Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej!!!

Martynka przesłodka. Ja młodej bucików nie zakładam i nie mam. Zazwyczaj skarpetki, jakieś półśpiochy i kocykiem owinięta i jeszcze takie coś co się na wózek zakłada. I raczej zimą też nie będę zakładała. Jak zacznie chodzić to wtedy. A witaminkę D podaję, bo to polska :P.

Dzisiaj na rehabilitacji pani doktor oglądała Amelcie, co robi, jak się zachowuje. Zbadała ją metodą vojty i powiedziała, że napięcia już nie ma. Że jest daleko z rozwojem do przodu, była zaskoczona tym, że ma już pozycję czworaczą. Natomiast kazała pewne rzeczy hamować, jak siadanie na kolanach, czy przy noszeniu podtrzymywać za pupkę, znaczy się tak nosić, żeby ciężar ciała była na rękach. Nie wiem jak to opisać. A z tego względu, że przez tą jej prędkość w rozwoju, może mieć później krzywy kręgosłup, a wiadomo tego nie chcemy 🙂. No i to wymuszanie na nas sprężynowania na nogach, absolutnie tego też nie robić. I to chyba wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry.Sorki dziewczyny,ze tak malo pisze,ale nie daje rady.Mam w domu malego potworka 😉Nie mam nawet kiedy sie wyspac.Juz was nadrobilam.
Szarla w koncu sie nozki doczekalas 🙂I widzisz,jak sie pieknie Ameka rozwija.A tak sie martwilas 🙂
CapslocZdjecia cudne. Samantka ma racje.Tu tez nie kaza podawac witaminy D.Wystarczy pol godziny na swiezym powietrzu i dzienna porcja witaminki zapewniona.A buciki mloda nosi czasem i sa w rozmiarze 3-6 miesiecy badz tez rozmiar 0.
Edyta ja tez mam takie nocki..Dni z reszta tez nie lepsze,no ale nikt nie mowil,ze bedzie lekko
Tuska ja codziennie malej patyczkiem uszka czyszcze i zapachu nigdy nie bylo
Samantko,Dorota zazdroszcze nocek
)A jutro sobota 😁 😁 Tatus wroci o 11 i robi wypad z corusia na spacer a mamusia spi 😁 I dopiero jak mu smsa napisze,to wroci.No i jutro on sie mloda zajmuje i do niej wstaje 😁 Jak ja uwielbiam ten dzien hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Monisia!

No ja to się zamartwiam, ale tak już mam po tym jak nas potraktowała ta neurolog dziecięca. Tak nam nagadała, że stracha to ja mam o wszystko. Niestety wielu lekarzy mija się z powołaniem, a nawet jak są specjalistami to nie potrafią rozmawiać z ludźmi :/

No ja męża też z młodą wysyłam na spacer, albo do innego pokoju i sobie śpię. Ale wyspać się nie mogę, brakuje mi tego, żeby położyć się spać o 22 i mieć nieprzerwany sen do 10 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Matko 10 godzin ciagiem kiedy to bylo?? Ja to sie ciesze jak dwie ciagiem pospie!!!
Kornelia chodzi spac kolo 24 lub 1 wstaje o 9 ale nie spi ciagiem tylko sie budzi co jakis czas bo jej sie przypomina ze smoczka nie ma w buzi!!! A w dzien to spi trzy razy po pol godziny!! Zastanawiam sie jak to bedzie jak do przcy wroce noa le przyjdzie czas to sie bede martwic!!

Misia ciesze sie ze juz jest ok!!

Szarla Ciesze sie rowniez ze z Amelka jest tak dobrze!! Superaśna kobitka i tyle!!!

Moja pediatra tez nie kazala dawac dodatkowo Wit D bo my dajemy cebion multi!! Ale na ostatniej wizycie zbadala ciemiaczko i powiedziala zeby do konca miesiaca dawac dodatkowo i wtedy w pazdzierniku przyjsc na kontrol i jak bedzie lepiej to zobaczymy co dalej!! Bo zapomnialam Wam napisac ze właśnie jest u Nas problem z ciemiaczkiem bo bardzo wolno zarasta a w sumie to wcale nie zarasta!! No ale zobaczymy!!

