Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):

A chciałam Wam jeszcze napisać, ze nasze dzieci z pewnością mają ten skok! Wczoraj Blanka pierwszy raz od urodzenia wytrzymała bez spania tak długo, bo od 14h do 21:15! W ogóle nie chciała spać! Był wielki płacz i lament za każdym razem jak próbowałam uspać! Zazwczyaj zasypiała sama w łóżeczku, a wczoraj to nawet lulana nei chciała spać! Więc bawiła się do 21h a jak w końcu zaczęła marudzić to zasnęła w pionie przy muzyce na rękach u tatusia, bo oczywiście jak ją odkładaliśmy do spania to płakała! Do tego mało je! Kaszki rano tylko kilka łyżeczek zjadła, obiadku też nei za wiele:/


Joanna - to jakbym czytała o Michałku. Też płacze, nie chce jeść (normalnie wmuszamy prawie w niego jedzenie, żeby cokolwiek zjadł. Myślałam, że to może ząbek - bo w końcu coś się powoli pojawia na górze, ale może to ten skok. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
cześć Mamusie 😘

Gratuluję pięknych postępów Waszych dzieciaczków, ruchowych i gadaniowych 🤪 i Waszych wzruszeń przy nich 🙂 U nas Ula czai się z tym swoim rozwojem, więc czekamy na naszą kolej 🙂

Niedawno też myślałam o tym, że od urodzenia Uli nigdzie sami z mężem nie byliśmy... Ostatnio w ogóle go strasznie dużo w domu nie ma, a jak jest to jestem na niego zła za te nieobecności i nie potrafię się cieszyć jego obecnością, zachowuję się tak, żeby go "ukarać", a to nie sprzyja bliskości... takie błędne koło... 😞 może takie wspólne wyjście, póki jeszcze jesteśmy u rodziców i możemy Ulę im zostawić (po wieczornym uspaniu) i porządna rozmowa pomogłoby nam?... chyba czas zaprosić męża na randkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
100 LAT DLA NASZEJ KOCHANEJ ULEŃKI, ROŚNIJ ZDROWO I BĄDŹ SZCZĘŚLIWA !!! 🙂

Edzia kochana trzymajcie się z Piotrusiem!!! Dużo zdrówka i wszystkiego dobrego!!!!

Zuzka kubek już przetestowany przez Anię. Od razu złapała o co chodzi. Jest super, bo może nim obracać, walić i nic nie poleci. Jak jej się chce pić to pociągnie ale teraz głównie masuje sobie nim dziąsełka. Ale polecam 🙂
Kurcze po 18 dostałam migreny, nie wiem po czym. T kąpał Anię i dał mi ją do sypialni na cycusia. Położyliśmy ją o 19. Zobaczymy jak długo pośpi. Swoją drogą moja bratowa kładzie swoją trójeczkę o 18.30. Chyba też troszkę wcześniej będziemy kłaść Anię, bo dla niej to nie problem z zaśnięciem. Do tej pory kładłam ją ok 20. A na początku to i po 21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100 lat Uleńka!!!!!!!!!!!!!

A my znowu walczymy z uśpieniem Blanki 😞( Juz mam dość! Tylko połozy się ją na plecy od razu jej ryk! DO tego ma zachrypnięty głosik i nie mogę zastosowac metody płaczowej bo będzie jeszcze gorzej! 😞 Co ja mam robić dziewczyny??????? Nigdy ale to nigdy nie miała problemów z zaśnięciem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku to nie to, bo dzisiaj i wczoraj spała wyjątkowo mało, a nawet jak spała do 18h i ją budziłam na kąpiel to po kąpieli ładnie zasypiała. Coś ją męczy, albo gardełko albo ten skok rozwojowy...tylko co tu robić jak nie może usnąć! Tatus ją bujał na huśtawce to padła w dzień, wczoraj na rączkach przy melodi w pionie zasnęła, nie możemy jej też lulać ( a to i nic nie daje) bo sie przyzwyczai:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
A no i 20 minut temu w końcu zasnęła w łóżeczku tak nagle i niespodziewanie padła! Tylko co chwilę kaszle 😞 chyba jej flegma zalega:/

To faktycznie bidulce coś dolega. Biedna Blanusia się musi męczyć z tym kaszelkiem 😞 Oby w miarę spokojnie przespała nockę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
Oj mielismy zajety weekend.W sobote pospalismy do 11 😮,pozniej mialam umowione spotkanie w sprawie sali weselnej.Za tydzien podpisuje umowe na 26 maja 🙂-jejku zostalyo 7 miesiecy 😮
Dzisiaj moja babcia obchodzila 70 urodziny,tak wiec mielismy uroczystosc rodzinna.Kurcze byla u nas kuzynka ze swoim synkiem,dziewczyny jestem w szoku-mloda dziewczyna a tak przegrzewa tego bidulke,ze az mi jest go zal momentami 😞
Ogrzewanie wlaczone,w domu "war" duzo ludzi,Szymcio byl w samych podach bez spodenek i skarpetek-i tak mial rumience.A wyobrazcie sobie jej synus-rajstopki na to dresowe spodnie,body z dlugim rekawkiem i na to bluzka z dlugim rekawkiem 😮 Dzieciaczek widac ze byl strasznie tym goracem umeczony,spocony az mu potowka na policzkach wyszla.Nie wiem,dziwne w jaki sposob go ubiera i wydawalo by sie-mloda dziewczyna.

