Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej mamusie
tak was czytam i doczytalam o pruchnicy i jestem zdziwiona, ze tak szybko sie pojawila. Wiem julik, ze ty karmilas mlekiem z piersi, a malmayszka mm i nie widze tu porownania wiec moze to nie ma znaczenia. Malamyszko, a czy Michas dostawal kasze z butli na noc czy zageszczalas??
Kurcze ja jak bylam mala to mialam taka pruchnice, ze szok- naszczescie stale zeby byly zdrowe, ale szybko mi sie psuja wiec nic specjalnego 😞 Julik to prawda, ze kiedys rodzice tak nie gonili do dbania o zeby. Ja juz Ali wogle nie karmie w nocy. Jak daje jej o 20 melko tak puzniej je dopiero o 8 rano. Probuje jej dawac mleczko w kubeczku, ale nie chce go pic gardzi Herbatki i wode pije, a mleka nie chce. Czy ktras probowala juz dawac z kubeczka mleko???
Brawa dla Ani za pierwsze kroczki jupi 😁 😁 teraz Anusia bedzie zwiedzac i widziec wszystki z innej perspektywy.
Zuza ja nie zkalejalam szafek tasma, a kupilam zabezpieczenia ale to tylko na te otwierane teraz musze zaopatrzec sie na szuflady bo mala juz wszedzie dosiega- nawet do biorka 😲 tez wszystko zabiera i tez juz jej nie oszukasz plastikowa miska haha ona chce wiecej i wiecej!! Ostatnio ciagle trzyma moj tel nauczyla sie na nim wlaczac muzyke,, a jaka wtedy jest radosc !!! Krzyczy w nieboglosy. Ala mowi juz pare slow i to tak ze zrozumieniem. Mama tata baba, (aster nasza fretka) nazywa go "ata" na kaczke mowi "kat ka" z taka przerwa hehe No i Ala juz swietnie sobie radzi z samodzielnym jedzeniem. Daje jej miseczke i lyzke i juz ostatnio zaczela na nia nabierac jedzenie i trafiac do buzki 🙂 mam filmik to puzniej moze wgram i wam pokaze.
Zuza mam do ciebie pytanie ten budyn co robiliscie Zuzi to tak normalny budyn czy na mace ziemniaczanej ??
Joasiu jak tam w pracy twoje grafiki wygladaja ?? JAk tam twoja szefowa troche ulzyla czy dalej tak naparza z godzinami ??
ok uciekam musze na skypie pogadac z rodzinka
3majcie sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
hej mamusie
tak was czytam i doczytalam o pruchnicy i jestem zdziwiona, ze tak szybko sie pojawila. Wiem julik, ze ty karmilas mlekiem z piersi, a malmayszka mm i nie widze tu porownania wiec moze to nie ma znaczenia. Malamyszko, a czy Michas dostawal kasze z butli na noc czy zageszczalas??


Nanusiu, Michaś nigdy nie dostawał kaszki z butki. Nie przechodziła przez smoczek i od początku dostawał łyżeczką. Niestety nocą musi pić mleczko (butelką, bo z kubeczka też nie chce pić) dlatego po mleku od jakiegoś czasu daję Mu wody, żeby przeczyścić buźkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Kurcze moze faktycznie nie ma sie co martwic tzn,napewno-dzis juz zuwazylam ze smielej stawial kroczki.Ale cfany jest bo robil to tylko wtedy,kiedy widzial jakis przedmiot do asekuracji:kanapa,stolik a na wolnej przestrzeni ani rusz...
Jesli chodzi o zeby i pruchnice,nigdy jej nie mialam a zabki wyszly mi baaardzo wczesnie.Mysle ze to nie koniecznie ma zwiazek z pozniejsza struktura zeba.Wydaje mi sie ze duza role odgrywaja geny.
A co do zabezpieczen,my stosujemy tylko te na kanty juz kupilam zabezpieczenia na szafki,juz niedlugo je zaloze.

