Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Przesłodkie dziewczynki. 😘 😘 😘

weekend mieliśmy wmiarę udany, Barti był grzeczny tylko teraz coś mu brzuszek pobolewa bo stęka przez sen i się budzi ciągle więc noc nie przespana jest. Zobaczymy co będzie w dzień i jak będzie się czuł.


Bluemam nadzieje że Laurze szybko przejdzie i że napewno to zębole.
Honoratko jak się czuje Anastazja?? My też po zapaleniu oskrzeli jesteśmy i to już po raz 3 równo co miesiąc mały łapie infekcję. Lekarz nam kazał dokładnie wietrzyć pokój w którym przebywa mały i ciepło ubrany i 10-15 minut 2x dziennie na podwóreczko, oczywiście jeśli nie ma temperatury.

Kasiak Kaya cudna jest i tak pięknie stoi 😘 Dużo Ci je królewna. Mojemu Bartiemu mleko mogło by nie istnieć chociaż ostatnio przerzucił się troszkę na mleko przed snem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
A jeszcze jedno mi lekarka powiedziała że mleko i kaszki nie bardzo przy biegunce 🥴ale ja dawałam normalnie ☺️ może lepiej dawać więcej zupki czy obiadku tam przecież też jest marchewka ,ryż itd...


Eee to ona by nic nie jadła, bo aktualnie wsuwa tylko samo mleko. A herbaty pije mikro ilości, czytałam, że przy silnej biegunce trzeba podawać dużo płynów by się dziecko nie odwodniło, szczególnie z glukozą. Wiadomo co robi mleko.. ale jak nie chce niczego jeść to nie będzie głodna chodzić. Dzisiaj zrobiła małą kupę i jest normalna to mogę jej dać już normalny posiłek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania szczepiłaś Bartka na pneumokoki? bo dzieci, które przyjmują często antybiotyki i chorują są w grupie ryzyka zachorowań na te bakterie. Ja w tym mieś. się postaram zaszczepić tego paskuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
A jeszcze jedno mi lekarka powiedziała że mleko i kaszki nie bardzo przy biegunce 🥴ale ja dawałam normalnie ☺️ może lepiej dawać więcej zupki czy obiadku tam przecież też jest marchewka ,ryż itd...


Eee to ona by nic nie jadła, bo aktualnie wsuwa tylko samo mleko. A herbaty pije mikro ilości, czytałam, że przy silnej biegunce trzeba podawać dużo płynów by się dziecko nie odwodniło, szczególnie z glukozą. Wiadomo co robi mleko.. ale jak nie chce niczego jeść to nie będzie głodna chodzić. Dzisiaj zrobiła małą kupę i jest normalna to mogę jej dać już normalny posiłek?
mleko?/? 🤪ja myślałam że ona nie chce mleka pić 🥴a dzisiaj normalnie dawajJEJ JEŚĆ 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
A jeszcze jedno mi lekarka powiedziała że mleko i kaszki nie bardzo przy biegunce 🥴ale ja dawałam normalnie ☺️ może lepiej dawać więcej zupki czy obiadku tam przecież też jest marchewka ,ryż itd...


Eee to ona by nic nie jadła, bo aktualnie wsuwa tylko samo mleko. A herbaty pije mikro ilości, czytałam, że przy silnej biegunce trzeba podawać dużo płynów by się dziecko nie odwodniło, szczególnie z glukozą. Wiadomo co robi mleko.. ale jak nie chce niczego jeść to nie będzie głodna chodzić. Dzisiaj zrobiła małą kupę i jest normalna to mogę jej dać już normalny posiłek?
mleko?/? 🤪ja myślałam że ona nie chce mleka pić 🥴a dzisiaj normalnie dawajJEJ JEŚĆ 🙂 😉


No widzisz jak się u niej to zmienia 😁 ale chodzi mi o to, że je samo mleko zamiast kaszki. Kaszkę zjadła wczoraj po raz 1 od kilku dni. Owoce i warzywa, mięso, żółtka, chleb, szynki wsuwa chętnie nie trzeba jej prosić 🙂 a mleka nadal mało pije ok. 300-400ml na dzień. Tylko tak jakoś chętniej odkąd przechodzę na Bebiko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
A tak poza tym to efekt wczorajszej szajby Soni to gorna dwojka 🤪no to już mamy 6 zębów 🤪
a teraz wcina kromala z pasztetem 🙃


A moja ma 1 i je jak prawie dorosły człowiek 😁 pokażę wam kiedyś jej obiad, jakie ma kawałki hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
buuu jest 8 a ja się czaje żeby zadzwonić do szefa
nie ma go w pracy wiec może jeszcze śpi i nie chciałabym go wkurzyć 😞


I tak się wkurzy jak się dowie, że bierzesz wolne 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
A tak poza tym to efekt wczorajszej szajby Soni to gorna dwojka 🤪no to już mamy 6 zębów 🤪
a teraz wcina kromala z pasztetem 🙃


A moja ma 1 i je jak prawie dorosły człowiek 😁 pokażę wam kiedyś jej obiad, jakie ma kawałki hehe 🙂

