Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
julik napisał(a):
sobolinek napisał(a):
julik napisał(a):
proszę 😁 śliczna Anulka, a żeby nie zauroczyć to spluwam przez ramię 😁 pamiętam jak moja babcia jakieś czary odprawiała jak ktoś mówił jaka śliczna dzidzia 😁 😁 😁

no ja jestem w szoku że tak szybko ale myślę że ten ząbek już wyszedł z próchnicą

ja nie jestem przesądna 🙂
Gdzieś czytałam, że ząbki mogą wyjść już z próchnicą. A Julcia na butli długo? I pije coś słodkiego? Bo Ania samą wodę pije i cyca, a po innych posiłkach to myjemy ząbki. Tylko mleczko cycusiowe też ma cukier 😞


ale od cycusiowego mleczka nie ma próchnicy, pamiętasz tą twoją stronę co nam przesłałaś wtedy ją przestudiowałam 🙂 najgorsze te mleko mm jakieś 3 miesiące, soków nie pije ale kaszki są słodkie, deserki 😞

niby cycusiowe nie powoduje próchnicy, ale ostatnio gdzieś słyszałam, że też trzeba uważać na ten cukier w nim, na ale na pewno on jest inny niż w mm. Ja mm dodaję do kaszy manny rano i wieczorem, kupnych kaszek Ania nie znosi (w sumie i dobrze) ale je dużo deserków bez cukru, ale z naturalną fruktozą 😞
Jakby tak patrzeć to te nasze bąble musiały by być na samej wodzie, a tak się nie da. Trzeba zachować umiar ale też i czujność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
przed wszystkim się nie uchroni ale tak jak mówisz nasza czujność jest najważniejsza, zęby to moja zmora z dzieciństwa i żałuję że mnie nikt nie gonił do mycia zębów, ale kiedyś były inne czasy i chyba inni rodzice nie rozczulali sie tak nad wszystkim, przynajmniej mój tata 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
przed wszystkim się nie uchroni ale tak jak mówisz nasza czujność jest najważniejsza, zęby to moja zmora z dzieciństwa i żałuję że mnie nikt nie gonił do mycia zębów, ale kiedyś były inne czasy i chyba inni rodzice nie rozczulali sie tak nad wszystkim

Wiem coś o tym, też mam podobne wspomnienia z lat młodości i teraz żałuję, dlatego taka jestem przeczulona bo nie chcę, żeby Ania miała problemy z zębami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc 🙂ale u nas brzydka pogoda wieje ,deszcz pada 😞a Julik widziałam że u was na pomorzu piękne słońce z samego rana,ale mam pierwsze oznaki wiosny na tarasie ,wierzba ma już bazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosołek już pyrkoli,mam nadzieje ze bedzie pyszny, a tesciowa mojej siostry która robi najpyszniejszy rosół jaki jadłam, powiedziała mi kiedys ze jego smak tkwi w tez w makaronie który ona robi sama,może coś w tym jest ,ale ja nie mam zamiaru robic sama makaronu z moimi "zap edami" do gotowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna ,pytałam o te wasze ubiory bo wczoraj zauwazylam wlasnie u nas w Solarze ze dziewczyny sa ubrane na czarno i tak mnie to zastanowilo ,tylko ze ona nie mialy firmowych ciuchow,
Pisalysci o zebach i pruchnicy ,tez ostatnio o tym czytalam ,nie wiem czy nie w Mamo to ja,i pisalo wlasnie ze pruchnica na mleczakach bardzo szybko sie rozwija na pozostałych zebach,i szybo trzeba leczyc ,nie wiedziałam ze moze byc juz na zebach ktore dopiero wyszły ,bo ze dziecko rodzi sie z zebami to wiem ,mam nadzieje ze Zuza oddziedziczy zeby po A bo nie wyobrazam sobi jej teraz u dentysty jak ona nawet mi nie chce pokazac zebow,wogole masakrycznie reaguje na bialy kitel ,jak bylam z nia ostatnio u lekarza z powodu tej anemi to trzymalam ja na rekach jak ja lekarka badala a ta wczepija se we mnie raczkami trzymal a sie kurczowo i darla okropnie,oby miala takie zeby jak Michal tego tez trzeba gonic do mycia,ale w wieku 14 lat ma leczonego zaplombowanego tylko 1 zeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
Żeby Wam poprawić humor, to powiem, że Ania dziś budziła się 4 razy w nocy. Nie wiem co to było, mam nadzieję, że nie 4 czwórka. Teraz buszuje, a ja już po odkurzaniu, praniu.
zuzka u nas też pogoda nie za bardzo, już nie pada i nawet robi się troszkę jaśniej.
Mam nadzieję, że rosołek wyjdzie pyszny. A jakie mięsa dałaś? Bo ja też zamierzam znowu zrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
czesc 🙂ale u nas brzydka pogoda wieje ,deszcz pada 😞a Julik widziałam że u was na pomorzu piękne słońce z samego rana,ale mam pierwsze oznaki wiosny na tarasie ,wierzba ma już bazie