Brawa dla Alusi za nowe slowa !!! super 🙂 i dla Ani za pierwsze samodzielne kroczki 🙂
Jesli chodzi o mowe,Szymcio tez juz "przemawia" i nasladuje dzwieki i nawet wyciera nosek 😉

A teraz cos z innej beczki,kurcze ostatnio to jestem strasznie przewrazliwona 😞,ale to co odkrylam wczoraj wieczorem,bardzo ale to bardzo mnie zmartwilo.
Ubierlalam Sajmonka do spania,patrze jakis guzek podskorny na jego glowce,przy potylicy.Bardzo wyczuwalny i widoczny,wielkosci ziarna soi.Najpierw spytalam mamy,ciezko jej bylo stwierdzic wiec weszlam oczywiscie na net !!! Tam z opisow wyglada na to ze wezel chlonny.Tydzien temu byl szczepiony,podobno takie objawy tez moga wystapic.
Dzis rano ten sam guzek,po drugiej stronie !!!
Czy to faktycznie wezly??? Jej,jakos zawsze kojaze to ze zlym !!!!!!! ;( dzis caly dzien o tym mysle,a mam bujna wyobraznie i teraz to juz nad niczym innym nie moge sie skupic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie!
No to mnie zdziwiłyscie z tymi ząbkami, ze już teraz pojawia się próchnica :/ jestem w szoku 😞 tez będę zaglądać jak najczęsciej, na razie są białe, jeden trzonowy w końcu sie przebił i od razu inne dziecko, obudziła się w nocy tylko 2 razy i w dzień mąż mówił, ze była grzeczna i radosna, więc jest szansa, ze i dzisiejsza nocka będzie spokojna.
A powiedzcie mi kochane, czy wasze dzieci tez tak lubią się tulic i całować?? Blanka czesto chce się do mnie tulic, sciska mnie mocno, ja wtedy mówię do niej "blanusia jak się kochamy" i ona mnie przytula mocno 🙂 a jak mówię daj buziaczka to się cieszy i mnie całuje co chwile 🙂 uwielbiam to, jest wtedy taka kochana! No i dzisiaj jak zasnęła to obudziła się po 30 minutach z płaczem, sieziała w łóżeczko i wyciągała rączki do mnie, przytuliłam ją do piersi, tak się z nią położyłam na materacu i zasnęła, ja tylko po chwili się wysunęłam i poszłam, a ona spi alej na tym materacu, ale zaraz muszę ją przenieść do łóżeczka.

Zuzka a w którym solarze widziałaś, ze nie są na czarne? Bo jesli to sklep franch to mogą miec inny ubiór, albo outlet, albo lecą w kulki 🙂 trzeba nosić od 1 marca ciuchy tylko z nowej kolekcji (oczywiście dostajemy od firmy)

Co do pogody to u nas pięknie, coraz cieplej, 6-10 stopni, a wiecie, ze w całej polsce na wekend ma byc lato 🙂 tzn nawet 20 stopni!!! 😁 jeju jak się cieszę, bo mam niedziele wolną 🙂

My nie zaklejamy szafek taśma, czasem się słucha i pokazuje na szuflady i mówi "be", ale kilka razy w ciągu dnia się skusi i otworzy 😉

Sobolinku gratulacje dla Anulki 🙂 w końcu się doczekaliście pierwszych kroczków 🙂 uwiecznijcie ten moment bo to cudowne uczucie!! 🙂

Nanusiu czekałam na Twoją wiadomość 🙂 super, ze Ala już mówi swiadomie i łądnie sama je 🙂 u Nas podobnie i też mówi Kaczka po swojemu 🙂 bo ma taką zabawkę i mówi KAKA 🙂 głosno i wyraźnie 🙂 Mówi też lala i robi tuli tuli. no i tak samo jak Ala je sama łyżeczką, jeszcze trochę nieudolnie ale świetnie sobie radzi 🙂 jeju jak te nasze dzieci szybko rosną!!!
A jeśli chodzi o grafili to roznie bywa, bo np, w tym tyg przepracowąłam 56 godzin ale w przyszłym mam 3 dni wolne, talze nie jest zle, jakos daje rade, tylko przez chorobę blanki nie mogę się wyspac, bo nie idzie do zlobka jak mam wolne :/
Evek, nie masz się co martwić tym guzkiem, węzłem, Blanka ma to samo, już od dłuższego czasu, też panikowałam, pytała, lekarza,ale powiedział, ze to normalne, że takie zgrubienia mogą być, takze pokaż to lekarzowi przy najbliższej wizycie i będziesz spokojna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu,mam nadzieje !!
Spi sobie teraz moje malenstwo,a ja non stop sprawdzam czy wszystko ok,Wczoraj spal z nami tak sie wystraszylam.I najgorszy to ten internet jakich sie glupot czlowiek naczyta.A mialam nie wchoodzic.To chyba taka bezsilnosc na dana chwile.

