Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Sobolinku ,moja Zuza nie wkłada nóg mi,edzy szczebelki,nie wiem czy dlatego że ma je za grube ,czy dlatego że szczebelki bardzo wąska są (ja nawet między nie ręki nie włoże,tylko do łokcia)czy dlatego ze poprostu nie robi nic w łózeczku ,jak ja poloze do spania to lezy i marudzi az zasnie,a jak sie obudzi to tradycyjnie lezy i ryczy ,jeszcze nigdy sie nie obudziła zeby nie płakac
A był dzisiaj na psychotestach i rozmawiał z panią psycholog o Zuzi (ona tez ma małe dziecko)i opowiadała mu o nowej metodzie która sie stosuje u małych dzieci ,zwłaszcza z porazeniem mozgowym i po niedotlenieniu porodowym(czyli jak Zuza)otóz przed snem nalezy masowac dzieciaczkom stopy,najlepiej jakas mascia rozgrzewajaca albo amolem ,podobno działa to na rozwój mózgu ,stymuluje rozwój dziecka i powoduje ze dziecko uspokaja sie przed snem i lepiej spi,jutro sprobuje, a co,nie zaszkodzi przeciez chyba a moze pomoze i Zuza bedzie lepiej spała,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku ,moja Zuza nie wkłada nóg mi,edzy szczebelki,nie wiem czy dlatego że ma je za grube ,czy dlatego że szczebelki bardzo wąska są (ja nawet między nie ręki nie włoże,tylko do łokcia)czy dlatego ze poprostu nie robi nic w łózeczku ,jak ja poloze do spania to lezy i marudzi az zasnie,a jak sie obudzi to tradycyjnie lezy i ryczy ,jeszcze nigdy sie nie obudziła zeby nie płakac
A był dzisiaj na psychotestach i rozmawiał z panią psycholog o Zuzi (ona tez ma małe dziecko)i opowiadała mu o nowej metodzie która sie stosuje u małych dzieci ,zwłaszcza z porazeniem mozgowym i po niedotlenieniu porodowym(czyli jak Zuza)otóz przed snem nalezy masowac dzieciaczkom stopy,najlepiej jakas mascia rozgrzewajaca albo amolem ,podobno działa to na rozwój mózgu ,stymuluje rozwój dziecka i powoduje ze dziecko uspokaja sie przed snem i lepiej spi,jutro sprobuje, a co,nie zaszkodzi przeciez chyba a moze pomoze i Zuza bedzie lepiej spała,


Dzięki 🙂 To my musimy spróbować, bo Ankę roznosi w łóżeczku. Raz ją nakryłam jak tańczyła bez trzymanki zamiast spać a jak ją poproszę to udaje, że nie umie 🙂

Filmiki obejrzałam wszystkie ;( i jest cudowna ta Wasza Zuzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
a to fajna teściowa bo moja to ma białe kanapy i dywany i trzeba siedzieć na ręcznikach bo mogą sie o jeansów wybrudzić 😮, a na dywan to gotowa folie położyć jak widzi jak Jula chodzi z pełną buzią 🙃

jak już napisałam to są tylko naleśniki z truskawkami wiele razy go namawiałam żeby zrobił inne ale on mówi że nie uznaje innych jak z truskawkami no i nic innego nie gotuje 😞

no to teściowa nie ma co 😮
a jeśli chodzi o kuchnię to normalnie jakbym mojego słyszała jajecznice zrobi a reszta to twierdzi że mi lepiej to idzie cwaniak jeden bo potrafi gotować tylko po co ma mi w garach siedzieć a już nie znoszę jak ja robię a on obok i doradza ...a może być to tak zrobiła albo tak wrrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
Asiula napisał(a):
Piwo jednak sobie daruję. Obstawiam, że oglądacie 'Przepis...", więc i ja spokojnie obejrzę i przed snem jeszcze zajrzę.

ja tak oglądałam 'Przepis...... że w połowie telewizor mi się wyłączył i nie chciało mi się d.... ruszyć po pilota i skończyłam oglądać 😜


🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
kurcze Asiula wzięłam i zaakceptowałam na agu a teraz patrze na znajomych i nie ma 😞


hmmm... szczerze mówiąc niebardzo rozumiem 🙃 bo ostatnio wysłałam Ci zaproszenie tu, na forum, ale nie zwróciłam uwagi czy już zaakceptowałaś moje zaproszenie, na agu to samemu się znajomych dodaje, a Ula ma galerię na hasło, mogłam Ci go nie wysłać jeszcze, ale to wtedy wyświetliłby Ci się komunikat, ze potrzebne jest hasło... to o którą opcję chodzi? 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
alwo napisał(a):
kurcze Asiula wzięłam i zaakceptowałam na agu a teraz patrze na znajomych i nie ma 😞


hmmm... szczerze mówiąc niebardzo rozumiem 🙃 bo ostatnio wysłałam Ci zaproszenie tu, na forum, ale nie zwróciłam uwagi czy już zaakceptowałaś moje zaproszenie, na agu to samemu się znajomych dodaje, a Ula ma galerię na hasło, mogłam Ci go nie wysłać jeszcze, ale to wtedy wyświetliłby Ci się komunikat, ze potrzebne jest hasło... to o którą opcję chodzi? 😎