czesc
tak u nas piękne słoneczko ale piździ że chce dach nam zerwać 🙃
nasza noc spokojna, od 3 dni mamy tylko dwie pobudki mam nadzieje że to bedzie nadal się zmniejszać
sobolinku pranie? odkurzanie ja pół godziny temu wylazłam z łóżka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
zuzka napisał(a):
czesc 🙂ale u nas brzydka pogoda wieje ,deszcz pada 😞a Julik widziałam że u was na pomorzu piękne słońce z samego rana,ale mam pierwsze oznaki wiosny na tarasie ,wierzba ma już bazie


czesc
tak u nas piękne słoneczko ale piździ że chce dach nam zerwać 🙃
nasza noc spokojna, od 3 dni mamy tylko dwie pobudki mam nadzieje że to bedzie nadal się zmniejszać
sobolinku pranie? odkurzanie ja pół godziny temu wylazłam z łóżka 😁

Ja nie mam tak dobrze z Anią. Ona wstaje 5-6. Dziś wstała po 6 więc i tak dobrze, ale przez te pobudki jestem wykończona. A ona teraz lata, krzyczy i broi 🙂 Skąd te dzieci mają tyle siły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka dopiero teraz włączyłam kom do ładowania bo wczoraj w nocy wyła mi że chce jeść. No i jak pierwszy raz ją wyłączyłam to akurat miałam smsa od Ciebie 🙂 Pech, ale już się poprawiam 🙂 Mam nadzieję, że gotowałaś samo mięsko a później dodałaś warzywka 🙂 Ja też się nad tym zastanawiałam, ale tak jest dobrze. Niektórzy tylko zagotowują mięso i zbierają szumowiny i od razu dodają warzywa (moja teściowa chyba tak robi). Muszę się przypatrzeć jak pojedziemy do nich na święta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale o ile dłuższy macie dzień 🙂 moja też teraz ma etap otwierania szafek wyjmowania czegoś i noszenia tego po całym domu i tak chodzi w te i z powrotem, dzieci mają niezmierzone pokłady energii szkoda że tak mało umieją bo by właśnie mogły wykorzystać tą energię na jakieś porządki odkurzanie itppp 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku dzieki,tak tez zrobilam ,Acaly czas mi zaglada do gara i sie smieje,z tego cud rosolu ,jak sie wkurze to wcale nie dostanie,same z Zuza zjemy 😉
Julik,jeszcze troche i nasze corcie nam pomoga w sprzataniu,ja przynajmniej mam taka nadzieje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj synus sie wczoraj wkurzyl i pozaklejal wszystkie szafki i szuflady w swoim pokoju tasmą klejącą a zaraz potem wychodził na weekend do babci i znowu sie zdenerwował bo zeby sie spakować musiał wszystko odklejać 😆Zuza tez wszystko wynosi po całym domu cały czas zbieram ,a najbardziej jej sie podobają zakazane rzeczy,zwłaszcza szklane miski,plastikowe już nie mogą być ,i jaki jest ryk jak jej zabieram,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haha ja też miałam pomysł żeby pozaklejać (jedną szafkę mam zabezpieczoną bo wysypywała mi wszystkie przyprawy) chciałam kupić te zabezpieczenia ale tak sobie pomyślałam co to dziecko będzie robić cały dzień jak jej wszystko pozamykam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki moja Ania zaczyna chodzić !!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Na razie po kilka kroków i jak jest wkurzona, T był z nią w jej pokoju i przeszła 5 kroczków 🙂 Ja wtedy 2 raz odkurzałam, bo przenosiliśmy jej dywanik z salonu do jej pokoju. Przy mnie też kilka razy przeszła po kilka kroków. Wiecie jaki T dumny i szczęśliwy hehe.