A przytulanie,od jakiegos tygodnia non stop sie tuli i stal sie taki bardziej wrazliwy.Dzis naprzyklad,jak bylam w kuchni i robilam kanapki,krzyknelam do Tomka czy chce pomidora,odpowiedzial i po chwili slysze placz malego-wystraszyl sie donosnego glosu.Natychmiast przybieglam,odrazu wyciagnal do mnie raczki po czym mocno sie wtulil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Evek kochana nie martw sie Ala kiedys tak miala po jednej stronie taka kuleczke i tez sie martwilam wtedy miala 4 miesiace i jak poszlam do lekarza to powiedziala, ze to wezly i jakos zapomnialam o tym. Nie martw sie kochana bo jezeli jest to po obustronach to napewno to nic groznego. Lepiej i tak bedzie jak skonsultujesz to z lekarzem. Bedzie dobrze 🙂
Joasiu ciesze sie , ze masz weekend wolny 😁 no i jeszcze pogoda ma dopisac wiec swietnie 🙂 Gratulacje za postepy Blanusi 🙂 no i wogle co do tulenia sie to Ala non stop nawet jak sie bawimy ukladamy jakies klocki czy miseczki, albo czytam ksiazerzki to tak smiesznie kieruje sie w moja strone tylem z wypieta pupka i siada do mnie na kolana albo miedzy nogi heheh slodkie to takie. I tez sie bardzo tuli. Ale czytalam w ksiazce, ze to ten lek separacyjny, ze teraz bedzie sie nasilac bo nasze malenstwa coraz wiecej rozumieja, ale do 2 lat ma juz przejsc wiec jeszcze troche przed nami 😉
Malamyszko kurcze ciekawa jestem tej pruchnicy u Michalka bo ja tez karmie od 8 miesiaca butelka ale piersia tez i butla byla kilka razy tylko i na noc jedna i jak narazie zabki Ala ma bialutkie. Ale powiem szczerze, ze boje sie tej pruchnicy bo jezeli to genetyczne to moze odziedziczyc po mnie bo ja mialam straszna 😞 oby nie. Tu w USA zaleca sie na pierwsza wizyte stomatologiczna isc jak dziecko skonczy roczek. My sie niedlugo wybieramy i choc Ala ma tylko 2 zabki to i tak chce isc. Moze ty tez sie wybierz moze cos poradzi powie jak lepiej dbac teraz zeby nie przeniosla sie na inne zabki. Ja mialam wyrwane wszystkie z pruchnica to byly jedynki z gory i zdolu 😞 strasznie to przezylam pamietam, ze mialam chyba 4 lata. ehhh niestety nie da sie naszych malenstw przed wszystkim uchronic tak juz jest. ALe nie dajmy sie kochane 😉
ok uciekam sie polozyc bo strasznie jestem zmeczona u nas dzis zmienil sie czas i szczerze nie lubie tego nie wiedzialam dzis co sie dzieje heheh staralam sie isc po nowym czasie, ale przeliczalam na stary i kombinowalam z drzemka obiadkiem itp, ale jakos poszlo polozylam ja 30 min wczesniej a jutro juz przestawie o ta godzine 🙂
milego dnia mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane kobietki
Ja sie tylko witam i ide zjesc sniadanie i sie ubrac bo juz prawie 10 a ja dalej w pizamie siedze ,nadrobilam zaleglosci z wczoraj a odpisze jak Zuza pojdzie spac bo teraz mi raczej na to nie pozwoli,papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusiu to Blanka tak samo cofa się tyłem, żeby usiąsć mi na kolanka jak siedzę po turecku 🙂
Mam nadzieję, że Blanka nie bezie okazywać tego lęku separacyjnego w inny sposób niż tulenie się, bo jak pomyślę, ze bedzie płacz przy zostawianiu jej w żłobku to aż mnie skręca 😞 tym bardziej, ze tak jak piszesz, więcej już rozumieją te nasze szkraby.
Super filmiki 🙂 jaka ona jest fajniutka 🙂 i taka pocieszna 🙂 A jaką ma słodką piżamkę 🙂
Tańce tez jej świetnie wychodzą 🙂 ma poczucie rytmu 🙂