Dzisaij moj maz mnie zaskoczył bo od kilku dni nie rozmawialismy ze sobą i myslałam ze dzis bedzie podobnie!! Rano poszedł z psem i jak przyszedł to wszdł do pokoju dał mi roże!! Byłam w szoku i pytam z jakej to okazji a On no jak to dzis sa Twoje imieninny i... przepraszam!!
Wybrał odpowiedni dzien zeby wszystko wrociło do normy!!
Ide sie polozyc bo zle sie czuje do potem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko to wszystkiego najlepszego z okazji imienin 🙂))
Co do naszego pobytu w szpitalu to w poniedziałek byliśmy u pediatry na kontroli. Powiedzieliśmy, że mały po prawie każdym posiłku ulewa lub nawet wymiotuje. Dostaliśmy skierowanie do szpitala na obserwację. We wtorek poszliśmy. Młody był dzielny. Pobierali mu krew z żyły na dłoni, z paluszka i jeszcze w drugiej miał wenflon. Ani razu nie zapłakał przy tym. Dostał profilaktycznie dwie kroplówki z glukozą. Miał badania krwi i moczu, które były prawidłowe. Do tego jeszcze USG. Podejrzewali przerostowe zwężenie odźwiernika. Według ich badań wykluczyli to... chociaż powiem szczerze, że ja to USG bym powtórzyła gdzieś prywatnie, bo lekarka, która badała młodego przy mnie mówiła, że nie wie czy coś zobaczy, bo głowica nie ta albo, że nie wie czy to jest odźwiernik 🤪 niezłe jaja... poza tym przez te dni Antek raz tylko zwymiotował i trochę ulał. Zastanawiam się czy to nie przez jego ciągłe leżenie na brzuchu i ruchliwość. W szpitalu miałam go cały czas na rękach, więc był ograniczony. Lekarz stwierdził, że on je bardzo łapczywie, a ja mam bardzo dużo pokarmu i on się zachłystuje i łyka dużo powietrza. Niby jak wstanie to mu przejdzie. Zobaczymy... na razie przed karmieniem odciągam mleko, żeby mu tak nie tryskało i dalej go na rękach noszę... jak na razie lepiej... zobaczymy co dalej. A ze szpitala się wczoraj na żądanie wypisaliśmy, bo i tak więcej badań by mu nie zrobili, a tam były tylko dzieci z zapaleniem płuc, więc wolałam iść do domu niż, żeby Antek się zaraził. Ogólnie powiem Wam, że to był koszmar... Pierwszy dzień byłam sama w sali, więc spoko. Spałam w szpitalu na innym piętrze w pokoju dla matek (oczywiście musiałam zapłacić za to :woohoo 🙂 jak młody zaczynał płakać to po mnie dzwonili. Drugiej nocy było gorzej, bo przenieśli nas do innego pokoiku, gdzie był 8 miesięczny dzieciaczek, który budził się co godzinę... no i Antka też budził swoim płaczem... potem sam zasnął, a ja się z młodym męczyłam... mniejsza o mnie, szkoda mi Antosia było... i jeszcze te kroplówki. Przy pierwszej akurat spał, ale przy drugiej non stop się wiercił... oj nie życzę nikomu... sorki, ale się rozpisałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia współczuję pobytu w szpitalu. My w sumie teraz też jesteśmy, ale bez noclegu.

Troszkę mnie zestresowałaś, bo moja to rzyga namiętnie i wszystkim co zje. Ale to jest bardzo ruchliwe dziecko i tym to sobie tłumaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia współczulę pobutu w szpitalu biedny Antonio,ale ważne że nic mu nie dolega.Super że masz tyle pokarmu.

Martynka słodziutka!!!
Super że Amelka nie ma tego napięcia a jaka długaśna!
Edytko wszystkiego naj z okazji imienin,dobrze że pogodziłaś się z mężem.
Idę spać bo wczoraj zasnęłam o 1:00a wstałam o 6:00,w pracy bylam potwornie niewyspana a pracy masakrycznie dużo.
Spokojnej nocy dziewczyny!
Czy któras z was jeszcze okresu nie miała?!

Coś chciałam napisać ale mi się zapomniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota jak widać za mało pokarmu źle, ale za dużo też niedobrze.
Co do okresu to ja jeszcze nie miałam, ale ja dużo karmię piersią. Młody nawet jak zje obiadek to je cyca przed lub po...
A co do wagi to niecałe 8 kg i 74 cm... 🙂 chuderlaczek, ale on tak od urodzenia 🙂
Ja kupiłam kubek niekapek z Aventa, ale na razie Antoś nic z niego nie chce... w ogóle nie chce nic pić, nawet z butelki... jedynie moje mleko. Próbowałam różnych herbatek, wodę, sok... sok to nawet z łyżeczki wypluł... ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki za zyczenia!
Rozłozyło mnie na amen całe gardło zawalone, nos zatkany i goroczka 39!'Koszmar!!! Dobrze ze maz ma dzis wolne to sie Kornelka zajmie!!
Misia jak Antos ma niecale 8 kg i jest chuderlaczkiem to moja Korni to pełzająca anoreksja!! Wazy 7300!
Okres dostałam na poczatku wrzesnia ale pewnie przez tabsy, choc z karmieneim to tez juz nie jest za dobrze!
Kornelka tez nie chciala nic pic poza mlekiem ale sprobowałam herbatki z bobovity malinowa z dziką róża i pije bardzo chetnie! Ja sama nawet sie skusiłam zeby sie jej napic! 😜
Ide sie położyc Do pozniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!Agatka jeszcze śpi śpioch za mamą,ale dzisiaj o 5:30mieliśmy pobótkę smoka chciała no i o 8:00karmiliśmy się na śpiocha tylko jak po godzinie się obudiłam to Agatka w najlepsze dalej sobie cysia ssie,jednak jak chodzę do pracy to nie śpię przy karmieniu i panuję nad tym. Idę ją obudzić bo kiedy te wszystkie ćwiczenia mam z nią robić jak śpi do południa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja okresu nie mam, a nie karmię już ponad miesiąc i czekam z niecierpliwością.

Misia a próbowałaś herbatki melisa z jabłkiem? Dzieciaczki z tego co wiem to bardzo ją lubią. Moja zje i wypije wszystko także nie pomogę. Ona nawet z chęcią koperkową pije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Antonio jak mniejszy był to pił i koperkową i rumiankową... a teraz nie chce... no cóż... jeśli wystarcza mu mleczko to oki.
A my za tydzień diabła będziemy wyganiać. Już wszystko załatwione i kupione. Znaczy czeka mnie pieczenie ciast i zakupy produktów na nie. Jednak to dla mnie przyjemność i już się doczekać nie mogę 🙂)) tylko muszę jakieś fajne ciasta wymyślić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...