Anastazja ma 2 dolne jedynki
a nie chce zupełnie jeść niczego co ma grudki 😞
męczymy ją już 2 tydzień wyłącznie grudkowym jedzeniem
a ona zje pół gdzie każda podana łyżeczka jedzenia ma swój efekt w postaci wymuszania wymiotów 🥴
i wi większości przypadków pod koniec jedzenia połowę i tak cofnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałam wam o czymś napisać 😁 Laura od wczoraj wieczora postanowiła, że nie będzie pić od tatuśka 😁 bo praktycznie on ją karmił odkąd ma wolne i siedzimy w domu, ja wcale. Tylko ją przebieram i laska zrobiła bunt. Wczoraj zaczęła pić i po min. przestała za cholery nie szło jej butli włożyć, odczekaliśmy trochę aż się wypłakała, bo nie szło jej uspokoić i poszłam do niej sama wzięłam do ręki mleko ta się patrzy smoczek wypluła i z daleko już buzię rozdziawiła - wypiła prawie wszystko. Dzisiaj rano to samo.. on zaczyna ją karmić chwilę ona znowu wypluwa smoczek od butli i koniec picia, za chwilę ja podchodzę i jej daje i wypiła prawie do końca 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
A tak poza tym to efekt wczorajszej szajby Soni to gorna dwojka 🤪no to już mamy 6 zębów 🤪
a teraz wcina kromala z pasztetem 🙃


A moja ma 1 i je jak prawie dorosły człowiek 😁 pokażę wam kiedyś jej obiad, jakie ma kawałki hehe 🙂

Anastazja ma 2 dolne jedynki
a nie chce zupełnie jeść niczego co ma grudki 😞
męczymy ją już 2 tydzień wyłącznie grudkowym jedzeniem
a ona zje pół gdzie każda podana łyżeczka jedzenia ma swój efekt w postaci wymuszania wymiotów 🥴
i wi większości przypadków pod koniec jedzenia połowę i tak cofnie 🤨


Kurcze ciekawe czemu niektóre dzieci tak mają, przecież to frajda, że może sobie mielić w buzi, ja widzę po Laurze, że ją to cieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
A tak poza tym to efekt wczorajszej szajby Soni to gorna dwojka 🤪no to już mamy 6 zębów 🤪
a teraz wcina kromala z pasztetem 🙃


A moja ma 1 i je jak prawie dorosły człowiek 😁 pokażę wam kiedyś jej obiad, jakie ma kawałki hehe 🙂

Anastazja ma 2 dolne jedynki
a nie chce zupełnie jeść niczego co ma grudki 😞
męczymy ją już 2 tydzień wyłącznie grudkowym jedzeniem
a ona zje pół gdzie każda podana łyżeczka jedzenia ma swój efekt w postaci wymuszania wymiotów 🥴
i wi większości przypadków pod koniec jedzenia połowę i tak cofnie 🤨


czasem tak dzieci robia, bo rodzice za dlugo daja im papki. 9 mies. to juz wiek, ze dzieci sa do roznych rzeczy przyzwyczajone i czasem leniwe 😉
pamietam, ze np. kaya dostawala w 7 mies.sloiczki takie od 10 mies. bo tam byly wieksze kawalki, a sklad ten sam 😉 i nigdy nie uzywalam blendera 🙂
ale to tylko jedna z mozliwosci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
jej masakra te rozwolnienia...Blue będzie dobrze, jeśli dziewczyny piszą że marchew działa tzn. że już mają to sprawdzone 🙂 moja tak się wczoraj zgrzała w samochodzie, że też mam schizy żeby jej nie owiało i nie zachorowała 🤢


Możesz podać wit. C i wapno w razie czego żeby zapobiegać ewent. chorobie 🙂

A co do rozwolnienia to potwierdzam marchew działa 🙂 zrobiła kupę miękką, ale już miała kształty 🤪 jak cisnęła to się zawijała 😁 czyli jest znaczna poprawa. Na noc też już dostała marchew. Oby to cholerstwo przeszło.

no ja mimo wszystko podaję wit.C codziennie do mleka...od kiedy jesień się zaczęła
Promyczek miałam zapytać jak tam przenosiny Tosiuli do własnego pokoju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Blue napisał(a):
Asia napisał(a):
A tak poza tym to efekt wczorajszej szajby Soni to gorna dwojka 🤪no to już mamy 6 zębów 🤪
a teraz wcina kromala z pasztetem 🙃


A moja ma 1 i je jak prawie dorosły człowiek 😁 pokażę wam kiedyś jej obiad, jakie ma kawałki hehe 🙂

Anastazja ma 2 dolne jedynki
a nie chce zupełnie jeść niczego co ma grudki 😞
męczymy ją już 2 tydzień wyłącznie grudkowym jedzeniem
a ona zje pół gdzie każda podana łyżeczka jedzenia ma swój efekt w postaci wymuszania wymiotów 🥴
i wi większości przypadków pod koniec jedzenia połowę i tak cofnie 🤨


czasem tak dzieci robia, bo rodzice za dlugo daja im papki. 9 mies. to juz wiek, ze dzieci sa do roznych rzeczy przyzwyczajone i czasem leniwe 😉
pamietam, ze np. kaya dostawala w 7 mies.sloiczki takie od 10 mies. bo tam byly wieksze kawalki, a sklad ten sam 😉 i nigdy nie uzywalam blendera 🙂
ale to tylko jedna z mozliwosci 😉

Anastazji próbujemy dawać grudkowe od 6 miesiąca i ciągle robi bllee
poza tym w żłobku też obiadki takie dostaje i też nie chce ich jeść
po prostu uparła się i koniec
jak tylko wyczuje coś w grudkach chce to wypluć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...