Oki ja lecę bo zaraz obudzi się łobuziara i będziemy musiały iść odebrać te niesczęsne auto z naprawy i do tesco jedziemy. Miłego dnia kochane!!! POzniej się odezwę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
Ja teraz tylko na chwilę. Niedługo ma przyjechać moja mama a jestem w trakcie robienia ciasta na gofry. Zrobiłam z 2 porcji więc wszyscy się napchają i mam obiad z głowy 🙂
Ania dziś budziła się już tylko 2 razy (1,30 i 5,15) i dospała do 6 🙂 Tatuś ją przebrał a mamusia ciut dłużej pospała 🙂
Ogólnie jest troszkę marudna i senna. Pisałyście o przytulaniu 🙂 wczoraj Ania miała dzień przytulania i całowania mnie. Ona czasami to robi jak wyrachowany kochanek hehe, bierze mnie z tyły głowy za włosy, obraca moją głowę do swoich ust i całuje w usta. Wtedy jestem cała obśliniona ale jaka Anka szczęśliwa 🙂 Mamusia czasami pogryziona ale też szczęśliwa 🙂 Ogólnie mam czułe dziecko i baaardzo mnie to cieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
zuzka dopiero teraz włączyłam kom do ładowania bo wczoraj w nocy wyła mi że chce jeść. No i jak pierwszy raz ją wyłączyłam to akurat miałam smsa od Ciebie 🙂 Pech, ale już się poprawiam 🙂 Mam nadzieję, że gotowałaś samo mięsko a później dodałaś warzywka 🙂 Ja też się nad tym zastanawiałam, ale tak jest dobrze. Niektórzy tylko zagotowują mięso i zbierają szumowiny i od razu dodają warzywa (moja teściowa chyba tak robi). Muszę się przypatrzeć jak pojedziemy do nich na święta 🙂

ja to zagotowuję zbieram szumowiny lekko solę jeszcze raz zbieram i wtedy dodaję warzywa i przyprawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
hej kochane kobietki
Ja sie tylko witam i ide zjesc sniadanie i sie ubrac bo juz prawie 10 a ja dalej w pizamie siedze ,nadrobilam zaleglosci z wczoraj a odpisze jak Zuza pojdzie spac bo teraz mi raczej na to nie pozwoli,papa

z kąt ja to znam wolność tylko jak dziecko śpi 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
Gabryś śpi ja w sumie porobiłam co chciałam więc mam czas na pisanie 🙂
kurczę malamyszko też właśnie chciałam nie wolno tylko na Gabrysia to działa jak zapalnik do boju 🤪 już kiedyś o tym pisałam 🙂
co do próchnicy to czytałam że często się pojawia w tak wczesnym wieku ale skłonna jestem powiedzieć że to raczej geny i takie tam inne uwarunkowania niż butla czy smoczek pewnie też ma znaczenia ale chyba nie aż takie sama nie wiem 😮
BRAWO DLA ANULKA ZA PIERWSZE KROKI.......u Nas pomału też coś się dzieje w tym kierunku zaczyna się puszczać no i 3 kroczki do taty zrobił sam 🤪 jakoś w piątek ale jak na razie to tylko raz tak zrobił owszem stoi przy wersalce puszcza się śmieje i klap na pupę 😁
nanusia Ala cud dziewczynka i chyba przestanę jej filmiki oglądać bo wychodzi na to że mój to za murzynami jest 😉 🙃 😉
zuzka i jak rosołek wyszedł ???
a tak w ogóle to mały wczoraj dosyć ładnie spał obudził się tylko dwa razy i zaraz zasnął cały dzień pogodny był w ciągu dnia ponad 2 godziny spał 🤪 wieczorem ok 20 już spał ..... to mi się podoba oby tak zawsze już było 😉 dzisiejsza noc też powiedzmy ładna i jak na razie dzień też wspaniały 😆
mam to Was pytanie czy wasze dzieci podczas snu (u mnie nocny sen) tak strasznie się po łóżku rzucają czasami to mam wrażenie że zaraz łóżeczko rozwali albo głowę bo naprawdę strasznie się rzuca i często jeszcze zakwili ja podchodzę a on śpi 🤢
a i jeszcze jedno jakie macie termometry bo ja właśnie taki zwykły z miękką końcówką pikający jak zmierzy temp. tylko że teraz właśnie jak częściej go używałam to widzę że porażka po pierwsze za długo i tak mierzy po drugie mały się chichra jak mu go pod pachę wkłada i ryczy jak ma włożony i chce go wyjąć a ja nie pozwalam i czekam aż zmierzy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

My juz po wizycie u lekarza,dzis ma ich mnustwo !!! tzn wezlow 😞 lacznie z tymi w pachwinkach.Mam poczekac z tydzien-dwa,jesli nie znikna mam juz skierowanie na morfologie i pare innych badan plus USG.Narazie nie mam sie czym martwic,a w tym momencie badania mijają sie z celem poniewaz tydzien temu byl szczepiony wiec wirus nadal aktywnie dziala w organizmie.

Powiedziala mi tez ze lepiej jak dziecko po szczepieniu goraczkuje,gdyz organizm walczy z wirusem przy wezlach tez jest to jakas forma walki ale nie tak skuteczna jak temperatura.

