Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej,
Dobrze ze z Lukaszkiem juz lepiej 🙂
Olusia jaka zadowolona ze swojego kumpla balwana 😁
Kaya dziś pierwszy raz po prawie tygodniowej przerwie była w przedszkolu. Znowu była masakra , płacz jak tylko zobaczyła z samochodu budynek przedszkola. Jak ja odbieralam , z daleka słyszałam jej płacz . Panie mówiły ze było w miarę ok , ale poza posiłkami , bo w ich trakcie właśnie marudzila i nie chciała jeść 🤨
Teraz śpi , usnela mi na rękach , bo nie chciała u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej. My już w domku byliśmy po 11 🙂
Nareszcie. Łukaszek ma leki i mam nadzieję, ze taki atak się nigdy nie powtórzy 🤢
Ola jakiego ma kumpla 😁 pomagała w lepieniu? 🙂 u nas nie ma aż tyle śniegu.
Kasiu, Kaya tęskni za Tobą, dlatego tak reaguje 😞 i potem chce się poprzytulać.
Wiecie, że w szpitalu leżała dziewczynka 7mc, a wyglądała na 3-4 mc? Leżała na brzuszku, nie próbowała siadać, może miała dysfunkcję, ale nieważne... i wiecie, że nikt jej nie odwiedzał? Była ciągle u pielęgniarek w dyżurce i ciąąąągle płakała z tęsknoty 😞 Rodzice wpadali na chwilę, albo w ogóle. Straszne to, jak tak można> NIe znam co prawda ich sytuacji (może mieszkają daleko, albo nie moga wziąć zwolneinia),, dlatego po nich nie pojadę, ale ja sobei nie wyobrażam dziecka zostawić w taki sposób.
Dziś byłam w urzędzie pracy i .......znaleźli mi robotę 🙃 🤢 jako specjalista ds.turystki 😜
jutro idę na rozmowę kwalifikacyjną na 10:30. Chcieli z angielskim 😜 Ale mówiłam pani przez telefon, że 2 lata praktycznie nie rozmawiałam, także nawet nie wiem jak siebie ocenić 😉
zobaczymy, sama nie wiem czy chcę tę robotę dostać, czy nie hahahah 🙃 🙃 🤪 🤪 🙃 🙃
niby tylko 1600zł (brutto!) i kiepskie godziny, od 9 do 17. Pewnie bym się cieszyła i chciała dostać pracę, ale gdyby to było na pół etatu.
Dam Wam jutro znać 😉
Dobranoc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , witamy Carlosa 🤪
Nina az się serca kraje gdy dzieciom dzieje się krzywda. Ja tez nie wyobrażam sobie pozostawić chorego dziecka w szpitalu 😞
Nina to nie wiem czego Ci życzyć , pracy czy bezrobocia ???
Kasiu biedna Kayka 😞, miała przerwe w przedszkolu i niestety znów trzeba pracy aby mala sie przekonała.
Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 Nina witamy spowrotem!!! Napewno już będzie ok 🙂 a z tym maleństewm straszne, ja też nie wyobrażam sobie jak bym miała zostawić dziecko w szpitalu, ale może naprawdę oni nie mogli inaczej.... tylko przecież jest też rodzina dziadkowie i rodzeństwo ...nieważne na szczęście wy już w domu.
Ola jaka fajna z bałwanem my ulepiliśmy też duzego bałwana ale zaczęło się po południu topić trochę i nam się przechylił bałwan hehe dziś bylismy na kuligu 🙂 tzn. koń ciągnął duże sanie i jechałam tylko ja i Domi no i pan Edek(sąsiad-właściciel)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Musiałam iść do chłopaków bo Adaś się coś odezwał to i Domi też ...
Kasiu Kaya napewno teraz szybciej się spowrotem przyzwyczai do przedszkola, jest jeszcze malutka wiec potrzebuje tego by sie potulic do mamy. Ja czasem też się łapię na tym,że Dominika traktuję za poważnie na swoj wiek więc ostatnio częściej go przytulam i mówię jakim jest moim małym kochanym synkiem 😉 on jeszcze jednak malutki jest chociaż tak mądry,że czasem sama w szoku jestem...
AAA Nina no to obyś dostała pracę na pół etatu na dobry początek 😁
