Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

HONORATKA napisał(a):
a wszystkie wasze maluchu śpią na poduszkach?
bo Anastazja śpi od urodzenia na prostym materacu a dowiedziałam się że w żłobku dostaje podusie i jak powiedzialam że wolałabym żeby jej nie miała to Panie śmiały się ze mnie (ale tak pozytywnie) że jestem wyrodna mama 😮


Moja mama mówi to samo 😁 że jestem chora na tym pkt. i trochę zmieniłam podejście, daję jej poduszkę za dnia do zabaw i spania i tam gdzie ją położę tam Laura się sama na nią kładzie. Co do skrzywienia kręgosłupa to i tak będą je miały. Ja chyba nie znam osoby co by miała prosty kręgosłup. Przykładem będzie pójście do szkoły.. stosy książek itd. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i taka ciekawostka.. a kołdra nie działa na takiej samej zasadzie co poduszka? bo jak nie daję Laurze poduszki to ona wychodzi spod kołdry i się kładzie na pogniecioną kołdrę, że tak czy siak ma "poduszkę" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
a wszystkie wasze maluchu śpią na poduszkach?
bo Anastazja śpi od urodzenia na prostym materacu a dowiedziałam się że w żłobku dostaje podusie i jak powiedzialam że wolałabym żeby jej nie miała to Panie śmiały się ze mnie (ale tak pozytywnie) że jestem wyrodna mama 😮


Moja mama mówi to samo 😁 że jestem chora na tym pkt. i trochę zmieniłam podejście, daję jej poduszkę za dnia do zabaw i spania i tam gdzie ją położę tam Laura się sama na nią kładzie. Co do skrzywienia kręgosłupa to i tak będą je miały. Ja chyba nie znam osoby co by miała prosty kręgosłup. Przykładem będzie pójście do szkoły.. stosy książek itd. 😮

Anastazja kładzie się na kocyk położony w łóżeczku przytula go i tak niby ssie na odległość (nie umiem tego opisać nie wkłada go do buzi a jedynie przy policzku albo ustach i cmoka sobie)
ale zauważyłam że od jakiegoś czasu przez sen nazwija sobie tego kocyka pod głowe i na tym się kładzie stąd domyśliłam się że w żłobku ma poduszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kobietki,

ja karmie takim samym schematem jak Justyna i to od dobrego miesiaca jak nie dluzej...
Justa ...mleko krowie zawsze przegotowane podaje ,ale glownie na nim robie kaszke manna na rano i kolacje,,,,a w nocy podaje modyfikowane,,,,ale zastanawiam sie wlasnie nad podaniem w nocy krowieko,,,jest bardziej tluste, wiec mala bedzie mi moze bardziej nasycona spala i przede wszystkim nie jest slodkie....
Moja kumpera poltorarocznej corce podaje krowie podgrzane tylko w mikroveli ..ja poki co wole przegotowac 🙂
NUSIA ......Bomba Foto Marylki 😁 ...jak te dzieci sie tak wyspia ???? 🙃 🙃 🙃 🙃

.................................................................................................................
dzis doszla mi spozniona paczka z polski gwiazdkowo urodzinowa
Mala dostala laptopa krowke,,,,fajna sprawa- zdaje sie ze Marylka ma tez takiego (??)

No i bylysmy dzis üpierwszy raz na zajeciach grupowych dzieci,,,, dzieci od 11 do 13miesiecy...
haha,,,ale sie usmialam, Klarina nie wiedziala co z soba zrobic, gdzie isc najpierw, do jakiego dziecka, do ktorej mamy....w porownaniu do innych dzieci w tej grupie moja mala to Zywa Torpeda !!!! 😁 😁 😁 😁 jest najwieksza, najszybsza i najbardziej krzykliwa 😁 😁 😁
i pociesze te z was , ktorych maluszki nie chodza jeszcze,,,w tej grupie byla chyba z piatka dzieci , ktore tylko czworakowaly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no właśnie który maluch jeszcze nie chodzi
bo Anastazja od jakiegoś czasu wstaje bez problemu o wszstko chodzi przy meblach i ścianach ale jak siadam obok niej i ją wołam żeby się odlepiła od ściany to albo od razu na pupę siada i biegnie raczkując albo bez kroku rzuca się w moją stronę traktując to jak zabawę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
no właśnie który maluch jeszcze nie chodzi
bo Anastazja od jakiegoś czasu wstaje bez problemu o wszstko chodzi przy meblach i ścianach ale jak siadam obok niej i ją wołam żeby się odlepiła od ściany to albo od razu na pupę siada i biegnie raczkując albo bez kroku rzuca się w moją stronę traktując to jak zabawę 😮