Nanusiu super filmiki 🙂 u Was juz zmiana czasu-ale fajnie,dnia przybywa.
My tez wybierzemy sie do dentysty,wiecie ze Szymonkowi juz sie wybily kielki w sumie ma juz 14 zabkow :O

Alwo
Szymcio w nocy tez odstawia nie zle wojaze.Kiedys nawet spal w nogach tzn tam gdzie powinny byc nozki byla glowa hehe 🙂 aaaa pare dni temu w srodku nocy,wstal,siadl zasmial sie dwa razy, po czym grzecznie polozyl 😉
Jesli chodzi o termometry ja mam ten dotykowy do glowki i uszka-dwu funkcyjny.

Ok ja zmykam,poraz ugotowac obiadek a pozniej oide ustalic menu do lokalu w ktorym bedzie wesele.Zla jestem torszke bo zmienila sie menedzerka hotelu i robi problemy :/ aa pozniej jeszcze korki z matmy !!

A wlasnie cos mi sie przypomnialo
Asiula
to chyba ty pytalas czy dodatkowo pisze 4 przedmiot.Wiec nie,zdaje tylko polski,angielski-poszerzony,matme,jesli moje studia tego nie wymagaja nie musze wybierac 4-tego.
zmykam buzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Mamusie
Myślałam że choroba tej zimy nas ominie ale wczoraj byliśmy u teściowej i mnie chyba przewiało, dziś jestem cala połamana, głowa mi pęka, jakieś dreszcze i zimno mi brrrrr.. nałykałam się tabletek może będzie lepiej. Czarownica na mnie czar rzuciła, chociaż K. też mówi że jakiś połamany, ja po prostu nienawidzę tej kobiety, nic do niej nie dociera, grzejniki ma odkręcone na full że gorąc bucha i zamiast je przykręcić to ona chodzi i okna otwiera, przeciągi w całym domu a wczoraj jeszcze tak piździło. Powiedziałam jej, że ostatni raz tam jestem, jakiś czas temu jak byliśmy na obiedzie też mi nerki przewiało bo przecież musiała okna otworzyć, Ja chodziłam zamykałam a ona za mną otwierała. Ja też w domu wietrzę ale nie tak żeby wiatr mi hulał po plecach. A poza tym Jula też źle znosi wizyty u niej, w wigilię był okropny płacz po powrocie do domu, i potem jeszcze dwa razy i wczoraj znów, obudziła się w nocy przestraszona, roztrzęsiona i wyła w niebogłosy musiałam ją na rękach nosić i wcześniej myślałam, że to zbieg okoliczności ale już wiem że to ma związek z wizytą u niej bo nigdy więcej Jula tak nie płakała, tylko po powrocie od niej, sam K. mówi że jej się babcia przyśniła 😠 ale się rozpisałam, ale jakoś mi się lepiej zrobiło.

Nanusiu ja karmilam piersią ale Jula od 6 miesiąca je te słodkie kaszki błyskawiczne, chociaż ząbki jak tylko się pojawiły to myłyśmy ale od kiedy te czwórki zaczęły wychodzić to w ogóle nie daje ich umyć ale nie wiem czy tak w kilka dni może zrobić się próchnica, ale tak jak mówicie słabe zęby mogą być genetycznie uwarunkowane, niestety, ale tak czy siak to trzeba jak najmniej słodyczy i myć ząbki 🙂
Ale Alusia ślicznie mówi Mama, u nas wcześniej było mama a teraz tylko tata i tata 🙃

Evek to Szymek chyba ma najwięcej ząbków ze wszystkich dzieciaczków 🙂, dobrze że byłaś u lekarza, miejmy nadzieję że jednak wszystkie zniknął i badania nie będą potrzebne.

Alwo fajnie to napisałaś „zapalnik do boju” jakbym widziała Julkę wejdzie na kanapę i w biegusiem do akwarium. Co do termometru to my mamy taki zwykły wkładany pod pachę siadam z Julą na kolanach i udaje się zmierzyć, fakt że chyba tylko dwa razy mierzyłam po szczepieniach bo jeszcze chora nie była (chociaż nie wiem jak dziś będzie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu u nas też jest przytulańsko i całowańsko a przy całowaniu to tak fajnie buźkę otwiera, tatuś się śmieje że z języczkiem Jula nie wypada się całować 😁
A jak Blanusia zdrowa?

Alwo Jula w nocy też przewraca się po całym łóżeczku, kopie, stęka, wszystkie możliwe wariacje łóżkowe odstawia.

a i widzę że jednak źle napisałam bo byłam chora tej zimy, chociaż nie wiem czy to można nazwać chorobą bo zaczęło się i skończyło na okropnym bólu gardła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...