Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Sobolinku ja juz dawno sie zastanawiałam kim trzeba byc ze dla kasy reklamuje sie Rame dla małych dzieci,w moich oczach ta kobieta straciła cały szacunek jaki dla niej miałam,J awiem że dziecku można podawać tylko masło ,jak adrian daje czasami Zuzi chleb z margaryna to dostaje ochrzan,ja też nie jem margaryny jak karmię
Małamyszko pamiętam że mój Michał teżsię ciagnął jak był mały i zauważył ze cos tam ma,wiec to chyba normalne,Michał ciągnoł sie czasami bardzo mocno,az dziw ze go to nie bolało,Monic tez juz pisala ze Filipek sie łapie,
chyba z Wami nie popisze bo Zuza przychodzi pod stół i sie łapie zeby wstac,a przed chwila wlazła pod suszarke z praniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Sobolinku moja swego czasu uwielbiała Komorowskiego,jak tylko pojawił si e na ekranie to na jej twarzy pojawiał sie usmiech,a jej ulubiona reklama jest reklama pampersow jak taka mala dziewczynka w okularach przeciwslonecznych tanczy tak slodko ruszajac bioderkami(nawet ja taknie potrafie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe, czyli obie kibicują tej samej partii 🙂
Ja tą reklamę też lubię. Dzieci ogólnie lubią reklamy, bo wszystko jest kolorowe i szybciutko się zmieniają obrazy. Wiem, że to niezdrowe dla układu nerwowego maluszków, ale pewnych rzeczy nie da się uniknąć. My i tak prawie wcale nie oglądamy TV, lu czasami jak Ania śpi. Tam po prostu nic nie ma.
Też zmykam zabrać się za leczo. 2 pranie rozwiesiłam, 3 się pierze a miejsca na sznurkach brak. Na szczęście to 3 sweterki polegują w pralce, więc je gdzieś powieszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Jejku nie bylo mnie praiwe 24 H a tyle do nadrobienia 🙂,
mam malutko czasu,zmykam do urzedu-zalatwic sprawy o becikowe.Wczoraj bardzo napietny dzien mielismy.Tak wiec,bedzie po lebkach.
Joasiu
Bardzo ladne zestawienie,jak tylko poczuje wene,rowniez zinterpretuje 🙂

Edzia
Cale szczescie ze wszystko w porzadku z Piotrusiem.Dobrze byc przezornym.

Jesli chodzi o zeberka,pytalam o to pediatre malego,gdyz Szymcio ma dwa lekko odstajace.Powiedziala ze to jest naturalne(co potwierdzila moja ciocia pracujaca z zlobku-kazde jedno dziecko ma taki uklad zeber),i narazie nie nalezy sie tym martwic.Ich ukad zmieni sie z biegiem czasu-a odpowiednia dawka wit D odgrywa duza role 🙂
Sobolinku
z ta szczeroscia roznie bywa.Ostatnio mialam taka sytuacje z pewna dziewczyna,ktra no na sile chciala stworzyc miedzy nami przyjazn.Nie chcaialm byc nie mila,na pocxatku odmawialam spotkan, co raz wymyslajac nowe powody.Nie przypadla mido gustu pod wieloma wzgeldami,zachowania w stosunku do swojej coreczki i ogolnie pstro w glowce.Znajomosc?? pewnie-w koncu nic mi nie zrobila ale na zasadzie -czesc co slychac.Nie dawala za wygrana,dzownila codziennie,do tego stopnia ze wpadala niespodziewanie kiedy ja np usypialam malego itd...(gadajac o swoich nowych wyczynach w kiedunku zdrady meza,a coreczka w samo pas 😞) szkoda mi tej malej 😞 I nie lubie jak matka jedyne o co dba to wizerunek zewnetrzny dziecka,troska odchodzi na drugi plan.Nie wazne,do czego zmierzam
w koncu powiedzialam jej co naprawde mysle( miedzy innymi jej tekst typu:"popie.... sciaganie mleka jak matka polka")wszytsko jej powiedzialam cala prawde.Dziewczyny,my tak naprawde znamy sie dw atygodnie i to jeszcze przed moim wylotem do usa 6 lat temu.Nie rouzmiemm jej zaangazowania i reakcji na moja szczerosc.Byla straszna!!! Tak ze luidzie tej szczerosci chyba niedoceniaja.

