a wczoraj wieczorem byliśmy World War Z z Bradem Pittem. Jedynie weekendy zawsze coś się dzieje, bo wtedy mamy wolne. Niestety pogoda popsuła się i temp. poniżej 20*.

Moja potworkowa maniaczka ogląda kolejny raz Potwory i spółka na dvd.

A ja odliczam dni do urlopu 🙂 Jeszcze 3 tyg. i 2 dni, chociaż wliczając weekend to tylko 3 tyg...omg...czas wlecze się...

Miłej soboty, w ogóle miłego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angee, gratulacje 🙂 🙂 🙂

My też już liczymy czas do urlopu, jeszcze prawie 3 tygodnie, ale to już zleci szybko 🙂 Cieszymy się, że zrezygnowaliśmy z dalekich wyjazdów, bo w sumie dwa razy będziemy musieli wracać do Warszawy do lekarzy, najpierw ja potem mąż. Mamy z wakacji godzinę do domu, więc spoko luzik, wpadnie się do lekarza i wróci do urlopowania 🙂 A urlopu będę miała w sumie 4 tygodnie, najpierw wyjazd na 3 a potem tydzień adaptacji w przedszkolu. Rety, przecież już mamy przedszkolaki!
A teraz uczciwie na wszystkie weekendy jeździmy na działkę moich rodziców do Puszczy Białej. Warunki spartańskie, ale za to powietrze sosnowo lecznicze 🙂 My jeździmy ze Stasiem w piątek rano a M dojeżdża do nas autobusem wieczorem albo w sobotę rano 🙂 Efekt jest taki, że chałupa zarasta i na nic nie ma czasu, ale coś za coś!

Stasiek miał w sobotę urodziny, ale w sumie nie robiliśmy większej imprezy bo wszyscy potencjalni goście wyjechali na wakacje. W przyszłości chyba będziemy raczej organizować imieniny we wrześniu 😉 Stasiek obżarł się jak bąk tortem czekoladowym, dostał encyklopedię przyrody dla dzieci, trochę na wyrost ale jest zachwycony, od soboty ją razem studiujemy, opowiadając co jest na poszczególnych zdjęciach (najbardziej fascynują go pszczoły, osy i szerszenie i "pan ularz" 🙂 ). Całkiem sporo nawet zapamiętuje! Gdyby któraś chciała coś podobnego kupować to naprawdę polecam to wydawnictwo (mnie też to polecono):
http://www.multicobooks.pl/dzieci/natura/mlody-obserwator-przyrody--encyklopedia_9037.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Angela, gratulacje, trzymam kciuki 🙂
Ja miałam w tamtym tygodniu fałszywy alarm - brzuch mnie bolał i cycki, 2 tygodnie przed terminem okresu, ale test negatywny. Trochę szkoda, ale z drugiej strony może i dobrze, bo przecież ciągle na zleceniu jestem.
W pracy jest ok, teraz okres urlopowo-remontowy, dużo dziewczyn jest na zwolnieniu chorobowym (3 są po operacjach, dwie czekają na zabieg), więc roboty sporo, a pacjenci też wymagający sporo uwagi, więc jest co robić 🙂 we wrześniu idę na kursy doszkalające (szpital mi finansuje 😮 ), więc mam nadzieję na jakąś umowę o pracę pod koniec roku. Minus jest jeden - kasa. Pracując na umowę o pracę, miałabym 1600 zł na rękę, czyli mniej, niż teraz. No ale zobaczymy jak to będzie.
Aga po zabiegu już wydobrzała. Nadal ma jakieś lęki separacyjne, ale już mniej nasilone. Zdecydowanie lepiej śpi, ładniej je, lepiej i więcej mówi.
Co do urlopu, to my byśmy chcieli w sierpniu wyskoczyć do Władysławowa na tydzień, przy okazji zahaczając o oceanarium w Gdyni i kilka innych miejsc. W zasadzie od 4 lat nigdzie nie byliśmy, więc fajnie byłoby trochę odetchnąć z dala od domu.
Byliśmy w tamten weekend w parku dinozaurów w Bałtowie - Aga miała sporą frajdę. Podobno koło Łeby jest jeszcze fajniejszy dinopark, ale dwa w takim krótkim okresie czasu to chyba kiepski pomysł 🙂

Lecę ubierać Młodą, bo jedziemy zaraz do ogrodu botanicznego. Pogoda trochę marna, ale nie bardzo chcę w domu siedzieć bez sensu.

Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
No dzięki Kwasiek,moze ktos nastepny sie odezwie z dobra nowiną,ja mam mdłosci od rana do koło wieczora ale jakos sie trzymam i nie wymiotuje...ale juz 7 tydzien sie zbliza a za tydzien we wtorek do gina,nie moge sie doczekac,najwazniejsze aby było dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my po badaniu słuchu (tympanogram), coś tam wyszło nie tak, bo kazali pokazać się laryngologowi od razu, a nie za pół roku. Idziemy w poniedziałek. A badanie nie jest opisane więc nic z niego nie rozumiem, w necie też nie znalazłam żadnej informacji jak to interpretować. Trzeba będzie poczekać do poniedziałku.

A w sobotę idziemy wszyscy do dobrej pizzerii, bo Stasiek marzy o pizzy więc tak postanowiliśmy uczcić moje imieniny 😉 Zobaczymy ile usiedzi przy stole i czy mu rzeczywiście będzie smakować 😉

A, właśnie znalazłam wskazówki do interpretacji wyniku. Wykres płaski typu B "występuje w wysiękowym zapaleniu ucha środkowego, zrostowym zapaleniu ucha środ., perforacji błony bębenkowej, stanie po założeniu drenów wentylacyjnych w błonie bębenkowej lub też perlaku ucha środkowego,taki typ może być spowodowany również zalegającą w przewodzie słuchowym zewnętrzym woskowiną" - czyli w gruncie rzeczy nie wiemy nic, bo może ma zaklejone uszy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Jeszcze 4 dni pracy i wolne do 26.08 włącznie 😁 😁 😁 Wypisałam sobie przed urlopem jeszcze 1 dzień opieki nad dzieckiem, jestem już przemęczona, lipiec był ciężki w kinie pod względem ilości klientów w kinie - masakra.
Ola jeszcze 3 dni i żegna się ze żłobkiem, bo w sierpniu zamknięty. Jeden dzień zajmie się małą teściowa.

Olcia ma nową pasję ciastolina Play-Doh, ma wersję do robienia plastelinowych ciasteczek, będziemy musieli dokupić osobno same ciastolinki w kilku kolorach, bo w zestawie była tylko brązowa, biała i zielona.

Ann, wcześniej jak pisałaś to pomyślałam o zatkanych uszkach przez woskowinę, ale nie pisałam na ten temat, bo lekarz nic nie stwierdził sprawdzając uszka Stasia, o ile dobrze pamiętam. Mój mąż 2 razy w życiu musiał mieć przepłukane uszy, ale to zdarzyło mu się jak był nastolatkiem i potem po 20-tce.

Znowu zaczynam wzmożoną akcję szukania innej pracy, ale jestem przerażona, bo cholernie ciężko ją znaleźć.