Joanna
To faktycznie rodzice daleko mieszkaja,rozumiem tez wasza decyzje o pozostaniu w wiekszym miescie.Tarnow nienalezy do malych miast a mimo to mamy plany przeprowadzic sie do Krakowa-wieksze perspektywy jesli chodzi o prace,tym bardziej ze T chce zalozyc wlasny biznes.
Wiesz ja w pewnym momencie bedac w Chicago,nauczylam sie radzic sobie sama,tesknota byla ogromna,owszem ale z czasem czlowiek przyzwyczaja sie do pewnego stanu rzeczy.Dobrze jest miec rodzine przy sobie-mam na mysli mame,tate.
Co do skoku rozwojowego,wiesz u nas tez ciezko jest ze spaniem i z usypianiem 😞 Czasami wydaje mi sie ze jesli dziecko przegapi odpowiedni moment drzemki,pozniej jest mu ciezej zasnac. Ten katarek ma bidulka-mysle ze to jej rowniez przeszkadza.Oby jak najszybciej przeszlo !!!!
Kurcze ciekawe co u Edzi-trzymam kciuki 😞

Nanusia
Niestety sesja nie doszla jeszcze do skutku 😞 kurcze a teraz to strasznie zimno jest 😞 Mam nadzieje ze cos sie polepszy.
Jak tam wasze lowy ?? Upatrzyliscie juz cos ??

Sobolinku
Tez myslalam o kupnie tego kubeczka.Szymonek nie lubi pic z niekapka,woli ze szklanki badz lyzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek to widzę, że ślubna machina już ruszyła 🙂 I dobrze. Data też całkiem fajna. Mój tata miał w tym dniu urodziny... Powodzenia w załatwianiu wszystkich spraw. Ja miałam na wszystko niecały miesiąc i sama wszystko zorganizowałam i jeszcze pracowałam zawodowo. Adrenalina wtedy była wysoka 🙂
A propos przegrzewania dzieci to na agu wstawiłam parę zdjęć z wczorajszej mini imprezki dziecięcej i Ania szalała w krótkim rękawku. Biedne dziecko tej dziewczyny, już sobie wyobrażam upoconego maluszka.
Dziś byliśmy w trójkę na spacerku i powiem Wam, że Ania nie miała rękawiczek, a jej rączki były cieplejsze niż moje W rękawiczkach. Do tego jeszcze dobrze nie wyszliśmy z osiedla i już nas zaczepił ochroniarz, czy nie za zimno dla Ani na spacery. To mu odpowiedziałam, że się hartuje i dzięki temu nie choruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
A jak Anie ubralas dzisias?? Podejrzewam ze bylo cos kolo 8-10 stopni...Pytam bo tez bylismy na spacerku i mialam dylemat.