A co do maselka,ja uzywam od kiedy robie zupki domowe dla Szymcia i na chlebek rowniez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem znowu 😉
Leczo już dochodzi, jeszcze tylko pomieszać skłądniki, doprawić i gotowe 🙂
Ania jeszcze śpi (odpukać) a ja w końcu zrobiłam sobie kawusię i zajadam ciasto teściowej, ale jeszcze w koszuli nocnej hehe.
Evek powodzenia w urzędzie.
Jeśli chodzi o tą dziewczynę to ja bym ją chyba wcześniej pogoniła. Co ona sobie myślała. A może miała w tym wszystkim jakiś ukryty interes. Przyjaciół dobiera się bardzo powoli, przynajmniej u mnie tak było. Mam tylko jedną przyjaciółkę, która wie o mnie wszystko, ale kocham ją jak siostrę. Teraz powoli poznaję Was i też czuję, że jesteście bliskie memu sercu. Ale ja chyba z innej bajki jestem 🙂
I już nie śpi królewna. Lecę, może pójdziemy na spacerek się hartować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O dawno nie robilam leczo 🙂 samcznego !!

Wiesz,powinnam,owszem dawno ja pogonic,ale chcialam inaczej,chcialam dac jej do zrozumienia ze nic z naszej zanjomosci-ale niezrozumiala najwydoczniej znakow ktore jej wysylalam.
Co do przyjazni,zgadzam sie z Toba w 100%,przyjazn rozwija sie stopniowo,nie odrazu "podajesz na tacy"swoje zycie,sekrety.To kwestia dotarcia sie,poznania drugiej osoby.Jak juz wiecie,mialam szczescie i rowniez ja znalazlam prawdziwa przyjazn i zarazem stracilam-namacalnie 😞 Ale ciesze sie ze mimo kilometrow,dalej jest tak jak bylo !!

Mam nowy filmik jak Szymcio probuje raczkowac 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=98xDGKsUcyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wlasnie byla bym zapomniala,juz zwrocili mi kase za ten wozek.I teraz chce cos kupic,moze wy mi doradzicie,szukam czegos lekkiego,malego i konkretnego heh.Wczoraj godzine szukalam,i to albo negatywnme opinie albo moj brak zdecydowania.Zaznaczam ze spacerowke funkcjonalna mamy.Tak wiec szukam "parasolki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, nie bylo mnie kilka dni, bo bylismy w Warszawie..Maja dzielnie zniosla tak dluga podroz.Niestety trasa Warszawa- Wroclaw to masakra, bo remontuja i bardzo wolno jechalismy..

Przede wszystkim dziekujemy za zyczenia...i tak jak Joanna napisala "malo upadkow", tak wczoraj mielismy pierwszy upadek...Na szczescie nic sie nie stalo i spadla z sofy na panele..Ja chyba sie bardzie j wystraszylam niz ona..Najlepsze jest to, ze ja kolo niej siedzialam, rozbieralam ja i na chwileczke sie odwrocilam,zeby sprawdzic maila..Trwalo to sekunde jak sie sturlala na dol.
Maja tez jeszcze nie raczkuje, a juz jej wszedzie pelno...Obraca sie, turla i tak potrafi pokonywac niezle dystanse...Nie wiem tylko czy pozwolic jej chodzic po tej podlodze czy zawsze zabierac ja na kocyk? Chyba powinna sie hartowac nie?
Ja chcialam zyczyc Ani i Michalkom wszystkiego najlepszego, duzo zdrowka !

Co do blizny to ja mam 11 cm, tez z ciekawosci zmiezylam...I ja po cesarce czulam sie rewelacyjnie..Wszyscy sie dziwili, bo juz w 3 dniu normalnie sie zginalam, chodzilam...nie bylo widac, ze mialam operacje.

