Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A i co do chorowania, ja jeszcze raz napiszę o tym syropku z niemiec "contramutan"!! Blanka chorowała ponad 2 tygodnie, było coraz gorzej aż podałam jej ten syropek i po 6 dniach przeszło!!! normalnie zakończyło by się antybiotykiem a tu na bazie ziół, niestety z dodatkiem alkoholu, pomogło, cana to ok 38 zł ale warto to kupić! Jak będę się wybierała do niemiec to kupię ze dwa!jest bez recepty w sprzedazy! Podaje się go jak zaczyna się właśnie katarkiem! Wtedy powstrzymuje rozwój choroby!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

łał Monic to z mamą wyglądacie jak siostry 🙂
U Zuzy te wczesniejsze marudzenie to chyba rzeczywiscie byl skok polaczony dodatkowo z zebami,ktorych nadal niewidac,w tym tygodniu zaskoczyla nas tym ze zaczela sama wstawac w lozeczku, a dzisiaj zaczela raczkowac ,na razie keszcze niepewnie po kilka krokow,wrocil jej apetyt ze zdwojona sila,ale spac nie chce 😞wczoraj zasnela o 23,a dzis poszla spac o 20 i obudzila sie o 21 wyspana i stwierdzila ze nie bedzie spac,teraz siedzi u mnie na kolanach i klaszcze w rece,czekamy az A wroci ze spaceru z psem ija przejmie bo ja juz nie mam do niej sił.
Małamyszko,ja moze Cie nie opieprze ,ale uważaj na siebie z ta dietą,mój znajomy osiągnoł wymazona wage ,ale kosztem zdrowia,wyladowal po Dukanie w szpitalu z zawałam,z kolei kolezanka z pracy nabawiła sie choroby nerek,a waga modelki chyba nie jest warta zdrowia,tym bardziej ze masz dziecko,i musisz byc dla niego zdrowa,przeraszam jesli za duzo powiedziałam,ale ja tez mam doswiadczenie z odchudzaniem nieodpowiednim ,dopiero jak smierc zajrzala mi w oczy to stwierdzilam ze nie warto ,bo najcenniejsze co mamy w zyciu to zdrowie i dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julik napisał(a):
oj zazdroszczę wam że lubicie gotować, ja nienawidzę zawsze gotuję żeby "kicha była pełna", ale mam podejście co!!? 😞



skad ja to znam 😉?jak mialam nascie lat i mama wolala mnie do kuchni zebym sie uczyla co i jak to szukałam byle pretekstu zeby z niej uciec,jak wychodzilam za maz to powiedziala mojemu A "tylko pamietaj ,Kasia nie umie gotowac",jak poszlismy na swoje to sie nauczylam...a co ,tylko nadal tego niecierpie,robie bo musze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do sushi to niby nie mozna podczas karmienia ale ja jadlam i nic sie nie dzialo,,,
Monic faktycznie mama wyglada jak siostra! Ja mam podobnie, zawsze ludzie sie pytali czy moja mama to moja siostra 🙂
dziewczyny powiem wam, ze z mezem wypilismy 2 butelki wina i zrobilismy cos jeszcze ale nie powiem co, zeby mamusie nie krzyczaly i powiem wam, ze czuje sie zajebiscie 🙂 wyluzowalam sie dobrze i dawno nie czulam sie tak dobrze 🙂 do juta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tylko na minutke

Joasiu
jutro napisze opinie o Gerberze

Alwo
Zgadzam sie z Toba w kwesti diet.Ja wychodze z jednego zalozenia jesC normalnie i racjonalnie,czesto a malo, nieobjadac sie na noc,pic duzo wody unikac slodkosci i co naj najwazniejsze CWICZENIA.Wiem ze przy dziecku ciezko jest wygospodarowac sobie czas na gimnastyke ale dla chcacego nic trudnego.Diety moze i sa skuteczne,nie jedna mozna przyplacic zdrowiem albo zafundowac sobie efekt jojo.
Malamyszko -uwazaj na siebie i wszystko w granicach rozsadku !!