U nas było 8 stopni.
Ania miała bodziaka z długim rękawkiem, na to rajstopki ale cienkie, nie frotte (nie wchodzą nam do butów). Na to bluzeczka z długim rękawkiem i kurteczka ale już raczej zimowa i na głowie czapka a na nogach buciki z futerkiem. Chyba nie było jej za ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Dziewczynki
Najleprzego dla Ulenki 😘
Sobolinku, Zuza i Joanna przykro mi, ze te spanie tak sie poprzestawialo i wogle widze ze u wszystkich maluszkow ciezko ze spaniem. Wiecie co ja mam taka ksiazke na temat snu dziecka napisana przez lekarza tu w US. Czytalam ja jak Mialam problemy ze snem Ali i duzo mi ta ksiazka pomogla. Glownie bylo napisane w niej, ze jak dziecko jest przemeczone to bedzie zle spac w nocy. Najbardziej odpowiednia godzina, zeby polozyc dziecko jest 18- 18:30 im wczesniej tym lepiej. ROdzice czesto myslac o poloze dziecko puzniej to mi pospi dluzej rano, ale co sie okazuje czesto nie prawda. Sen rodzi Sen to glowne haslo tej ksiazki. Ja Alusie nigdy puzniej niz 19 nie kladlam i nie mam problemu z jej snem jak klade ja po kapieli. Bylopare dni wybrykow kiedy cos jej nie pasowalo. W nocy zawsze mialam zle ale to te karmienie piersia ja przyzwyczailo do budzenia sie po tyle razy. Teraz Ala budzi sie kolo 3-4 rano czasem jej ciezko zasnac, a czasem szybciutko, ale zawsze spimy do 7 rano, albo i czasem do po 8. Takze dziewczyny nie myslcie, ze jak dzieci spia za duzo w dzien to beda mala w nocy. Trzeba patrzec zeby przynajmniej 3h minely od pobutki zeby z powrotem je polozyc. Ma nadzieje, ze to sie wszystko ureguluje z tym spaniem. u mnie tez bylo tak ze jak Ala zdobyla jakas nowa umiejetnosc to bylo jej ciezej zasnac.
Evek patrze, ze ty tez zalatana ja w ten weekend to wogle jak w jakims snie!! Samochodu nie kupilismy 🤔 strasznie ciezka sprawa w tak krotkim czasie. Na jeden sie prawie zdecydowalismy i niby mamy jutro isc i podpisac i kupic, ale sie rozmyslilismy bo na necie zobaczylismy, ze chca nas oszukac. Ogolnie bedziemy kupowac Mitsubishi te co mielismy czyli suv autlander tylko ze 2010 rok lub 09 to zalezy 🙂 uwielbiam te samochody !! Jutro podejmiemy decyzje 3majcie kciuki.
Kurcze ale czemu Edzia z Piotrusiem w szpitalu ???? cos sie jednak stalo z ta jego glowka ?? Jejku martwie sie bardzo !!! Edzia daj znac kochana i 3majcie sie tam 😘 😘
Asiula wiesz z tymi mezami to tak jest niestety. Ja mam podobnie tylko, ze jak moj chce gdzies wyjsc czy jak go dlugo nie ma to mam do niego pretensje, a jak przychodzi to mi tylko przeszkadza!! i zrozum rozum. Tez jestem oschla i naburmuszona. ON mnie ma juz odyc , a ja jego wogle od kiedy jest Ala nie zgadzamy sie bo mnie dopadla matczyna aura i on nie rozumie moich decyzji i tego co ja chce. Ciagle ma do mnie o cos pretensje. A ostatnio myslalam, ze go zabije normalnie jak do mnie w klotni powiedzial, ze jestem niezaradna !!! uwierzycie !! ?? 😲 😮 ehhhh Czasami sobie mysle dziewczyny, ze ja sie nie nadaje, zeby z kims byc. Najlepiej bylo by mi samej, ale jak zostaje sama to czuje sie nie tak jak trzeb. nie moge siebie czasem zrozumiec. Wiec Asiula zabierz meza na randke czas najwyzszy puki macie mozliwosci lepiuej to wykorzystajcie bo puzniej bedziecie zalowac.
uciekam sie polozyc jutro ciezki dzien i ogolnie ciezki tydzien 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 😞nie wiem czy to skok,czy coś innego ale mam dość 😞Zuza obudziła sie o 5 była strasznie marudna,ale nie miała zamiaru spac dalej,po półgodzinnej nieudanej probie uspania jej ,wyszłyśmy z sypialni,pobawila sie 15 min.i dalej marudzila,wiec znowu przytulilam ja cyca i szybko zasnela,polozylysmy sie spowrotem do łóżka.pospała jeszcze godzinke.Teraz wiem o czym pisałyście,mam na myśli to ostatnie poranne wstawanie.
Wkońcu wylądowałam wczoraj w kinie(Sobolinku to nie był pomysł A ,tylko mój)zawieźliśmy Zuzę do mojej mamy i pomyślałam ze pojdziemy tylko na kawe i spowrotem,ale A stwierdzil ze idziemy do kina,i tak Zuza została u babci na 4 godz.(zaznaczam ze był tam tez Michał)bałam się że mama nie poradzi sobie z uspaniem małej ,ale i z tym dała radę,najgorszy tylko był mój powrót,Zuza jak tylko mnie zobaczyła to zaczęla strasznie plakac i nie moglam jej nawet posadzic zeby ubrac,musiala byc do mnie przytulona,caly czas.Jesli chodzi o film ,dla mnie rewelacyjny(wcale nie był horrorem jak reklamowano)super napisany scenariusz,filmcały czas trzymał w napieciu i co dla mnie wazne nie mozna bylo przewidziec kolejnej sceny.Ijeszcze co Wam powiem ,po wczorajszym dniu obiecałam sobie ze musze czesciej zostawiac Zuze z kims innym i wyjsc gdzies(moze zostac nawet z A)bo ta sytuacjia ze mala jest caly czas ze mna jest bardzo niezdrowa,
Asiula WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DLA ULEŃKI,kochana jeśli możesz i masz taką możliwośc to zabierz męża na randkę,zobaczysz to naprawdę dobrze robi dla zwiążku,ja się na to zdecydowałam min.też dlatego że mój A jest cierpilwy i posłusznie znosi moje fochy ,ale jak już słyszałam że mimochodem mówił niby do Zuzy jak z nią się bawił że teraz to ona jest najważniejsza ,a on został odsunięty na drugi plan , to postanowiłam coś zrobić.
Nanusia szkoda że Ty nie masz takiej możliwości 😞no chyba że zostawiłabyś Alusię u teściowej,ale to Ci raczej nie na rękę.Miałam się Cię zapytać ale zawsze zapominam,w jakim języku mówisz do Ali,tak jakoś ciekawa jestem?
Sobolinku,w porównaniu do swojej kuzyneczki to Ania ma bardzo ciemną karnację ,śliczna dziewczyna z niej wyrośnie(dajesz jej sok marchewkowy? 😁)kawalerów będziesz musiała odganiać,zapomniałam ona juz ma Michałka 😁
Joanna ,fajny musisz mieć ten płaszczyk,przy okazji zobaczę jak wygląda w rzeczywistości,mnie w takim kolorze niestety nie do twarzy

