Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Alwo Blanka też się rzuca w nocy po całym łózeczku, czasem też coś przez sen zapłacze lub zaskomli i zasypia, także to zupełnie normalne, mojej siostry córka też się dużo rzucałai wierciła, rozkopywała i teraz ma 2 lata i jej przeszło, już spi na łózku normalnym.
I naprawde nie masz czym się przejmować, ze gabryś jeszcze nie chodzi, wiele dzieci w tym wieku jeszcze nie potrafi samodzielne chodzić, czasem dopiero po 1,5 roku zaczynają chodzi, takze spokojnie, wszystko w swoim czasie 🙂
A jesli chodzi o mierzenie temp to my w uchu albo na czole w 3 sekundy, termometr kosztował ponad 100 zł a i tak nie jest dokładny i co chwile inną temp pokazuje :/ ale tak naprawde to ja nie potrzebuje termometru, bo jak blanka ma gorączke albo tylko podwyzszoną temp to czuje od razu.

Evek na pewno będzie dobrze, niech tylko wirus się uspokoi! Trzymam kciuki!

Julik wracaj szybko do zdrowia!!! Kurcze Ty to się masz z tą teściową:/ niestety ich sobie nie wybieramy:/ a szkoda!

No my ząbków mamy 9, ale ciągle kolejne chcą się przebić, widać to wyraźnie bo Blanka potrafi grzebać paluszkiem w buźce godzinami, nauczyła się sama sobie masować. Teraz zasypi a drugi raz dzisiaj, wykończona zakupami w tesco, ale się cieszyła bo znowu pieska widziała i wołała Hau Hau na niego 🙂 uwielbia pieski! Szkoda, ze nie mamy w domu 😞 A jest przeciwny, a tak by miała takiego przyjaciela jak Zuzka i Berta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My też uwielbiamy pieski ale niestety, 4 piętro, malutkie mieszkanie, nie skazałabym pieska na taką męczarnie, a Jula to potrafi w gazetce reklamowej na jakiejś karmie dla psa wypatrzyć pieska i robi hau hau, zawsze na spacerze to do każdego mijanego wystawia rączki i prawie z wózka wyskakuje a jak mieliśmy kilka dni w domu to przecież nie odstępowała go na krok 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie, tylko na pieski, lwy rozpoznaje bo ogląda RaaRaą i ma lwa to często śpiewam jej ta piosenkę z rary, na słonie też nie bo uwielbia "4słonie zielone słonie" i też je rozpoznaje, kotki też rozpoznaje tylko lisa to ja jej nigdy nie pokazywałam 🙃


No nic koniec leżenia muszę wyleźć z łóżka bo się Jula obudziła.Pa pa do wieczorka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
ja na chwilkę bo mąż przy małym powiedzieć tylko że mnie normalnie zaraz szlag trafi 😠 już widać że zdrowieje a tu od rana coś go wysypuje najpierw na brzuszku teraz plecy też jednym słowem z przebierania pieluszki raz za razem to coraz większa powierzchnia jakiś plamek nie chrostki i jak dotyka się ciała dziecka to skóra gładka jest i cały czas marudny temp. lekka bo 37,1 no ciekawe pewnie już to wizyta do lekarza Nas czeka a w środę ze szczepienia nici 😠
no dobra uciekam do moich chłopaków do wieczora 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko 3 słowa więcej jeśli chodzi o umiejętnosci to nie powód do paniki, kochana, wszystko w swoim czasie, rozwój naszych dzieci jest bardzo rózny, Blanka przeciez jako jedna z ostatnich dzieciaczków nauczyła sie obracac sama na brzuszek a teraz chodzi prędzej, zaraz ją znowu ktoś, przed kim nauczyła się chodzić wyprzedzi powiedzmy w rysowaniu 🙂 nie ma co naprawdę się martwić!
Alwo mam nadzieje, ze wysypka szybko minie! Masz zyrtec w kropelkach??? wystarczą 3 kropelki i wysypka powinna zejść!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dziewczynki popieram Joannę, nie martwcie się różną szybkością rozwoju swoich pociech. To sprawy indywidualne i z tego co wiem nasze dzieci rozwijają się prawidłowo tylko każde w swoim czasie, mieszczą się w normach. Jedne szybciej chodzą, inne więcej mówią. I nie ma co na siłę ich popędzać, bo można tylko krzywdę zrobić.
alwo biedny Gabryś, spróbuj tego zyrteku lub fenistilu (w Polsce bez recepty) w kropelkach. Powinno pomóc. Trzymam kciuki.