kochane uciekam do jutra :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
No w końcu mogę pisać 😉
Tyle, że teraz nie mam za bardzo czasu, bo szkrab buszuje po całym salonie i robię śniadanko.
Marta już zapomniałam jak to jest czuć się po 2 butelkach winka (nie piję alkoholu, bo mam po nim migreny) . Super, że się odprężyliście 😁 😁 😁 😁 Najważniejsze, że wieczór się udał 😁 😁 😁 😁

Jeśli chodzi o gotowanie to ja też je uwielbiam, niestety teraz jak jest Ania mam mniej czasu na eksperymenty 😞 Ale zapiekankę dziś zrobię z waszego przepisiku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek!
Kurde nie wiedziałam, że ta dieta jest taka groźna, Malamyszko uważaj na siebie! Zastanów się czy warto akurat tą dietę stosować, może znajdziesz inny sposób na zrzucenie paru kg??? Trzymam kciuki!
CO do gotowania to ja lubie jak mam natchnienie, ale często mi się nie chce :/ jestem zbytnio zmęczona :/ A najbardziej lubię jeść jak ktoś ugotuje 🙂 🙂 jakoś tak bardziej wtedy smakuje!

Dziewczyny czy można już brukselki podawać dzieciaczkom??? Bo wlaśnie mam taki zamiar, robię zupkę z marchewki, pietruszki i brukselek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiu
mysle ze mozna,wiem napewno ze po skonczonym 8 mies mozna juz dawac kapustke a bruksela to warzywo pochodne wiec mysle ze spokojnie 🙂


wlasnie umylam wlosy,mam na glowie turban z recznika a na kolanach Szymcia,caly czas rozdziawia oczy i patrzy na mnie dziwnym wzrokiem : mama ?? hjahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki 😉
Ania dziś nie chce spać. Przeszła pora jej snu jak byliśmy głosować i na zakupach w tesco. Później zrobiłam jej kaszę mannę z 2 nektarynami i cynamonem i zjadła wszystko a była pełna miska. W trakcie zrobiła już 2 dziś kupkę więc ma chyba szybką przemianę materii i wiellllki apetyt. Teraz bawi się w najlepsze 🙂
Ja też jestem zdania, że Dukan czyni spustoszenie w organizmie. Broń boże nie jestem przeciw dietom, bo sama stosowałam, ale jestem za racjonalnym odchudzaniem i nie na zasadzie eliminacji (bo wtedy zawsze będzie jojo i niedobory w organizmie) U mnie akurat super sprawdziła się dieta Montignaca, która opiera się na zasadzie nie łączenia pewnych grup pokarmów. Nie ma jojo, można się najadać jak świnka i w dodatku smacznie 🙂 ale trzeba być konsekwentnym. Jak skończę karmić to do niej chyba wrócę, bo efekty były super 🙂 i bardzo dobrze się wtedy czułam fizycznie i psychicznie (atrakcyjnie 🙂 )
Joanna ja nie dawałam Ani brukselki ale wydaje mi się, że już można praktycznie wszystko dawać tylko z umiarem i obserwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek Szymcio nie poznał mamusi 🙂 Ania takie oczy zrobiła jak ubrałam okulary (bo normalnie nosimy z mężem szkła kontaktowe) Nie wiedziała kim jestem 😉

