Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć Wam ! U nas noc w miarę dobra. Młody przespał bez przerwy od 19 do 4.50. Jest nieźle. Co do wprowadzania żółtka i mięsa, to ja wprowadzałam najpierw mięso (po 5 m-cu) a potem żółtko. Co do żółtka, to chyba Edytka pisała, że jej lekarka poradziła podawać najpierw po pół żółtka raz w tygodniu, a potem już coraz częściej. Ja tak robię właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja wiem, że po pół żółtka co dwa dni najlepiej.. ja mu podawałam, a teraz się zaniedbałam i nie podaję.. ale dziś ugotuję i dodam mu do słoiczka..ostatni sobir powiedziałam..od jutra spróbuje gotować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak fajnie do Was powrócić... 🙂Nie wiem czy Niusia przekazywała moje pozdrowienia-Niusiu dostanie Ci się Kochana jak zapomniałaś 😉Niestety miałam popsuty komputer i musiałam czekać aż mąż wróci z zagranicy i się nim zajmie dlatego tak długo mnie nie było 😞Teraz mąż jest na spacerze z Olusiem a ja mam chwilkę żeby do Was napisać 🙂
Jak znajdę chwilkę to przeczytam troszkę wstecz ale tyle mnie nie było że w życiu nie dam rady nadrobić 😞
Mogłybyście mi w skrócie napisać ile ważą i mierzą Wasze dzieciaczki?Które już siedzą?Które mają ząbki?Oj taka jestem ciekawa ☺️ Jak podajecie ten gluten?Wiem że Niusia podawałaś łyżeczkę-podajesz już więcej?Wszystkie już wprowadzacie to żółtko?Dajecie słoiczki czy gotujecie jedzonka?Dajecie jedzonka które mają większe kawałeczki?-Ale Was zasypałam pytaniami ☺️
U Nas wszystko ok Olek ma 8100 i 78 cm 🙂Niema zębów ale lekarz mówiła że coś już się dzieje...i nie siada sam jeszcze... 🤔
Pozdrawiam Was i całuję dzieciaczki! 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia napisał(a):
Dzień doberek 🙂
Ja też się zastanawiam nad kojcem, ale takim http://allegro.pl/nowy-drewniany-kojec-zagroda-bramka-najtaniej-i1833154525.html
Mam pytanie jak zacząć podawać żółtko i co ile??? A mięsko potem?


Ja podawałam na początku pół żółtka do obiadku, zależy czy robisz sama.. bo mi czasami bardzo duzo wychodzi obiadku i daje wtedy całe ugotowane na twardo żółtko. Wprowadzałam na początku mięso + ziemniak + np. marchew. Za jakiś czas mięso + żółtko + ziemniak + np. marchew, dynia. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia fajny też ten kojec, teraz mam dylemat: czy ten co ja wrzuciłam linkiem , czy ten co ty :P hehe , pogadam z mężem.


Aktualnie to mój synuś jest u tesciowej, która wyszła z nim na dłuuuuuugi spacer. Ja przyjechałam do domu - posprzątać -ugotować i mąż w końcu bierze mnie na baseen , chyba dlatego że troszkę schudł ( zgrubnął ze mną w ciąży , a po ślubie było jeszcze gorzej haha) :P Szkoda że Bartek jest po chorobie bo też bym go wzieła. Ale to nic, trzeba się troche rozerwać ! ;D no to baaaj , lukne wieczorkiem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Oktawia!!!!

Moja waży 7900 i mierzy 77 cm. Ma 2 dolne ząbki, urosły już tak ponad połowę, wyszły 2 miesiące temu. Amelcia raczkuje i chce już na nogi wstawać. Byliśmy na rehabilitacji w szpitalu i nie ma już napięcia ani asymetrii.

