Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

niunia26 napisał(a):
szarla napisał(a):
A po tym filmiku widać, że moje dziecko woli zabawę z tatą ;/:

http://www.youtube.com/user/szarlaa#p/a/u/0/68OlQxdZays


Skąd Ja to znam ;-) Tylko tatuś ;-)


Ach Ci ojcowie 🙂. Muszą więcej się z dzieciakami bawić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ DZIEWCZYNY!
Nie miałam czasu za bardzo ale podczytywałam was, wiele razy chciałam napisać ale nie dałam rady czasowo.Teraz mąż zasnął po wypiciu sporej ilości wódki no i nie żałuję mu bo nie ma okazji ostatnio w ogóle popić, a tym razem miał kolegę do towarzystwa.
Agatka dzisiaj jak zwykle poszła grzecznie spać, a u nas byli znajomi i było strasznie głośno, a ona grzecznie zasnęła i sobie śpi. W ogóle najpierw pół godziny jak byli leżała sobie grzecznie w łóżeczku turystycznym, znajomi byli w szoku taki mały Pawełek mi teraz rośnie. 🤪 Odpukać szybciutko! Jeszcze żeby tylko mi się tak nie wyginała 😞 W zeszłym tygodniu była poprawa a teraz znowu jakby gorzej jest, coraz częściej ma też zaciśnięty kciuk do środka.

Z tego co zapamiętałam:
Najbardziej zmartwiła mnie gorączka Bartusia, trzymam kciuki by jutro już było dobrze.

Ktoś pytał o porcje mleka więc u mnie to wygląda tak:
1' piersi : LEWA+PRAWA - ilości nieznane
2' kaszka :160-180ml
3' obiadek: 1/2 słoiczka
4'butla: mleko 180ml
5' piersi: Lewa + prawa
6. owoc bądź sok
7' mleko z 1,5 łyżeczki kaszki z glutenem 160-180ml

Teraz po południu już mało mam mleka i chyba będę musiała zrezygnować z tego karmienia, a szkoda bo Agatka cieszy się w głos jak cycka widzi 😁

Myszka waga to nie wszystko ja ważę 49kg i nie czuję się z tego powodu atrakcyjna.

A dostałam dzisiaj okres! E tyle czasu było spokoju, no ale trzeba wrócić do rzeczywistości z drugiej strony liczę na to że trochę unormuje mi się to wszystko hormonalnie i "cała reszta" też wróci do normalności.
Właśnie oglądałam program o pigułkach i ponoć są już takie co nie trzeba robić przerwy i nie ma krwawienia ale w EU niedostępne, ale ponoć jest wiele kontrowersji na ten temat ze względu na skutki uboczne. No w sumie ja powiedziałam że nie będę brała już żadnych pigułek a na pewno nie przed drugim dzieckiem.W sumie jak natura wymyśliła to tak to chyba trzeba się z tym pogodzić.
Dzisiaj pierwszy raz był u nas kolega z żoną od męża z pracy. Mają 10-letniego syna, I. opowiadała że jak jej odeszły wody to spokojnie poszła umalować się i włosy wyprostować i rodziła w wodzie. 🤪 Potem coś zaczęła opowiadać o tym szpitalu co ja rodziłam w Poznaniu, a wcześniej mówiła że swojego syna w Zielonej Górze urodziła i co się okazało,że mają jedno dziecko ale porody były dwa bo córeczka umarła przy porodzie. Wiem tylko że urodziła się dużo za wcześnie nie chciałam wypytywać o szczegóły ale okropne mi się żal ich zrobiło. Na samą myśl o tym mi się teraz płakać chce. 😞

Rozpisałam się..





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie,

widze, że dziś pustki i jestem pierwsza. Dziś w końcu wolne i cały dzień spędze z Krystiankiem. Musze powiedzieć, że mąż daje sobie radę i jestem z niego dumna. Już tak bardzo się nie stresuje jak jestem w pracy. Właśnie odciągnęłam troche mleczka na jutro. Jak na razie na szczęście mleczka mam dość i nie musze sztucznego dawać. tylko to trochę uciążliwe odciągać mleko w pracy bo tracę na to całą przerwę (choć jako matka karmiąca wychodzę z pracy godzinę wcześniej) i czasem nie mam jak kanapki zjeść. No ale przynajmniej młody najedzony jak mnie nie ma 🙂
Dorotka zazdroszczę, że rośńie ci drugi Pawełek. Jeszcze trochę reheabilitacji i będziesz mięc dziecko grzeczne jak Pawełek i rozwinięte jak Julcia albo Amelka 😁 😁
Trzymam kciuki za Bartusia, może rzeczywiście to ząbki.
Myszko, waga to nie wszystko. Ja waze ponad 75 (a wzsoka nie jestem). Nie jestem z tego dumna i mam kompleksy ale wczoraj jeden klient mi sie oswiadczyl 🤪 Maz tey nie narzeka i ciagle mnie nagabuje 😜
Nie wiem czy coś jeszcze miałam pisać, może potem sobie przypomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko ja na katar u małej nic nie daje dr w razie zatykajacego kazała kupic krople euforbium czy jakos tak, a jesli jest cieknacy to tylko wycieranie!!
No i dała nam tez taki syrop Elofen (na recepte) i mowiła ze jak tylko katar sie zacznie to nie czekac na wizyte tylko dawac!!
My dopiero wrociłismy do domu! Wczoraj tesciowa robiła przyjecie bo dzis ma urodziny i nocowalismy u nich bo nie mialam ochoty wracac po nocy z pijanym mezem, malutkim dzieckiem i psem!! No i dzis posiedzielismy z nimi i dopiero przyszlismy! Pewnie jeszcze bysmy posiedzieli ale jutro jedziemy do okulisty i chcem zawiesc mundurki do pracy i musze je jeszcze wyprasowac!!
Wiec uciekam brac sie za prasowanie!! Do pozniej!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