I muszę się pochwalić kupiłam sobie dziś w tesco moją ukochaną kawę, bo w promocji była i właśnie ją piję. Teściowa wczoraj mi powiedziała, że rano mogę jedną wypić. Ania mnie dziś trochę zirytowała tym że nie chce spać, więc i ja się zbuntowałam. Zobaczymy jak na tym wyjdę wieczorem i w nocy hehe.
Ale wrażenia i smak ... warte grzechu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 🙂
u nas dalej leje,Zuza zasnela wczoraj po 23 i o 24 sie obudzila,ale miała jakies dziwne fochy tzn chciala jesc a jak dawalam jej piers to byl odruch wymiotny,poszlam je umyc bo myslalam ze moze plyn pod prysznicem na nich zostal,ale nic nie pomoglo darla sie chciala cyca,ale nie chciala 😠wkoncu go zalapala i zasnela i wiecie co spała do 5,od 28 stycznia tyle nie spałam,jeszcze troche i bede msiala tanczyc na stole jak zapowiedzialam(czyli jak przespi cala noc) 😁potem pojadla i spala do 8.
Sobolinku a jaka to kawa?tez mnie kusi ,ale widze ze Zuza lepiej spi ,a ja nie pije juz tydzien,piłam tylko rano.Byłam dzisiaj zrobic mały rekonesans po sklepach ,bo Michał ma juz 170cm i wszystko za male,nawet kurtki na zime nie ma i ...wrocilam zalamana,dotąd kupowałam mu ciuchy w Rekids,i to na wyprzedazach,ale nie moge czekac do grudnia,ale on juz przeszedl do dzialu dla doroslych i tu szczeka opada,kurtki najtansze w sklepach kosztuja ponad 200 zl,a on pewnie jeszcze urosnie ,a gdzie reszta?buty ,spodnie...ach szkoda gadać,
Evek ,moja młoda uwielbia jak mam recznik na glowie ,patrzy tak dziwnie a potem zaczyna sie smiac,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do diet , macie jakis pomysł na przytycie,bo ja juz wygladam pomału jak kosciotrup 😉a jem wszystko i caly czas,wczoraj upieklam jablecznik i do wieczora ,nie bylo okruszka nawet,zjedlismy z A cala blache(ciasta oczywiscie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapiekanka już w piekarniku. Żeby to było szybkie to nie powiem, ale wygląda bardzo smacznie 🙂 Zobaczymy za 40 min.
zuzka super, że Zuzia w końcu dała mamusi pospać! Trzymam kciuki za całą nockę i Twój taniec na stole hehe.
Nie znam sposobu na przytycie, moja bratowa też bardzo chce przytyć bo po 3 dzieci jest chuda jak patyk, wszystko z niej leci i brzydko wygląda. Ona zaczęła teraz jeść makarony a wcześniej jadła ziemniaki na obiad i nic.
Jeśli chodzi o kawkę to uwielbiam tą :
http://www.nokaut.pl/kawa/kawa-rozpuszczalna-nescafe-espresso-100g.html
próbowałam inne podobne, ale tylko ta ma smak prawdziwej arabiki. Polecam spróbować 🙂
A z tymi ciuchami dla nastolatków to jest przerażające, kiedyś było chyba znacznie łatwiej bo nie było nic w sklepach a jak było to ceny nie powalały. teraz tych sklepów tyle, że się kręci w głowie. A dzieci w szkole potrafię być przykre. Mówcie co chcecie, ale ja bardzo dobrze wspominam moje dzieciństwo, było biednie ale szczęśliwie. Człowiek się cieszył ze wszystkiego co udało mu się kupić, a teraz idzie się do takiej np silesii i możesz kupić wszystko od bułki do samochodu. Tylko kasy nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek powiem Ci, ze ja jak mam turban na głowie to tez Blanka się dziwnie patrzy 🙂 hehe nie poznają mamy:p
No dałam brukselkę 🙂 wiecie co jaka ja jestem zakręcona! Zapomniałam dać ziemniaków do tej zupki i masła, no i jeszcze żółtka :/ Kurcze często zapominam o tym żółtku...dajecie co 2 dni tak jak sie powinno dawać??? Dlaczego to jest takie ważne?? Kurcze może jak się dowiem to będę pamiętać!
Sobolinku może Ania się przyzwyczai do tego, że pijesz jedną kawkę dziennie, w tym sensie, że już nie będzie na nią działać i będzie spała tak jak zawsze? 🙂 tak mi się wydaje, że tak może być! No i dobrze, że byłas na wyborach, ja też byłam żeby nie dopuścić PIS do władzy! 🙂