nie wiem co chciałam jeszcze napisać 🤔 uciekam spać i życzę miłej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Melduję się 🙂
U nas ok 🙂
Gosiu Ola wygląda uroczo na tle tego śniegu !! 🙂
Ninka dobrze, że już w domku i obyście już tam nigdy nie trafili 😘
Co do pracy to jak dla mnie jest bardzo dziwne, że nie chce iść do pracy. Nie wnikam ponieważ to wybór indywidualny, ale nie wiem czy siedzenie w domu z odchowanym dzieckiem jest lepsze niż zarobienie paru groszy i wyjście do ludzie a co najważniejsze spełnianie się zawodowo 😉 Ja szukam i niestety nic nie mogę znaleźć a marzę o tym aby wyjść do ludzi i mieć parę grosze dla siebie chociażby na waciki hahahaha . Ale tak jak pisałam to sprawa indywidualna niektórzy są domatorami i pasuję im taki tryb życia 🙂 Co do godzin od 9 do 17 to marzenie każdego człowieka który pracuje bo wtedy spokojnie jest co zrobić z dzieckiem bo chyba w takich godzinach są otwarte przedszkola i żłobki w Polsce ? 🙂
Kasiula co do Kai to na pewno będzie dobrze - większość dzieci tak reaguje na pierwsze dni rozstania z Mamą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Piękne 🙂 Nina zdrówka dla Łukaszka 😘 gdybym była fryzjerką to miałabym pracę 🙃 Nina jak dają to bierz 🙂zawsze możesz zrezygnować przecież najpierw masz miesiąc próbny jak nie będziesz zadowolona to podziękujesz 😉 Gosia bałwan jest świetny 🙂 Olunia jaka wysoka i zadowolona 🙂 Sylwia ale mieliście świetną zabawę 🙃 chętnie bym tak poszalała 😁 Kasia trzymam kciuki na pewno znajdziesz dobrą pracę 🙂Kasia myślę że to jeszcze kwestia czasu i Kaya się przyzwyczai do przedszkola 🙂
zrobiłam 30 de volay dla szwagierki na jutro (kończy 40) i padam na ryjek coś mnie w kościach łamie 🤢 muszę się wykurować na sobotę bo ruszamy w miasto 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 Kafinak to udanej imprezy 🙂 Ja już się wiosny doczekać nie mogę wtedy będzie można poszaleć, znowu spacerki nad jezioro czy do babci nawet, i wkońcu całe dni na podwórku 🙂 ale taka zima też potrzebna 😉 Co do pracy to nie jest łatwo zdobyć dobrą pracę, ja bym mogła wrócić do mojej, ale nie mam co zrobić z chłopakami a gdybym wynajęła nianie to bym pracowała tylko na nią i na paliwo na dojazdy więc jak siedzę w domu i narazie tak zostanie raczej...
chłopaki śpią jeszcze ale zaraz pewnie wstaną ja już mam poskładane pranie i przygotowane do prasowania, i zaczęłam łazienkę ogarniać jak Adaś po śniadaniu pójdzie spać to muszę ją z góry do samego dołu wysprzątać bo płytek już dawno nie myłam na ścianach 🤢 dziś sobie posprzątam a jutro będę mogła od rana odpoczywać i jechac na kawkę do kuzynki 🙂 Wogóle ona jest w ciąży i będzie miała synka, rodzi na początku czerwca, ale będzie za pare lat wesoło jak się maluchy na podwórku spotkają hehe a mieszkamy niedaleko siebie bo w jednej wiosce 😜 ale wam zanudzam hehe bo nie chce mi sie iść do kuchni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Pigi, ja jestem domatorką 🙃 🙃 myślę, że nie jestem gotowa iść na 8 godzin do pracy, a raczej małego zostawić... a druga sprawa, to jak Mirek znajdzie pracę, to mały z kim zostanie? teściowa mi nie przypilnuje małego 8h, a czy dostanie się do przedszkola? Dlatego mam w glowie mętlik.