no to patrz jak na dniach zacznie ci chodzic 🙂 moja miala taka faze moze max, dwa tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do mleka to jak daje niegotowane - wyciągam z lodówki pogdrzewam w garnuszku żeby nie było zimne i podaje
ale daje jej tylko z kartona który był otwarty nie dłużej niż 24h
mąż jest na diecie dukana więc spija pozostałą część
wody do podania mleka też nie gotuję - nigdy nie gotowałam
używam mineralnej żywiec stojącej nie dłużej niż 48h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
cześć dziewczyny
rozchorowałam się na maxa
w nocy zrobiło mi się niedobrze bolał mnie brzuch i chciało mi się wymiotować rano co chwile wymiotowałam ledwo dziecko do żłobka odporowadziłam
poszłam spać obudziłam się i już nie tylko wymiotuje ☺️
do tego doszła gorączka 39
to jest na bank grypa jelitowa czyli rotawirus czy inna cholera ale nie to jest najgorsze -
boje się że zarażę Anastazję a wiem że u dzieci takie akcje kończą się szpitalem 🥴
wiec co raz poważniej myślę o wyprowadzeniu się z domu na kilka dni
myślicie że to coś pomoże? czy jak miałam ją zarazić to już zaraziłam ? 😞 😞 😞
Jak maja była mła to w czasie chorób sie izolowaliśmy ale tylko jak piotr był chory, ja małej nie zostawiłam nigdy, nie wytrzymałabym hehe wtedy jechałam do mamy mieszkac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
a wszystkie wasze maluchu śpią na poduszkach?
bo Anastazja śpi od urodzenia na prostym materacu a dowiedziałam się że w żłobku dostaje podusie i jak powiedzialam że wolałabym żeby jej nie miała to Panie śmiały się ze mnie (ale tak pozytywnie) że jestem wyrodna mama 😮


Moja mama mówi to samo 😁 że jestem chora na tym pkt. i trochę zmieniłam podejście, daję jej poduszkę za dnia do zabaw i spania i tam gdzie ją położę tam Laura się sama na nią kładzie. Co do skrzywienia kręgosłupa to i tak będą je miały. Ja chyba nie znam osoby co by miała prosty kręgosłup. Przykładem będzie pójście do szkoły.. stosy książek itd. 😮


No to juz znasz jedna ...mnie 😜
od zawsze mialam i nadal mam prosty...wiem, bo 2 miesiace temu robilam scan calego kregoslupa.... i ja chyba do 10 roku zycia spalam bez poduszki 😜 😜 a teraz jak juz spie na, to na bardzo cienkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Femmka napisał(a):
Blue napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
a wszystkie wasze maluchu śpią na poduszkach?
bo Anastazja śpi od urodzenia na prostym materacu a dowiedziałam się że w żłobku dostaje podusie i jak powiedzialam że wolałabym żeby jej nie miała to Panie śmiały się ze mnie (ale tak pozytywnie) że jestem wyrodna mama 😮


Moja mama mówi to samo 😁 że jestem chora na tym pkt. i trochę zmieniłam podejście, daję jej poduszkę za dnia do zabaw i spania i tam gdzie ją położę tam Laura się sama na nią kładzie. Co do skrzywienia kręgosłupa to i tak będą je miały. Ja chyba nie znam osoby co by miała prosty kręgosłup. Przykładem będzie pójście do szkoły.. stosy książek itd. 😮