No Zuzka Michał to już prawie dorosły chłopak, nie ma co!!! Wydatki coraz większe będą, a co jak zacznie dziewczyny na randki zapaszać?? Dopiero się wykosztujesz! Do tego koszule, perfumy, kwiaty :p hehe

Zuzka jeśli chodzi o przytycie to ja kiedyś też o tym marzyłam, zawsze mnie wyśmiewali, że jestem chuda i płaska itd:/ przytyłam dopiero jak pisałam pracę mgr, siedziałam dużo w domu, mało wychodziłam, dużo jadłam i przez to przytyłam prawie 10 kg! Ale jak już przytyłam to nie było tak fajnie! Czułam się strasznie i wyglądałam jak pączek dla znajomych, nie byłam gruba ale w oczach znajomych tak wyglądałam, bo przywykli do tego, ze jestem chuda! No ale jak poszłam do pracy, to w 2 miesiące wszystko zrzuciłam! I od tamtej pory juz nie chce tyć 🙂 teraz po ciąży mam 55 kg i jestem mega happy! CHociaż mam kilka kompleksów to czuje się dobrze w swoim ciele....no to sie rozpisałam 🙂 do czego zmierzam: nie chciej przytyć 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he teraz to mi juz naprawde smaka narobiłas ta kawa,tez ja uwielbiam,tylko troche droga jest,niby espresso ,ale tekie delikatne,Co do czasow naszego dziecinstwa,to zgadzam sie z toba w zupełnosci,ja kupowałam ciuchy w lumpeksach i jaka radosc była jak znalazłam cos fajnego(niestety mama sama wychowywała 3 dzieci)to były czasy liceum,a ostatnio wspominalismy z mezem jak mielismy po 8 lat i za rowerem stalismy cala noc w kolejce i nie wiadomo było czy go dostaniemy,a potem dbalismy ,bo wiadomo bylo ze nowego nie bedzie,jak o tym opowiadalismy Michalowi to patrzyl na nas jak na kosmitow,nasze dzieci juz tego nie zrozumieja,to trzeba przezyc,kiedys tez kupowalam Michalowi w lumpeksie ,ale on teraz juz zaczal patrzec co ma ubrane,mimo ze nie stac mnie na markowe ciuchy zabardzo,to chyba kwestia wieku i szkoly,wolalabym to kupić teraz ,bo na wszystkich swietych przyjezdza ciostka A,a ona uwielbia robic nam zakupy ,i pewnie wszystko by kupiła ,tylko ze mnie jest z tym niezrecznie,bo ona nam juz duzo pomogła,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna obyś miała rację z tą kawką, bo zawsze lubiłam się napić. Przez 17 miesięcy nie piłam (poza kilkudniowym epizodem, ale Ania wtedy zaczęła szaleć i przestałam) i już mi tęskno. Dosyć mam inki i anatola!
Ja daję Ani już całe żółtko co 2 dzień. Dziś zjadła rano na sucho, hehe. Tylko było amm z zaklajstrowaną buźką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia ,ale ja waze 49 😞,najlepiej wyglądam jak mam taka wage jak Ty,ale byly czasy ze mialam i 65,wtedy tez sie odchudzalam ,a ze jestem z natury niecierpliwa to zastosowalam tebletki,i juz nigdy wiecej,to co sie po nich dzialo to był koszmar,kladłam sie spać ze strachem czy się obudze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalam raz zołtko suche i Zuza sie zakleiła i zaczela pluć nim,teraz daje w zupce,ale tez czasami zapominam
Joanna, jakie dziewczyny,jakie randki? 😉musi jeszcze poczekać 10 lat ,az studia skończy,chyba bedę złą tesciową 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
ja dalam raz zołtko suche i Zuza sie zakleiła i zaczela pluć nim,teraz daje w zupce,ale tez czasami zapominam
Joanna, jakie dziewczyny,jakie randki? 😉musi jeszcze poczekać 10 lat ,az studia skończy,chyba bedę złą tesciową 😁


jak studia skończy? hehe
Ja miałam 16 lat jak poznałam mojego męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...