Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
My dzisiaj pierwszą kaszkę na noc daliśmy Michałkowi. Lekarka powiedziała, żeby zrobić wieczorem i podawać łyżeczką. Niestety wieczorem u nas potrzeba szybkiego jedzenia a nie zabawy łyżeczką więc powiększyłam otworek w smoczku i Michałek pięknie zjadł mleczko z kaszką. Zobaczymy czy go to nasyci i jak długo będzie po tym spał.


Malamyszko mi moj pediatra powiedzial i jak sie juz oczytalam z wielu zrodel wczoraj. To nie powinno sie podawac dzieciom kaszki z butelki bo powoduje to pruchnice zebow puzniej a do tego jest bardzo latwo sie nia zaksztusic jezeli jest plynna. Pozatym dziecko musi wiedziec ze z kubeczka pije sie plyny a inne rzeczy je sie lyzeczka. Wiem, ze od wiekow nasi rodzice itp tak robili, ale ja juz teraz wiem z kad mialam pruchnice jak bylam mala 😜 hehe Tez myslalam, ze bede tak robic, ze zageszcze mleko i juz, ale po tym co czytalam itp jednak odpuszcze sobie i jak narazie Ale karmie w polodnie kaszka a puzniej przesuniemy ja poprostu na kolacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Joanna ja mam nadzieje, ze sie w koncu wyspie!! hehe Jezeli chodzi o kaszki to ja podaje gerbera ryzowa ta bez cukru i ktora zawiera zelazo. Ala dzis tak ladnie ja jadla bardzo ja polubila. Robie ja rzadka jak narazie zeby ja przyzwyczaic i bardzo ladne kupiki robi puki co 🙂 nie ma zadnych zatwardzen. Jutro podam jej marcheweczke ciekawe czy posmakuje 😜 Pozatym ciesze sie, ze Blanusia przekonuje sie do mleczka i do warzywek oby tak dalej 🙂
Karolla u mnie Ala w czwartek po szcepieniach byla bardzo marudna 😞 ale naszczescie jej przeszlo. Biedulki nasze ahhh te szczepienia i to tak naprawde dopiero poczatek! Sobolinku ja jeszcze nie podrozowalam z Ala ciekawe jak to bedzie, fajnie ze u ciebie niunia lubi takie wypady 🙂
nic uciekam cos zjesc puki mam mozliwosc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczynki 😉
Mam na zbyciu mleczko modyfikowane HIPP 2 HA COMBIOTIK 500 g. Nóweczka, zapakowana z datą do 04.07.2012. Gdyby, któraś z Was chciała to chętnie podaruję, nie chcę żeby się zmarnowało. Preferuję odbiór w Katowicach. Ja nie skorzystam, bo moja Ania na szczęście nie jest alergiczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak sobota mamusie? Bo moja masakryczna! Blanka znowu nie chciała jeść bebiko, więc postanowiłam wypróbować inne z nadzieją, że jej posmakuje, Kupiłam Nan Pro Nestle! Zjadła 50 ml przez sen i się zaczęła jazda, najpierw kilka krostek, za chwilę coraz więcej i całe mleko zwróciła fontanną dusząc się! Odczekałam godzinę i dałam jej cyca i znowu to samo, wymioty 😞 wysypka na całym ciele, jakby ją