A ja się wkurzyłam, bo jak piekłam gofry to wywaliło mi bezpieczniki. Fakt, że ponad godzinę miałam opiekacz włączony, no ale i tak nie powinien tak robić. Zawieźliśmy go do serwisu, bo jest nowiutki na gwarancji. Teraz muszę czekać. A reszty ciasta gofrowego zrobiłam naleśniczki 🙂 I mnie mdli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Sobolinku ciągle mi smaka robisz na te gofry 🙂 chyba jutro zrobię jak Blanka pozwoli 🙂 A w ogóle myślicie, ze Blanka może zjeść gofra?

Wiesz co, Ania nie chciała gofra, ale ona nie jest z tych dzieci co chcą wszystko to co rodzice, więc Blanusia może zje. Tylko nie wiem, czy może proszek do pieczenia już jeść, bo w moim przepisie jest. Ewentualnie soda oczyszczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Na poczatek to napisze, ze dzis mielismy straszna nocke nie wiem co sie dzialo !! 😲 Ala od kiedy ja polozylam budzila sie co chwile z placzem. ALe tak wyla jakby ze skory ja obierali probowalam ja lulac, ale zawsze za chwile plakala. Skonczylam z nia w lurzku juz po 12 w nocy i tak do rana spalysmy a w nocy czasami kwilila, ale zasypiala. hmmm ciekawe co jej bylo ?? 🤔
Alowo my mamy termometr taki co za uszko sie dotyka i doslownie w sekunde mierzy i kazda temp ma swoj kolor jakby czlowiek w nocy mierzyl to widac zielony jest ok pomaranczowy stan podgoraczkowy a czerwony to goraczka. Puki co dobrze sie sprawdza 🙂 Myslalam, ze ta wysypka u Gabrysia to moze po szczepieniu, ale napisalas, ze jeszcze nie byliscie hmmm mam nadzieje, ze to nic zlego i przejdzie szybko !
Evek sluchaj nic sie nie martw mi sie wydaje, ze te powiekszone wezly to po szczepieniu. Obserwoj go bedzie dobrze. Powodzenia w wybieraniu menu 😉
Joasiu i u nas ALusia lubi pieski 😁 w pracy w tym domu co pracujemy jest jeden hehe strasznie go lubi i jak go widzi to krzyczy z radosci heheh Szkoda ze u was A nie pozwala na psa. My tez nie mamy , ale to tak jak u Julik z powodow mieszkaniowych. Ale my z M bardzo chcemy miec psa, ale to dopiero jak bedziemy mieli kiedys dom 🙂 ( nasze marzenie) hehe
NO i u nas Ala tez torta jadla i babeczke jej dawalam i nic jej nie bylo.
No i dzis pochwale sie Ala rano wypila pierwszy raz mleko z kubeczka sama 😁 jeej sukces. 🙂
Malamyszko nie przejmuj sie zabkami i umiejetnosciami u nas Ala ma tylko 2 zeby i cisza, a umiejetnosci kazde przyjda w swoja pore 😉
Sobolinku to dobrze, ze zanioslas gofrownice trzeb kozystac puki mozna. Ja normlanie wszystko co sie da wymieniam i zwracam. Ostatnio kupilam pedzelki do makijazu i wlosy mi z jednego wylazily i zostawala na twarzy i napisalam do nich, ale nie myslalam, ze mi dadza nowy, ale udalo sie po tygodniu przyslali mi nowy bez zadnego ale heheh i tak teraz robie jak cos sie psuje to reklamacja odrazu 😉
Zuza kozystaj z ladnej pogody 🙂 w Marcu jak w garncu dzis ladnie, a jutro zimno 😉 my jutro wolne mam nadzieje, ze pogoda dopisze to wyjdziemy na rowrek 🙂
Julik wracaj do zdrowia!! Ja dzis tez ze spuchnietym gardlem sie obudzilam, ale jakos mi przeszlo. Takze wygrzewaj sie ja dzis tez bede!
ok uciekam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez chcemy piesia !!! ale tak jak Nanusia,jak bedziemy miec juz swoj dom 🙂 A Szymon kocha pieski,sasiedzi maja dwa goldeny,jak tylko slyszy szczekanie robi tak : puf puf chyba probuje nasladowac.A dzis nasladowal pszczole : bz bz 😉 Codziennie czytam mu ksiazeczke "W stu milowym lesie" i tam tez jest duzo pszczolek.