☺️ ale zakręcona jestem teraz juz wiem o co chodzi no widzisz ☺️ tak to jest jak się 200 rzeczy na raz robi ale jak można to o hasło też poproszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
julik napisał(a):
moja ostatnio zajada się kukurydzą z puszki 😁 a dziś kupiłam truskawki pierwsze podejście nieudane 😜 bo wypluła ale jak wstanie to bedzie następne

hehe kukurydza... no nieźle 🙂 śmieję się bo jak wczoraj byliśmy u teściowej to T dał Ani truskawkę i ... oczywiście pożuła i zwymiotowała (w sypialni teściówki)

Ja teraz jem truskawy 🙂


U Uli kukurydza to hit 😆 Jak jest wśród warzyw obiadowych to najpierw wybiera kukurydzę i prosi o dokładkę, a dopiero potem ewentualnie zainteresuje się pozostałym jedzeniem. I potem kukurydziana kupa, normalnie jakby w ogóle ta kukurydza nie była trawiona, ale obstawiam, że to tylko te skórki są w kupce. Nie wiem co ona w tej kukurydzy tak widzi (ja sama nie przepadam), ale z tego co kojarzę to kukurydza ma wapnia sporo, więc niech wcina.
Groszek też lubi. I fasolę kiedyś wcinała.

Do truskawek miałam narazie tylko jedno podejście. Mąż kupił i były jakieś przeleżane już jakby, gorzkie i po jednym dniu zaczęły pleśnieć... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
sobolinek napisał(a):
julik napisał(a):
moja ostatnio zajada się kukurydzą z puszki 😁 a dziś kupiłam truskawki pierwsze podejście nieudane 😜 bo wypluła ale jak wstanie to bedzie następne

hehe kukurydza... no nieźle 🙂 śmieję się bo jak wczoraj byliśmy u teściowej to T dał Ani truskawkę i ... oczywiście pożuła i zwymiotowała (w sypialni teściówki)

Ja teraz jem truskawy 🙂


U Uli kukurydza to hit 😆 Jak jest wśród warzyw obiadowych to najpierw wybiera kukurydzę i prosi o dokładkę, a dopiero potem ewentualnie zainteresuje się pozostałym jedzeniem. I potem kukurydziana kupa, normalnie jakby w ogóle ta kukurydza nie była trawiona, ale obstawiam, że to tylko te skórki są w kupce. Nie wiem co ona w tej kukurydzy tak widzi (ja sama nie przepadam), ale z tego co kojarzę to kukurydza ma wapnia sporo, więc niech wcina.
Groszek też lubi. I fasolę kiedyś wcinała.

Do truskawek miałam narazie tylko jedno podejście. Mąż kupił i były jakieś przeleżane już jakby, gorzkie i po jednym dniu zaczęły pleśnieć... 😮

Gabryś kukurydze też lubi, słone ogórki wcina i ostatnio czereśnie jadł to normalnie aż wielkich oczu dostał i tylko rące po więcej wyciągał ale truskawki to coś mu nie podchodzą a szkoda bo mamusia iście truskawkowa dosłownie w każdej postaci mogę jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
filmiki wszystkie obejrzane kurcze zuka ale Zuzia daje czadu normalnie w szoku jestem oczarowała mnie Twoja córka mój przy niej to jak noworodek normalnie 🤪szok 🤪 jak slicznie tańczy a jak się po drabince wspina nie no brak słów tylko podziwiam jaka Berta spokojna ta to ma cierpliwość 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
Asiula napisał(a):
sobolinek napisał(a):
julik napisał(a):
moja ostatnio zajada się kukurydzą z puszki 😁 a dziś kupiłam truskawki pierwsze podejście nieudane 😜 bo wypluła ale jak wstanie to bedzie następne

hehe kukurydza... no nieźle 🙂 śmieję się bo jak wczoraj byliśmy u teściowej to T dał Ani truskawkę i ... oczywiście pożuła i zwymiotowała (w sypialni teściówki)

Ja teraz jem truskawy 🙂


U Uli kukurydza to hit 😆 Jak jest wśród warzyw obiadowych to najpierw wybiera kukurydzę i prosi o dokładkę, a dopiero potem ewentualnie zainteresuje się pozostałym jedzeniem. I potem kukurydziana kupa, normalnie jakby w ogóle ta kukurydza nie była trawiona, ale obstawiam, że to tylko te skórki są w kupce. Nie wiem co ona w tej kukurydzy tak widzi (ja sama nie przepadam), ale z tego co kojarzę to kukurydza ma wapnia sporo, więc niech wcina.
Groszek też lubi. I fasolę kiedyś wcinała.

