Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

wesa napisał(a):
ja trzymam pierwsze ubranka Mai i Bartoszka na pamiatke, w ogóle zbieram rózne rzeczy do katronu na pamiątke kiedyś im to dam.


Gadaj ile Maja miała cm jak miała rok matka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wesa napisał(a):
Blue napisał(a):
wesa napisał(a):
ja trzymam pierwsze ubranka Mai i Bartoszka na pamiatke, w ogóle zbieram rózne rzeczy do katronu na pamiątke kiedyś im to dam.


Gadaj ile Maja miała cm jak miała rok matka 😜

ide zobaczyc


Ok. 🙂 czeeekam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam wczoraj z Darkiem u lekarza i muszę robić mu inhalacje 3 razy dziennie przez 8 dni 😞
no ale jakoś przebolejemy ważne żeby już się nie męczył tym kaszlem i katarem.
I tak z ciekawości go z ważyłam i waga pokazała 9230g 🤪 ( najedzony był i dość mocno olany pampers też był ) ale mam kloca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue ja marylce kupuje ciuszki na 80 i 86. takie ze moga byc i na jesien i na wiosne. i chce jej kupic kombinezon ale jeszcze nie wiem jaki rozmiar.
ps kurtka sliczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie śpię
całą noc Anastazja marudziła
budziła się co godzinę z płaczem

a pogody to mam już NAPRAWDĘ DOSYĆ
3 dni temu zrobiłam pranie pościeli i ręczników
do dziś nie wyschło i jeszcze zaczęło śmierdzieć 😠 nadaje się tylko do ponownego prania 😠
a w łazience sterta wysypuje się już z kosza na pranie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie też jak zwykle piękna pogoda, a z kosza też się wysypuje, teraz brudy ładuję do miski...masakra 😠
wczoraj dodałam Mai do kaszki pogniecionego banana i o 22 przebudziła się z płaczem bo czegoś się wystraszyła, jak ją wzięłam na ręcę to rzygła mi całą zawartością 🤢 to żeś matka wymyśliła danie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
Anastazja wyje od rana a mój M jak zwykle sobie śpi mając wszystko gdzieś 😠
normalnie jutro rano wstanę równo z nią i wyjdę z domu na cały dzień 😠
telefonu nie zabiorę i niech się martwi
nawet by pewnie nie wiedział co i kiedy dać jej jeść
Honoratka u nie to samo non stop wyje 😠a ja to już mam mega doła 😞nawet mi sie nie chce obiadu nastawić 😞nie wiem jak ja wytrzymam kolejny dzień wrzasku?! 😞nie wspomne o pogodzie 😠ja już sie pół nocy zastanawiałam czego ona tak sie zachowuje?czy taka wredna czy coś jej jest??? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
u mnie też jak zwykle piękna pogoda, a z kosza też się wysypuje, teraz brudy ładuję do miski...masakra 😠
wczoraj dodałam Mai do kaszki pogniecionego banana i o 22 przebudziła się z płaczem bo czegoś się wystraszyła, jak ją wzięłam na ręcę to rzygła mi całą zawartością 🤢 to żeś matka wymyśliła danie 🙃
możeza dużo zjadła?a ile jej dałaś?moja też wczoraj rzygnęła po kaszce ale dałamdo niej pół słoiczka owocków i chyba za dużo wszamała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a ja mam dzisiaj wesele pojde zaraz domek posprztaam i na 13 do fryzjera jestem umówiona.
Pozniej szykowanie sie i wyjazd przed 17 bo na 18 slub. jutro poprawiny wiec jak znaje czas to sie odezwe papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila a co kupiłaś? ja te mięsne kupuje i one mają tylko po 190g i nie widziałam tych po 200 podaj nazwę, albo może u mnie Tesco tych 200 nie sprowadza nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ja nie śpię
całą noc Anastazja marudziła
budziła się co godzinę z płaczem

a pogody to mam już NAPRAWDĘ DOSYĆ
3 dni temu zrobiłam pranie pościeli i ręczników
do dziś nie wyschło i jeszcze zaczęło śmierdzieć 😠 nadaje się tylko do ponownego prania 😠
a w łazience sterta wysypuje się już z kosza na pranie