Nanusia u nas tez tak strzelalo w lopatkach kiedys i pytalam sie pediatry i mowila, ze to dlatego, ze wszystko jeszcze nie jest wyksztalcone, wiec chyba nie ma powodu do niepokoju.

Joanna co do zestawu to tez Ci nie pomoge, bo tak jak Nanusia pisala, ja tez juz po polsku takich ladnych slow nie uzywam 🙂 A kiedys tak ladnie pisalam na polskim pamietam....
Ale za to pracowalam jako manager w Zara, wiec mialam do czynienia ze sprzedaza..Zawsze jak przekonywalam do sprzedazy to tym, ze np. jest to teraz bardzo popularne, wszyscy sie o to pytaja....najmodniejsze kolory tego sezonu...Mozesz powiedziec, ze pasuje tez do innych ubrac itd Ciezko jest to napisac, lepiej mowic na biezaco i pokazywac rozne warianty 🙂

Zuzka ja wlasnie mialam pisac o tv, ze czasem Mai puszczam bajki w BabyTv jak jest bardzo marudna a ja nie mam jak obiadu zrobic...Wiec, ze to nie dobre, ale przynajmniej mam jakies 15 min, zeby wzystko przyszykowac...
Co do margaryny to my jej nie uzywamy w ogole, ale maselko jak najbardziej.Dodaje do obiadkow i zupek..

Lece konczyc obiadek..Dzisiaj dam Mai pierwszy raz to co my jemy..mam nadzieje, ze jak bedzie z przyprawami to nie zaszkodzi. Dzisiaj tez jadla nalesniki z musem jablowym z Hippa i bardzo jej smakowaly.

A i jeszcze pyatnie ...jakie kupki robia wasze maluchy? Bo Maja jakies takie ciemno zielone od dluzszego czasu robi i nie wiem czy mam isc do lekarza czy to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Brawo dla Szymcia za proby z raczkowaniem..I widzialam, ze prawie stanal na nozki! Super..
Co do przyjazni to mam tak samo jak Ty, ze moja przyjaciolka prawdziwa za oceanem niestety 😞
Tutaj nie mam takiej osoby, sa kolezanki, ale takiej prawdziwej psiapsioly nie ma..
A co do parasolki to ja bede kupowala McLaren, podobno sa bardzo fajne i slyszalam pozytywne opinie, tylko troche kosztuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo dla Szymcia,jeszcze trochę a mamusia nic przy nim nie zrobi 😁A parę dni temu Evek jeszcze się zastanawiałaś że nie raczkuje,Zuza zaczęła dokładnie tydzień temu jak jej kupiłam puzle a dzisiaj już są niepotrzebne,jeśli można Ci coś poradzić Evek to sprubuj zdjąć tą kołuderkę i tylko same puzle,bo ona chyba przeszkadza ,tak było w przypadku Zuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ,moja Zuza robi takie kupki kilka dni pod rząd jak dostaje coś nowego do jedzenia,żołądek musi się poprostu przyzwyczaic,i są one wtedy luźniejsze
Evek ja będę kupowała po roczku 'parasolkę"Bebe Confort LOOLA jest lekka i ma chyba jako jedyna parasolka przekładane siedzisko,ma szerokie siedzenie ,więc Zuza się w niej zmieści jak będzie większa ,a już napewna w następną zimę jak będzie naubierana,no i podobno jak się ją składa to nic nie trzeba robić z oparciem a po rozłożeniu wraca do pozycji jakią mialo przed złożeniem ,muszę tylko jeszcze zobaczyć wózek "na żywo" bo na razie oglądałam tylko w necie,a jeśli nie ten to pewniakiem dla mnie jest ten wózek co ma Nanusia i Sobolinek czyli PEG PEREGO PLIKO 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki
Ania właśnie zasnęła. Cud jakiś bo bez żadnego problemu. Ale była na 2 spacerkach i spacerek w parku podziałał magicznie 🙂 Po powrocie zjadła półtora duuużego słoiczka z gerbera obiadku a przed chwilą zjadła jeszcze obiad z mamusią ziemniaczki z leczo. I do tego cycuś przy którym sobie usnęła. Pewnie trzeba będzie ją znowu przebierać i karmić na śpiocha bo by tak spała do rana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek Szymonek świetny. Lada chwila i załapie już o co chodzi. Superrrr
Jesli chodzi o wózek to jak już zuzka wspominała ja mam taki jak nanusia Peg perego pliko 3 i jest świetny. Duża i lekka spacerówka, która się składa jak parasolka. Najlepszy jest kosz w niej: wchodzi 10 l mleka i jeszcze jest trochę miejsca 🙂 Ja mam wzmocniony dół przez pierwszą właścicielkę więc może dlatego. Ale na zakupy rewelacyjny i stabilny mimo obwieszenia obu rączek dużymi siatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się Wam pochwalić moja gwiazdka odzyskała apetyt,nie wiem na jak długo ale cieszy niesamowicie,taka drobnostka,zjadła całą zupke ze słoiczka,a na podwieczorek duzy słoiczek owocków ,kupiłam z Rossmana i polecam ,małej smakowały truskawki z jagodą i jabłkiem,dziwny smak ale ważne ze smakowalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
muszę się Wam pochwalić moja gwiazdka odzyskała apetyt,nie wiem na jak długo ale cieszy niesamowicie,taka drobnostka,zjadła całą zupke ze słoiczka,a na podwieczorek duzy słoiczek owocków ,kupiłam z Rossmana i polecam ,małej smakowały truskawki z jagodą i jabłkiem,dziwny smak ale ważne ze smakowalo