Dzisiaj po 2,5 tygodnia daliśmy młodą na cały dzień do żłoba. Nic nie płakała, uśmiechała się do wszystkich i raczkowała po całym pokoju no i sama szła spać. Babeczki w żłobku ją uwielbiają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heyka 🙂A my wlasnie z parku wrocilismy.Lato do nas wrocilo 😁 Dzis normalnie z 30 stopni bylo.Oktawia super ze jestes i doczekalas sie meza 🙂U nas tez zabkow nie ma,tylko jedno wielkie marudzenie.Z obiadkami roznie,czasem sama robie,czasem kupuje.Julka juz sama siada,pelza,kombinuje z raczkowaniem i probuje wstawac 😉Teraz siedzi na podlodze,wcina paluszki juniorki i oglada reklamy 😁 Misia ja mlodej daje pol zoltka do obiadku i miksuje to razem.Na poczatku dawalam jej raz wtyg,potem 2 a teraz co 2 obiadek jest z zoltkiem.A co do glutenu,to roznie.Czasem daje jej kaszke manna do obiadku,a czasem wcina chlebek 😉Z reszta ja jakos tak na luzie do tego podchodze.Daje mlodej wszystko probowac do jedzenia.W koncu zaleca sie,ze do roku dziecko powinno jesc to co my 😉Jedyne co zauwazylam,ze jak dostaje duzo produktow mlecznych,to wychodzi jej taka kaszka na czole,wiec za czesto tego nie je
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Oktawia miło Cie czytac! 😜
Kornelka wazy ok 7600 a ile cm to nie wiem bo dawno jej nie mierzyłam, dzisiaj musze to zrobic!!
Ząbalków nadal brak!! I tak jak u Moni czekamy i przechodzimy koszmar marudzenia!! Dzis kolejny dzien! Ja gotuje sama i daje juz po pol zoltak co kilka dni! Wczesniej dawałam raz na tydzien! Z glutenem bylo tak ze dawalam raz dziennie po łyzce do obiadku i tak przez miesiac a teraz to tylko co dwa trzy dni cała porcje kaszki manny albo chlebek lub biszkopciki!! Jak ugotuje to nie miksuje tylko rozgniatam widelcem i tak je juz od ponad 5 tygodni!!
No i zaczeła siadac! Dzis poł spacerku przespala a pol przesiedziala i za nic nie mogłam jej połozyc!!
Szarla ale masz grzeczna córcie!!
Ja bym chetnie obejrzala filmik jak Amelcia raczkuje! 😉
U Nas tez w miare ciepło ale nie az tak, niestety!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelcia to anioł nie dziecko. Nie płacze, przesypia całe noce. Super dziewczyna.

A filmik będzie, tylko w przyszłym tygodniu, bo aparat został na naszym mieszkaniu, a my u rodziców psów pilnujemy. Także parę dni i wrzucę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Oktawia..po długiej nieobecności 🙂
tak więc mały 1września ważył 9kg i mierzył 75cm 🙂 na szczepienie kolejne idziemy w połowie października,więc się okaże ile moje dziecko waży i mierzy wtedy 🙂 my mamy dolną jedyneczkę.. z tym, że jeszcze jej nie widziałam, bo nie da sobie młody zajrzeć.. no a pod palcem czuć. W ogóle o zębie dowiedziałam się od lekarki 😜 nie wiem czy kolejne nie idą, bo od wczoraj jest masakra z nim.. non stop ryczy, nawet na rękach dziś płakał. Ja daję słoiczki, ale powoli zbieram się do tego aby sama gotować 🙂 dodawałam do obiadku kaszkę manną po pół łyżeczki, a dziś kupiłam kaszkę manną z bobovity 3owoce 🙂 tylko ja nie dawałam codziennie po tej pół łyżeczki i nie wiem czy mogę tak od razu dawać tą z bobovity? A żółtko to kilka razy dopiero dałam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój maluch waży 7200kg a mierzy to nie wiem ile, dawno go nie mierzyłam. Mało przez jakiś czas przybierał na wadze, ale teraz nadgania wszystko. Bartuś dopiero zaczął od kilku dni się dzwigać, nie pełza, nie raczkuje, nie chodzi 😜 przed wczoraj mówił :" maaaama maaama" tak przez cały dzień, szkoda że go wtedy nie nagrałam bo teraz ucichł. Zęboli jeszcze brak. Choć ostatnie dni to daje popalić z marudzeniem, ślini się strasznie i wszystko gryzie ;o Obiadki sama robie , ziemniaczki z mięskiem, zupki warzywne itp. Na jutro kupiłam cielęcine, więc mam w planach zrobić mu na obiadek dynie + cielecina + żółtko + ziemniak. ;p


