Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hello 🙂
Tak Was podczytuję i taaaakiego mi smaka narobiłyście, że normalnie nie wyrobie chyba 😉
Ja juz sie zaczęłam szykować do wigilli i świąt. Wczoraj zrobiłam 50 pierogów z kapusta i grzybami. Dzisiaj robię krokiety(oczywiście do zamrożenia 😉). W samą wigilię zrobie sałatkę warzywną i z tuńczykiem. Kupiłam gotowe sledzie w śmietanie, do tego dorobię takie z cebulka w oleju. Aha! jeszcze będą paszteciki z pieczarkami, barszcz czerwony,grzybowa, rybka po grecku i jeszcze taka w cieście. Zamierzam też nafaszerować jaja rybką 🙂. Powinno być ok 😉 Mama robi bigos i gołąbki. Także będzie mega obżarstwo hehehe Aż się boje jak ja to przetrwam, bez przybrania żadnych kg 🤢 Dietka wciąż na tapecie hehe Do tej pory zrzuciłam już 13,5 kg i bardzo bym chciała żeby tak zostało 😎

Pisałyście o spaniu szkrabów z rodzicami... U nas Tosia ląduje w naszym łoży niemal co noc nad ranem(koło 5-6 rano). Jak nie zdecyduje się wkładać nam paluszków do nosów to wysypiamy sie normalnie 😉
Ja Lolka też przeniosłam do 'dorosłego' łóżka jak miał 1,5 roku. Tylko, że zamontowaliśmy Mu taką barierkę ochronną żeby nie spadał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Hania napisał(a):
Daria ja już z Honoratką się dogadałam. A wymiary to jest do rozmiaru 40 więc na pewno wejdę poza tym od styczna m am przymusową dietę wizyty u dietetyka i siłownia. Więc jak coś to schudnę 🙂 Uparciuch jestem i dam radę. Poza tym dziś miałam spotkanie z przeszłością i mną nieźle wstrząsnęło wiec postanowiłam wziąć się za siebie i doprowadzić do porządku.

Blutek to wy sami święta spędzacie?? 😞


No raczej tak, bo ja do swojego miasta nie mam zamiaru pojechać, wolę być tutaj, a rodzinka nie przyjedzie, bo "się nie chce" wiadomo. Także każdy osobno będzie spędzał, no ile można prosić. Ja mam małe dziecko i nie mam zamiaru się z nim tułać. Od nowa się przepakowywać, wszystko wnosić itd. bo Laura nie zaśnie z nami w łóżku tylko musi mieć swoje łóżko. W wózku od wieków nie śpi także nie ma szans, a jechać na kilka godz. to też bez sensu.
też prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
No raczej tak, bo ja do swojego miasta nie mam zamiaru pojechać, wolę być tutaj, a rodzinka nie przyjedzie, bo "się nie chce" wiadomo. Także każdy osobno będzie spędzał, no ile można prosić. Ja mam małe dziecko i nie mam zamiaru się z nim tułać. Od nowa się przepakowywać, wszystko wnosić itd. bo Laura nie zaśnie z nami w łóżku tylko musi mieć swoje łóżko. W wózku od wieków nie śpi także nie ma szans, a jechać na kilka godz. to też bez sensu.

U nas właśnie z tych samych powodów święta spędzamy nie u rodziców a u nas. Oni to w pełni rozumieją - na szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femmka napisał(a):
dziewczyny, teraz jak mi sie skonczy mleko modyf. przechodze z mala na mleko krowie

A chcesz jej dawać witaminy dodatkowo? bo mleko krowie nie ma przecież żadnych i jeszcze działa w dużych ilościach szkodliwie na nerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Blue napisał(a):
No raczej tak, bo ja do swojego miasta nie mam zamiaru pojechać, wolę być tutaj, a rodzinka nie przyjedzie, bo "się nie chce" wiadomo. Także każdy osobno będzie spędzał, no ile można prosić. Ja mam małe dziecko i nie mam zamiaru się z nim tułać. Od nowa się przepakowywać, wszystko wnosić itd. bo Laura nie zaśnie z nami w łóżku tylko musi mieć swoje łóżko. W wózku od wieków nie śpi także nie ma szans, a jechać na kilka godz. to też bez sensu.