No to super, że Zuzia już ładnie je. Ania też zaczęła pięknie jeść. I wiem co to znaczy martwić się o to, że dziecko przestało jeść. Okropność. Dzięki za podpowiedź z deserkiem z Rossmanna, przy okazji kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinek fajnie, ze Ania tak ladnie zasnela.. My wlasnie walczymy z mala, bo placze i nie chce spac..
Aha, zapomnialam napisac, ze wczoraj Maja pierwszy raz poszla spac po kapieli i nic nie zjadla..balam sie, ze sie obudzi w nocy, ale przespala calutka, wiec tak sobie pomyslalam o Nanusi, czy dalej karmisz na spiocha mala?
Zuzka super, ze mala je normalnie...U nas z kolei ostatnio nie za bardzo jest apetyt..A co do tych kupek to nie sa one twarde, a sa zielone i w sumie nic nowego jej ostatnio nie dawalam. No i nie wiem sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynynki
Marta wiesz co nic sie nie martw ta podloga ja tez mam panele i balam sie ze sa za zimne itp, ale ona tylko sobie tam czlapie czasem siadzie ale ogolnie no dziecko musi zaczac sie poruszac i tak to sie kiedys stanie wiec nie widze problemu. Dziecka nie wolno blokowac trzeba dac odkrywac malym odkrywcom oczywiscie w granicach rozsadku heheh no i przykro mi ze Maja sie sturlala z sofy 😞 my dzis kolejne stukniecie w glowke mielismy 😞 ej naprawde nie da sie upilnowac to poprostu byla sekunda, az teraz sie boje ja spuszczac z oka na sekundke...
Evek filmik swietny moj kochany Szymcio 😘 😘 😘 widzisz nie potrzebnie sie martwisz maly zaraz bedzie froterowac podlogi w calym domu heheh
Sobolinku robisz leczo ojej ja zupelnie zapomnialam o tym daniu- musze je koniecznie zrobic mniam 🙂
Zuza ja bym kupila te zabezpieczenie na kominek wiesz zawsze jak cos to jest jakas bariera a anwet jak bedzie tam szla kiedys jak bedzie wieksza to uslyzys znajpierw ze pada barierka i mozesz szybciej zareagowac.
U nas dzis spacer bylo zimno bo tylko 7 stopni i wietrznie !! Ale jakos bylo kupilam ostatnio ALusi no wlasnie nie wiedzialam co zrobic bo mowilyscie ze kazda z was ma kurtke i kombinezon i ja juz sie pogubilam bo nie chcialam dwoch oddzielnie i znalazlam swietny komplet kombinezon na szelkach razem z kurtka 🙂
No i nie wiem co jest Ale Alusia zrobila juz dzis 2 duze kupki hmmm i jak ja karmilam przed chwila to tarla sie kolo nosa i nie chcala jesc- moze to cos sie zaczyna z zabkowaniem??
Marta moze te kupki u Maji to po formule ??? O i ja nadal karmie na spiocha jakos tak nie moge sie powstrzymac w dzien mi je mniej mleka wiec moze temu wciaz daje jej na noc, ale jak je to czemu nie. No i przez ostatni tydzien Alicja budzi sie puknk 3 rano zawsze normalnie jak zegarynka, ale dam smoka poglaskam po glowce i spi dalej ciekawe czemu obrala se taka godzine.