Kupiłam dzisiaj małemu czape na zime bo bardzo mi się podobała i fotelik do wanienki. Fotelik już dzisiaj został wypróbowany i się sprawdził !! ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuska mam do ciebie kilka pytań zwiazanych z basenem. Jak wybierasz się z Alankiem do aqua idziesz na 2 godz? byłaś kiedyś sama z małym? pytam się bo chciałabym w przyszłym tyg wziasc Bartka na basen, mąż nie bedzie miał raczej czasu i chciałam wiedziec czy sama dam sobie rade :P
W aqua powiedzieli mi , że najlepiej przyjechać z małym w sobote rano, gdyż są organizowane w ten dzień zajęcia pływania dla niemowląt. Przeznaczony jest dla maluchów basen z falą (fala jest nieczynna) i woda jest bardziej ocieplona z mniejsza ilości chloru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie nie napisałam, że młoda śmiga jak głupia, ale do gadania to ma baaaardzoo daleko. Już chciałam w szpitalu iść do logopedy, ale mnie wyśmiali 😁. Moja od wczoraj mówi coś w rodzaju "ebeee, ebaj". Ale do "mamammaama, attatatata, bababababab, lalalalla" jest zdecydowanie za daleka droga 🙂. Raczej "aaaaaaaaa, eeeeeeeeeeee, yyyyyy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny., co tam u was?
dawno mnie nie bylo i rAczej nie nadrobie 80 stron...
u nas wszystko ok. bylam dzisiaj z mala u pediatry i w przychodni. wazy 7900 i ma 68,5 cm. pediatna powiedziala ze jest ponad norme 🙂 chociaz ostatnio mi goraczkowala, wymiotowala i marudzila... ale przeszlo, chyba jakis wirus. ponadto ma plesniawki:/ smarujemy daktarinem...
zeby jej ida, marudna strasznie i wszystko pcha do buzi... slicznie mi juz siedzi 🙂 w koncu 🙂
dostalam zalecenia zywieniowe dla malej i bedziemy sie tego trzymac... no a co u was?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJJ DZIEWCZYNY! kilka dni się nie odzywałam nie miałam czasu no i zmieniłam komórkę na nową z Androidem i połapać się w niej nie mogę. Wczoraj udało mi się jedno zdanie napisać po wielu trudach i mi się zmazało na końcu.
Ja jestem przeziębiona strasznie gardło mnie bolało, dzisiaj już jest lepiej. Agatka ma dalej katarek ale w nocy na szczęście jej to nie przeszkadza. A tak to u nas nic nowego,w środę był u nas kolejny specjalista neurolog i potwierdził niewielkie napięcie, choć i tak wybieram się do jeszcze jednej babeczki najlepszej w Poznaniu, jutro są zapisy na październik mam nadzieję że uda mi się do niej dostać. Ten neurolog mówił że mamy się trzymać zaleceń naszej rehabilitantki bo ponoć jest dobra i unikać wszelkich wirusów. Jak mu powiedziałam że Agatka od marca do żłobka idzie to powiedział że tylko w przypadku jak już wszystko w porządku będzie i chodzić będzie, w przeciwnym wypadku nam zabrania ją do żłobka oddać 🥴
Ciekawe co miałabym z nią zrobić..chyba sam przyjdzie mi ją pilnować 🙃
Agatka robi postępy choć daleko jest do waszych dzieciaczków, ale i tak jestem bardzo zadowolona. Na brzuszek swobodnie się przewraca na prawą stronę no i bardzo ładnie ciągnie się do siadu i to już nawet z pozycji leżącej no ale muszę podać jej palce. Może to niewiele ale miesiąc temu o tym mowy nie było. Obrotów z brzuszka na plecy nie ma, no i nóg w buzi też nie.
Ale dzisiaj mnie bardzo ucieszyło że mniej spięta była, nie wiem cy to ta mata Viofor pomaga czy nasze ćwiczenia ale cieszę się 🙂
Agatka zębów nie ma, pcha wszystko do buzi ale nie przewiduję ząbkowania na razie.
Co do glutenu to ja dopiero w tym miesiącu rozpoczęłam dawać 1-1,5 łyżeczki kaszki Bobovity z glutenem dodaję do wieczornego mleka, dzisiaj jeszcze pół słoiczka obiadku zjadła i tam też był gluten. Żółtko tak różnie na razie co kilka dni dostaje.Obiadki tylko słoiczkowe nie mam kiedy jej gotować no i skąd brać świeże ze sprawdzonego miejsca produkty, żadnego sklepu eko nie mam w pobliżu. Zresztą na serio z czasem to kiepsko już kolejny dzień obiad jedliśmy na kolację, a ja wyglądam coraz gorzej pomimo że staram się przekąsić coś jak mam chwilę.
Agatka 7.09. ważyła 6705 i mierzyła 65cm.