Kaffi, 30 devolayi? Jaaaaaaaaaaaaa 🤪 🤪 jak dla armii! Narobiłaś się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Sylwia 🙂 chyba nic z tego nie będzie całą noc prawie nie spałam bolą mnie mięśnie, gardło, katar mnie zaczął męczyć i do tego Maja kicha i smarcze 🥴 jeżeli trochę mi przejdzie to może się wybiorę ale Maje zostawię z kuzynką ona by tam już całkowicie się rozchorowała. Będzie ok 45 osób z tego 10 to dzieciaki a wiadomo jak się dzieci zachowują w takiej grupie ..... Dobrze że zrobiłam je wczoraj dzisiaj bym nie dała rady a w ogóle to się mięso tak rozwalało że nie szło ich dobrze posklejać 🤢 może znacie jakiś sposób na to ? kiedyś słyszałam że można zmielić piersi z kurczaki i formować kotlety ale nigdy nie próbowałam więc nawet nie wiedziałabym jak się do tego zabrać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
To dobrze Nina, ze juz w domku jesteście .
Dlaczego teściowa nie może przypilnowac małego ? To była by prawdziwa korzyść z faktu mieszkania razem 😉 Trochę cię rozumiem z tymi wątpliwościami co do pójścia do pracy, to wszystko przez długa przerwę , ale jeśli w ogóle planujesz wrócić do pracy , to chyba lepiej teraz skoro nadarzyła sie taka okazja, nie bądź tchorzem 😜 a domatorem nie jesteś, bo sama mowilas ze latasz po kolezankach 😜
Sylwia, wciąż ciebie podziwiam za to tak zorganizane życie i wieczne robienie czegoś 🙂
Kafi, możemy sobie ręce podać z przeziębieniem, mnie tez znowu coś polamalo . Impreza naprawdę duża sie szykuje 🙃
Kasia, gdzieś czytałam ze Liverpool jest w pierwszej chyba trójce jeśli chodzi o bezrobocie w UK 🤨 czyli nie będzie łatwo 😘
Od wczoraj znów strasznie zimno sie zrobiło 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 😉
Już jest piątek 😮, mego lenistwa dobiega koniec 🤢 , nieeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!Urlop sie kończy 😠
Z tą praca jest różnie. Ja jestem mega szczęśliwa że mam tą pracę i co miesiąc pieniądze. Bez pracy bym wegetowała 😞 Ale ja swej pracy nie lubię i z chęcią tam nie chodzę ale z musu. Ale gdybym robiła to co sprawia mi przyjemność to na pewno szła bym z uśmiechem. Prawda Kasiu że w pracy są ludzie i człowiek nie ma szansy aby zdziczał hahahahaaa. Ma się motywację aby się ładnie ubrać , umalować , iść do fryzjera i td...
Ja jutro tez sie wybieram na impreze do brata Tomka, Olę oddajemy na noc do mojej mamy (jest mi z tego powodu zle, mam wyrzuty sumienia że oddaje dziecko aby się pobawić i napić alkoholu, zawsze spotykaliśmy sie u nas i ja nigdy nie mogłam się wyluzować bo miałam pod opieką małą) Piekę właśnie ciasto na jutro - biszkoptowe - mniam.
Chore kurujcie sie , Kaffi bo jutro na imprezie będziesz dętką 😞 A jak zmielisz mięso z piersi kury to będzie rzadkie. Wiem bo często robię mielone z piersi 🙂 A fryzjerka bym chciała być , lubię robić przy wlosach 🙂
Sylwia ja też bym chciała na kulig!!!!!!!! na sankach bym pojezdziła hahaaa.
Kasiu u mnie też jest dziś zimno 🤔 niby -1 , ale jest wiatr, Ola mi zmarzła dziś na dworzu.
Alez sie rozpisałam 😮 Nie wiem czy napisałam to co chciałam, zapomniałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamuśki 🙂
Ja bym bardzo chciała iść do pracy. Mój M widzę, nie za bardzo chce aby wróciła, ale ja czuję taką potrzebę aby wyjść do ludzi i poza tym aby było jeszcze więcej kasy w domu.
Ja mam bardzo poważny problem co zrobić z Alicją ponieważ Mariusz ma nieregularne zmiany a żłobki i przedszkola max od 7:30 a ja zapewne pójdę na halę gdzie praca od 6 rano, bratowa mieszka ode mnie 1 godzinę drogi i dwa autobusy a taxi kosztuje mnie do niej 7f czyli ponad godzina pracy, ale wszystko się da rozwiązać i dla chcącego nic trudnego 😁 A kasy nigdy za dużo zawsze można po prostu odłożyć 🙂