O i mialam wam mowic nasz samochod niestety do kasacji 😞 😞 😞 😞 ubezpieczenie odda nam pieniadze i w weekend jedziemy szukac nowego auta ehhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka Mamusie!
Dzisiaj przełomowy dzień, Blanusia zaczęła raczkować 🙂 przeraczkowała przez cały dywan kilka razy 🙂 nareszcie się doczekałam tej chwili! 😁 oczywiście wszystko nagrałam, jak wrzucę w yt to wam pokaże 🙂
Nanusia ja nie zauważyłam u Blanki zeby jej coś chrząkało w łopatkach I Myślę, że Ala nei śpi za mało, śpi na pewno tyle ile potrzebuje, nie masz czym się martwić! Rozwija sie prawidłowo, ba! nawet bardzo się rozwija i szybko 🙂 nawet najszybciej ze wszstkich dzieciaczków 🙂
Przykro mi z powodu auta 😞 mam nadzieje, ze szybko znajdziecie coś nowego!!! Co do godz 3h u Nas jest dokładnie to samo, punkt 3 pobudka! Czasem bywa i punkt 2h, np. dzisiaj w nocy zrobiła sobie przerwe od 2-4h! Masakra, spałam 4 godziny i ledwo w pracy dałam rade!
Sobolinku Blanka od kilku dni też ma takie plamy szorstkie i czerwone na policzkach, nawet na nogach :/ nie wiedziałam od czego to, a teraz jak piszesz o tej margarynie to się zastanawiam co w żłobku jej dają, bo jakieś kanapki i bułki jedzą!
Co do tv to ja Blance zawsze włączam rano bajki na disney channel, najbardziej lubi mańka i myszka miki! Bawi sie na dywanie i spogląda od czasu do czasu, a ja za ten czas nas szykuje do pracy i żłobka!
Dziewczyny jutro juz oddaje opis do stylizacji, już skończyłam 🙂
Evek uspokoiłaś mnie z tymi żeberkami! 🙂 A co do tej dziewuchy to dobrze, że jej powiedziałaś co myślisz! A filmik z Sajmikiem superancki! Jaki on slodki i jak sobie już ładnie radzi, lada chwila i pójdzie jak burza! 🙂 A z wózkiem to ja Ci nie pomogę, ja mam coneco flash i ejstem zadowolona, nie jest to parasolka ale też dużo miejsca nie zajmuje w bagażniku i bez problemu go tam chowam!
Marta co do kupek to u Nas są bardzo różne, zależy co zje, bywały zielone jak Blanka ząbkowała, wyglądały jak ciemny szpinak 😉 także byc może Majeczce ząbki idą!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o jezeli chodzi o TV to ja wogle nie ogladam od kiedy Ala sie urodzila- nawet wieczorami. Ale jak jest cos wlaczone to Ala zawsze tylko patrzy na reklamy najbardziej interesujace i najbardziej piorace mozg hehe 😉 dlatego zawsze wylaczam, Czasem rano M pusi jej jakas bajke, ale ona chwile popatrzy i zaraz woli bawic sie zabawkami lub stac przy stole 🙂 Kiedys bradziej ja TVik interesowal.
O i bym zapomniala wszystkiego naj dla Majeczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...