U nas właśnie z tych samych powodów święta spędzamy nie u rodziców a u nas. Oni to w pełni rozumieją - na szczęście 🙂


Smutno trochę będzie, ale w końcu to MY założyliśmy rodzinę i to z nami święta mają być najważniejsze 🙂 a za kilka lat z drugą paskudą. No, a za 10lat to już będzie wesoło na całego 🤪 o takich świętach marzę 🙂 dzisiaj doszedł żółwik dla Laury co zamówiłam rozpakowałam go i jej pokazałam, cieszyła się na jego widok i monotonnie przyciska ciągle jeden przycisk. I już się z nim całowała ☺️ albo raczej wgryzała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Tosiak juz próbował mleka krowiego ☺️ Lolek Ją napoił swoją porcją jak wyszłam do kuchni 🤢 W każdym razie zupełnie nic Jej nie było. Bałam sie bardzo, bo pamiętam jak Karol reagował na każdą próbę podania Mu takiego mleczka... Zaraz dostawał wysypki i w ogóle cały sie robił czerwony 🥴 Mam nadzieję, ze ten brak reakcji oznacza, że Tońka nie będzie miała takich problemów z tymi pieprz...mi alergiami 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Tobie jakoś te dzieci się przyfarciły!! Jedno i drugie szybko smoczek odrzuciło, a moja bez niego żyć nie może, jak nie dostaje go przez kilka godz. to potem płacze i jest nerwowa. Także czuje, że czegoś jej brakuje, a jak go gdzieś sama zauważy to idzie po niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Kasia Tobie jakoś te dzieci się przyfarciły!! Jedno i drugie szybko smoczek odrzuciło, a moja bez niego żyć nie może, jak nie dostaje go przez kilka godz. to potem płacze i jest nerwowa. Także czuje, że czegoś jej brakuje, a jak go gdzieś sama zauważy to idzie po niego.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
U nas Tosiak juz próbował mleka krowiego ☺️ Lolek Ją napoił swoją porcją jak wyszłam do kuchni 🤢 W każdym razie zupełnie nic Jej nie było. Bałam sie bardzo, bo pamiętam jak Karol reagował na każdą próbę podania Mu takiego mleczka... Zaraz dostawał wysypki i w ogóle cały sie robił czerwony 🥴 Mam nadzieję, ze ten brak reakcji oznacza, że Tońka nie będzie miała takich problemów z tymi pieprz...mi alergiami 🤔


Jeśli nic jej nie było to chyba nie będzie, no może przy dłuższym stosowaniu może coś wyjść? ja od 2dni już przeszłam na mleko modyf. 3 o smaku bananowym, bo to mleko pije chętnie aż po 120ml 🙂 a przy 2 piła po 40. Także różnica jest. No i od jakiegoś czasu zaczęła sama pić mleko 🙂 bo herbatę to wiadomo od kilku mieś. a mleka sama nie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Kasia Tobie jakoś te dzieci się przyfarciły!! Jedno i drugie szybko smoczek odrzuciło, a moja bez niego żyć nie może, jak nie dostaje go przez kilka godz. to potem płacze i jest nerwowa. Także czuje, że czegoś jej brakuje, a jak go gdzieś sama zauważy to idzie po niego.

Tośka ma dokładnie tak samo 🤢 Karol też długo ciągał. Dopiero jak miał coś koło 1,5 roku to Mu go zabrałam ☺️ Ale na szczęście obyło sie bez wielkiej traumy 🙂 Opowiedziałam Mu pewną historyjkę o Pani która przyszła do nas z płaczacymi dzidziusiami i musiałam Jej oddać karolkowe smoczki. Najważniejszym punktem opowieści był obiecany przez tą panią prezent, który miał byc zostawiony następnego dnia pod drzwiami. Był tak mocno zaaferowany tym wszystkim, że nawet nie zapłakał 🙂 A jakie było Jego szczęście jak znalazł wielki statek piracki z akcesoriami hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kasia Tobie jakoś te dzieci się przyfarciły!! Jedno i drugie szybko smoczek odrzuciło, a moja bez niego żyć nie może, jak nie dostaje go przez kilka godz. to potem płacze i jest nerwowa. Także czuje, że czegoś jej brakuje, a jak go gdzieś sama zauważy to idzie po niego.

Tośka ma dokładnie tak samo 🤢 Karol też długo ciągał. Dopiero jak miał coś koło 1,5 roku to Mu go zabrałam ☺️ Ale na szczęście obyło sie bez wielkiej traumy 🙂 Opowiedziałam Mu pewną historyjkę o Pani która przyszła do nas z płaczacymi dzidziusiami i musiałam Jej oddać karolkowe smoczki. Najważniejszym punktem opowieści był obiecany przez tą panią prezent, który miał byc zostawiony następnego dnia pod drzwiami. Był tak mocno zaaferowany tym wszystkim, że nawet nie zapłakał 🙂 A jakie było Jego szczęście jak znalazł wielki statek piracki z akcesoriami hehehe