No dobra mykam pod prysznic, bo włosy muszę wysuszyć a chociaż przed północą chcę być w łóżku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny. ja juz od rana mialam wqrw na maxa... mamy nowych sasiadow na gorze i mnie chyba psychicznie dobija... ta pieprznieta baba o 7h00 rano chodzi w butach po chacie, a ze u nas podlogi sa drewniane, stropy cienkie to wszystko slychac... czasami nawet glosniejsze rozmowy slychac, a co dopiero chodzenie... ona sie rusza jak slon w skladzie porcelany... jak nie na obcasach, to w tych pieprzonych adidasach z twarda podeszwa... mala juz mi obudzila kilka razy...
no i tak sie zlozylo, ze akurat wychodzili jak moj A. wychodzil do pracy, to zwrocil uwage, a jej maz od razu : "ale to nie obcasy, nie obcasy".... no i co qrwa z tego jak i tak glosno...
ja chyba go zawolam zeby postal u nas posluchal jak jego baba chodzi... poza tym buty zaklada sie przed wyjsciem, a nie 15 min przed... wtf with this people????
sorki, ale sie wscieklam... no ale juz o glosnej muzyce i dzwieku z msn'a nie wsspomne... alez mnie ten dzwiek dobija... a wczesniej mi nie przeszkadzal...
No a tak z innej beczki to troche wczoraj nadrobilam... pisalyscie o diecie dziecka... mi zabronili podawac kaszki, ciastka do owocow, te specjalne, bo niby sie tylko tluszcz odklada, a zero pozytku z takiego jedzenia... martwilam sie tez, ze mala malo je i ze tylko 4 razy dziennie, no ale skoro dobrze przybiera to kazali sie nie martwic, ze jest ok...
a poza tym jak najmniej sloikow, ze mam sama gotowac, bo pozniej dziecko nie tknie warzyw... tak wlasnie jak bodajże Edyty sąsiadka ma z dziećmi...
babki od żywienia mówiły, że to często sie zdarza... ja sie staram gotowac, nic w tym trudnego i czasochlonne to nie jest 🙂
dostalam tez liste warzyw i owocow jakie bobas moze jesc w tych miesiacach...
z warzyw: ziemniak + 1 warzywo: marchew, dynia, pietruszka, kalafior, brokul, por, cukinia, zielona fasolka, groszek, rzepa, baklazan, cykorie, endywia... do obiadkow dodawac lyzke oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego i od 10 do15 gram miesa, kurczaka, ryby. miesko gotowac zawsze oddzielnie, bo wywaru z miesa, nie wolno jeszcze podawac i wrzucac je juz do miksera, blendera razem z warzywami... mozna uzywac ziół takich jak tymianek lisc laurowy, koperek, pietruszka, ale unikac soli, pieprzu, ostrych przypraw...
z owoców: jablko, banan, gruszki, brzoskwinie, sliwki, nektarynki, melon, morele, figi, winogrona... wstrzymac sie do roku z owocami czerwonymi (truskawki, wiśnie, czereśnie...), z cytrusami, i owocami egzotycznymi (arbuz, mango...) no i nie podawac tez do roku, orzechow i suszonych owocow...
i posilki dziennie maja wygladac mniej wiecej tak:
ok. 7h00-8h00, w zaleznosci od dziecka, mleczko.
ok. 10h00 mozna podac jako 2 sniadanie jakis serek, jogurcik ok 50 gram.
o 12h00 obiadek z warzyw i mieskiem. co drugi dzien zoltko, ale po jakims czasie najlepiej zoltko dawac jako osobny posilek lub do obiadku bez miesa, bo mieso powoduje, ze wartosci odzywcze z zoltka sa gorzej przyswajalne, czy cos takiego 🙂
ok 15h00- 16h00 owoce,
ok. 19h00-20h00 mleko
ewentualnie przed snem mleko...
u nas raczej to nie mozliwe, bo moja dzidzia to niejadek 🙂
moze komus sie przyda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny. U nas pierwsza pobudka o 2.00, później o 5.15 i od tej 5.15 było rzucanie się przez sen 😞 do tego jeszcze kaszle..chyba pospieszyłam się z tym aqua.. ale mamy syropek i mu dajemy, no i coraz mniej go kaszle..na szczęście.. najgorzej jest rano albo jak strasznie płacze, 3dzień z rzędu nie mogę dać sobie z nim rady..ryczy praktycznie non stop! Mam Go po dziurki w nosie! Przykro mi, że to piszę, le tak jest.. Wczoraj jak Go karmiłam przed spaniem to płakałam.. 2razy go do łóżeczka odkładałam jak zasnął i zaraz ryk.
Od wczoraj Alan przyjmuje pozycję do raczkowania, ale jeszcze nie raczkuje... na razie przepełznie ..ale to też jak się ma na czym zeprzeć .. np. na zabawce.
Nie mogę się do rehabilitANtki dodzwonić. próbuje od 3 dni. Bo już drugi tydzień nie mieliśmy rehabilitacji.. strasznie chciałabym, żeby Alan usiadł..no a jak na razie to ewentualnie z półsiedząca .. ale rzadko.

Pati ja chyba nie dałabym sobie rady sama z małym, bo przebrać jego ok.. ale późneij jak ja bym się chciała ubrać po basenie to nie mam go gdzie dać.. a tak to zostaje z nim A.
no ja też myślałam nad zajęciami dla dzieciaczków... karnet kosztuje 110zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...