Wczoraj rozpoczął się Jarmark Dominikański, więc dzisiaj wybierzemy się.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ech, z tymi uszami to jakieś dziwne jest w ogóle. Dziś byliśmy na imprezie Aniowej scholi, w której kiedyś śpiewałam. Pogadałam sobie z panią profesor z Akademii Muzycznej, która zajmuje się m.in. kształceniem słuchu. Obejrzała sobie Stasia w akcji, w sensie poszeptała do niego w różnych okolicznościach przy gwarze okolicy i orzekła, że słuch ma doskonały, lepszy niż wielu jej uczniów. Ona uważa, że Staś się po prostu wyłącza w sytuacjach mu przeszkadzających. Mówi też, że organizm potrafi sobie wypracować odruch obronny, jeśli ma nadważliwość na dźwięki i wyłączyć pewne funkcje jeśli mu to pomaga wygłuszyć hałas, który mu przeszkadza. Mówi że wynik tego badania może o tym świadczyć. No nic, zobaczymy co powie jutro laryngolog, ale skomplikowane to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I jak po laryngologu Ania? Ja dziś wybieram sie na 20 do ginekologa prywatnie,to w końcu zobacze na usg dzidziusia,oby tylko było dobrze,2 testy były pozytywne a jeden i drugi z odsteem 7 dni zrobione. wychodzi dzis ze 8 tydz sie zaczyna,no zobaczymy 🙂 Trzymajcie kciuki 😘
Anulka to niedługo masz wolne,w sumie daleko do siebie nie mamy,moze kiedys uda wpasc mi sie do Gdańska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W uszach wszystko ok, nie ma żadnego zapalenia, płynu ani woskowiny. Z tego wniosek, że to albo migdały uciskają (wyszło poprzednio że tak właśnie jest) albo organizm sam się wygłuszył na dźwięki które mu przeszkadzają. Mamy powtórzyć badanie za miesiąc.
Ale za to Stasiek kaszle i nie wiadomo dlaczego, bo w płucach i gardle czysto. Zrobiliśmy badania na koklusz i mykoplazmę, ale wyniki są dopiero po 7-14 dniach.

Angela, trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,fajnie,że ze Stasiem wszystko gra,u mnie wizyta usg dobrze,8 tydz sie zaczął a serduszko fajnie biło,termin na 18 marca 😉 coś znajoma mówiła ze w Rosji jakiś wybuch był podobnie jak w czarnobylu i niby dzieci przez 4-5 dni nie mają wychodzic na dwór... a w mediach nic nie ma bo niby tajemnica,ale nie wiem co o tym myslec,jej maż w Niemczech prcuje i sie dowiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja już urlopowo. Olcia ma jazdę na plażę. I ma zadatki na kinomaczkę - Potwory 2 już były, a teraz chce iść na Minionki rozrabiają, więc pójdziemy w przyszłym tygodniu. A obecnie w domu rządzi Potwory 1 część oraz 2 części Shreka 🙂

Angela, super że wszystko ok. z dzidzią i fantastycznie usłyszeć ponownie serduszko małej fasolki na badaniu 🙂 Jak będziesz planowała być w Gdańsku to daj znać, chętnie spotkam się 🙂 W czasie urlopu nie będzie mnie od 17-24.08, wyjeżdżamy do Dobrzyna na krótkie wczasy.

Ann, dobrze, że u Stasia z uszkami ok, a może warto zrobić badania w kierunku alergii, jak już pisałam u Oli może być oprócz pyłków traw, szczególnie jak jest koszona, to też może być zwiększenie czynnika alergenów zarodników grzybów pleśniowych w okresie letnio-jesiennym i wiele innych badziew, o których nie mielibyśmy pojęcia, że dziecko albo my możemy być np. uczuleni. U Oli najczęściej objawia się wysypem skórnym, ale też katarem (obecnie jest tylko trochę na dworzu, w domu nic) lub kaszlem. Nieraz byliśmy u lekarza, bo nigdy nie wiadomo, a nuż jakaś infekcja, a nie wyobrażamy sobie, żeby jakieś symptomy zlekceważyć, jak nie przechodzi po jakimś czasie. W większości właśnie w tym okresie letnio-jesiennym, szczególnie letnim, okazywało się że to fałszywy alarm, porostu jakaś alergia, bo było osłuchowo i w gardle czysto.

Dobrej nocki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, nie musi być mega upałów, wystarczy żeby było ciepło z możliwością opalania się i wykąpania w jeziorku, bo przy kiepskiej pogodzie pozostaną tylko spacery, ewentualnie wypad gdzieś poza miejscowość, jeżeli będzie co zobaczyć. Angela, trzymam kciuki, żeby na planowany wyjazd na weekend udało się z pogodą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...