Oj Tyyyy niedobra! 🤪 ciekawe czy Tosia da się nabrać 😉 trzeba będzie coś wymyślić, by je porzuciły. chociaż jak na razie to mi nie przeszkadza słodko z nim wygląda 🙂 rozczula mnie, bo wygląda jak taka mała dzidzia 😜 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja pipka nigdy nie przepadała za żadnymi napojami. Udawało mi się w Nią wcisnąć maks. 50 ml dziennie. Wczoraj dorwała wodę mineralną Karola(taką z dzióbkiem), jak sie dossała to wypiła wszystko hehehe Dzisiaj powtórzyła ten wyczyn 🙂 Okazało sie, ze moje dziewczę chce być już 'dorosła' hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Femmka napisał(a):
klarcia pol godz, temu sie obudzila i odkad wstala do teraz chodzi i na wszystkie meble krzyczy , nawet podloge heheh,,,, lewa noga wstala 😁 😁 ...fajnie to wyglada, krzyczy i macha raczkami na ''nu-nu-nu'' 🙃 🙃 🙃

Hehehehe Typowa baba 🙂 Wystarczy, że wiatr źle zawieje i nawet podłodze się za to zbierze hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Moja pipka nigdy nie przepadała za żadnymi napojami. Udawało mi się w Nią wcisnąć maks. 50 ml dziennie. Wczoraj dorwała wodę mineralną Karola(taką z dzióbkiem), jak sie dossała to wypiła wszystko hehehe Dzisiaj powtórzyła ten wyczyn 🙂 Okazało sie, ze moje dziewczę chce być już 'dorosła' hehehe


To moja ma tak samo.. mój dzisiaj chciał jej potrzymać mleko to ona się zdenerwowała odepchnęła jego rękę i pomachała głową na "nie" i piła dalej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEWCZYNY to ja z innej beczki mam pytanie..
Sonia od wczoraj ma gorączke tzn.od 37.7 do aż 39st byliśmy dzisiaj u pediatry(znowu)i dalej nic osłuchowo bez zmian gardło blade itd.a ja nie mam siły już walczyć z tą gorączką i siedzieć z Sonią na kolanach(tylko wtedy mi śpi:unsure 🙂jak myslicie czy to mogą być zęby???i czy taka gorączka moze być od zębów?najgorsze jest to że po ibufenie super spada i po 5 godz.znowu do góry normalnie ręce opadają 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
Moja pipka nigdy nie przepadała za żadnymi napojami. Udawało mi się w Nią wcisnąć maks. 50 ml dziennie. Wczoraj dorwała wodę mineralną Karola(taką z dzióbkiem), jak sie dossała to wypiła wszystko hehehe Dzisiaj powtórzyła ten wyczyn 🙂 Okazało sie, ze moje dziewczę chce być już 'dorosła' hehehe


To moja ma tak samo.. mój dzisiaj chciał jej potrzymać mleko to ona się zdenerwowała odepchnęła jego rękę i pomachała głową na "nie" i piła dalej 😁


i pewnie dlatego zaczela przybierac na wadze hahahhahaa 😁 😁 😁 😁
moja sie dzieli wszystkim i ze wszystkimi,,,a z psem to juz najbardziej ,,,jakby mogly to by z jednej miski jadly 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Femmka napisał(a):
ale Promyczek,,,twoja Tosia ma nowa super kolezanke,,,, pokazalam Klarci Tosi zdjecie ,,,o jessssu, jaka radosc, jaki krzyk ..... pare minut patrzyla, sie cieszyla i klaskala 🙂 zapowiada sie wielka przyjazn, chociaz z jednej strony 😁 😁 😁

Hehehe Jak słodko 🙂 🙂 🙂 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
DZIEWCZYNY to ja z innej beczki mam pytanie..
Sonia od wczoraj ma gorączke tzn.od 37.7 do aż 39st byliśmy dzisiaj u pediatry(znowu)i dalej nic osłuchowo bez zmian gardło blade itd.a ja nie mam siły już walczyć z tą gorączką i siedzieć z Sonią na kolanach(tylko wtedy mi śpi:unsure 🙂jak myslicie czy to mogą być zęby???i czy taka gorączka moze być od zębów?najgorsze jest to że po ibufenie super spada i po 5 godz.znowu do góry normalnie ręce opadają 😞

Chciałabym Ci Asiu pomóc, ale nie potrafię 😞 Tośka na te trzy żeby które ma ani razu nie gorączkowała, wiec nie mam pojęcia jak to jest(Karol też nigdy nie gorączkował na ząbki)
Myślę sobie jednak, że skoro pediatra niczego niepokojącego nie zauważył to znaczy, że jest ok...
Życzę duuuuzo zdrówka i gorączce mówię stanowcze A KYSZ!!!!!!
Buziaki dla bidulki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryla w dzien nie chce smoka, tylko do drzemki. a wystarczy ze jej w nocy wypadnie i sie troche rozbudzi to juz jest drama 😉
promyczek przypomnialas mi ze mam bigos w sloikach 😁
femka ale masz fajna srajde 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...