pokrzywy poparzyły! Na buzi najbardziej 😞(( znowu odczekałałam z 2 godz i dałam cyca, to poszła spać na 30 minut, jak sie obudziła to znowu zwymiotowała, czyli w sumie 3 razy 😞 dopiero po następnym karmieniu już nie zwracała na szczęście. Wykąpałam ją w krochmalu to zaczęła schodzić ta przeklęta wysypka! teraz bidulka smaczne śpi.... już nie wiem co robić z tym jej karmieniem 😞 nie będę mogła jej piersią karmić bo wracam do pracy od 17 sierpnia ;( Jak Wy sobie radziłyście, jak dzieci przyjmowały zmianę mleka na modyfikowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Natalka 🙂 witamy
Joanna wspolczuje !! Biedna ty i Blanusia, kurcze ciekawe czemu tak reaguje na mleczko modyfikowane hmmmm Lekarz powinien ci w takim wypadku doradzic ! Jejq przykro mi, ze musisz to przechodzic, ale pamietaj po burzy zawsze przychodzi slonce 😉
Wogle u mnie ostatnio tez nie jest zaciekawie, a mianowicie chodzi o spanie. Ali jest strasznie ciezko zasypiac, zasnie tylko przy piersi lub u mnie na rekach i jak bujam sie z nia na fotelu bujanym (bo nosic nie dam rady) i potem jak zdaje sie, ze mocno zasnela- odkladam do luzeczka i juz zaraz przewraca sie na plecki, wyplowa monia i sie denerwuje 😞 Dziewczyny co ja zle robie??? Bo juz sama nie wiem 😞 strasznie mnie to dobija bo tak to ona spala w pierwsze dni po wyjscu ze szpitala. Juz mowie, ze nawet moge sie budzic co 3h ale zeby potem ladnie zasnela. Wczoraj walczylam z nia od 23 do 2:30 rano 😞 😞 😞 😞 Jestem jak Zombie-puzniej nie dam rady normlanie funkcjonowac w ciagu dnia.
No a z takich milych spraw to Alunia kaszke przyjmuje dobrze, dzis zjadla troche marcheweczki 😁 wzdrygala sie pare razy, ale ogolnie smakowalo jej- no i ladna kupka przed kapiela poszla do pieluszki takze jest ok. Ciekawe jak to dzisiaj bedzie w nocy- normlanie mam nadzieje, ze bedzie leprza nic poprzednia!!
3majcie sie mamuski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas to chyba ząbki idą ... no Filipek tak się ślini normalnie jak mops ... normalnie jak się go podniesie to taki strumień idzie, jeść nie chce tyle co wcześniej, spać też ciężko ma ... wszystko to buzi kładzie i tak już chyba z miesiąc a zębajak nie było tak nie ma ... normalnie czuję się tak jak nanusia jak Zombie ... nie pomagają ani zabawy z mężem ani nic a tak to zawsze się śmiał a teraz nic grobowa mina ... ehhh nie wiemy już jak mu pomóc te kremy na dziąsełka też nic nie dawają ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Natalka 🙂 Fajnie, ze mamy kolejną mamusię lutową! Jakbym miała synka też byłby Filipek 🙂
Moja Blanusia też się ślini non stop już od dłuższego czasu, ale zębów nie widać ani troszkę 😉