nanusiu
A moze Alunie bolal brzusio ? dlatego byla niespokojna.Trudno stwierdzic,daj znac jak tej nocy.

Gpfry jamiiiii,niestety musze sobie odmowic takich przyjemnosci,wesele tuz,tuz a jeszcze pare kg do zrzucenia :P

Dziewczyny co ja dzisiaj zrobilam !!!!!!!!!!!! jaka ja jestem madra !!!!!! ale to tak wlasnie diabel kusi. No wiec,chcialam zmienic kolor,moze na troszke jasniejszy,rudawo brazowy-bardziej naturalny.Wiedziac o tym ze miedzy odrostem a caloscia moze byc roznica,postanowilam je zdekoloryzowac.Super!!! odrosty biale!!!! reszta(te farbowane) lekko ruszone.Ok,mysle to nic,naloze zlocista miedz,ladnie sie wyrowna.I wiecie co ??????????? MARCHEWAAAAAAAAA!!! POMARANCZ razacyyy :O Bylam w galeri na szybiora,zeby cos zaradzili a oni na moja dlugosc wlosow zeby to naprawic 300 zl hahaha JASNE
Musze jutro kupic farbe zimny braz zeby to pokryl :/ to tyle co udalo mi sie podtsepem wyciagnac.mam nadzieje ze wyjdzie.
Kto by tak zrobil na dwa mies przed weselem ??

Julik
Duzo zdrowka,kuruj sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a propo nalesnikow,dzisiaj zrobilam na obiad z serem bialym.Kilka mi zostalo,wiec zrobilam na kolacje dla Tomka w taki sposob : posmarowalam je musztarda miodowa dalam kilka plasterkow szynki,papryke,cebulke i ser zolty.Zawinelam i zapieklam w piekarniku.POLECAM !!! pycha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
a propo nalesnikow,dzisiaj zrobilam na obiad z serem bialym.Kilka mi zostalo,wiec zrobilam na kolacje dla Tomka w taki sposob : posmarowalam je musztarda miodowa dalam kilka plasterkow szynki,papryke,cebulke i ser zolty.Zawinelam i zapieklam w piekarniku.POLECAM !!! pycha 😉

brzmi pysznie, tylko ja bez żółtego sera. Następnym razem zrobię takie 🙂
Dzięki za pomysł