Do truskawek miałam narazie tylko jedno podejście. Mąż kupił i były jakieś przeleżane już jakby, gorzkie i po jednym dniu zaczęły pleśnieć... 😮

Gabryś kukurydze też lubi, słone ogórki wcina i ostatnio czereśnie jadł to normalnie aż wielkich oczu dostał i tylko rące po więcej wyciągał ale truskawki to coś mu nie podchodzą a szkoda bo mamusia iście truskawkowa dosłownie w każdej postaci mogę jeść 🙂


Te truskawki to dzieciom nie podchodzą (Ula też tylko oglądała, na chwilę do buzi włożyła by zaraz wypluć i łyżką dziabała :silly 🙂 bo one w gruncie rzeczy kwaśne są, do tego te 'pesteczki" mogą dawać nieprzyjemne uczucie no i truskawy są zbudowane z takich jakby włókienek/farfocli 😜 co też może im nie odpowiadać 😎 Ja sama też uwielbiam truskawki, szkoda że teraz trafiam najczęściej na takie które tylko ładnie pachną, a w smaku są niespecjalne... A moja mama ostatnio znacząco pomniejszyła swoje "poletko" truskawek... 😞 mmmm.... takie prosto z krzaczka, czasem z piaskiem chrzęszczącym między zębami, są najlepsze 😁 🙃

Alwo, zaraz wyślę Ci pw z hasłem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się tylko, bo Ania już przy rowerku stoi 🙂 Zaraz idziemy na plac zabaw, a dopiero dco wróciłyśmy z tesco i warzywniaka. Anka znowu nas zaskoczyła 🙂 wzięła ode mnie ogórka i sama sobie go jadła, a jeszcze wczoraj nie chciała go trzymać w rączce. Jakiś skok czy co?
Do przeczytania później i miłego popołudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem po pierwszej turze filmików 😆 Zuzia jak zwykle wymiata 🤪 Albo nie wiedziałam albo zapomniałam, że ma kolczyki w uszkach, słodko to wygląda 🙂 Naprawdę Zuzia widać że bardzo sprawna i kumata 🙂 Jak dzielnie pomagała układać kamień na ścianie 🤪
Ula na hasło "tani tani" macha rączkami wokół siebie, nie wiem kto ją tego nauczył, ja nie. A na zjeżdżalni też się przytrzymuje i dwa razy zrobiła mi taki numer, że się wycofała, z tyłu mało miejsca, a żeby do niej dotrzeć musiałam przejść naokoło sznurków do wspinania... serce miałam pod gardłem 🤢 teraz zjeżdża tylko z drugiej zjeżdżalni, gdzie z tyłu jest taka kładka ogrodzona do chodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Sobolinku 🙂 Fajnie być tak zaskakiwanym przez swoje dziecko 🤪
u nas pogoda do bani ale też jak Ula wstanie to ubierzemy się cieplej i pójdziemy.

Kurcze, "przez Was" zapomniałam, że zaczęłam zupę gotować 😁 🙃 Włączę filmiki, żeby się ładowały i idę do kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Witam się tylko, bo Ania już przy rowerku stoi 🙂 Zaraz idziemy na plac zabaw, a dopiero dco wróciłyśmy z tesco i warzywniaka. Anka znowu nas zaskoczyła 🙂 wzięła ode mnie ogórka i sama sobie go jadła, a jeszcze wczoraj nie chciała go trzymać w rączce. Jakiś skok czy co?
Do przeczytania później i miłego popołudnia.

nie wiem jak to nazwać ale Gabryś też na takie dni łakomczucha tylko ręka w górę i daj 🙃

miłego spacerowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Julik ,mój A tez swojego czasu smazył mi nalesniki ,to było to co najlepiej mu wychodziło w kuchni,ale to było dawno i nieprawda...zobaczysz jak bedziesz miała taki staz co ja i Sobolinek to tez juz do kuchni nie bedzie zagladał(obym sie myliła)
Banana to moje dziecko zjada 1 dziennie ,a teraz siedzi na trawie i zajada sie jabłkiem ,truskawki tez jej smakuja ,ale juz nie tak bardzo ,całe szczescie ze je te owoce ,bo narazie nie kpuje juz sloiczkow ,


no to mnie pocieszyłaś i pewnie się nie mylisz 😉
filmiki super 😁 Zuzia dokazuje na całego, lalalala jest najlepsze chociaż wszystkie fajne, Berta przyzwyczajona do Zuzi zaczepek bo w ogóle od niej nie ucieka, myślę że bez Zuzi by jej było nudno 😁, pies mojej siostry to po jakimś czasie już zwiewał od Julki tak go męczyła ale to inna rasa.
oj a ogród full wypas ślizgawka, domek, basen 😎 Zuzka to może zrób domowe przedszkole i zapraszaj dzieci na godziny i zbieraj opłaty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...