Kafi ja nigdy nie robiłam mięsa mielonego z kurczaka, ale bardzo lubię kotleciki z kurczaka w taki sposób:
Pierś z kurczaka w kosteczkę
manna
por
sól, pieprz
mąka do obtoczenia i jajko
Pierś wymieszać z jajkiem, manną, por pokrojony, sól, pieprz i formować takie jakby schabowe i troszkę w mące obtaczamy albo można nie dodać mąki tylko od razu na patelnie 😉

Gosiu nikt po jakimś czasie nie lubi swojej pracy bo to monotonia. Ja najprędzej wrócę tak gdzie już pracowałam i jest tam bardzo ciężko i nienawidzę tej pracy ale nieraz trzeba abym mogła zrobić remont domu.

Kasiu u mnie też już drugi dzień zimno i ponuro bleee a tak się cieszyłam, że będzie ciepło już.

Sylwia Kasia ma rację ja też Cię podziwiam Twoje życie jest takie zorganizowane. Co do pracy to rzeczywiście przy dwójce już nie jest tak łatwo bo i opłaty za ich pilnowanie są większe.

Aaa Gosiu nie mniej wyrzutów sumienia ! 😘 Nie oddajesz Oli co weekend i nie oddajesz Jej do obcej osoby a my oprócz matkami jesteśmy też ludźmi 😉 Ja bardzo chętnie wychodziłam z domu jak byłam w Polsce i Ala zostawała z Mamą bo wiedziałam, że po powrocie do UK znów będę tylko matką a życie towarzyskie odejdzie na bok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nigdy nie słyszałam o mielonych z piersi ☺️ ☺️
Nie przyjęli mnie 🙃 🙃 ale powiem Wam, że bym dostała z miejsca tą pracę, ale wiem że nie mam predyspozycji osobowościowych do niej i teraz mając dziecko nie dałabym rady. Praca poelgała na organizowaniu imprez turystcznych, rezerwacji hotelu, transportu, ubezpieczenia, czyli wycieczki od a do z i praca od poniedziałku do niedzieli! Bo w pracy to normalne, ale poza godzinami pracy muszę być ciągle z laptopem i komórką, żeby być w kontakcie jak coś nawali, np. pilot nie dojechał, albo coś się stało. Czyli to praca dla osoby samotnej, która poświęci się całkowicie tej pracy. cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mogłabym ściemniać, że się nadaję, bo bardzo im zależało, ale byłam z panią szczera i mówię, że nie mogę oddać się w pełni takiej pracy i chciałabym być najlepsza w tym co robię, a do tego ogromny stres w tej pracy... dlatego na pewno bym ich zawiodła, a tego by nie chcieli i pani pochwaliła mnie za dojrzałość itd. Z tego wszystkiego nie dowiedziałam się czy naprawdę tylko 1600 zł brutto dają, ale to by było śmieszne 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nina za takie pieniądze to nawet osoba samotna nie weźmie takiej pracy bo płaca śmieszna według pracy jaką trzeba wykonywać.
Ostatnio była mowa o kuchnia to pokaże Wam kawałek mojej niewyremontowanej haha
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/213/sam1383z.jpg/][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/2364/sam1383z.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A tu część na niby jadalnie - taki malutki aneks:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/89/sam1384l.jpg/][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/280/sam1384l.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

I okna z których widać ogródek, okno od łazienki:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/7/sam1385u.jpg/][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/7726/sam1385u.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Za 5 dni idziemy zamówić w końcu kuchnie bo na tą starą nie mogę patrzeć.
Jak widzicie jeszcze dużo pracy przed nami w samej kuchni, ale darowanemu koniowi się nie zagląda w zęby haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu to są jakieś belki jedna widać jest stropem a drugą to jakaś nie wiem czy kable tam nie idą albo rury, ale my to będziemy chować pod podwieszonym sufitem i będzie równo 🙂
Co do mebli to muszą takie być przez minimum jeszcze 6 miesięcy a później się pomyśli - nie są zniszczone a więc pewnie kilka lat jeszcze pobędą bo są ważniejsze rzeczy narazie do zrobienia a one mi się nawet podobają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nadrobiłam 🙂

i powiem tak ja nawet Nine rozumiem była sama z małym 24 na 24 bo Mirka często nie było więc cały swój czas wszystkie uczucia miała skierowane na Łukaszka dlategonie wyobraża sobie z dnia na dzień go zostawić i iść do pracy.
co innego przygotowywać siebie i dziecko pomału na to że mama pójdzie do pracy a co innego nagle zostawić malca gdy wcześniej miał mamę tylko dla siebie.

kolejna sprawa że dla nas praca oznaczała by kontakty z innymi ludźmi a Nina ma je cały czas więc ona o tym nie myśli w ten sposób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hahaha jak będzie tam Kafi i Krowa to ja biorę odrzutowiec i też lecę 😁 😁 🙃 😎 😎

Krowa masz rację ciężko rozstać się z dzieckiem wiem jak ja zostawiałam Alusie na 12 godzin, ale warto pracować i mieć świadomość, że coś zrobi się dla swojej przyszłości, że można coś odłożyć na swoje mieszkanie, na własny dom czy samochód itp, albo spełnić swoje marzenia bo każdy z nas je ma 🙂 Ja czułam się spełniona pracując i nie miałam wyrzutów sumienia, że Ala zostaje pod opieką kogoś innego ponieważ przede wszystkim robiłam to dla Niej aby miała dobre życia.

Ja mam do tej kuchni piękne firany szyte na miarę, dodatki i pomysł na wystrój ale nic nie robię póki ściany i sufit nie będzie zrobiony jak należy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
Dlatego właśnie mi bardzo pasuje taka praca od 4 rano, bo nadal mam mnóstwo czasu dla małej 🙂


Kasiu to super sprawa ja też bym tak mogła ale u mnie praca od 4 rano wiąże się z dojazdami do pracy taksówką a więc to gorsza sprawa bo większe wydatki a samochód kupimy wtedy kiedy będą dwie pensje i chociaż jedno prawo jazdy w domu hahahahahahaha 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...