No to juz znasz jedna ...mnie 😜
od zawsze mialam i nadal mam prosty...wiem, bo 2 miesiace temu robilam scan calego kregoslupa.... i ja chyba do 10 roku zycia sopalam bez poduszki 😜 😜 a teraz jak juz spie na, to na bardzo cienkich 🙂
no to oklask dla ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia napisał(a):
Femmka napisał(a):
Kasia, ciekawe czy cos fasolka miedzy nozkami pokaze 🙂 az mnie nosi z ciekawosci 🙂
oby nie siuraka 🤪


wiec trzymam kciuki za sliweczke 😁
ale i tak najwazniejsze , zeby bylo zdrowiuskie 🙂

my przy prenetalanym mielismy maly problem,,,najpierw z badania statystycznego krwi wyszlo ze malej brak jednego chromosomu i moze byc z zespolem downa,,,, pozniej z badania prenat.usg wyszlo ze jest wszystko OK, nastepne usg pokazalo wade jelitek, co tez moze wskazywac na zespol downa.... bylismy zdesperowani
ale wtedy tak jak chcialam miec dziewczynke, tak mi bylo juz obojetne, byleby moje dziecko bylo zdrowiuskie...obojetnie czy maly czy mala
, i ostatnie usg.prenatalne pokazalo ze jest wszystko ok ...no i Klarcia urodzila sie cala i zdrowiuska- dzieki BOGU::: 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Femmka napisał(a):
Kasia napisał(a):
Femmka napisał(a):
Kasia, ciekawe czy cos fasolka miedzy nozkami pokaze 🙂 az mnie nosi z ciekawosci 🙂
oby nie siuraka 🤪


wiec trzymam kciuki za sliweczke 😁
ale i tak najwazniejsze , zeby bylo zdrowiuskie 🙂

my przy prenetalanym mielismy maly problem,,,najpierw z badania statystycznego krwi wyszlo ze malej brak jednego chromosomu i moze byc z zespolem downa,,,, pozniej z badania prenat.usg wyszlo ze jest wszystko OK, nastepne usg pokazalo wade jelitek, co tez moze wskazywac na zespol downa.... bylismy zdesperowani
ale wtedy tak jak chcialam miec dziewczynke, tak mi bylo juz obojetne, byleby moje dziecko bylo zdrowiuskie...obojetnie czy maly czy mala
, i ostatnie usg.prenatalne pokazalo ze jest wszystko ok ...no i Klarcia urodzila sie cala i zdrowiuska- dzieki BOGU::: 🙃
pewnie że zdrowie najważniejsze- jak będzie trzeci syn to też to jakoś przeżyję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia napisał(a):
Femmka napisał(a):
Kasia napisał(a):
Femmka napisał(a):
Kasia, ciekawe czy cos fasolka miedzy nozkami pokaze 🙂 az mnie nosi z ciekawosci 🙂
oby nie siuraka 🤪


wiec trzymam kciuki za sliweczke 😁
ale i tak najwazniejsze , zeby bylo zdrowiuskie 🙂

my przy prenetalanym mielismy maly problem,,,najpierw z badania statystycznego krwi wyszlo ze malej brak jednego chromosomu i moze byc z zespolem downa,,,, pozniej z badania prenat.usg wyszlo ze jest wszystko OK, nastepne usg pokazalo wade jelitek, co tez moze wskazywac na zespol downa.... bylismy zdesperowani
ale wtedy tak jak chcialam miec dziewczynke, tak mi bylo juz obojetne, byleby moje dziecko bylo zdrowiuskie...obojetnie czy maly czy mala
, i ostatnie usg.prenatalne pokazalo ze jest wszystko ok ...no i Klarcia urodzila sie cala i zdrowiuska- dzieki BOGU::: 🙃
pewnie że zdrowie najważniejsze- jak będzie trzeci syn to też to jakoś przeżyję 🙂


''jakos'' hahahhahah 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...