Moja też od kilku dni śpi niespokojnie płaczliwa w nocy jest, marudna i taka dziwna jakaś.. rano mało pije mleka dzisiaj tylko 70 później dałam jogurt ciągle na brzuchu leżała, bo ma obsesję i zaczęła wymiotować, ale jak znowu jej przez nos poszło ja już nie mam siły do tego dziecka i teraz wykąpałam ją, bo śmierdziała rzygami i poszła spać 😞 czyli w sumie jest na 0. I jak ona ma tyć jak ciągle rzyga. Nie wymiotuje tylko po obiadkach, bo są za ciężkie i zupkami też nie wymiotuje ani owocami, tylko po mleku, kaszce i jogurtach to leci jak z fontanny na odległość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 tydzień

Okres marudzenia moze zacząć się już około 23 tygodnia i trwać około 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przyklad to, ze dziecko zle spi i wydaje sie miec koszmary senne, jest nieśmiale w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, zeby zmieniac mu pieluche czy ubranie. Dużo sie teraz dzieje – dziecko zaczyna widzieć i rozumieć różne relacje/stosunki.
Zauważa fizyczną odleglość pomiedzy przedmiotami i pomiedzy ludzmi. Pierwszą rzeczą, która dziecko zauwaza i na co reaguje jest odleglość pomiedzy nim samym a rodzicami. Świadomość, że mama i tata niebezpiecznie zwieksza ta odleglość a w dodatku samemu niemozna miec na to wpływu moga byc dla dziecka przerazajace.
Bardzo absorbujaca i interesujaca jest obecnie obserwacja położenia róznych rzeczy wobec siebie – rzeczy moga byc w sobie wzajemnie, na sobie, pod soba itd.
Dziecko zaczyna zauważać jak wpływać na rozwój wypadków, co robic żeby sie cos dzialo. Wyłącznik swiatla jest super dla tego rodzaju eksperymentów! Dziecko zaczyna zauwazac, ze niektóre rzeczy/sytuacje sa ze soba zwiazane. Np ze klucz przekrecony w dziurce w drzwiach wejsciowych oznacza, ze tata jest w domu! Dziecko zaczyna rozumiec, gdy cos jest ”nie tak” np gdy ludzie zderza sie ze soba – to moze byc zabawne – ale i przerazajace. Fizycznie dziecko zaczyna lepiej koordynowac swoje ruchy, raczkowanie idzie mu coraz lepiej. Bardzo wazne jest, by pamietac, ze dla kazdego dziecka swiat relacji bedzie innym – wlasnym- przezyciem – calkowicie opartym na tych umiejetnosciach, które dziecko zdobylo w poprzednich skokach rozwojowych.

Nowe umiejetności:

- Siada samo
- Chwyta male przedmioty za pomoca palca wskazujacego i kciuka
- Umie uderzac dwoma przedmiotami o siebie trzymajac je w oby dłoniach
- Wyjmuje zabawki ze skrzynki i wklada je do skrzynki
- Przenosi wzrok z jednego obrazka na drugi w ksiazce z obrazkami
- Obserwuje ruchy osoby, która sie dziwnie zachowuje
- Patrzy uwaznie na szczególy np na metke przyszyta do misia
- Nasladuje machanie raczka na pozegnanie
- Protestuje, gdy mama czy tata wychodzi

36 tydzień

Okolo 36-40 tygodnia Twoje dziecko zaczyna zauwazac i rozumiec, ze swiat mozna
podzielic na grupy. Dziecko zauwaza, ze rzeczy moga miec cechy wspólne np moga
brzmiec lub pachniec podobnie.


Niektózy badacze uwazaja, ze w tym wieku zaczyna rozwijac sie inteligencja. Kiedy dziecko zaczyna dzielic swiat wedlug kategorii jego sposób myslenia zaczyna być podobny do myslenia doroslych. Dlatego zaczynamy lepiej rozumiec wlasne dzieci poniewaz myślą w podobny sposób do naszego.

Nowe umiejetnosci:

- Pokazuje, ze rozpoznaje ksztalty
- Pokazuje, ze uwaza, iz cos jest zabawne – za pomoca - gestów czy odglosów
- Pociesza/przytula swoje zabawki
- Robi miny do wlasnego odbicia w lustrze
- Po raz pierwszy jest zazdrosne gdy mama lub tata przytula inne dziecko
- Bierze inicjatywe do zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja ma skoki, bo boi się obcych, w nocy niespokojnie śpi dosłownie lata po tym łóżku nad ranem budzi się z płaczem, a nie chce jeść 😉 i jest bardzo upierdliwa za dnia, wszystko jej źle i mało śpi. No i nie chce pić mleka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...