U nas lekarka poleciła Nasivin dla dzieci:

http://www.apteka.gda.pl/nasivin-krople-niemowlat-p-1149.html

Do tego sól morska zakrapiać i wyciągać. Z kataru wyszliśmy.

A my dzisiaj byliśmy obejrzeć samochód znajomej bo sprzedaje i się ugadaliśmy i kupimy. W końcu, bo już szczerze mam dość jeżdżenia i szukania auta. 2 miesiące już jeździmy i jest dramat. Wszyskie są bezwypadkowe, a po obejrzeniu są ewidentnie powypadkowe. No i mają skręcone liczniki w 90%. Także jak kupować to tylko od znajomych. I telefon zgubiłam :/. Jest jeszcze jedno miejsce gdzie może być, ale informację będę miała jutro dopiero 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Szarla wiem o czym mówisz z tym samochodem. My też się rozglądamy i nic znależć nie możemy. Mój R to już w nocy spać nie może przez ten samochód. Śmieję się z niego trochę że niejeden chciałby mieć takie zmartwienia na głowie 😁
Dorotko z katarem Ci nie pomogę, bo Grześ odpukać jeszcze nie miał. Ale wkroczyliśmy już w sezon jesienno-zimowy i sądząc po ilości zachorowań na forum i ja pewnie wkrótce będę sie do Was zwracała po radę. Na razie daję Grzesiowi profilaktycznie Cebion multi i tu nasunęło mi się pytanie. Czy jak podaję mu ten Cebion to muszę jeszcze dodatkowo dawać witaminę D?
A ja dalej w ferworze gotowania 😁 Dziś był na obiad super hit. Grześ zjadł aż 8 łyżek stołowych gęstej papki składającej się z czerwonej soczewicy, marchewki, dyni, ziemniaka i masełka. A na jutro planuję ugotować makaron w sosie serowym z mieszanką warzyw. Przepisy biorę ztej książki autorstwa Giny Ford, o której kiedyś pisała Szarla.
Co więcej, w tej chwili właśnie gotuję puree z gruszek. Dostałam całą reklamówkę od teściowej. Wyjdzie mi tego musu sporo ale co tam, jak szaleć to szaleć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Zatem szukajcie po znajomych 🙂

Cebion to chyba witaminka C. Ja daję dodatkowo D, nawet się nie zastanawiałam czy nie dawać 🙂. Głupol ze mnie, może czas zacząć myśleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ale ja mam wzrost 150 a to przy takim wzrosie to nie dobrze,a mój też ma chrapkę ale ja sie nie z retnie sie czuje bo już nie jestem taka aktywna fizycznie jak kiedyś
Niunia K akurat nie chce o tym Słuchać 😞
Szarla tez mam takie chwile że Iguś woli tatę ale cieszy mnie to bo ma z nim dobry kontakt mimo tak rzadkiego widzenia sie z nim 🙂Nasz mamy mają codziennie
PS: |Dziękuje za poprawę humoru z tą wagą :*

była dziś grill super było teściowa sie zajęła Igusiem nawet go usypała teraz ... wiem ze czasem na nią narzekam ale ona też chce dla niego dobrze ... jako matka czyje sie zazdrosna że Igor będzie wolał ją niż mnie i z tego powodu jest mi bardzo przykro 😞 ale nie niszczę sobie humoru cieszy mnie też to że chce zostawać z nią kiedy ja mam szkołę a K prace w soboty dobra lecę lulać Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka jak czytam Ciebie dzisiaj to serce się cieszy 🙂. Dobrze że w taki sposób podeszłaś do teściowej. Pomyśl sobie jakby ciężko było gdyby w ogóle się nie interesowała. No i doświadczenie i matki i teściowe co by nie było mają większe niż my 🙂. Za to my kiedyś będziemy miały większe niż nasze dzieci!

Uciekam spać, od jutra znowu rehabilitacja. Dobrej nocki dziewczyny :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...