A propos włosów, to może Cię pobiję 🙂 Kilka lat temu dzień przed wigilią (wigilia u teściów) postanowiłam, że razem z mamą zrobię sobie sama jasne pasemka (włosy miałam do pasa) na worku 🙂 Oczywiście kolor wyszedł bardzo nierówno i wyglądało to brzydko, a że zostało mi rozjaśniacza to zafarbowałam całość żeby już to wyrównać. i wyszła TRAGEDIA !!!!!!!!!!!!! Włosy biało-żółte jak u lalki barbie. Płakałam całą noc a rano szybko ubrałam płaszcz z kapturem i na chama wcisnęłam się rano w wigilię do salonu Welli na dekoloryzację (powiedziałam im dokładnie to samo co Ty - zróbcie coś z tym, nawet przyniosłam zdjęcie mojego naturalnego koloru). Zapłaciłam wtedy 150 zł ale dałabym i więcej żeby mi tylko łeb uratowali 🙂 Niestety od tego czasu farbuję (balejage lib pasemka) bo kolor troszkę się różnił i był odrost.
Także przestrzegam wszystkie panie przed domowym eksperymentowaniem z farbą do włosów.
Oczywiście teściowa zauważyła inny kolor 😞 i był odpowiedni komentarz, no ale wtedy byłam młoda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O kurcze Evek to sobie zafundowałaś kolorek 🙂 ale aż tak źle jest? 🙂 na pewno uda się to naprawić 🙂 nei martw się, skąd mogłaś wiedzieć, ze bedzie taki kolor.
A z naleśnikami to dobry pomysł 🙂 masz zdolności kulinarne!

A tu Blanka jeździ na osiołku http://www.youtube.com/watch?v=jEYhXm37yv0&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie rozpisałyscie od wczoraj 😉
Evek uśmiałam sie i przypomniało mie sie jak kiedys farbowałam siostrze włosy na blond i wyszedł dosłownie ..zielony 😮jej mąż i mój A o mało nie posikali sie ze śmiechu 😁a ta ich opieprzyła i kazała isc do sklepu po brazowa farbe a szwagier wtedy takim smutnym głosem powiedział czy to moja wina ?dlaczgo po mnie wrzeszczysz? 🙃
Nanusiu ja robie Zuzi zwykły budyn z paczki nie ma tam nic czego nie mogłaby jesc,a do tego bardzo jej smakuje,Alusia jest super ,ona w tym łózeczku była po przebudzeniu? Zuuza jak sie budzi to zawsze z płaczem?i powiedz mi Alusia to mleko wypiła tak odrazu całe?bo moja jak cos juz pije z kubka to potrafi i kilka godzin z nim chodzić ,tez bym chciała odstawic cyca ale nie mam pomysłu jak,bo u nas dalej nocne karmienie,a Ala juz Ci spi w nocy? bo pisałas ze je o 20 a potem o 8,czy nie potrzebuje w nocy jesc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dolaczam sie do przestrogi. Mi troszke szkoda 300 zl,tym bardziej ze fryzjerka wyrazila sie jasno-"ja pani nie gwarantuje efektu".Wiec skoro podpatrzylam, jaka farba chce mi to zrobic,poloze ja w domu.Jest wyjscie,kupic ciemny braz,a on z czasem sie zmyje do jasniejszego a w maju tylko go odswieze

Zmykam spac,rozbolala mnie glowa- to pewnie z glupoty :P spokojnej nocki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to dobra napiszę i ja o mojej przygodzie z farbą 🙂 na 1 roku studiów postanowiłam pierwszy raz w życiu zafarbować włosy i nie wiem co mi strzeliło do głowy, ze zafarbowałam na czerwono 🙂 no ale jakoś się przyzwyczaiłam i pozniej trochę ściemniał i było ok, ale do czego zmierzam... potem wymyslilam sobie, ze chcę jednak jasny blond i kupiłam 2 rozjaśniacze i blond farbę, no i mama mi rozjaśniła, a pozniej nałożyła blond i słuchajcie czubek głowy miałam niebieski!!! jasny błekitny niebieski a dół ciemnoczerowny, jednak stwierdizłam, ze nie bede od razu farbowac bo mi włosy wypadną!!! I tydzien czasu chodziłam w czapce po uczelni! Masakra, wykładowcy się mnie czepiali, ze mam sciągnąć czapkę, ale nie mogłam tego zrobić i się na mnie uwzieli :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...