U Nas już w porządku, wysypka zaczęła schodzić po kąpieli w krochmalu, poźniej juz nie wymiotowała, ale bardzo mało zjadła, pieluszka była sucha, widać były, ze bała się więcej zjeść bo jak troszkę pojadła to puszczała cyca i nie chciała więcej....na szczęście w nocy nadrobiła i jadła tak jak zawsze i tyle co zawsze.
Dzisiaj już nie daje jej żadnego mleka modyfikowanego...

Nanusia na pewno nie robisz nic źle, może Ala ma taki okres że potrzebuje przytulania, jesli będziesz chciała ją tego oduczyć to wiesz co robić, nie bujać w fotelu, nie nosić, metoda płaczowa to jedyne rozwiązanie niestety :/ trzymam kciuki, żeby się udało i żebyś w końcu nie była zombie!
Monic daj znać jak było na wycieczce! U Nas niestety pogoda pochmurna 😞 posiedzimy dzisiaj w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Natalka ,
Nanusia doskonale Cię rozumiem ,miałam to samo ze spaniem Zuzi jakieś 2 tygodnie temu ,ale mąż się zbuntował i powiedział koniec ze spaniem przy cycusiu i zmęczoną żoną , z której nie miał pożytku ,i tak jak powiedziała Joanna jedyna metoda to usypianie w łóżeczku i płacz aż zaśnie czasami to trwa nawet godzinę ,ale mój mąż jest konsekwentny bo jak ja słyszę jak mała tak płacze to wchodzę do pokoju i mówię mu że ją wezmę to każe mi wyjść ,ale z drugiej strony ma to jakieś plusy ,wieczór mam dla siebie no i nie jestem taka zmęczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Jak sobota mamusie? Bo moja masakryczna! Blanka znowu nie chciała jeść bebiko, więc postanowiłam wypróbować inne z nadzieją, że jej posmakuje, Kupiłam Nan Pro Nestle! Zjadła 50 ml przez sen i się zaczęła jazda, najpierw kilka krostek, za chwilę coraz więcej i całe mleko zwróciła fontanną dusząc się! Odczekałam godzinę i dałam jej cyca i znowu to samo, wymioty 😞 wysypka na całym ciele, jakby ją pokrzywy poparzyły! Na buzi najbardziej 😞(( znowu odczekałałam z 2 godz i dałam cyca, to poszła spać na 30 minut, jak sie obudziła to znowu zwymiotowała, czyli w sumie 3 razy 😞 dopiero po następnym karmieniu już nie zwracała na szczęście. Wykąpałam ją w krochmalu to zaczęła schodzić ta przeklęta wysypka! teraz bidulka smaczne śpi.... już nie wiem co robić z tym jej karmieniem 😞 nie będę mogła jej piersią karmić bo wracam do pracy od 17 sierpnia ;( Jak Wy sobie radziłyście, jak dzieci przyjmowały zmianę mleka na modyfikowane?


U nas było to samo, te wymioty tak nas wystraszyły że aż poszliśmy do lekarza powiedziała że tak jest jak miesza się mleko mamy z mm i kazała się zdecydować nie posłuchałam bo chciałam chociaż trochę dokarmiać i zmieniłam mleko na gerbera po nim nim kilka razy delikatnie mu się ulało i do tej pory je je i nic mu nie jest(wcześniej też dawałam nan pro), więc może to wina mleczka spróbuj może jeszcze zmienić na jakieś inne. powodzenia i trzymam kciuki za Blanusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No a z takich milych spraw to Alunia kaszke przyjmuje dobrze, dzis zjadla troche marcheweczki 😁 wzdrygala sie pare razy, ale ogolnie smakowalo jej- no i ladna kupka przed kapiela poszla do pieluszki takze jest ok. Ciekawe jak to dzisiaj bedzie w nocy- normlanie mam nadzieje, ze bedzie leprza nic poprzednia!!
3majcie sie mamuski 😘


Gratulacje dla Aluni za to że tak ładnie je!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka1991 napisał(a):
A u nas to chyba ząbki idą ... no Filipek tak się ślini normalnie jak mops ... normalnie jak się go podniesie to taki strumień idzie, jeść nie chce tyle co wcześniej, spać też ciężko ma ... wszystko to buzi kładzie i tak już chyba z miesiąc a zębajak nie było tak nie ma ... normalnie czuję się tak jak nanusia jak Zombie ... nie pomagają ani zabawy z mężem ani nic a tak to zawsze się śmiał a teraz nic grobowa mina ... ehhh nie wiemy już jak mu pomóc te kremy na dziąsełka też nic nie dawają ...