Dziewczyny, a któraś wie dlaczego Edzia wylądowała z Piotrusiem w szpitalu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane
My rano z Anką obskoczyłyśmy tesco, rossmanna, super pharm i H&M i jak wróciłyśmy to szybko zrobiłam kaszę mannę z różowymi winogronami i Ania wcięła wszystko 😉 Do tego cycuś i śpi 🙂
zuzka jeśli chodzi o ciemną cerę Ani to już się taka urodziła, nie pije żadnych soczków tylko wodę. Wszystko inne jest beee. Nie wiem po kim taka ciemna, może po T mamie...
Super, że udało Ci się wyjść z A do kina. Zazdroszczę, naprawdę. U nas nie ma już takiego romantyzmu tylko szara rzeczywistość, no i tak jak pisałam: nie mam z kim Ani zostawić. Chociaż jak jeździmy we wtorki do babć Ani to nie ma z nią problemu i nie płacze, no ale ja cały czas jestem w zasięgu jej wzroku.
Dziś o 1 w nocy Ania stwierdziła, że pogra sobie smoczkiem na szczebelkach łóżeczka 🙂 Dałam jej cyca i jakoś zasnęła. Ale o 5,20 to już było po spaniu, mimo cycusia gadała, krzyczała sobie i robiła wszystko żebym tylko nie zasnęła, a jak ją tuliłam do siebie to krzyczała mi do ucha i ciągnęła za włosy z przodu. Niedługo będę łysa. Czy Wasze dzieci też tak robią?
Tak więc widzisz zuzka ja mam z Anią codziennie pobudki po 5, tylko że później już nie śpi aż do 10-11 (i to jak dobrze pójdzie).
Co się tyczy spania wieczornego, to Ania ma przeważnie 21 stopni w pokoju, śpi w pajacu i jest przykryta kołderką odprowadzającą ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna jesli ci sie wydaje że małej flegma zalega podawaj jej zaparzone mielone siemie lniane... ja teraz ostatnio 3 dni dominikowi dawałam i po kaszlu i flegmie nie ma sladu naprawde rewelacja, pomysł podsuneła mi moja siostra bo tak robiła jak jej dzieci miały flegme i sprawdziło sie 🙂 Chodziłam z nim do lekarza cały czas tu syropki tu coś wykrztuśnego a po tym jeszcze gorzej całe noce kaszlał a po siemiu ani śladu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Mamuski 🙂
Ja po okropnej sobocie i niedzieli 😞 Byłam po 12 godz w szkole i tak mnie to wybilo z rytmu ze szok. Moj z Tesciem siedzieli z malym i tyle szczescia ze dali rade 😉 bo Michas strasznie marudny ostatnio.

Najlepszego dla Ulenki. Niech rosnie zdrowo 😘

Edzia trzymaj sie i duzo zdrowia dla Piotrusia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinek ,a nie możesz zostawić Ani pod opieką babć?wiesz może nie od razu na tak długo,na początek godzina ,a Wy w tym czasie mały spacerek zaliczycie sami 🙂
Jeśli chodzi o ciągnięcie za włosy to u nas to na początku dziennym,tylko ze jej nie pozwalam ,bo juz ich prawie wcale nie mam,do tego Zuza upodobała sobie naszą skórę,tzn.ciągnie mnie i A za skórę w okolicach szyjialbo szczypie ,a tatusia dodatkowo ciągnie za nos,wkłada palce do oczu(robi to tez misiom),a i jeszcze łapie za dolną warge i ciągnie,myślę ze to efekt zaciekawienia naszym ciałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...