Co do zaklejenia szafek to ja mam zaklejone taśmą malarską (wygląda to koszmarnie) i póki co nie odkleja, ale oryginalne zabezpieczenia na rzepa sama sobie odkleja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Malamyszko Kochana mam nadzieję, że nie jesteś na mnie zła za ten napad, ale to ważne, a niektórzy lekarze są starej szkoły i mają inne poglądy na pewne rzeczy.

Nie, no co Ty, nie jestem zła. Na szczęście u nas to taka mała plamka jasnobrązowa dlatego może nasza lekarka powiedziała, żeby się na razie nie przejmować. A do dentysty pójdziemy tylko jest problem. Michaś boi się kobiet w okularach a praktycznie każda znajoma dentystka nosi okulary.

Gratulujemy pierwszych kroczków Anusi !!!!! Teraz to szybko zacznie sama biegać po domu i będziesz musiała latać za Nią cały czas.
A co do zaklejania szafek to ja jestem przeciwna. Dziecko musi się nauczyć, że nie wolno tego robić. My od początku mówiliśmy małemu, że nie wolno i jakoś powoli przestaje go to interesować. Została tylko jedna szafka którą kocha - ta z talerzami i miskami porcelanowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🤪Brawo dla Anulki 😘
mi się zdaje że odkąd Jula chodzi to właśnie jest lepiej bo potrafi się sobą zająć, oczywiście na początku trzeba było asekurować ale teraz jest o wiele lżej.

to Malamyszko tylko ci pozazdrościć! u nas tam gdzie mówisz nie wolno to jest najlepsza zabawa i żadne tłumaczenia nie działają, wręcz podwójnie kuszą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik też mam taką nadzieję, że jak już Ania zacznie sama pewnie chodzić to będzie lepiej. A co do NIE WOLNO to u nas jest to samo co z Julcią. Uśmiech i dawaj 🙂 ruszanie na całego. Zakazany owoc najlepiej smakuje. U nas nie skutkuje nie wolno, chociaż mówię je bardzo często, a też gdzieś czytałam, żeby dzieciom nie mówić za często nie wolno, więc wolę zakleić szuflady i niektóre szafki żeby nie było tragedii i non stop nie wolno 🙂
zuzka mam nadzieję, że rosołek pierwsza klasa i A będzie głupio, że w Ciebie wątpił. Jak się rozkręcisz to dam Ci fajne a przede wszystkim sprawdzone przepisy na inne zupy i dania 🙂 Oko mu zbieleje ze zdumienia hehe jaki ma skarb w domu. Byle się tylko nie przyzwyczaił zanadto 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a też o tym słyszałam, dlatego z szafek wyciąga co chce, ma zabawę a na razie nic wielkiego się nie dzieje tylko ja mam więcej składania 😁 ale mamy dwa święte miejsca gdzie nie może leźć akwarium i klatka mufina a i sedes czyli trzy, ale ja jej tłumaczę a ona perfidnie patrzy się w oczy i trzęsie klatką lub próbuje włożyć rękę do akwarium 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...