Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kamila udalo mi sie wrocic do poprzedniej pracy ale na mniej godzin. bede pracowala w sobote i niedziele 8-17, poniedzialek 8-20 i wtorek od 8-12 i na razie jak ja bede w pracy to Jacek z mala zostanie. a pozniej bedziemy cos kombinowac z przedszkolem/zlobkiem/niania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusiak - tez sobie przepis zapisalam 🙂 Mysle, ze bedziesz zadowolona, ze do pracy wrocilas. To zawsze fajny balans pomiedzy dzieckiem a zyciem zawodowym, bedzie dobrze - trzmam kciuki 🙂

Hania - no wlasnie, daj znac jak poszlo!

A moj kochany Oskarek dzis znow sie z temp 38 obudzil, a w sumie dopiero co wydobrzal po tym zapaleniu migdalkow 😞 Ile to bylo? Tydzien raptem? Teraz tylko czekac az mnie zacznie brac 😞 Mam nadzieje, ze temp nie bede miala.... 😞 Moze jakos mnie ominie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No więc tak po piątkowym usg wiemy tyle że maleństwo waży 360g wszystkie kostki i kręgosłup prawidłowy, lecz jest jedno ale, które zmartwiło lekarza. Jest problem z główką dzieciątka która jest nieproporcjonalnie duża do wieku ciąży i to lekarza trochę martwi. Oprócz tego wszystko jest dobrze.Nikomu z rodziny nic nie mówimy ponieważ nie chcemy ich martwić, tak więc jesteście jedyne które się o tym dowiadują.
Adam trochę się wkurza że nie zdecydowaliśmy się na genetyczne, ale z drugiej strony co by te badanie zmieniło.......

Ja ogólnie czuje się dobrze tylko durna anemia mnie męczy jak nie wiem co,dalej jest słabo mimo że łykam żelazo, z wagą jest bez zmian jak schudłam na początku 6kg tak teraz przybyło mi tylko 2kg więc dalej jestem na minusie, mam skierowanie do neurologa z powodu częstych bóli głowy i ostatniej migreny i muszę odwiedzić urologa skontrolować nerki żeby nie wyszło jak z Bartkiem że było źle z powodu nieustającego zapalenia i całej reszty tak więc czeka mnie miesiąc pełen łażenia po lekarzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Haniu, trzymamy kciuki, zeby sie wszystko okazalo w porzadku z malenstwem. Czy lekarz zalecil jakies dodatkowe badania,zeby to sprawdzic, czy poki co bedzie kontynuowac normalnie?
A Ty tez sie bidulko musisz meczyc, sama anemia potrafi dac w kosci, juz nie mowiac jak sie ma jedno dziecko, ktorym sie trzeba zajac, opiekowac a tu jeszcze ciaza.
Trzymaj sie dzielnie i cieplo, i badzcie pozytywnej mysli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania dziecko ma duza glowke bo jest madrzejsze od innych i gdzies ta madrasc musi zmiescic 😉 jeszcze sie wszystko wyrowna i bedzie ok 🙂 a badania genetyczne drogie sa chyba? A poza tym masz racje, co by one zmienily... Trzymam kciuki za was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haniu nic się nie stresuj na zapas, nam lekarz przy III USG pod koniec ciąży powiedział, że mały ma o 1,5 tygodnia większy brzuszek od reszty ciała. A wszystko było dobrze, więc co do usg to czasami trzeba potwierdzić drugim badaniem, więc się nie martw.

Kasiu mała jest prześliczna i podobna do braci 🙂widać że wszystkie dzieciaki to rodzeństwo 🙂

Nusia super, że wracasz do pracy 🙂 Marylka już jest w fajnym wieku, więc maleństwa nie zostawiasz 🙂 Ja już się przyzwyczaiłam po przeszło roku, ale jak miałam teraz urlop to mi już brakowało pracy, a jak poszłam po urlopie to znowu brakowało mi czasu z Miłoszem. I tak to jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do genetycznych badań to nasze prawo jest chore badania są darmowe jeśli jedno z rodziców są ciężko chorzy bądź było więcej niż 3 poronienia lub poprzednie dziecko urodziło się z wadą genetyczną. A tak jedno badanie kosztuje 500-1000 zł a badań jest 2 jeśli się nie mylę.
My nie chcieliśmy bo ja osobiście bałam się poronienie po amniopunkcji więc wolałam nie ryzykować.

Staram się nie brać sobie tego do głowy ale wiadomo jak jest. Bartek i tak mnie wykańcza, anemia swoją drogą a reszta problemów swoją.
Jednak mam nadzieje że wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haniu też myślę że będzie dobrze...pamiętam jak Blue bardzo przeżywała to że jej mała ma jakiś tętniak w główce czy coś takiego i było ok, więc mam nadzieje że to nic poważnego
ja mam tak samo jak Justyna, jak nie mam długo urlopu to bym wypoczeła, a jak siedze długo w domu to nawet chętnie wracam do roboty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wrrrrrrrr a ja w szpitalu...... dostałam niebotycznego bólu głowy, do tego zaczął boleć mnie cały brzuch i mało nie zemdlałam. Leżę pod kroplówką dostałam zastrzyk w dupala i mam tak leżeć i czekać na lekarza, mój będzie jutro na dyżurze więc będę z nim rozmawiała i wypytywał co się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
Kasia napisał(a):
moja cała trójka chora 😞


my tez chore, duzo zdrowka przesylamy 😘


u nas tak samo, choc Oskar mas ie najlepiej. A ja juz mam dosc smarkania, mialam doslownie 2 dni przerwy miedzy 1 przeziebieniem (kiedy siedzialam z tego powodu tydzien w domu), a tym teraz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W domku jestem dzisiaj wyszłam.
W piątek miałam spirometrię, wyszła dobrze ale mało płuc nie wyplułam przy durnym badaniu. Po południu zrobili mi echo serca i tu bach okazało się że mam niedomykalność lewej zastawki trójdzielnej w sercu i całe to moje duszenie się i bóle w klatce są od tego. Badanie mam powtórzyć po 30 i 36 tygodniu i dowiem się czy się do cc kwalifikuje. Ja mam nadzieje na poród naturalny więc nawet o cc nie chce słyszeć. Zrobili mi usg i 3 lekarzy debatowało nad tym czy to chłopiec czy dziewczynka bo dupalem się odwracało maleństwo i dupa z poznania na 100% płci. Dzisiaj wyszłam na przepustkę i jest tak, łożysko przodujące, maleństwo nisko i to główką do dołu sobie wisi, załapałam jakieś zapalenie i na antybiotyku jestem i mam tak amoks 2x1, nystatyna 2x1, luteina dowcipna 2x1, żelazo 2x1, nospa forte 2x1, dodatkowo jeśli na kolejnej wizycie u gina tu 14 stycznia dalej będzie to samo to idę na sterydy by płucka się dla maleństwa rozwinęły wrazie przedwczesnego porodu. A tak to do końca ciąży mam leżeć plackiem i się nie ruszać co bym nie wywoływała skurczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Hania to lez plackiem lepiej 😉 jezeli masz lozysko przodujace to jest kolejny powod do cc. a cc w cale nie jest takie straszne, przynajmniej dla mnie nie bylo 😉 mozliwe, ze to zasluga srodkow przeciwbolowych jakie dostalam po, i tego ze mnie nie szyli tylko skleili 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...