U nas też Piotrek ślini się jak opętany już z jakieś półtora miesiąca a ząbków jak nie ma tak nie ma 😜 już przestałam na nie czekać jak wyjdą to będą w przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie to zobaczymy co pani doktor powie na jego ślinienie 🙂
Może ta grobowa mina to nie ząbki tylko jakiś skok rozwojowy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas następne umiejętności Piotrek jak leży na brzuszku od wczoraj zaczął podpierać się nie na przedramionach tylko na dłoniach 😆 😆, a jak to zaczęło mu wychodzić to zaczął pełzać 😆:cheer 😞po całym naszym łóżku się przemieszczał, a później po podłodze) bo wcześniej podnosił pupę do góry ale brzuszek leżał i mu to nie wychodziło 😜 Wczoraj tak mu się to spodobało to szalał tak chyba ze dwie godziny a później mi zasnął w wanience 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edzia gratulacje dla Piotrusia 😁 Zuza daj znac jak ta metoda usypiania zdala u was egzamin no i jak zdala to ile wam to zajelo. Dobrze,ze maz sie za to wzial i zobaczyl, ze to przez to nie ma pozytku z zony- ja wlasnie jestem teraz do niczego przez te nocki,a moj maz ma do mnie pretensje, ze jestem apatyczna!! Nie wie jak to jest od tylu dni spac zaledwie po 4 h 😞 Jak prosze, zeby on poszedl sprobowac ja uspac to mi mowi, ze ona go kojazy z zabawa i sie do niego cieszy i ze to nie ma sensu. Czyli jakby to powiedziec umywa od tego swoje lapki! ehhh
Probuje powoli zeby sama zasypiala w luzeczku, ale u nas nie trwa to godzine- ostatnio od 23 do 2:30 to prawie 4 h 😞
Joanna probuj moze te mleko modyfikowane tylko raz dziennie podawac tak aby sie do niego przyzwyczaila- ciekawa jestem co lekarz ci poradzi w takim wypadku. Oby wiecej tylko te krostki jej sie nie pojawialy i bedzie okej bo tak jak do wszytskiego maluszki potrzebuja czasu 🙂 Powodzenia i 3mam za was kciuczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edziu po wczorajszym się boje podać inne mleczko 😞 mam kilka opcji i muszę zdecydować. Albo kontynuuje podawac bebiko aż polubi, bo po nim nie miała wysypki tylko kilka plamek które zeszły zaraz i tylko ulała fontanną za pierwsyzm razem, pozniej już tylko delikatni eulewała, ale ponoć to normalne. Albo jeszcze kupić mleczko początkowe inne normalne, albo hypoalericzne albo poczekać do czwartku i zobaczyć co powie lekarz - tylko z drugiej strony szczepionka i nowe mleko w jedym to nie jest dobry pomysł i będę musiała odczekać jeszcze parę dni, a ja nie mam tyle czasu 😞 musze ją uczyć picia z butli bo to już trochę trwa...lekarz pewnie zaleci HA lub da recepte na bebilon Pepti, a ja bym jeszcze spróbowała zwykłego....
Edzie gratulacje dla Piotrusia 🙂 ale jak on zasnął w wanience to nie moge sobie wyobrazić 🙂
Nanusia ja właśnie podawałam raz dziennie tylko te mm. Codziennie coraz większa porcja ale raz.
A tak biedna wyglądała po tym Nan Pro 😞

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/20/dscf0856l.jpg/][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/4099/dscf0856l.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny, w końcu siadłam, żeby poczytać co na naszym forum.
Witam nową Mamusię.
U nas zaczynamy słoiczki. Jak na razie super, w sumie nie ma większych problemów. Wiemy już, że bananek Michałkowi nie smakuje (odwracał główkę, płakał itp). Ile ze słoiczka dajecie swoim pociechom? Bo Michaś to dzisiaj moim rodzicom zjadł cały słoiczek. Tak smakowało małemu szkrabowi jabłuszko z dziką różą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja to deserki i obiadki dawałam już Filipkowi jak miał z 3.5 msc, nawet nie :P od razu się zajadał :P teraz potrafi mi naraz zjeść 190gr deserku i 125gr zupki lub objadku bo od jakiegoś czasu daję mu też te po 5 msc życi :P :P ... samego mleka już mi praktycznie mało je bo odkąd skończył 2,5 msc dawałam mu mleko z manną ... he he a teraz już sama mu miksuje blenderem (Polecam blender Elektroluxa w Media Expert mąż z przeceny wczoraj kupił za 199zł tak to kosztuje 349zł :P) no i wczoraj mu zmiksowałam 3 paróweczki cielęce i 3 ziemniaczki i zjadł wszystko ... a dzisiaj zmiksowałam 2 skrzydełka od kurczaczka ugotowane z dwiema marcheweczkami i makaronem 🙂 zajadał się :P no i budyń też jadł ... staram się mu podawać do spróbowania wszystko co my jemy i narazie bez zarzutów a wręcz przeciwnie 🙂 woli to nasze jedzenie od tych słoiczków ale im też nie odmawia aaaa i nawet czekoladkę już cyckał he he mam na NK zdjęcie he he jak jest taki upaćkany na buziuni he he. Brzuszek go nie boli, kupki robi ładniutkie he he tylko we wszystkich kolorach tęczy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...